Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

blackJag

DiCaprio si v tomto filmu odbyl jednu z nejméně sympatických postav své kariéri, role se ovšem zhostil se ctí, stejně jako převážná většína zbývajicího souboru. Jinak jde o dílo solidních parametrů. Snad jen soundtrack bych volil jiný. ()

horacko

Miesto, kde sa film odohraval bolo naozaj nadherne. Samotny film...co k tomu povedat...mlady clovek, co chce nieco zazit, vyskusat nieco nove a presvdecit sa ze zivot moze byt aj krajsi ako bol doteraz. Je to ale naozaj tak? ()

toyrider

Film, který skrývá spousty životních pravd v plážovém balení, jinak mě ale svým zpracováním příliš nezaujal, 3 a něco. ()

mirec88

Zaujímavý film. Nemôžem povedať, že ja sa stotožňujem s názorom, že život má byť len o voľnosti v zmysle sexuálneho neviazaného uspokojenia, drog a nezodpovednosti za smrť zranených ľudí. Práve naopak, ale čo sa týka filmu, vzala ma krásna príroda a v takom raji by chcel žiť každý, ale ako som už písal iným spôsobom. Veľmi sa mi páčila zmena DiCapria na "Ramba", aj keď bola nedotiahnutá, aj ten záver bol taký nemastný-neslaný. Ale vcelku zaujímavý filmík, žiaľ pre mňa len na jedno pozretie. ()

Koryntos

Se shlédnutím Pláže, jsem dlouho otálela. Konečný výsledek nepředčil má očekávání v ničem, ale ani nebyl, tak špatný, jak jsem původně očekávala. V rauši jsem nebyla ani z kýčovitých plážových zákoutí, ani z hereckého výkonu DiCapria, ze kterého v té době fanynky musely omdlívat před televizí. Rozhodně má lepší filmy, kde dokázal, že umí hrát. ()

Taio

To bolo tak čudné, že to hadam ani možné neni. Začínam rozmýšlať, aký to ja vôbec mám život a pre 3 veci ho dožijem... Len neviem či to bude na pláži. ()

Autogram

Na prvý pohľad hlúposť, na druhý pohľad sa človek nad filmom zamyslí a na tretie zamyslenie pochopí, čo tým chcel básnik povedať. ()

Ravi

Pláž je a vždycky byl "divný film". Jako zvláštní sen, ze kterého se nemůžete probudit. Co však stojí za zmínku je jeho přitažlivost a především charisma hlavní role, kterou ztvárnil skvělý a mladičký DiCaprio. Film o malé křehké kultuře, která vznikla na pozadí civilizovaného světa na jednom malém a téměř opuštěném rajském ostrově v Tichomoří. Příběh je omamný až do chvíle, kdy jej překousne nebezpečná ryba, která je první fackou probouzející do reality. Čím víc je realita tíživější, tím více doléhá na komunitu a vybrušuje lidské charaktery. Film je nutné vidět, už jen proto, co představuje. 85% = 4/5 ()

Mr.KarlAdler

Pláž se v průběhu strhává k několika různým cestám a způsobům vyústění, až nakonec dopadne tím nejmíň zajímavým. Nebo teda v porovnání s pralesním šílenstvím na způsob videohry či variací na dokonale houževnatého a přizpůsobivého amerického potkana Richarda je výsledek trochu nuda. Možná by mě dokonce víc bavilo, i kdyby si DiCaprio nechal čelenku a vystřílel celý prales na způsob Ramba, jenže je to přesně tak klišovité, jako to Francoise Richardovi vytýkala. Jinak ale typicky klipový Danny Boyle (což se sem fakt hodilo) a zejména první půlka filmu pobaví a navnadí na nějakou horkou letní cestu. 3 a půl. ()

Jaro.Krafcik

Di caprio v dosť priemernom filme. Fakt čo sa dá pochvaliť je prostredie krásneho ostrova ako z videohry far cry a hudba. Čakal som viac akcie a lepší dej, bolo to také divné, zmiešané pocity po pozretí. Fakt iba priemer. Ale aspoň vidieť kde bol Leonardo vtedy a kde je teraz. Kvalitovo inde.. 3* ()

Ludivitto

Boyle, Boyle:/ K čemu ti je nádherný ostrov a klidová hudba, když si vybereš TAAAK špatný scénář:/ 2* jen za DiCapria a hudbu. ()

Death

Neni to vylozene spatny film, ale mel rozhodne na vic. Nejbolavejsim mistem Plaze je urcite scenar, ktery je opravdu velmi nevyrovnany. Na nekolika mistech prinese celkem zajimave myslenky, jinde ale krmi divaka blaboly a nesmysly, ktere jsou navic mnohdy poskladany tak, ze divak ztraci souvislosti. Scenarista si zrejme neuvedomil, ze neni nejlepsi namichat do koktejlu co mozna nejvic ruznych prisad a prichuti. A kdyz uz tedy musi michat z tolika ingredienci, tak by bylo vhodne si aspon precist recept a ne to tam vsechno hazet bez ladu a skladu :). Samozrejme se najdou i zajimave momenty a sceny-videohra, zralok, zaverecna scena, brutalita a atmosfera nekterych scen. Velkymi pozitivy jsou pak pro me kamera, s cimz samozrejme souvisi nadherne prostredi, a hudba. Celkove na me ale pusobi Plaz rozporuplnymi dojmy. Pri jejim sledovani sem se sice nenudil, ale v zaveru se preci jen dostavily smisene, spise negativni pocity. ()

weselow

Podle mě silně podhodnocený film. Zřejmě je to způsobeno alergii na DiCapria po natočení Titanicu, ale především kvůli nepochopení o čem to nakonec celý je. ()

manonfire

Velmi nudné. Navíc o dementním drogovém tématu. Ikdyž Vám bude kdejaký "uvolněnec" krafat, že je to o svobodě a prostě na pohodu.30% ()

Sir-Filip

The beach ... film, který se přiznám jsem na první shlédnutí zařadil do kategorie "už nikdy". Ale názory se mění, a když jsem ho viděl podruhé, začal jsem v něm vidět to, co možná bylo záměrem filmařů. Ráj na zemi? ale jděte, tohle neexistuje..........a nebo ano?? toť ústředním tématem Pláže. Snímek se z ponuré úvodní atmosféry Bangkoku přelévá do nádherné, andělské pláže - ráje na zemi- aby pak opět zabočil k velice pochmurnému konci. Můj bratr měl na tento film stejný počáteční názor jako já, ale když je v televizi teď, nenecháme si ho oba ujít a těšíme se, až budeme opět svědky té podivné atmosféry pláže. Jediná věc, která se mi líbila už při prvním shlédnutí, byla bezesporu hudba. Naprosto úžasný soundtrack Vás provede celým filmem bez toho, aniž byste jej museli vidět. A proto když jedu na dovolenou k moři, soundtrack z Pláže nesmí chybět! "ENJOY IT !!!" ()

lofa

Pro tento film mám slabost, protože jsem několikrát byl na místech, kde se natáčelo. Thajsko je prostě nádherný, hlavně ostrovy v Andamanském moři, ale zpět k filmu. Scénář je poměrně slabý a tak film asi příliš neoslní, ale jednu velkou kvalitu má a tou je bezesporu soundtrack, který patří k mým nejoblíbenějším. Hudbu má na svědomí americký skladatel s italským jménem Angelo Badalamenti Soundtrack: 1] Leftfield – Snakeblood, 2] All Saints - Pure Shore, 3] Moby – Porcelain, 4] Dario G. Feat. Vanessa Quinones – Voices, 5] Underworld - 8 Ball, 6] Sugar Ray - Spinning Mary, 7] Asian Dub Foundation - Return of Django, 8] Blur - On Your Own [Crouch End Broadway Mix] 9] Mory Kanté - Yeke Yeke [Hard Floor Mix], 10] Faithless – Woozy, 11] Barry Adamson - Richard, It's Business as Usual, 12] New Order – Brutal, 13] Unkle - Lonely Soul 14] Angelo Badalamenti - Beached (remix Orbital) ()

jenik71

Jako reklama cestovní kanceláře na dovolenou pro snílky a dobrodruhy je to vlastně docela dobré. V reálném životě bych se na onen ostrůvek svobody zajel na jeden den tak akorát podívat a večer zase pěkně hurá zpátky. ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)