Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

megajalec

Crazy komédia po česky? Áno, dá sa! Škoda, že len z časti. Povedené fóriky (dokonalý manželský sex, prísaha na sviečku - vlastne nie, na tú druhú, pes) striedajú trápne (Hitler na konci, toľko ospevovaný bol asi najtrápnejší, otec v ženských šatách...). Jedna ruka netleská (inak originálny názov), nie je zlý film, kto chce, svoje si tam nájde. Len netreba za tým hľadať niečo hlbšie. ()

mata77

Keď to vezmem po jednotlivých scénach, tak by som našla nejaké to pozitívum, ktoré by sa ale zakladalo asi len na vtipných hláškach. Lenže celok mi pripadal viac ako zlátanina niekoľkých filmov. Hviezdičku naviac dávam za výkon Ivana Trojana, ktorý sa svojej role obrodeného nacistu zhostil bravúrne. ()

Lewaso

Každý hledá „sevřený příběh“, „bombu“, „druhý samotáře“... Proč? Je to krásně rozhuleně pohodovej film. Tak proč ho pitvat. ()

DanielaE

Strašně divný film. Tu jednu hvězdu navíc mu dát nemohu, jelikož jsem si ještě neupřesnila, zda je to tak "dobrý" nebo tak"blbý". Ale nepochynbě jedna hvězda je za atmosféru, jedna za kameru a dvě za projev Trojana alias Hitlera. Nevím, zda v celé historii kinematografie existuje Hitler bez knírku, což je velice snadná rekvizita. Ale jistá jsem si, že jen málo z nich se by se dalo přirovnat k výkonu I. Trojana. Také už mám pocit, že je trošku "přetrojanováno", otázka je,zda je to problém režisérů resp. Tomana či toho, že tu má skutečně velice malou konkurenci. Ale tahle scénka je prostě geniální. Mohlo by to být bráno jako imitace, ale ne, dle mého to je skutečný majstrštyk! ()

kubilov

"Nečum na mě nebo ti useknu ruku!" Je to jasný, Jedna ruka netleská hodně čerpá z úspěchu Samotářů. Je to samozřejmě hlavní hereckou a režisérskou kostrou, zase skvělým zmaštěným Macháčkem a trochu mimózním Trojanem. Jde o to, že i když je to možná o něco slabší film, než právě Samotáři, tak si alespoň od ostatních tuzemských filmů na nic nehraje a jede si svou vlastní bizarní černohumornou cestou. I když je samotná zápletka dost zvláštní, je jistým způsobem nepravděpodobně skvělá. Pohled na Jirku Macháčka jak objímá strom po tom, co si dal normální houbovej čaj je stejně, jako pohled na Hitlera Trojana nebo transvestitního Jana Třísku k nezaplacení. Dokonce i Marek Taclík si své odehrál, podobně jako Klára Pollertová se svou poměrně sci-fi výchovou. David Ondříček a jeho osobitý styl točení filmů se mi velmi zamlouvá, stejně jako jeho výběr herců a schopnost zakomponovat jednotlivé hlášky a vtipy do příběhu, rozhodně má budoucnost. ()

Luswani

Vlastně si teď po letech uvědomuju, že je to výborný film se spoustou hlášek. Takový ten film, který má podobnou atmosféru jako Samotáři, Knoflíkáři apod. Skvělou roli měl Marek Taclík, který hrál úplného blbečka a taky Macháček ve své tradiční vyplesknuté herecké poloze. To se mi líbí. Vynikající Trojan jako Hitler a Pollertová-Trojanová byla chvílemi až děsivá, včetně jejich dětí. Jedna ruka netleská je jedním z těch filmů, u kterých by mi nevadilo, kdyby trvaly třeba i tři hodiny. Počkej, počkej. Já čekám, čekám. Tak čekej, čekej.... :D 85% ()

DR.SZ

Nemožně vtipný a potrhlý film je jedním z prvních kvalitního režiséra Davida Ondříčka. Je zde hodně zvráceností, na které se moc neklade důraz, a to je naštěstí dobře. Hudba je kvalitní, ale styl vyprávění lehce kolísá a Marek Taclík je většinou nepříjemný a působí, že v té době ještě neuměl hrát. Ale snímek se již stal klasikou, takže dávám 73%. P.S. Výborný výkon podal kromě Ivana Trojana Jan Tříska svým komickým výstupem. ()

swinevenca

Tohle není komedie, ale soubor scének s třemi typy humoru. Ten černý nemá chybu, ten absurdní je občas až moc absurdní. Ten třetí stojí na blbosti Macháčkovy a hlavně Taclíkovy postavy, "profíka" jako jeho bych vedle sebe snes tak minutu a tři čtvrtě. Trojanův výkon roste s mírou jeho přeměny do naprosto fascinujících rozměrů. Ale film jako celek vlastně vůbec nedává smysl a tváří se moc vážně na to, abych mu to odpustil. ()

honzic

Trojan a Macháček bývaly ve filmu sázka na jistotu, dnes už to ale neplatí, tento film má něco do sebe. Hodnocení: 55 % ()

tsatsiki

Dobrý to je, ale neobsahuje to tolik železa. Geniální Ivan Trojan jako Hitler, jinak normální černá komedie plná skvělých hereckých výkonů a pár dost dobrých gagů. Dlouhý ukázal pinďoura a Matásek v roli zločince, který moc nemluví, je chladný a nebezpečný taky suprový, ten zahraje vše.😅 Tomu nemůžu dát míň než 4*. ()

Eire

Prvý český 🦁 pre TROJAN a...??? Za Hitlera právom.... Vtedy mladá nastupujúca generácia v akcii doplnená Triskom. 75% Pozrete s 15 ročným odstupom a dá sa! ()

Gig

Mladý a tenkrát neokoukaný Marek Taclík a a matador David Matásek nezklamali. Scéna Ivana Trojana coby vůdce je legendární. Tento film se nesmí brát vážně. Jen tak si ho užijete a to bohatě. Jinak "divná" čí "svérázná" rodinka Ivana Trojana, skutečné manželky a skutečných dětí perfektně funguje a navíc je něco jako rodina Addamsových svým způsobem. Manželka divná, dcera, co má choutky vraždit, synek co se obléká do ženských šatů.... Jo a když jsme u těch divných, tak je docela zábavné sledovat Třísku, Vladimíra Dlouhého a skrytou kameru. ()

L-wyz

V té době mě ještě nevadící Trojan a Macháček, perfektní Tříska a Dlouhý, výtečná Kristína Lukešová. Do toho parádně sedící hudba Jana P. Muchowa. Co víc si přát? Jedna z posledních, ne-li vůbec poslední, opravdu výborných a vtipných českých komedií. Navíc prakticky bez vulgarit!!! Škoda, že po tom šla česká komedie a český film všeobecně víceméně do hajzlu... Pro mě rozhodně kultovnější než Samotáři. ()

gédé

Naprosto živě se mi vybavily pionýské tábory - k závěrečnému ohni jsme si každý musel připravit nějakou příšerně trapnou scénku, mezi tím se trochu mluvilo a hrálo na kytary... Ani jedna ruka netleská. Ani jedna. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017