Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

Honzíno

Nedomrlý Danny Boyle. Velmi slibně se rozjíždějící osobitou jízdu přetaví v průběhu klasicky v maglajz, který však dává smysl a je bohužel místy spíš k smíchu (necíleně). Stylově za pět, sdělení skvělé (a v té době brutálně nadčasové!), ale v konzistenci značně pokulhávající. Takhle jsem přesně mezi dvěma a třemi. Nahoru se přikláním, protože mě nenapadlo film nedokoukat na jeden zatáh. Ze soundtracku jsem odvařenej nebyl, přestože v období vzniku jsem z muziky hltal úplně všechno. ()

Lachtaan

Slyšeli o vysněném ráji, dostali se do komplikovaného pekla. Idyla, která se v případě narůstajících trhlin zhroutila zfanatizovaným účastníkům pod nohama. Přesný obraz toho, že pod pozlátkem je mnoho krutosti. A v Tildě Swinton vizáž i charakter, které jí nikdy nedovolí si zahrát sympatickou roli. ()

Endyis

Cival to vystihl, že ani nemám co dodat, škoda Danny Boyle je bezpochyby talentovaný režisér, ale jeho tvorba od Trainspottingu se kvalitativně snížila. Byl zde sice potenciál, ale výsledek byl poněkud přeplácán.. ()

BS

Pláž podle mě mohl být film lepší než je, to ale nemění nic na tom, že má zajímavou zápletku, škoda toho provedení. ()

lennyd

Richard (Leonard DiCaprio), mladý Američan, se jednoho dne v hostelu v Bangkoku seznamuje s Daffym (Robert Carlyle), který mu vypráví historku o thajském ostrově a hlavně nádherné pláži, nedotčené turistickým ruchem. Druhý den nachází Richard Daffyho mrtvého, a na dveřích má přilepenou mapu ostrova. Společně s mladým francouzským párem se domluví, že se pokusí tajemný ostrov a hlavně onu pláž nalézt.... První polovičku filmu jsem se docela skvěle bavil - hledání (a hlavně nalezení) pláže je suprové, i život oné komunity (člověk má tak nějak chuť všechno zahodit, vzít baťoh a vyrazit do Thajska). Bohužel závěrečnou půl hodinku dle mého Danny Boyle trochu nezvládl - i když zapojil všechny možné nápady které měl (např. "game" v džungli, ...). Možná se měl Boyle víc soustředit na život té komunity. Po herecké stránce nemám žádných výtek - Leonardo si už dávno vysloužil místo v mé Top10, a ostatní jsou zcela nepodstatní (snad jen "ledová královna" Tilda Swinton stojí ještě za zmíňku)... ()

noriaki

Modrá laguna ft. Apocalypse Now ft. Pán much? Nejspíš ne, ale v Pláži se dají najít motivy ze všech tří filmů. Z idylického začátku se přes nepravděpodobný přerod hlavní postavy děj přesune na psychologickou cestu do vlastní duše, a skončí jako test civilizovanosti lidského společenství. Danny Boyle je režisér jehož díla vynikají perfektní obrazovou a zvukovou stránkou, ale ve vyprávění příběhu až tak silný není. Natočit z takového spletence konzistentní film byl složitý úkol, a pokud můžu soudit, tato práce se mohla odvést mnohem lépe. I přes velkorysou téměř dvouhodinovou stopáž jsem měl pocit že spousta vysvětlujících scén skončila někde na podlaze střižny. Těžko říci zda by s nimi snímek vypadal lépe, protože i bez nich v určitých pasážích působí poněkud roztahaně a nudně. Co Pláž ztrácí na srozumitelnosti, to dohání na atmosféře. Krásná příroda, výborná hudba, skvělá kamera, to je něco čím umí Manchesterský rodák okouzlit. Tohle a perfektní výkony Leonarda DiCapria a Roberta Carlylea, s vydatnou pomocí Tildy Swinton se postaraly o to že nevyrovnanost filmu zase až tak úplně nevadí. The Beach je osobitý film, což je určitě dobře, jako takový se ale bohužel musí smířit s tím že nesedne každému. ()

hanagi

Další srdcová záležitost! Kdo by nechtěl poznat "ráj"! Co na tom, že není! Alespoň na chvíli se tomu pocitu přiblížit... Alespoň na chvíli v něm žít...A smířit se s tím, že "ráj" sice není, ale na malinkou, krátkou chvíli jsem ho zažila? ()

Pavlínka9

"Pláž" mám přečtenou a je to jedna z mých nejoblíbenějších knih a jelikož film není sice super úžasným počinem, i tak k němu mám neskutečně silný vztah a je to prostě pro mě láska mé puberty a ani po 13ti letech,kdy jsem se na ni podívala znova, se nic nezměnilo. Není to dokonalý film, ale ta myšlenka, krásné prostředí, možnost civilizace, která je tam načrtnuta a unikátní hudba, která mě provází již 14 let - to je pro mě prostě nostalgie :) ()

Madadajo

Krásný příběh kupodivu podepřený dobrým hereckým výkonem. Skvělá hudba velmi dobře skloubená s až dokumentárními záběry, jen ten příběh touhy po úniku se svým zvratem občas není dobře stvárněn. Jeho napětí se mění hodně, ale kamera stále líčí prostředí až příliš romanticky. Běsnící Leonardo by potřeboval jiné pozadí, snad rychlejší střih, víc temna, nějaký neobvyklý rakurz, prostě něco, co by podpořilo jeho psychologický stav, takhle jako by hrál na špatném pozadí. ()

Tomesh

Poprvé jsem tento film viděl před lety v autobuse cestou do Itálie. Nutno přiznat, že jsem si ho tehdy patřičně neužil, neboť byl promítán jako třetí v řadě a sledovat tři filmy za sebou je horší než nekonečná večerní přednáška z práva. Nicméně jsem na něj znovu natrefil a byl jsem velice příjemně překvapen. Výprava a hudba mě jednoduše pohltila. Myšlenka a poselství filmu ve mě vzbudily touhy získat svou Francoise a užívat si ráje na nádherném ostrově. Bohužel (bohudík) vše je konečné a ráj se mění v drsnou realitu. Být v Richardově kůži asi bych nejednal jinak.. Paráda. ()

dANo

Nebyť skvelej hudby použitej vo filme, tak moje hodnotenie by bolo iba 3*. Ináč, zhliadnutie Pláže nie je nejaké veľké terno, ale ani utrpenie... Jednoducho to pohladí zrak aj sluch. Mozog už až tak nie. ()

Master19

Na tento film jsem se podíval cíleně po návratu z Thajska, kde jsem měl, mimo jiné, také možnost návštěvy ostrovů Phi Phi i oné "Maya Bay", která je hlavní atrakcí filmu a dnes i velkým tahákem místních agentur. Ty lákají na "beach from famous hollywood movie The Beach". Toho, kdo by to chtěl udělat naopak varuji, že bude zklamán, protože filmaři dokázali vytvořit lákavé místo, leč skutečnost je poněkud jiná. Jde o koláž z více ostrůvků, o počítačem dokreslené uzavřené laguně už tu někdo píše a dokonce i vegetace v podobě palem byla vysázena uměle. K naivnosti pak přispívá i nepřítomnost žraloků v těchto končinách a naopak přítomnost silných proudů, které by nějaké plavání mezi ostrůvky naprosto znemožňovaly. Konec rýpání, jde o celkem zajímavý film, založený na originálním scénáři a natočený skutečně profesionálně a s nápadem (leckdy dobrým). A co musím ještě pochválit, je zachycení atmosféry Bangkoku, potažmo středobodu baťůžkářů, ulice Khaosan Road. ()

sskrblik

Dosti zvláštní výlet na tropický ostrov, kde si užívá Di Caprio a ostatní marihuanových večírků a exotického života. První půlku má film naději udělat dobrý dojem, ale ve druhé se ztrácí.. ()

Brain-D

Tak tohle byl ráj. Vizuálně i zvukově dokonalé. Rozjezd to mělo úžasný, později se to trochu změnilo, ale pořád jsem se bavil. DiCaprio byl naprosto skvělý. Takový pěkný film na léto prostě :))) ()

VanTom

2/3 dobrý, o úniku od zkažené civilizace (přelidnění, shon, hluk, špína) do přírodního ráje, přátelské komunity a náruče krásné Francouzky snívá občas každý, nejen mladí "frikulínští" huliči. Jenže hlavní postava - americký turista - nic moc neumí, nedělá, spíše příživničí, lže a podvádí; když mu ke konci hrábne a začne si hrát na Apokalypsu (Now), čímž všechno kompletně zničí, nevyslouží si bolestný trest (zasluhující si i kvůli afektovanému výkonu DiCapria), jen chápavé smíření. Zároveň ale - snad záměrně - poukazuje, na jak vratkých základech každá takováto alternativní utopie stojí. [Po prvotním zklamání jsem kdysi hodnotil dokonce za 2*.] ()

Jacob23

Kniha musi byt super(skoda,ze nectu-divam se na filmy;)zpracovani se nepovedlo..a je to snad jediny film kde Leonardo hraje fakt spatne ()

smolicek04

Vynikajúci film, to sa musí uznať, skvelé obsadenie a myšlienka. Bolo to pekné ale ten koniec sa mi zdal taký odflákaný ako by už nebol čas na dokončenie, alebo čo. Začiatok super a ta myšlienka je tiež pekná. Celkovo pekný film na posedenie a relaxovanie. netreba rozmýšľať. ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)