Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

zed.

Bude to asi tým, že ja som dopredu o tomto filme nič nevedel, nikde som nečítal, že tam bude "plno hlášek" a hlavne som ho videl skôr ako samotárov. Nič to, mám ho veľmi rád, "plno hlášek" tam podľa mňa je, je tam taktiež výbroný Macháček s Trojanom a poriadne vtipná psycho atmosféra. ()

Karda

Tři slabé hvězdičky: Za Trojana,Třísku a Dlouhého. Jinak velká bída. Až se jednou Macháček s Taclíkem naučí jiné polohy svých postav bude to snad i za víc ... ()

Boudyy

Význam našich setkání bude možná v plném rozsahu rozpoznám až po mnoha staletích. Ale jedno vím již dnes. Člověk, který nemá dost odvahy a trpělivosti k objevování a zavrhuje věci nesnadné, jež jdou do větší hloubky, se stává bytostí stagnující, bránící se přirozenému vývoji. Bytostí statickou, degenerující, která se krčí někde v koutě temné místnosti namísto toho, aby se rozeběhla! Ale co rozeběhla, rozlétla se po obloze a hltala plnými doušky z číše nepoznaného! Abychom se společně odlepili od země, vzhůru k obloze, nesmíme se bát! Je třeba obětí a my musíme být připraveni je podstoupit! Sich in seinen Gegner verbeißen und sich von diesem Happen nicht mehr losreißen! Jeden z nás musí povstat a vzít na sebe plnou odpovědnost. Rozhodnout, co je správné a co správné není. Kladu-li si otázku: "jsem hoden takového úkolu?", pak si zároveň na ni musím odpovědět: Ja, ich bin würdig solches Auftrags, ich verliere nie die Nerven, mein Wille ist unerschütterlich und mein Atem ist länger als der Atem meiner Gegner! Když vás naplněn pocitem nejvyššího štěstí pozoruji, pak vím, můj životní boj nebyl bojován nadarmo. Mé dílo nebylo nadarmo konáno. ()

anyonecek

Velký plus musím udělit Ivanu Trojanovi za skvěle zahranou roli, bez něj by tento film šel poměrně doháje alespoň pro mě. Jinak slušná Česká komedie, pobavil jsem se dostatečně. ()

pmusic

Toto je jeden z filmů, který asi posbírá opravdu mnoho protichůdných komentářů a hodnocení. Pro mě se stal záležitostí, kterou vyhledám vždy ve chvíli, kdy mám špatnou náladu, protože jen tak u něčeho se víc nepobavím! Jedna hláška kvituje druhou, Macháček s Taclíkem jsou magoři k pohledání a Trojan tomu nasazuje korunu. Film jen pro vyvolené - ode mě 80% a palec nahoru! :) ()

kubilov

"Nečum na mě nebo ti useknu ruku!" Je to jasný, Jedna ruka netleská hodně čerpá z úspěchu Samotářů. Je to samozřejmě hlavní hereckou a režisérskou kostrou, zase skvělým zmaštěným Macháčkem a trochu mimózním Trojanem. Jde o to, že i když je to možná o něco slabší film, než právě Samotáři, tak si alespoň od ostatních tuzemských filmů na nic nehraje a jede si svou vlastní bizarní černohumornou cestou. I když je samotná zápletka dost zvláštní, je jistým způsobem nepravděpodobně skvělá. Pohled na Jirku Macháčka jak objímá strom po tom, co si dal normální houbovej čaj je stejně, jako pohled na Hitlera Trojana nebo transvestitního Jana Třísku k nezaplacení. Dokonce i Marek Taclík si své odehrál, podobně jako Klára Pollertová se svou poměrně sci-fi výchovou. David Ondříček a jeho osobitý styl točení filmů se mi velmi zamlouvá, stejně jako jeho výběr herců a schopnost zakomponovat jednotlivé hlášky a vtipy do příběhu, rozhodně má budoucnost. ()

