Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

BlackVelvet

V Thajsku sem byla, backpacker jsem take byla, knizku jsem cetla a tak mne to cele sedi. Atmosferu backpackeru to chyta dobre, akorat skoda ze to prave silenstvi jak je to v knize zas tolik na platna neprosakne. Kniha byla drsnejsi, ale ve filmu by to asi vyznelo uplne jinak - byl by z toho asi horror. Takhle je to pomalu tak trochu jak summer movie, i kdyz s trochu drsnejsim tematem. ()

Johgas

Mně se to docela líbilo. Představovala jsem si, kdybych tam byla, jak dlouho bych tam vydržela. Kdyby nebyl konflikt s mapou a umírajícím surfařem, tak by byl kvůli něčemu jinému. Čili nevydržela. Takže si doma v zimě a chladu pustím Mobyho a to je tak všechno.Spokojenost se dostaví :-) Di Caprio zamlada mi nevadil. ()

Pan_Sady

Originalita je u mě nade vše. Tento film to jenom dokumentuje, nápad který je neotřelí a až na některé extrémy je ve správných kolejích. Extrémy myslím například jak si Di Caprio hraje svojí vlastní videohru, to se trochu vymklo, ale ten nápad takovéto komunity ve mě probouzí jiný pohled na společnost a na životní soužití. ()

Peddro

Dobrodružný film, na který se podívám, když na něj narazím v televizi. Ale není to nic co bych si cíleně pouštěl nebo stahoval do své soukromé filmotéky. ()

Mark1983 odpad!

Vzpomínám si, jak se k tomuto filmu zpracoval hudební videoklip, jenž z filmu dělal úžasné filmové dílo. Ale když se mi film dostal do rukou, byl jsem zklamán. ()

Wartord

Znáte to, na některých povídačkách je něco pravdy. A znáte tu o té prefektní pláži někde v Thajsku, učiněný ráj na Zemi? Ne? No tak se tam hned vydejte. Uvidíte zcela obyčejnou zátoku s písečnou pláží, jaké najdete na Google earth stovky, ale přece jen DiCaprio jaksi umě dává najevo, jaká tahle hype seance na pláži vyvolává v mladých lidech pocity. Perfektní! Škoda, že podle mě ta nejdůležitější myšlenka byla asi 5 sekund na konci vyjádřená předmětem e-mailu. Mezitím jenom docházelo ke strastiplným událostem thajských pěstitelů trávy. Takže v létě se sejdeme v Thajsku na Pláži. ()

Pokri

Najväčším plusom je pekné prostredie a to je tak všetko. Z námetu sa dalo vyťažiť oveľa viac ako len komorná dráma na tému premena osobnosti vplyvom izolácie, morálne dilemy. Di Caprio tu nie je dvakrát presvedčivý a celkovo má človek problém vytvoriť si k niektorej postave vzťah. ()

Nataniel73

Vizuálne priam úchvatný film, dejovo však o poznanie horší. Nápad to bol určite výborný, aj herecké obsadenie celkom ujde (Leonardo Di Caprio skrátka nehráva vo vyložene špatných filmoch), ale celé mi to skôr pripomínalo akúsi reality show a vymýšľať dej na osamelom ostrove dalo tvorcom riadne zabrať. Nuda sa síce dostavila len zriedka, ale určite sa dalo viac vyťažiť z prekrásneho miesta (počul som, že pre turistov definitívne zavretého). Tá banda křupanov na ostrove by premenila raj v peklo aj hocikde inde. Sympatickí mi zrovna neboli na čele s nepríjemnou blondínkou, ktorá sa tam hrala na vedúcu tábora. Takéto niečo by som rád vyskúšal na vlastnej koži, avšak s inými ľuďmi. Hlavný hrdina mi bol napriek všetkému sympatický a gradácia deja v závere tiež. Nesmiem opomenúť ani skvelý soundtrack, takže za mňa je to lepší priemer a 65%. ()

Feacher

Táta, jakožto velký odborník na filmy mi tvrdil, že Pláž je jeden z nejlepších filmů Leonarda DiCapria a z aktuálních 67% nebyl úplně nadšený, tak jsem se tedy rozhodl posoudit film sám. Musím nakonec dát tedy zapravdu spíše hodnocení zde na čsfd. Nápad pěkný, ale zároveň takový o ničem... snaha o předání nějakého moudra o civilizaci také podle mě šla zpracovat lépe. Moc mě to upřímně ani tolik nebavilo, nebyla to vyloženě nuda, ale znám i daleko lepší filmy. Váhám mezi 3 a 4 *, uprostřed filmu jsem byl přesvědčený o 4*, ale nakonec asi zvolím hvězdy 3, protože oproti jiným filmům byl tenhle podle mého slabší... Za podívání ale určitě stojí! ()

motyka52

Pláž je rozhodně zvláštní a nejednoznačný film. První dvě třetiny stopáže jsem se zcela vědomě nechal oblbnout atmosférou, prostředím (které ale upřímně není o nic vzácnější, než fotografie z katalogu kterékoliv cestovky) a fantastickou hudbou. Užíval jsem si to, ačkoliv jsem si byl naplno vědom toho, že nesleduju žádný převratný příběh a že vlastně jen požívám jakýsi filmový opiát, oblbovák, který maluje realitu na růžovo. Zlom na začátku poslední třetiny filmu a následující pasáže tak vlastně měly z tohoto pohledu dávat smysl, nicméně mě neskutečně sraly. Co se dá dělat, já holt netrávil noci v pralese na thajském ostrově a nežral housenky, ale díval jsem se na telku v obýváku a měl plnou lednici. Takže jsem začal koukat na hodinky. Naštěstí se v závěru film opět probere a samotné finále mě - přiznám - potěšilo. Jasně, poselství typu "zábava musí bejt i kdyby fotra věšeli" není nic, co by převrátilo svět naruby, ale tak je to s celým tímhle filmem. Pokud si u něj chcete rovnat své životní priority, lovit v něm skrytá poselství a přitom si už pakovat krosničku a hledat neobjevená místa na mapě třetího světa, pak prosím, hodně štěstí. Já to nedělal a užil jsem si to jako popcornovku úplně stejně. ()

Tezuka

K tomuto filmu mě přivedla píseň "Pure Shores", kterou nazpívala britská kapela All Saints pro podvodní hrátky DiCapria s V. Ledoyen. Je to jedna z těch písní, kterou znám z rádia z dětství a která ve mě vyvolá záchvat nostalgie po něčem, co jsem asi ani nezažil. Když jsem ve videoklipu viděl ty scény z filmu, věděl jsem, že tohle může stát za to + chtěl jsem slyšet, jak ta píseň ve filmu opravdu vyzněla. Námět filmu je sám o sobě velice poutavý. Mladý Richard, kterého hraje Leo, přijíždí na dovolenou do Thajska a touží zažít něco nepoznaného, co doma v USA určitě nikdy nezažije. Když se mu do rukou dostane mapa, která udává souřadnice na ostrov, na němž se údajně nachází ráj na zemi s nejkrásnější pláží a lagunou v celém okolním světě, tak neváhá ani vteřinu. Vezme s sebou i francouzský pár ze stejného hotelu, kde se ubytoval, a společně se vydají ten tajemný ostrov vypátrat. Sem bych rád vložil svoji geografickou vsuvku. I když ta mapa s ostrovy v Thajském zálivu odkazuje i na skutečné ostrovy, které se tam opravdu nachází, tak ten tajemný ostrov nalevo od nich na mapě ve skutečnosti neexistuje. Inspirací pro tento ráj je jiný thajský ostrov jménem Koh Phi Phi v Andamanském moři při severním okraji Malackého průlivu, který leží na západ od Thajska a jižně od Myanmaru. Ona nebeská pláž se sametově bílým pískem, blankytně modrou lagunou obklopenou zalesněnými útesy se jmenuje Maya Bay. Smutnou realitou je to, že po uvedení tohoto filmu se ostrov stal terčem nekontrolovaného turismu. Udává se, že v dobách největší slávy sem denně připlulo cca 200 lodí s 5 000 turisty. Výsledek je katastrofální. Místní ekosystém utrpěl obrovskou ekologickou újmu. Ostrov byl proto v roce 2018 do roku 2022 uzavřen, aby se příroda mohla alespoň trochu vzpamatovat. Od roku 2022, kdy byl ostrov znovuotevřen, se údajně zavedly přísnější regulace ohledně vstupu a chování na ostrově. Ale zpět k filmu. Myšlenka ostrovního ráje s vlastní komunitou, která si žije vlastními pravidly v utajení před vnějším světem byla dobrá. První polovina filmu byla pro mě na 5*, ale ve druhé polovině se to režie rozhodla divákovi opepřit až přehnaně naturalistickým drama/hororem, který celý ten pocit dokonalého ráje pohřbil. Leo se do toho totálně pomátl a nakonec to vše vygradovalo scénou jako z filmu Tenkrát na západě. Vím, že film má v žánru uvedeno drama i thriller, takže by mě to nemělo překvapovat, ale přišlo mi to takové příliš přitažené za vlasy, často až cynické, i když jsem třeba chápal ty jejich pravidla. Co můžu naopak ocenit je to, že se film nesnaží nějak moralizovat. Ba naopak. Hlavní hrdina je názornými příkladem amorální osoby, pro kterého jsou slova jako láska, věrnost, soucit či pravda pouze prázdnými frázemi, které člověka akorát svazují a oslabují. Myslím, že 4* budou fér hodnocení. Ostatně je to stále nad zdejším průměrem 67 %. V dnešní extrémně korektní době by takový film nejspíš již nevzniknul, takže o to víc si ho musím cenit. ()

flyer.nick

Chybělo málo, aby to bylo perfektní. Vlastně úplně nevím, o čem to bylo, ale i tak mne to nějakým zvláštním způsobem uhranulo a bavilo. Asi je dobře, že jsem to viděl až po Vlkovi z Wall Street, kdy beru DiCapria jako solidního herce a ne v době, kdy jsem ho bral jen jako xicht na obálku časopisu pro třináctileté holky. ()

ZelenyPaul

Nesmírně promarněná záležitost. Knižní předloha Alexe Garlanda je typickou generační knihou, kterou se ovšem do filmu nepovedlo zpracovat příliš šťastně. Film má rozhodně svá pozitiva, ale především druhá polovina filmu je velice povrchní. (Nicméně Orbital + A.Badalamenti - ANO!) ()

Alexis

Zjištění, že se geniální kniha Alexe Garlanda dočká filmového přepisu z rukou tvůrce kultovního Trainspottingu, ve mně vzbuzovalo obrovská očekávání. Jak už to občas bývá, nakonec se dostavilo trpké vystřízlivění. Po sympatickém úvodu, který diváka příjemně navnadí, film zajede do kolejí pohodového vyprávění, kterému ovšem chybí spád a výraznější scénáristický nápad. Druhá půlka filmu popisující Richardovo šílenství je potom hodně zmatená, nevěrohodná a bez znalosti knihy stěží pochopitelná (vietnamské scény). Je mi záhadou, proč se scénář nesoustředil na hlavní témata knihy (lidská psychika, která dokáže i z ráje udělat peklo na zemi + pošlapání ideálů takové komunity cestovatelů, dokládané jejím postupným rozkladem) a místo toho vytahuje otřepané téma milostného trojúhelníku (Richard vs Francois vs Etienne + nezávislá proměnná v podobě Sally). Z kina jsem odcházel zklamaný, přestože mé rozčarování částečně zmírnil povedený konec (ten v knize je HODNĚ surrealistický). Jinak je to pěkná reklama na Thajsko (když se poprvé ukáže pláž, šel jsem do kolen), s příjemným soundtrackem (asi jediný poslouchatelný song od All Saints) a sympatickými herci (Virginie Ledoyen) ()

suchos007

DiCapria osobně moc nemusim. Ale tenhle film mně připadal naprosto úžasnej. Jako něco nemožnýho veskrze skutečnýho. Mě prostě chytil na 100 % ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)