Tragickým hrdinou příběhu je mladý biolog dr. Petr Gabriel, čestný, pracovitý a slušný vědec, který obětoval veškerý svůj čas výzkumu léku proti infekční žloutence. Cestou na svou chatu se seznámí s pohlednou stopařkou Olgou, ale společně strávený večer zcela nečekaně končí tragicky. Když se totiž podnapilý Petr vrací na chatu poté, co svou novou milenku vezl do Kladna, srazí autem malého chlapce. Odváží ho do nemocnice, ale když zjistí, že chlapec cestou zemřel, zpanikaří a s vidinou ztráty práce, kariéry i dosavadního života ukryje tělo v malé jeskyni. Vzápětí vše ještě zhorší, když se pokusí svalit vinu na dvojici nevinných mladíků, kteří se v době tragické nehody vloupali do jeho chaty. Zpočátku vypadá jeho verze událostí nejen pravděpodobná, ale také podložená řadou důkazů i svědectví. Nejen Olga však záhy pochopí, že chlapce zabil on, i když neúmyslně. Také vyšetřovatel major Válek z pražské kriminálky má pochybnosti a dr. Petr Gabriel začíná chybovat. (oficiální text distributora)

rigby

Standardní česká krimi. Scénář je dobrý, herci se také snaží, natočeno je to bez chyby. Pachatel se v tom smaží už od začátku a není špatné ho sledovat. Příjemné zpestření nedělního večera, nic zvláštního navíc se od toho ale nedá čekat. ()

brasek

Psychologické kriminálky Otakarovi Fukovi teda idú. Slušný snímok (veľa určite robí aj kvalitný scenár od Schulhoffa). Vyšetrovanie a všetko okolo toho hraje prakticky druhé husle, do popredia je postavený páchateľ a príbeh rozoberá postupne jeho psyché. ()

Dvojirakri

Škoda že se režie nemohl ujmout sám Petr Schulhoff, věřím že by z toho dovedl vystřískat víc. Jako, ono není moc co vytknout, ale celkový dojem je spíš průměrný, za Kanyzův výkon a prostředí jeho chaty(musím se do těch míst někdy vydat) bych byl ochotný i tu jednu hvězdičku přidat ale tady opravdu rozhodovaly drobnosti, a když už, tak za ten hroznej song zůstanu u třech ***. ()

Spike86

Má to poměrně dobrou atmosféru, deprese z toho čiší plnými hrstmi. Hapkova píseň, která doprovází film je dobrá a ostatní melodické podkresy místy přidávají na dramatičnosti. Kanyza v hlavní roli je přesvědčivý. Krimi zápletka je jednodušší, ale o to více věrohodnější a reálnější. 70% ()

Hanver

Nijak zvlášť nevyčnívající, ale rovněž nikoli špatný psychodramatický počin, zajímavý tím, že do postavení hlavního hrdiny se může velmi snadno dostat kdokoli z nás. Jen řekněte, kdo se nikdy nezamotal do situace, která mohla skončit hodně špatně? A dost možná bychom se pak chovali tak, jak Kanyzova postava tady. Doufám, že to nikdy nebudu muset zkusit. Jinak ta závěrečná "past" VB na pachatele byla dost čitelná, ale člověk už se pak bojí všeho, dost možná by na to taky skočil... ()

quokam

Jak uz tu zminil napr pan honajz nebo Gilmour, film jakoby vypadl ze serialu o Columbovi. Zname vraha Kanyzu, okolo ktereho postupne omotava smycku pratelsky detektiv Lukavsky. Ten nastrazi past a Kanyza do ni spadne az po usi. Omluva za spoiler. Zanrova klasika, ale do "kalasovek" tam neco chybi. 80 pro. ()

evangelik

Dobrá, napínavá detektivka. Vadou na kráse je okopírované vyřešení případu. Viz Colombo, Smrt nabízí pomocnou ruku. S tím rozdílem, že Colombo "poslal" vraha na místo činu hledat kontaktní čočku... ()

sunwukung6

Hodně slušná detektivka s vynikajícím Kanyzou.Opravdu se moc často nestává,abych se u čs.potažmo české detektivky alospon trošičku nenudil.U tohoto filmu jsem se opravdu nenudil.Ve výčtu čs.detektivních či kriminálních filmů bych nenašel mnoho lepších,proto 5 hvězd. ()

benden

Výborný film o psychice člověka, který se dostane do obrovského maléru. Olga Petra "odsoudila" hlavně kvůli tomu, že nehodu chtěl svést na kluky, ale ani oni nebyli zcela nevinní a on v návalu strachu a i vzteku z přepadení, jednal tak jak jednal. Ale správně určitě ne. Za mne 5* ()

milos.bradik

Příliš jasné od začátku až do konce, ty tři hvězdy jsou pouze herecké výkony. Po jedné mají Jurištová, Kanyza a Lukavský. ()