• fantoci

Tak jsem se na něj vydržel koukat ani ne hodinu. Je to snad jeden z nejhloupějších filmů, jakých jsem už za svůj život viděl. Marně jsem pátral v dějinách naší kinematografie a hloupější film jsem zatím nenalezl. A to jsem viděl i snímek Zítra se bude tančit všude. Je to film o ničem. Bez děje, plných hloupých a primitivních dialogů. Z filmu jsem cítil žluč. Mrzí mne, že i tvorbu tak hloupých děl musíme platit přes koncesionářské poplatky či státní garanty. Sledování tohoto díla je ztrátou času. Řekl bych, že i filmový materiál musel trpět, když toto vznikalo.(20.6.2006)

Ve filmu lze rozeznat, s některými začátečnickými chybami, výrazný autorský rukopis, což je vlastnost režisérů mezinárodního formátu. Jen doufám, že malé České prostředí neznechutilo Jana Krause natolik, že by už nikdy nic nenatočil (narozdíl od některých jiných, které těch několik málo bezvýznamných kritiků nijak otrávit nemohlo... ). Zcela zasloužená nominace na cenu mezinárodní kritiky FIPRESCI .(21.1.2006)

No nevím,ale rozhodně bych tenhle film neodsuzoval. Myslím si,že Jan Kraus tenhle film pojal poněkud hlouběji než někteří z nás čekali a proto se tenhle film né tak někomu líbí. Mě to přišlo docela dobrý,ale chtělo by to určitě vidět víckrát. Místama jsou tam na mě moc zdlouhavé záběry,ale na druhou stranu je to docela úsměvné (viz. Readers Digest :)(4.10.2004)

• honajz

Městečko aneb Sláva vítězům, čest poraženým, patří k režijním celovečerním debutům Jana Krause – svérázného komentátora, rýpala, občasného herce a manžela jedné slavné české herečky. Debut však poněkud rozpačitý. I když na karlovarském festivalu byl vybrán za českou sekci Variety Critics‘ Choice, český výběr kritiků jej ztrhal. Problém totiž tkví v tom, jak se na Městečko díváte: pokud jako na ironický pohled na naše chyby, slabosti, malost, hloupost, předposranost (s prominutím) od konce 80. let doposud, pak jde o vynikající satirický šleh. Jako film však poněkud propadá – chybí silnější jednotící linka, ať v nějaké ústřední postavě nebo dějové linii, chybí jakási ucelenost obrazu. Tříšť a mozaika jednotlivých příběhů, jen chronologicky poskládaných a bez jakékoliv jiné další návaznosti, působí při sledování rušivě, kdykoliv se dá od projekce odejít a zas vrátit, aniž byste dějovou linii ztratili, když chybí.(13.4.2016)

ve světě posraných nestydů,děvkařských františků,vypatlaných šéfů,trapných plavek,dementních líbání jako bůch,sračkovitých anglických jahod vůbec celé té plejádě stupidní české filmografie,je MĚSTEČKO malým filmovým zázrakem,jen škoda,že český divák,jest lehce otupen.neber te si to tak pane kraus,nechť nevedí co činí a chápou velice pomalu:-)(23.12.2010)

• - Ve filmu se na malou chvíli objeví v roli pohřebáka Ivan Genov, který je ve skutečnosti provozovatelem Pohřební služby v Uhlířských Janovicích. Pro film zapůjčil i rakev. (tm004)

• - Film získal cenu amerických kritiků prestižního filmového časopisu Variety Critics Choice na MFF v Karlových Varech. (Redix)