poster

Nattevagten

 • anglický

  Nightwatch

Thriller

Dánsko, 1994, 107 min

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Původně jsem chtěl jako hororový fanoušek dát tři, ale nenechám se ovlivnit tím, že hororových prvků je zde jako šafránu. Tohle je jistojistě thriller, který je však okořeněný lehkou dávkou morbidnosti, jelikož začíná nástupem mladého stiudenta, Martina, na pozici nočního hlídače márnice. Oh yes! Stoly márnice paralelně plní, ve městě řádící, sériový vrah šlapek. Třetí větev tvoří kamarádství s Jensem, vylepšené sázkařskou posedlostí. Do toho jejich dvě slepice a koloč může začít. Je to trochu rozvleklé, místy jsem čekal nějakou lekačku, ale jsem už zblblý z laciných hororů. Jak se říká, jednohubka, kterou thriller fans ocení. 70%(28.11.2012)

 • J*A*S*M
  ****

  Zpočátku poměrně rozvleklé a typicky evropsky podivné co se chování hrdinů týče, v závěru je to ale nervák jak prase. K tomu ještě jedno z nejatmosféričtějších filmových nemocničních zařízení. Takže rozhodně silnej nadprůměr. Horror movie of the year(25.4.2010)

 • dr.horrible
  ****

  Vrcholom filmu je pre mňa nehororová scéna v kaviarni. Dialógy, herci .. prvotriedna prácička a do toho fajnové zimomriavky, jak keby len tak medzi rečou. Proste život pár postáv a pripletie sa medzi ne horor. Teda vrah.. Bornedal je vynikajúci režisér, spravil z priemernej látky, nadpriemerný film a ja som sa bavil na silné štyri hviezdy a ani trochu mi neprekážalo, že už som videl remake a vedel som ako to skončí .(24.4.2014)

 • Crocuta
  ****

  POZOR SPOILER! Film jako stvořený pro milovníky seriálů a dánských kriminálek zvlášť. Kde jinde by mohli vidět jak si to Jaime Lannister rozdává se Sárou Lundovou, jejíž nepříjemnou šéfovou zas pro změnu píchá Martin Rohde a - všichni o dvacet let mladší - spolu přitom kamarádí, občas se ožerou, vyzvrací do křtitelnice nebo se nechají přeblafnout kurvou v restauraci, přičemž jsou zaplétáni do sítí nekrofilního lovce skalpů. Pozoruhodný snímek plný neotřelých hlášek ("Když si ho Hans Christian Andersen vyhonil, tak prej si udělal do deníku tužkou čárku." "Hm, kdybych to tak dělal já, nebyly by k mání tužky"). Jo, a víte jak to celé dopadne? Vezmou se!(30.1.2015)

 • genetique
  ****

  Štýlový thriller/horor, ktorý ma držal non-stop priklincovaného ku kreslu. Majstrovsky temná, tajomná atmosféra. Štýlovo sa približuje hitchcockovskému spôsobu rozprávania a gradovania atmosféry, kde len pár scén má zámer vystrašiť, ale film ako celok je strašne znepokojujúci a strašidelný. 85%.(26.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace