Kupodivu, přes velmi nízké score filmu, mě toto dílko velmi zaujalo. Není to dokonalý film a herci nehrají nijak skvěle. Mě však na něm zajímaly příběhy a atmosféra ve společnosti brzy po pádu koma-režimu a nástupu kvazi-kapitalismu a pseudo-demokracie. V tomto směru jsem byl velmi spokojen. Kraus odvedl kvalitní práci a tématu se chopil "úderným" syrovým způsobem. Pokud vás však tato linie nezajímá, tak si tohoto filmu ani nevšímejte.(13.10.2010)

• cariada

Film Jan Krause , který se jako by snaží natočit to ve stylu 60.let jenže ani s neherci to ještě neznamená, že to k něčemu bude. Film je velice fádný a působí až moc uměle. Ano byl tu po revoluci bordel, ale v tomhle podání je to hodně nepovedené a řekl bych až moc přehnané. Najde se tam pár momentů k zasmání třeba erotický bál. Ale jinak je to spíš nuda.(3.2.2009)

No nevím,ale rozhodně bych tenhle film neodsuzoval. Myslím si,že Jan Kraus tenhle film pojal poněkud hlouběji než někteří z nás čekali a proto se tenhle film né tak někomu líbí. Mě to přišlo docela dobrý,ale chtělo by to určitě vidět víckrát. Místama jsou tam na mě moc zdlouhavé záběry,ale na druhou stranu je to docela úsměvné (viz. Readers Digest :)(4.10.2004)

• fantoci

Tak jsem se na něj vydržel koukat ani ne hodinu. Je to snad jeden z nejhloupějších filmů, jakých jsem už za svůj život viděl. Marně jsem pátral v dějinách naší kinematografie a hloupější film jsem zatím nenalezl. A to jsem viděl i snímek Zítra se bude tančit všude. Je to film o ničem. Bez děje, plných hloupých a primitivních dialogů. Z filmu jsem cítil žluč. Mrzí mne, že i tvorbu tak hloupých děl musíme platit přes koncesionářské poplatky či státní garanty. Sledování tohoto díla je ztrátou času. Řekl bych, že i filmový materiál musel trpět, když toto vznikalo.(20.6.2006)

• honajz

Městečko aneb Sláva vítězům, čest poraženým, patří k režijním celovečerním debutům Jana Krause – svérázného komentátora, rýpala, občasného herce a manžela jedné slavné české herečky. Debut však poněkud rozpačitý. I když na karlovarském festivalu byl vybrán za českou sekci Variety Critics‘ Choice, český výběr kritiků jej ztrhal. Problém totiž tkví v tom, jak se na Městečko díváte: pokud jako na ironický pohled na naše chyby, slabosti, malost, hloupost, předposranost (s prominutím) od konce 80. let doposud, pak jde o vynikající satirický šleh. Jako film však poněkud propadá – chybí silnější jednotící linka, ať v nějaké ústřední postavě nebo dějové linii, chybí jakási ucelenost obrazu. Tříšť a mozaika jednotlivých příběhů, jen chronologicky poskládaných a bez jakékoliv jiné další návaznosti, působí při sledování rušivě, kdykoliv se dá od projekce odejít a zas vrátit, aniž byste dějovou linii ztratili, když chybí.(13.4.2016)

• - Film získal cenu amerických kritiků prestižního filmového časopisu Variety Critics Choice na MFF v Karlových Varech. (Redix)

• - Ve filmu se na malou chvíli objeví v roli pohřebáka Ivan Genov, který je ve skutečnosti provozovatelem Pohřební služby v Uhlířských Janovicích. Pro film zapůjčil i rakev. (tm004)