Honba za klenotem Nilu

• USA The Jewel of the Nile (více)

Úspěšná spisovatelka milostných románů Joan Wilderová cestuje se svým přítelem Jackem po světě na jachtě. Její agentka Gloria po ní chce další román, ale Joan jaksi chybí inspirace. Půlroční pobyt na jachtě se jí už zdá příliš dlouhý, proto vítá, když se na francouzské Riviéře má zúčastnit recepce, která se tam koná na její počest. Konečně může opět vystoupit na pevninu. Zatímco Jack se mezi přítomnými snoby upřímně nudí, Joan je obletovaná. Mezi hosty se náhle objeví mocný arabský vládce Omar Kalífa, který má v úmyslu sjednotit všechny kmeny na Nilu a postavit se do jejich čela. Osloví Joan s přáním, aby s ním odjela k Nilu a napsala tam jeho životopis, který chce vydat u příležitosti své korunovace. Joan sice nerada opouští Jacka, cestování na jachtě už má ale dost. Rozhodne se tedy Omara následovat… Posmutnělý Jack se chystá na cestu do Řecka, kam už bude cestovat bez své milované. Na břehu se setká s dávným známým z Kolumbie Ralphem. Ten mu představí arabského vůdce, který patří k těm, kteří nechtějí Omara jako vládce. Dozvídá se, že Omar zdaleka není tak skvělý a dobrý muž, za jakého se vydává. Naopak, právě ukradl klenot Nilu, pro Araby důležitý symbol, bez něhož odpírají svým vládcům poslušnost. Má také v úmyslu uspořádat vojenské tažení a silou si podrobit všechny, kteří to neudělají dobrovolně. Ralph tvrdí, že ani Joan není v jeho rukou bezpečná. To úplně postačí k tomu, aby Jack ve vteřině změnil plány. Se svými společníky nasedá na první letadlo do Afriky… Joan mezitím přijíždí do Omarova honosného paláce. Brzy je jí ale jasné, že se vlastně stala jeho zajatkyní. Omar žádá, aby co nejdříve napsala jeho oslavný životopis a nehodlá ji pustit dřív, než tak učiní. Protože je mnoho těch, kteří nechtějí žít pod Omarovou nadvládou, palác je častým terčem útoků. Joan využije zmatku, který vznikne,  při jednom z útoků, a pokusí se utéct. Plátěnou střechou se přitom propadne do místnosti, kde je zavřený nějaký muž – duchovní, muž čistého srdce – Al-Džokara. Právě on je oním ukradeným „klenotem Nilu“… Do Afriky mezitím dorazí i Jack, o němž Omar Joan tvrdil, že je mrtvý. O to větší je Joanina radost, když se s ním opět shledá. Je ale třeba utéct před rozzuřeným Omarem, který si nehodlá Joan jen tak nechat vzít. Přípravy na jeho korunovaci vrcholí a Joan, Jack a klenot prchají před pronásledovateli... (TV Prima)

Chen

Kdyby nevznikl první díl (tak by asi těžko vznikl druhý, ale slovní hříčky nechme stranou), možná bych jednu hvězdičku přidal, ovšem Honba za klenotem Nilu přímé srovnání s Honbou za diamantem neustojí. Pokračování v mnoha ohledech ztrácí a v minimálně jich svého předchůdce překonává. ()

rakovnik

Pokračování "Honby", tentokrát v Africe. Prostředí mi až tolik nesedí, ale o akční scény a humorné situace opět není nouze. Dnes již klasika bez digitálních efektů, prostě poctivé řemeslo. A jak to šlo :-) ()

Petoss1

Odyšiel Zemeckis ale zábava ostala. Výkon Devita je nezabudnuteľný, vypúšťa samé hlášky a neprekonateľné ksichty. 80% ()

bourec

Lewis Teague byl opravdu rejžou druhý kategorie, a na Big Roberta neměl ani náhodou. Stejnej babral je Jack Nýče, kterej tady servíruje děsivou hudbu jak z Over the top. Film ani z daleka nedosahuje kvalit prvního dílu. Což je většinou pravidlo. 40%. ()

C0r0ner

Horší než jednička, ale pořád je to docela slušná zábava, která sice nakonec vyzní tak nějak do ztracena, ale v průběhu sledování je velmi vtipná a dobře utíká. Za legendární považuji scénu se stíhačkou, která by dnes byla samozřejmě odsouzena za islamofobii a za zesměšňování Arabů. 70% ()

Wormboy

Film, ktory nesie takmer vsetky neduhy nevydarenych filmovych pokracovani. Absolutne banalny pribeh obaleny do vacsej, ale o tom bezduchejsej akcie, vtipy, ktore chcu byt vtipne, su skor trapne, krcovitost, atd atd. Jedine Danny DeVito stoji za pochvalu, inak bieda, bieda. 1,5/5* ()

pakobylka

Nedotažený scénář spolu s nepříliš kreativní režií přinášejí maličko křečovitý humor, který nesnese srovnání s předchozím filmem ("Honba za diamantem" z roku 1984). Přesto se jedná o vcelku zábavnou komedii, která se usilovně snaží udržet nad průměrem. ()

Martrix

Z Columbie do pouště...proč ne. Na sílu naroubovaná postava DeVita...budiž. Podstatně rozsáhlejší výprava s až pouťovým lookem...Douglas pokračování evidentně věřil, tak je to ok. Jenže je to pořád ten formát, kde mají prim střílečky a honičky a do toho je zamotaná romantika. Vtipných scén moc nenajdete. A je to škoda, protože v tomto ohledu jsou obě Honičky tvrdě válcovány kousky jako, Krokodýl Dundie, Afričan, nebo Bohové musejí být šílení...kam se podařilo procpat kromě akce a romantiky, i pěknou porci humoru. ()

bartias

Opět povedený koktejl dobrodružné, akční a romantické komedie, který (jak jinak) těží z úspěchu ”jedničky”. Příběh zajímavý, prostředí podobně exotické, atmosféra nepatrně slabší (logicky se ztrácí kouzlo setkání dvou neznámých lidí, kteří se do sebe zamilují), ale stále zábavné. ()

SeanLSD

Kedysi jeden z tých absolútne najobľúbenejších filmov... čo na tom, že som odvtedy už podobných, snáď aj lepších videl hromady ? Páčil sa mi dokonca viac, ako prvý diel a poznám ho dokonale naspamäť. Napriek tomu mu v televízií nikdy neodolám. ()

otík

Druhý díl "Diamantu" je stejně dobrý jako první, Douglas i Turnerová předvádějí slušivou dobrodružnou jízdu plnou humoru, romance i akce. ()

Rockwood

Čtyři hvězdičky. A to díky tomu že se mi hodně líbil ten předchozí film :-). Ale neříkám, že to je špatný. Ba naopak. Ovšem už to není ono, koneckonců je to přece jenom volné pokračování, o které mají tendenci se nepovést. Ale i tenhle film mě pobavil i nadchnul. Napětí mi v tom nechybělo. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022