Kromě abstraktního pocitu deja vu vlastní minulosti mi film nic nenabídnul. Jo, taky nás zajímaly kalhotky naší fešné němčinářky na základce, ale odpověď jsme se nikdy nedozvěděli (nosila džíny). Taky jsme odmontovávali blatníky, lízali v zimě zábradlí apod. - ale to jen pod vlivem tohoto filmu. A školník nám to dal vždy pěkně spapat. Tudíž z jistého druhu pomstychtivosti dávám průměrné hodnocení :-) A Igor mi byl protivný no jejej(2.5.2012)

Jednoduše miluju tenhle film, pro mě je to jednoznačná jednička tandemu otce a syna Svěrákových. Nikde žádné hluché místo, naprosto geniálně napsané, dokonale vykreslená doba, ve které se to odehrává, pravda, nežila jsem v ní, ale působí to na mě ohromně věrně, všechny ty vtípky tak dokonale sedí, žádná křeč. Herecký koncert všech a tím myslím jak ty nejslavnější, jako je Tříska, Hrušínský, Šafránková, Svěrák, tak představitele dětských rolí, kteří jsou opravdu skvělí. Nádherná hudba, kamera, výprava, prostě všechno. Film jsem poprvé viděla v době, kdy se dostal do kin a od té doby jsem ho viděla snad 20x, neokouká se - pro mě dokonalá poetika. Schválně jsem si tu přečetla těch pár kritických komentářů a říkám si, že jejich pisatelé jsou snad z jiné planety.(3.2.2015)

Podle mě je to jedna z nejlepších českých komedií. Jde poznat, že vtom má prsty Svěrák. Hlavně ten scénář. A ty hlášky. Hlavně tato : FANOUŠI MI JSME ASI ZASPALI. ASI NEBO VOPRAVDU? NO ASI VOPRAVDU. ŠPATNĚ SME HO NAŘÍDILI. MÍSTO NA ŠEST JSME HO NAŘÍDILI NA PŮL SEDMOU. ŠPATNĚ JSME HO NAŘÍDILI. TYS HO ŠPATNĚ NAŘÍDILA! JÁ JSEM HO ŠPATNĚ NAŘÍDILA....? BÓŽE NEDOVEDE NAŘÍDIT ANI BUDÍK. A takový hlášek tam byla spousta. Prostě genialita.(27.3.2009)

Poetická komedie, která se poprávu ucházela o Oscara. Nenásilný humor a skvělé herecké výkony v čele se Zdeňkem Svěrákem v roli odbojem protřelého tatínka. A památný příchod Igora Hnízda s úderem do tabule, který tak často napodobuje náš matikář. Zkrátka prostě a jednoduše češi komedie umí a tahle se obvzláště povedla.(7.2.2004)

Stále ještě můj nejmilejší film Jana Svěráka. Citlivé, jemné, krásné, nostalgické, vtipné - a hezky se na to kouká. Mistrovsky obsazené, dokonale zahrané. Je to vlastně víceméně skutečný příběh dětství Zd. Svěráka, včetně epizodního příběhu s mrtvým bráškou. Hezky o tom Zd. Svěrák mluví v dokumentu Tatínek.(2.1.2008)

• - V úvodu filmu při scéně, kdytatínek (Zdeněk Svěrák) dokončí opravu rádia, matka (Libuše Šafránková) přistoupí ke stolu, aby rozložila ubrus, a otec se synem (Václav Jakoubek) kvapem uklízí nářadí ze stolu, je dobře viditelné, že zůstane pod ubrusem jeden hřebík neuklizený. (milanko8)

• - Josef Kemr odmítl roli fakíra Radži Tamila (Petr Čepek). (LeG!oN)

• - Rozsvěcování města se dělalo pomocí tradiční pookénkové animace. Ve skutečnosti se totiž všechna světla rozsvítí najednou a ne postupně. (Elisebah)