Skvěle vycvičenou francouzskou vojačku po traumatizující bojové misi převelí domů. Tam ale využije svoje smrtící schopnosti a vypátrá muže, který ublížil její sestře. (Netflix)

oveckaoa

Průměrnější film , aby člověk v distribuci pohledal. Tohle mělo jít tak maximálně někde na Čt nebo na Barrandově a co na tom viděl úžasného Netflix, že to vysílal je mě záhadou Ženská se vrací z Iráku do Francie a dělá jako v ozbrojených hlídkách jednoho dne jí na diskotéce znásilní sestru a ona se mstí. Problém je v tom, že to nemělo scénář jelikož ženská si zde mlátí lidi na počkání (neřeším jestli jsou zlí nebo hodní) všichni ví kdo to je , ale absolutně jim to nevadí. Nechají ji sloužit dále v těch ozbrojených hlídkách ačkoliv je psychicky labilní a hned v první hlídce málem zabije chlápka co mlátí svou ženu a to nejlepší na konec nechají ji jít přes hranice do Ruska a do Jordánska poté co okradla jednoho z vojáků o zbraně . Nechápu podle čeho si Kurylenko vybírá filmy není to špatná herečka, ale její filmografie je plná průměrných až podprůměrných filmů. P.s. nemají mít náhodou vojáci nějaký výcvik tady ji zmlátí náhodní týpci hned v první scéně skoro. ()

sedm.1

Filmů o mstících se hlavník hrdinech za utrpení svých blízkých, tedy tzv. revenge snímků, je vážně už tolik, že dokázat v současnosti s takovýmto provařeným tématem prorazit se rovná prakticky už zázraku, a o Stráži se nedá konstatovat nic jiného, než se to v jejím případě rozhodně nepovedlo a spíš naopak bych tuto podívanou zařadil na opačný konec seznamu tohoto typu filmů, tedy mezi opravdu slabý a zatraceně nevýrazný průměr. Jediné, co se tu dá vlastně považovat za alespoň nějak pozitivní, je díky syrovějšímu pojetí poměrně působivá atmosféra, zbytek ale nelze vážně považovat za nic jiného, než za tuctovou, nenápaditou, častokrát velmi naivní a celkově nefunkční výplň, která mě jednoduše ničím neoslovila, a tím pádem nebavila. To, že ústředním mstitelem je žena, v dnešní přeemancipované době už tedy fakt nikoho neohromí, a navíc Olga Kurylenko není ani trochu má oblíbenkyně, a to ať už prostě jako ženská, tak i jako herečka, její zde neustále nasraná, depresivní póza tu na mě ani trochu nezabrala, takže za mě film jednoduše neutáhla, a jelikož nikdo další tu praktiky nedostal jakýkoliv větší prostor, tak v ohledu obsazení je to veliká bída. Akce zde pak též nic nezachránila, sice jí tedy nechci vyloženě shazovat, ale o nic výjimečného se v tomto směru opravdu nejedná, emoce, napětí, či dramatické okamžiky jinak vůbec nefungují a co se přímo zápletky týče, tak krom zmiňované tuctovosti nabízí už jen předvídatelnost, častokrát velkou nesoudnost a závěrečné zúčtování pak musím hodnotit jako naprosto teatrální šaškárnu, kterou tvůrci využívali tak možná v devadesátkách. Stráž zkrátka v rámci už tak provařeného žánru nepřináší opravdu vůbec nic, co mě mohlo oslovit, a i když tedy nebudu tvrdit, že bych se u toho nějak vyloženě nudil, tak doporučovat tuto podívanou opravdu nehodlám. ()

keoma26

Velká bída, kdyby se tvůrci víc než na předstírání nějaké realističnosti radši soustředili na samotnou akci, mohlo to dopadnout alespoň jako Kurýr: Zásilka smrti, když už jsme tedy u té Kurylenko. Takhle mi i při té stopáži subjektivně připadalo, že film trvá přes 2 hodiny. ()

Alaitos

Klasická netflixovina se všemi jejími klady i zápory. Máme tu silnou ženu, pochopitelně lesbu, znásilnění, nesympatického macho záporáka a všechny tyhle krásné věci okolo. Oceňuji krátkou stopáž, takže vás to ani nezačne příliš nudit. ()

Shimargh

Málo dialogů, spousta prostoru pro přemýšlení. Tenhle film mi vyloženě sednul i když to byl vlastně jen takovej "divnej" nikterak originální videoklip. ()

mira007

Operace Sentinelle je protiteroristická akce francouzské armády, kdy po nějakém teroristickém útoku , nastupuje do ulic jako policie. Olga Kurylenko jako veteránka z Iráku, která hlídkuje v nějakém francouzském městečku, nastoupí pomstít se za znásilněnou sestru. Prvních dvacet minut vypadá inteligentně a nadějně včetně epizody z Iráku, ale od již zmiňované zbytečné lesbické scény to přejde do předvídatelného jednoduchoučkého rape and revenge s ultra imbecilní koncovkou. ()

Nethar

Pokusy o vylíčení PTSD vycházejí naprázdno. Jde do vily, někdo ji vyhodí, nebo zmlátí. Jde tam znovu, někdo ji vyhodí, nebo zmlátí. Takhle nudně párkrát dokola, až se stane to nejzajímavější, což těžko říct, jak se mohlo podařit, je to vysvětleno ve dvou vteřinách pomocí nápisu "o tři měsíce později". Nuda a nic. ()

bararich8

Děj můžete klidně přeskákat, tuhle už tu totiž bylo mnohokrát a Olga nepřináší nic nového (kromě svého těla). Akce je průměr, kterou si už druhý den nebudete pamatovat. Nicméně je fajn vidět zase něco ze Starého kontinentu. Šedá večerní jednohubka, 3* ()

bearmeedek

Půlku dojmu bere hudba, která se svou melodramatičností mohla být v určitých pasážích, ale zde je tahem po celý film. Pak je tady zjednodušené podání a vydržet se u toho dá jen díky Kurylenko. ()

ER

Opět a zase. Vidět 58kg Kurylenko jako ženskou, která klátí 100 kg chlapy...uf. Tvůrci přitom přišli s obezličkou typu  cit,: "Umím pět jazyků" jako vysvětlení, proč je tak dobrá v drsné poloze. No není, což je markantně vidět na střihu. Rádoby psychologická rovina snímku pak působí nezáživně, byť zrovna tady je pro Kurylenko ta správná herecká poloha. Vlastně jediná scéna, která stála za to, je lesbická a to je na akční film dost málo. ()

Acrobat odpad!

Totalne nefunkcny thriller s feminizujucou armadnou potrebou, akoze ulisnymi Rusmi a nekonecne nudnou cestou za pomstou, ktora je tak okato nedorobena, ze ani utly cas nezakryje zbytocne spomalujuce akoze zabery. Vsetko, (cize tu bolest, traumy, polic.vysetrovanie, cestu do Dubaja, ako ze ju v Parizi nenaslo komando, kde je teraz) si divak na tom malom case musi zrejme vysvetlovat sam. Reziser nestiha, on hlbavo sedi na promenade Nice a cuci na more a opaja sa pocitom artovo vydareneho diela. Prd makovy! Zlyhal vo vsetkom, rozpravani aj akcii, ktora nedava zmysel a je len oslavou zenskeho boja a prvku. Sterilny snimok iduci v duchu dnesnej doby. Morela a Nessonona na Vas!! Ako formu liecby!! (Videne 17.3.2021, BDrip) ()

rublik05

Akční thriller o pomstě si teda představuji naprosto jinak. Ukrajinka Olga Kurylenko jako herečka rozhodně špatná není, ale roli mstící se vojačky jí nevěřím ani náhodou. Samotný příběh mě rovněž moc nezaujal, přestože jistý potenciál určitě má. Působil na mě až zbytečně moc jednoduše, bez nápadu a místy jsem se překvapivě i dost nudil. Doufal jsem alespoň v pořádnou porci drsných a krvavých akčních scén, avšak i zde mě čekalo obrovské zklamání. Jednak jich je poměrně poskrovnu, ale také jsem očekával mnohem větší brutalitu a lepší choreografii. Což je samozřejmě velká škoda, jelikož jsou k mému velkému překvapení docela dobře natočené. Pozastavil bych se i nad scénářem, který působí, jako by byl ušitý horkou jehlou, takže má nespočet logických děr, a tak spousta scén a jednání postav absolutně nedává smysl. V daném žánru se jedná o silný podprůměr, který si asi málokdo pustí víckrát. Na závěr nemohu nezmínit jeden úsměvný moment, a sice snahu Netflixu za každou cenu poukázat na fakt, že hlavní postava je "jiná", byť je to v daném kontextu zcela zbytečné a ve filmu to prakticky žádnou roli nehraje. 3/10. ()

Clark_Kent

Jěště, že je Olga Kurylenko tak fotogenická a sedne ji skoro každej oblek. Poněvadž v armádním to je vůbec něco pro oko diváka. Celkem vkusně, odvedenej akční thriller. ()

jprmusic

nuda kam se podíváš. A nesnáším ruštinu, takže ta rodina mi vážně lezla na nervy - zvlášť ta bábuška - ta byla na zabití ..... ()

johnsnow

SPOILER ALERT: Film má striedmu stopáž a hoci ten revenge mód začne až cca od polky tak je sa na čo dívať. Bitka na hajzloch je skvelá, bitka v nemocničnom sklade či kerá to mária bola je vynikajúca len trošku kratšia, záverečná pasáž podľa mňa narýchlo zbúchaná, ešte debilne delená na dve polky a ešte aj bez logiky(to akože hlavný boss ju mal tri mesiace v piči po tom čo mu zabila syna a skoro i jeho? ) ale dobre. No a samozrejme pojebaný happyend nesmie chýbať. A máme tu aj jeden lesbický sex. 4* ale hlavne za tie súboje ktoré sú fakt kontaktné a hrdinka je v nich civilná(to jest údery fakt cíti) dávam tú štvrtú. ()

xxmurphyxx odpad!

Pomóóóóóóóóóóóóóóc !!!!!! Čo ti jebééééééé :D Toto bolo čo? :D Fúúúúúúú, tak toto bol iný strop :D 45 kilová Oľga zo špeciálnych jednotiek, trénovaná na boj s teroristami sa vyberie na bojovú výpravu pomstiť svoju sestru, znásilnenú hnusným Rusom počas ktorej má problém zvládnuť troch diskotékových bitkárov ale bez problémov sa dostane na ambasádu, ktorá je chránená asi ako jarmok v Zázrivej len preto, aby sa počas toho stihla vylezbiť s no name disko blbkou, samozrejme v nohavičkách, lebo šak tak sa líže piča najlepšie, aby na konci hnusného rusáka jebla zo schodov, čo evidentne nezaberie a preto si o tri mesiace počká rovno v Dubaji a ujebe ho vidličkou do krku. To ako sa dostala pred tým na slobodu a neskončila v base za jej eskapádu neviem ani ja a zrejme ani autor. Ale viem, že sa jedná o ďalší netflix klenot, kde je jeho poznávacia značka v teplej hlavne postave a scenári, ktorí zbúchal zrejme niekto z chránenej dielne. Oľga je v akčnej roly presvedčivá asi ako Zeman v nealko oddelení, lepšie bitky som videl na dedinskej zábave v Šumperku a tá trapná lezbo scénka bola úplne ale úplne zbytočná a nevkusná. Autor si zrejme myslel, že postačí na vykreslenie osobnosti hlavnej hrdinky. Nad chujovinami typu, scénka s dealerom, ktorého len tak nájdem na prvom rohu alebo únikom z ambasády, kde majú v každej riti kameru ale bráničku hlavného vchodu nechajú otvorenú aby som mohol vbehnúť dnu a zas von sa ani nejdem pozastavovať. Kokotina na entu. ()