Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

numi

Zpočátku zajímavá podívaná plná tarantinovsky ostrých a humorných dialogů se postupně utápí ve dlouhé stopáží a přílišné komplikovanosti způsobu vyprávění. Zápletka samotná nikterak výrazně komplikovaná není, to ji jen Quentin Tarantino tak neuvěřitelně komplikovaně natočil. Svižný příběh tak místo očekávané gradace při rozhodující předávce zpomalí svou údernost ubíjející repeticí jedné scény až téměř na nulu. A navíc je film následně natažen ještě o další půlhodinku závěrečnou dohrou, která byla také zcela zbytečná. Kdyby se závěrečná hodinka sestříhala na patnáct minut, mohla by Jackie Brownová fungovat jako kvalitní čtyřhvězdičkový předkrm k Pulp Fiction, ale v této podobě jde jen o další tuctovou filmovou kriminálku. [září 2006] ()

zipper111

Předlouhý Tarantino, ale vůbec ne špatný Tarantino. Nejvíc se mi líbil Sameul L. Jackson, ten si to diktoval od začátku do konce, škoda že skončil jak skončil... ()

Freemind

Tady se bohužel naplno ukázalo, jak špatný filmař Tarantino vlastně je. Do smrti zůstane režisérem jednoho filmu. Podle mě právě po Jackie Brownové zjistil, že normální film natočit nedokáže, takže začal svůj nedostatek umu maskovat za "záměrnou poctu béčkovým filmům". To, co lze v Kill Billovi a Grindhousu považovat za roztomilou nadsázku a citaci, zůstává v Jackie Brownové zcela obnaženo. Postavy jako z kartonu, ukecané dialogy (jak zde bylo zcela výstižně řečeno - pseudo-cool), toporná práce s kamerou, střihem i hudbou. Pam Grier zahrála výborně, ovšem Jacksona a DeNira mi bylo škoda, Keaton klesl na totální dno. Tímto jsem si definitivně Quentina znechutil, děkuji, budu mít čas na pořádné filmy. ()

gogos

Neprávem opomíjený a přehlížený film z filmografie Quentina Tarantina. Oproti ostatním jeho snímkům si nese méně vtipu, klidné tempo a idyličtější hudbu. Přesto fenomenální herecké výkony většiny hlavních představitelů, výborná Navarrova kamera a skvěle vygradovaný Tarantinův scénář dělají z Jackie Brownové něco vyjímečného. Nemohu si pomoci, ale adaptace Rum Punch je prostě výborná! ()

Bat55

Po úžasnej hláškovine Pulp Fiction mi opäť Quentin Tarantino dokázal, že je výborným režisérom. Jeho filmy stoja vždy na prepracovaných charakteroch hlavných a vedľajších postáv, na výbornom a jedinečnom príbehu a na výborných hláškach a dlhých dialógoch. A u Jackie Brown tomu nie je inako. Už začiatok ma plne nadchol a film postupom naberal neskutočné tempo. Samuel L. Jackson ako Ordell Robbie, obchodník so zbraňami a zločinec, vo svojej životnej úlohe, predvádza výborný herecký výkon. Hlavná aktérka Pam Grier ako Jackie Brown, či Robert Forster, De Niro, Fonda, Keaton, jedným slovo naprostá špička. Tarantino vie, koho si má do svojich filmov vybrať. Vydarený kriminálny thriller s veľkým množstvom vedľajších línií a vzťahov, s originálnou a osobitou réžiou Tarantina a výborným scenárom. Príbeh, ktorý hovorí, že Jackie Brown, letuška, obvinená z pašovania drog (koksu), ktorá bude musieť pomôcť policajtom v nájdení dlho hľadaného Ordella Robbie, aby neišla sedieť, ale zároveň hrať na druhú stranu s Robbie proti policajtom, zároveň sa zbližujúca s poskytovateľom kaucií Maxom Cherrym/ Robert Forster, nemá žiadnu chybu. Plus, ak ide o pol miliónový balík dolárov, ktorý bude chcieť Robbie dostať z Mexika do Kalifornie, tomu všetkému pridáva na genialite. Toto sa jednoducho musí vidieť. Inak, scéna v obchode z viacerých pohľadov, ktorá sa za sebou 3-krát opakuje je dôkazom Tarantinoveho neopakovateľného štýlu. 2 a pol hodinový film, ktorý nenudí ani na sekundu, ba naopak, na konci vás najviac dostane, podfarbený výbornou hudbou a exceléntne zahranými postavami, to je Jackie Brown. Ale lepšie ako Pulp Fiction to nie je, to dielo zostane u Tarantina zrejme neprekonateľné. Nevadí, každý Tarantinov film, ktorý som zatiaľ videl, ma nesklamal. /95%/ ()