Pitryx

Na lámání v pase smíchy to není, ale rozhodně pobavilo. Některá místa jsou trochu poslabší, nudnější, ale dá se to zvládnout. Něco přidávám za Siegfrida ke konci filmu, takto mé oblíbené hudbě. 201304149714/10154 ()

kslaww

První půlka super člověk se zasměje Jirkovi Macháčkovi který hraje totálního blba doplněn o Martina Taclíka kterej zkurví co může. Ale druhá část filmu lehce ztrací jinak ale úsměvná komedie. ()

Brano

Záchvaty smiechu som pritom nemal, ale našlo sa zopár vtipných scén, s dobrými hláškami. Príbehovo to je slabé, ako by to mala byť nejaká česká verzia "Blbý a blbší" no hlavné postavy boli miestami až dosť blbé. Na druhú stranu je film herecký obsadení veľmi dobre, čo robilo film znesiteľnejším. Začiatok ešte ako tak dobrý a vtipný, ale potom to už začínalo byť nudné. U mňa priemer. Dalo sa z toho vyťažiť viac. Najmä z postavy Taclíka. ()

MatyTM

Řekl bych, je to zvláštně praštěný film, avšak s jiskrou mnoha mně sympatických českých herců. A dle mého názoru jsou právě dobří herci a jejich výkony tím, co dodává českým filmům jejich pravou hodnotu. Macháček, Taclík, Trojan, Tříska jak vidno jich, má radost tryská. ()

majky19

Samozřejmě je tady tendence srovnávání se "Samotáři", ale podle mého soudu není tato komparace zcela na místě. Jedná se o dva na sobě nezávislé filmy, které na sebe ani volně nenavazují a tudíž je zbytečné je jakkoliv srovnávat. Podle mého názoru se jedná o další nadprůměrný film v režii Davida Ondříčka, kterému nechybí opět vůbec nic. Výborné herecké obsazení a z toho plynoucí i velmi kvalitní výkony, dále celá řada výborných a vtipných dialogů, kdy jedna skvělá hláška střídala druhou a samozřejmě i individuality, které by se daly považovat za hlavní tahouny celého filmu. Tím tahounem je pro mě jednoznačně Ivan Trojan. který byl opět vynikající, a zejména jeho scéna s plamenným projevem v němčině dle mého názoru hovoří za vše. A samozřejmě nejen ta. Zcela po zásluze opět plný počet bodů. ()

george82

Vtipné Duo Macháček Taclík odvádí skvělou práci. Jejich scénky nemají chybu. Trojan se svojí manželkou zase oproti tomu výteční v opačném rysu. A Trojanův projev na konci naprosto geniální. ()

Olafsson

Tenhle film je legenda, dnes jsem si ho po letech pustil znovu a opět jsem se dobře bavil. Tady se opravdu poved casting a to jak v hlavních tak i ve vedlejších rolích, a to včetně dětí. ()

niska98

Tohle mohlo být o něco kratší. Ale tenhle film měl myšlenku, potenciál, dobré herce a několik hodně dobrých momentů a linek. Ale strašně zmatené ()

subic

Příběhy obyčejného šílenství (2005) jsou pro mě TOP film o zvláštních úchylnostech a navíc je to kompaktní příběh. Za to tady se jedná jen o jakousi slepeninu jednotlivých minipříběhů, které spolu zase až tak nesouvisí krom jedné postavy Macháčka. Ale i tu je spousta malý individuálních skvělých hereckých výkonů, Trojan, Dlouhý, Taclík ještě s vlasy atd. atd. atd. ()

Tominni

Celkem vydařená komedie, která se může opřít o řadu vtipných scének a hlášek, Taclík je opravdu výborný, ale dobře mu sekundují i Macháček a Trojan, ale......trochu vadí ne zrovna skvělé pospojování scének do příběhu, který trochu drhne, ke konci pak i ztrácí tempo. Přesto se u něho nasmějete a o to u komedie jde. Na 4* to asi není, ale jen o chloupek. Nelze na konec nezmínit nádhernou sexuální scénu Ivana Trojana a Kláry Trojanové.....:-) ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017