Frank Warren (Rutger Hauer) se snoubenkou Noelle (Joan Chen) a nejlepším přítelem Samem (James Remar) uloupí diamanty v hodnotě dvacet pět milionů dollarů. Noelle a Sam se pokusí Franka zabít a shrábnout všechno sami, ale Frank již předem diamanty ukryl jinde. Naštěstí přežije, ale je odsouzen na doživotí v novém experimentálním vězení Táboře Holliday, provozovaném velikášským sadistickým správcem Wardenem Hollidayem (Stephen Tobolowsky). Toto vězení má oproti ostatním několik nedostatků. Nemá stráže, zdi ani mříže a navíc je smíšené. Jediným způsobem udržení zločinců na místě se tak stává elektronický obojek se silnou výbušninou kolem krku. Je to vlastně jakési pouto mezi dvěma různými vězni, kteří se od sebe nesmí vzdálit na víc jak maximálních pár set metrů, jinak oba obojky explodují. Brzy za Frankem přijde spoluvězeňkyně Tracy Riggsová (Mimi Rogers) s tím, že on je její pouto a že chce utéct. Ale Sam a Noelle s Hollidayem jsou jim v patách, protože vidina bohatství je velice lákavá. (monolog)

RomanHyde

Od televizního filmu nemůžeme očekávat kdo ví co. Tvůrci se s ním přece nemohou patlat věky, natož aby scénárista xkrát verzi přepisoval a tak doufá že si nelogičnosti stejně nikdo v telce mezi běháním na záchod a do špajzu nebo při žehlení nevšimne, režisér taky nemůže nepovedené záběry přetáčet a tím mrhat časem a rozpočtem který patrně nepřevyšoval rozpočet kvalitní třicetivteřinové reklamy natož aby je scénárista vystřihával. Herci a neherci to taky potřebovali mít za sebou aby se už konečně z pojízdné kantýny zásobujíc je fastfoodem dostali k pořádnému žvanci. K tomu všemu si na tomto filmiku pochroupal zub času a tak v dnešní době vyžaduje sledování Obojku už značnou míru tolerance. Kdo má však rád akční kategorii B až C, příjde si na své. ()

arcticsky

Mohlo to být ještě lepší, kdyby autoři zbytečně nekomplikovali děj a nezaplétali se do nepravděpodobných konstrukcí a situací. Rutger je docela dobrý charakterní herec, nicméně zde má poněkud velký a těžký zadek a to ve všech významech. ()

Bozvav

Nápad s vězením s obojky dobrý, jinak klasika. Výběr herců nic moc, děj zrovna negradoval, ale jako celek to ušlo. Průměrné akční "Béčko". ()

Razzor_82

"To je náš dárek pro každého z Vás." Kdysi v pravěku jsem měl tenhle film na originál VHS, takže hodnotím taky trochu i z nostalgie. Jde o ultimátní akční béčko z devadesátek. Pamatuji, že tenkrát to byl dost originální nápad dát obojky zlotřilým padouchům. Náhodně je spárovat a když jeden z nich poruší pravidla tak hlava bumm! Hauer na cestě za polepšením je stylový. Má to své mouchy a celkem se herecky přehrává. I tak to má pro mě stále své kouzlo. 6/10 ()

Sosak

Takový nic moc film o útěku s lehce nápaditým obojkoidním motivem. Jinak jde o typický film, který vysílají naše televizní stanice, takže si udělejte obrázek sami...ošklivý, že? ()

danny_21

Průměrná záležitost s ve své době mnou oblíbeným Hauerem, která těží především z dobrého nápadu věžně bez mříží, zato s vybuchujícím ubojkem na krku - skoro jako z pera Asimova - 50 % ()

Belmondicek

Zloděj diamantů, odborník na elektroniku Frank ( Hauer zde ozdoben brýlemi a delšími vlasy ) se po podrazu od své přítelkyně a kamaráda octne ve speciálním vězení, které je vyjímečné tím, že nemá žádné ploty, mříže ani dozorce. Každý vězeň dostane na krk elektronický obojek, který je propojen na dalšího spoluvězně, samozřejmě neví na kterého. Když se od sebe  vzdálí na několik desítek metrů, obojek vybouchne. Obojek je čistokrevné akční béčko, které si na nic nehraje, má celkem ve své době neokoukaný námět, sympatického Rutgera Hauera a perfektní kinodabing od Intersonicu. "Ty mě nevzrušíš, ani kdybych ho měl na vypínač!" ()

Nix

Obal si z VHS pamatuji, ale film jsem neměl možnost vidět, ale už jsem to napravil. A byl jsem překvapen. Sice je to zase film, který se půlku odehrával ve vězení, ale tady byly ty myšlenky opravdu originální a já se bavil. Další půlka o útěku už trochu ztrácela občas tempo, ale pořád mne film bavil. Roger hrál opravdu dobře a hlavně ty jeho hlášky a popichování se s ženskou postavou, občas jsem se fakt zasmál. A ta nostalgie i díky starému a dobrému dabingu. Tohle je béčko jak má bejt. ()

Knor

Jako malýmu klukovi se mi to hrozně líbilo a v paměti mi utkvěly jen ty vybuchující hlavy, tak jsem to musel zkouknout znovu skoro po dvaceti letech. No a je to prostě průměrný akční béčko na jedno podívání, ale není to nuda a film celkem slušně šlape. K lepšímu výsledku by to podle mě chtělo tyto tři důležitý věci ... 1) víc děje v prostředí vězení 2) víc vybuchujících hlav 3) hambatou scénu s Mimi Rogers a jejím odhaleným nádherně vyvinutým poprsím, který nám tady vůbec ty hajzlové nedopřáli. ()

Clark_Kent

Svižná honička a krásný obojky. Vůbec nejlepší a nejzábavnější je rozdávání přezdívek v táboře Holliday- rumělka, slonovina či brčál. ()

OL@F

Nápad to byl docela dobrý,dávám 3* jen kvuli tomu,že to bylo o chloupek lepší než Útěk z Absolomu.. ()

Blackadder

Podle mne nedoceněný akční film závěru vlny podobných snímků z osmdesátých let. V lecčems strčí do kapsy i Running mana, Tango a Cash aj. ()

Jebak8

Taková nehorázná prdel, jakou jsme měli z tohodle filmu tu už dlouho nebyla...:D A to to stačilo jen poslouchat. Skvělej dabing:,,Řekl sem drž hubu, Rumělko!!!!´´:D ()