SarumanKo

Formálne aj obsahovo neobvykle seriózny Tarantino, ktorý síce nebombarduje diváka haldou kultových scén a hlášok, ale predsa si udrží jeho pozornosť spletitým príbehom a zaujímavými postavami. (8/10) ()

kaylin

Je to můj nejméně oblíbený film od Tarantina, ale asi jen proto, že ty ostatní prostě zbožňuji. "Jackie Brown" rozhodně není slabým filmem, jen to není tak drsné. Tarantino opět ukazuje, že s kamerou dokáže dělat neskutečné věci. Ta tentokrát naprosto miluje Pam Grier, naprosto pochopitelně. Skvělá oslava výborných herců, kteří mají k ruce slabší Tarantinův scénář. ()

suicide

Když už Tarantino obsadí do filmu ženskou, tak si umí dobře vybrat - viz Kill Bill (Uma Thurman, Lucy Liu). Pam Grier je nonšalantní dáma (a v době natáčení na krku skoro padesátku, aniž by to na ní bylo jakkoli znát), ale i herečka, která svoji roli zvládla naprosto skvěle. S potěšením kvituji i přítomnost Forstera, i když jsem ho objevil až v poslední době a až skoro do konce filmu jsem nevěděl, o koho jde. Z nenápadné a zpočátku bezvýznamné postavy vygradoval, kam to jenom šlo, a v závěru ani nezplakal nad výdělkem. Je skvělé, že jsem byl ochoten věřit každému výkonu, každému hereckému podání - je vidět, že Tarantino svoji práci skvěle zvládá a režírovat umí. ()

Remedy

Quentin prostě umí a na tom se asi nic nezmění. Další příklad skvěle odvedené filmařské práce způsobem naprosto originálním a prostě „tarantinovským“. Skvělé obsazení, perfektní soundtrack, tatáž scéna opakující se z různých pohledů a přesto nenudí, tarantinovské „cool dialogy“… Druhej Pulp Fiction to sice není, ale snímek je to velmi povedený Across 110th Street!!! ()

Maq

Nejsolidnější z Tarantinových filmů. Namísto paperbackových karikatur věrohodné typy, povedená zápletka, pěkně krok za krokem se rozvíjí a všechno do sebe - pokud nejsme chroničtí rýpalové - pěkně zapadá. Vše je pečlivé a rozumné. Negativa? Vlastně jen jedno: Příběh dopluje do přístavu jako loď po ne zcela bezpečné, leč profesionálně zvládnuté plavbě. Chyběl mi nějaký překvapivý závěrečný obrat. Je to jako parádní fotbalová akce završená nádherným gólem, po které se ptáme, proč takových nepředvedou za utkání aspoň patnáct. Inu, protože ono se skoro vždycky něco zvrtne. Kdežto v tomto filmu jako by rozhodčí i protihráči dávali pozor, aby tu parádičku Jackie nepřekazili. ()

Damiel

Opulentní tarantinovské dialogy a skvostné herecké výkony (hlavně teda Samuel L., ten je úplně boží), to dělá z Jackie Brownové parádní podívanou. Pulp Fiction mám ale o kousek radši :) ()

swed

Typický zástupce tzv. "hangout movies" (divák se poflakuje spolu s postavami v jejich světě). Tarantino vykouzli film, na který se dá koukat stále dokola a nikdy neomrzí. Po "Inglourious Basterds" asi jeho nejlepší počin. 10/10 ()

FilmFan24

"Jackie Brown" - co o ní říct? Je přitažlivá (Pam Grier), je vtipná a hlavně není blbá. Během zatčení dvojicí policistů kteří chtějí s její pomocí dostat překupníka zbraní Ordella (Samuel L. Jackson) si Jackie uvědomí, že má velkou šanci, jak se lidově říká, chytit život za pačesy. Příležitost dělá zloděje a když je černošské ženě 44, vydělává tak akorát s nic moc sociálním pojištěním u podřadné letecké společnosti jako letuška, není co řešit. Tarantino výborně napsaným scénářem plným dlouhých dialogů o ničem, které ale vypoví dost o postavách příběhu kterému kraluje jeden velký podraz na konci a který se tak nějak dotkne všech zúčastněných...Přiznám se, že poprvé jsem z tohoto díla nebyl nijak zvlášť nadšený. Každým dalším shlédnutím a asi i s přibývajícím věkem jsem ocenil všechny ty indegrience v příběhu jedné stárnoucí letušky.. ()

JohnMiller

Dosť iné ako ostatné Tarantinove filmy. Proste béčková kriminálka s grindhouesovou herečkou Pam Grier. Ale ako ostatné Quentinove filmy niečo to má do seba . Najlepší sa tam zdal Robert De Niro (škoda že zomrel) ako si v každej scéne v dome s Bridget Fondovou ťahá bonga to nemalo chybu. ()

major.warren

No co se dá napsat o filmu Jackie Brown. Snad jenom to, že nemá chybu. Quentin je machr. Tak originální a tak skvěle zamotanou a propletenou síť postav dokáže vymyslet jen on. Nikdy jiný. Dle mého názoru se jedná o jeho druhý nejslabší film. Po Grindhouse: Auto zabiják samozřejmě. To je na Quentinovi nejhorší. Točí jenom skvostné filmy a já kromě Auto zabijáka vždycky dám pět hvězd, protože to prostě nemá chybu. Samozřejmě je dobře, že točí tak skvělé filmy, ale člověk potom nemůže říci co je nejlepší a co nejslabší. Celkovým námětem a stylem je podle mě Jackie Brown prostě druhá nejslabší. Ale pět jsem jí stejně dal. Teď už k ní. Quentin skvěle adaptoval knihu Elmora Leonarda. Scénář poutavý a ani chvíli jsem se nenudil. Pam Grier jako Jackie Brown, no co k tomu dodat. Já jí znal jen ze seriálu Miami Vice. Teď už si vždy když někde bude její jméno vzpomenu na Jackie Brown. Same, Same! Dle mého názoru třetí nejlepší herecký výkon Sama L. Jacksona. Ordell Robie, s douhým culíkem a bradkou. No co dodat. Robert De Niro jako Luis perfektní. Ale moc se potil:-). Robert Forster si nominaci na Oscara za roli Maxe opravdu zasloužil. Bridget Fonda, no dost provokovala. A Michael Keaton jako jeden z policistů v kožené bundě s ulízanými vlasy. Co dodat, no. Musím pochválit Quentina za vynikající výběr hudby a kameramana Giullerma Navarra za skvělou kameru. Střih, kostýmy, masky a zvuk též skvělé. Samozřejmě jako vždy u Quentina velmi zajímavá výprava. Americké bary, letiště či luxusní vily. Lawrence Bender se musel asi potit když sháněl peníze:-). Nejlepší scéna je podle mě scéna s Luisem a Melánií na parkovišti. Jedna nominace na Oscara za vedlejšího herce. Super film. ()

Skip

Skvělé dialogy, díky nimž i dlouhé scény nejsou nudné, jak se to zhusta stává jiným režisérům. Scéna výměny peněz ze tří pohledů je něčím, co by se klidně mohlo vyučovat na filmových školách. Jak to Tarantino skvěle napsal, tak mu to perfektně ti výborní herci zahráli, nechávajíce se vést jeho režisérskými pokyny. ()

K.B.L.

Podle mě nejpovedenější Tarantinův film, který mě velmi pravděpodobně bude pronásledovat do konce života. Nikdy jsem neviděla podobný film, kde bych tolik obdivovala hlavní postavu. Pokud nemáte rádi filmy, kde jsou ženy fňukny a neumí si ani objednat jídlo v restauraci, tak je tento film pro vás. Miluji filmy, kde ženy nepanikaří, jsou charismatické a jakékoliv situace řeší s ledovým klidem. A to ani nemluvím o dokonalé zápletce, kdy až do posledních okamžiků nevíte, za koho Jackie kope. ()

Dont

Jackie Brown je dost „ukecaný“ snímek, což se týká především úvodu. Celková stopáž dvě a půl hodiny bylo moc, chtělo to víc stříhat. Výborně se předvedla Pam Grier, což mě překvapilo vzhledem k její převážně modré filmografii. Robert De Niro mi pořád připadal nevyužitý ve skoro zbytečné roli, ale scéna v obchoďáku a po něm to trochu napravila. Slušné krimi s dobře propracovanou zápletkou a bezchybným režijním vedením, ale srdcová záležitost jako jiné Tarantinovy filmy to pro mě není. ()

L_O_U_S

Jackie Brown bohužel zapadá mezi Tarantinovými genialitami, jako jsou třeba Pulp Fiction nebo Hanebný pancharti. Přitom je to sympatický film s několika typickými tarantinovskými prvky. (1 118.) ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí