Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

Dexter1

Jackie Brown je "netarantinovskou" tarantinovkou. Spomínam si keď som tento film prvý krát. Moc sa mi nepáčil a celkom sa i nudil. No po ďalšom zhliadnutí sa môj pohľad trošku zmenil a bol som taký, že AHA. A po ďalšom som ten film zbožňoval. Pochopil som, že na Jackie musí byť človek trošku dozretý, čo som v prvom prípade rozhodne nebol. Jedná sa tu o neskutočnú poctu sedemdesiatkovému feelingu. Kult hviezdy blaxu ku prišiel ku svojmu obrodeniu a aj napriek tomu, že má najlepšie už za sebou ide rozhodne o skvelú MILF-ku. Ale späť ku Tarantinovy...atmosféra je jedinečná, dvojica (ne)schopných gangstríkov (úchvatný DeNiro a skvelý Jackson) a ich keci o ničom, opätovne výborný soundtrack, ktorý ťaží hlavne z krimi Across 110th Street. Skrátka každý Tarantinov je film je úplne odlišný a predsa rovnaký. Jackie nesadne každému, to je úplne jasné (dokonca ani Quentinovým fans), ale za niekoľkonásobné pozretie rozhodne stojí. ()

PP66

Na Tarantina málo mrtvejch, holt začátky, ale jinak dobrý, napětí a švih celý dvě hoďky, herecky velmi dobrý ()

kajas

Postavy mi byly ukradené, nesmála jsem se, nekroutila hlavou nad stylizovaným násilím. Tohle není Tarantino, kterého mám tak ráda. ()

Eldrick

Tarantinova zdlouhavě natahovaná pocta blaxploation s hvězdami (De Niro) ve vedlejších rolích a zašlými herci (zachovalá Pam Grier) v rolích hlavních. Nejcivilnější, nejnormálnější a nejpoklidněji plynoucí Tarantino. ()

fmash

Moc ukecané? No ale jak! Pro mě asi nejlepší tarantinovka. Vedle standardně kvalitního výběru hudby boduje nejen přehnaně dobře vycházející komplikovaná zápletka, ale, a to hlavně, výjimečné charisma, které vychází ze všech hlavních postav. Nostalgická atmosféra celého snímku na mě, navzdory dramatické zápletce a pořádné dávce cynického humoru, vždy působí jako utišující balzám. ()

GILLWANDER

Asi jediný neTarantinovský film aký som od Quentina videl. A to ani herecký mohutný arzenál nezachránil túto prekecanú huspeninu a scenáristicky už niekde inde videnú (Pulp) šablónu. Palec dole. 65% ()

Violeta

Moje Nr.1! Postava Jackie Brownové mě dokonale fascinuje - její chůze, její hlas (v českém dabingu Valerie Zawadská, snad lepší než originál), to, jak si v baru zapaluje cigaretu,.. prostě všechno. Skvěle zahrané od všech, není třeba jednotlivě jmenovat. Ve filmu zdaleka nejde jen o mazaný manévr s pěnězi, je to především o životním stylu. O tom, že každý potřebujem mít to své jisté, a jak si to zařídíme je jen na nás. A k tomu nám dopomáhej Mel! ()

kagemush

Miloval jsem Jackie už v době,kdy byla o dost starší než já. Miluju ji i teď,kdy jsme oba zhruba stejně staří a budu ji milovat ,i když bude jednou o hodně mladší. Protože to je film který nezestárne.Narozdíl ode mě.( musím se přiznat ,že občas žárlím na Forstera,ale jen občas a trochu) ()

Fíla

Zbytečně dlouhé, na to, že se tam nic nedělo a navíc i výkony byly průměr. Tarantino se mi pod kůži opět nedostal. 6,5/10 ()

honajz2

Zatím to nejlepší, co jsem od Tarantina měl možnost vidět. I přes tu přehnanou stopáž, víceméně nesympatické postavy, nudné scény a dojem, že už to podruhé vidět skutečně nemusím už jen kvůli tomu, že mě tenhle žánr prostě moc nebere. Tohle skutečně je asi jeho nejnormálnější film - nesnaží se to hrát si na bůhvíco, není to ve všem přehnané a kýčovité (a tím pádem ani tak otravné), dokonce to má i nějaký nosnější příběh, který odněkud někam jde a od určité chvíle to má i podmanivou atmosféru a napínavé scény. A jsou tu i dobré herecké výkony a celkem dobře vybraná hudba. Takže jo, nemůžu říct, že by mě to zrovna odrovnalo, ale špatné to taky rozhodně nebylo a popravdě se mi tímhle filmem potvrdilo, že když Tarantino hodně chce, je sxhopmný natočit i něco normálního. Ale zároveň si myslím, že tohle byla spíš jen taková dobrá náhoda. No, uvidím, jak mi sedne nějaký jeho další film... Lepší 3* ()

Joe321

Pro mě asi třetí nejlepší Tarantino, možná i lepší. Opět je tu spoustu skvělých postav, která je každá originální a bude vás bavit. Ať je to bezchybný "I'm serious as a heart attack." Jackson s dlouhejma vlasama, zvláštní De Niro (sjetej na telefonu nejlepší), dobrák Forster, sexy Bridget Fonda (damn hot), standartně zmatenej Keaton a nebo samotná hlavní postava Pam Gier, která mi sice nepřišla nějaká zářící, ale pořád dobře zahraná postava. Tempo je pomalé, ale díky napínavýmu ději, hláškám a hlavně výbornýmu soundtracku jsem si to opravdu užil. -"What the fuck happened to you, man? Shit, your ass used to be beautiful!" ()

Martin741

Jackie Brown je kriminalka tocena Quentinom Tarantinom a je vyborna. Scenar slape naplno, k tomu slusne herecke obsadenie : Samuel L. Jackson, DE Niro, Lisa G. Hamilton, Hattie Winston ...... co si viac moze Tarantinov fanusik priat? 80 % ()

Wiikii

V tomto filmu mě Tatantino zaskočil, opravdu mile zaskočil !! Nečekal jsem od jeho tvorby takové zpracování, ale vyšlo mu to hodně kvalitně a ukazuje se tím že Quentin Tarantino je PAN režisér a scénárista !! HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

kaposlav

Slabé 3*. Ani herecké obsadenie nezachráni priemerný film na jedno pozretie. Osobne by som to skrátil o 10-15 minút, aby to malo lepšie tempo, ale na šmejda Tarantina je to dobré. ()

Figu

Tarantino trošilinku jinak, nicméně rukopis je pořád zřejmej. Obsazení, jak už to v jeho filmech je zvykem, je téměř dokonalý, ovšem, co se týče dialogů a chůze přes mrtvoly, Samuel je opět ten tahoun největší. Mega změnu Quentin udělal v tom (a to potěšil dozajista ženský publikum), že do hlavní role nedal chlapa, ale obsadil tenkrát krásnou hlavní hrdinku téhle story, Pam Grier, která má šmrnc, je elegantní a hlavně dokonale používá mozek! A tahle Jackie Brownová v tom prostě umí chodit. Kdo neviděl, určitě je třeba se o tom přesvědčit! 80% ()

Abes

Film má příjemnou letní atmosféru, táhlý děj plný stylových postav. Tohoto Tarantinova kroku stranou si nesmírně cením. ()

cariada

Tohle mě moc nesedí . Na můj vkus až příliš ukecaný a překombinovaný. Tady Tarantino moc nezaválel. Najde se tu pár scén ,které za to stojí ,ale jinak je to spíš hra s postavami a jejich povahy. Chtělo to víc akce a taky více černýho humoru. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí