• ArdathBay

Asi chápu, co chtěl Jan Kraus říci, ale výsledek moc ke koukání není. Škoda, od člověka , který je náročný na všechny okolo by se dalo čekat lepší dílo. Pozitivní je velké zastoupení neherců ( dalšího Šebánka ale nenajdete). Film v zásadě nic nového, ani zajímavého nesdělí a scéna se striptérkou a banánem je těžce WTF. Stejně jako hulvát šroubující ceduli v obrovském větru a stromy okolo se ani nezachvějí. A výběr videokazet je sci-fi - pár let po revoluci a je tam film (namátkou) z roku 1999. Prostě se to celé nepovedlo.(18.2.2009)

• jupisova

Tak s dosti velkým snažením jsem to dokoukala do konce... občas jsem se zasmála...občas mi to připomnělo humor stylu Česká soda, který mám ráda, ale častěji mi to přišlo trapné . A stopáž bych zkrátila tak o 40 minut , a vybrala bych jiné herce , a vybrala bych jinou hudbu ...a jiné dialogy , a hlavně bych vybrala jiného režiséra ...bohužel..(23.2.2013)

• jojinecko

Ján Kraus ako persóna mi je fest sympatický a jeho humor mám veľmi rád. Mestečko ma v podstate sklamalo, no keby sa neúmerne dlhý čas skrátil na povedzme hodinku a ponechali sa len tie najlepšie scény, idem s bodovaním vyššie...Takto bohužiaľ tie naozaj humorné a sarkastické scénky devalvuje až príliš veľké množstvo zbytočnej vaty...(14.1.2007)

• Brouk

Z tohohle filmu jsem ale hodně... hodně rozpačitý. Bylo tam sice mnoho věcí a postřehů k zamyšlení docela surově podaných divákovi, ovšem rejža" Kraus mi připadal, jako by chtěl vypilovat Formana poloviny 60.let, ale takhle? Možná, že až se na to po nějaké době podívám znovu... možná nebudu negativně nakloněn a třeba "dorostu" a pochopím režisérův záměr... a možná o tom moc přemýšlím... zatím je to ale za hodně slabé dvě**.(1.4.2004)

• Lima

Ani nevíte, jak rád bych vysoce ohodnotil záměr pranýřovat raná léta českého kapitalismu, kdy zde vládl neskutečný bordel, kradlo se ve velkým a naplno se projevila čecháčkovská vychcanost. Vždyť takové téma svádí k natočení výborné komedie. Jenže to by musel točit někdo jiný, než pan Kraus. Celý film vypadá, jako by si divadelní ochotníci půjčili kameru a natočili si film pro své vlastní potěšení. Celé to působí strašně amatérským dojmem, nápady ve scénách jsou nedotažené, vtipné momenty jen tak nakousnuté a nedořčené. Žádná radikální satira, jak bych u Krause čekal, se vůbec nekoná , což bylo pro mně velkým překvapením. Je to bezzubé, nudné, filmařsky strašně špatné. Ale jenom proto, že je mi Jan Kraus sympatický svým společenským postojem, nedám jeho dílku odpad! Ale příště pane Krausi raději už netočte a zaměřte se na to, co vám jde mnohem lépe. Totiž na herectví a žurnalistiku. Vaše sloupky čtu rád.(24.8.2003)

• - Ve filmu se na malou chvíli objeví v roli pohřebáka Ivan Genov, který je ve skutečnosti provozovatelem Pohřební služby v Uhlířských Janovicích. Pro film zapůjčil i rakev. (tm004)

• - Film získal cenu amerických kritiků prestižního filmového časopisu Variety Critics Choice na MFF v Karlových Varech. (Redix)