Stan a Ollie

• Velká Británie Stan & Ollie (více)

Laurel a Hardy, jedna z nejslavnějších komediálních dvojic na světě, se v roce 1953 rozhodnou vydat na své poslední turné po Velké Británii. Hvězdy hollywoodských grotesek, nyní již v dosti pokročilém věku, mají období největší slávy za sebou a čelí nejisté budoucnosti. Z jejich vystoupení však čiší neutuchající kouzlo i šarm, a tak se jim znovu podaří uchvátit své zbožňující fanoušky. Ačkoli je jejich turné po Spojeném království obrovským úspěchem, Stan a Ollie nemohou setřást přízrak ponuré minulosti Laurela a Hardyho. Snímek mapuje nepříliš známé okolnosti poslední fáze jejich spolupráce a ukazuje příčiny, které vedly nejen k profesnímu rozkolu nerozlučné dvojice, ale také zasadily smrtelnou ránu jejich mnohaletému přátelství. Dokáže divadelní turné po poválečné Anglii vrátit vše do pořádku? (HBO Europe)

barny120

Dobrý film, výborný pre nostalgikov a pamätníkov. No pre mňa len dobrý. Príbeh ktorý napísal život. Ukazuje sa že aj pred desiatkami rokov boli herci len bábkami producenov a filmového priemyslu. Laurel a Hardy natočili desiatky filmov, ktoré si už moja generácia nepamätá, a generácia predomnou pozerala nútene len sovietsku tvorbu. Ich propagácia teda bola potrebná, no myslím že u nás nebude mať taký úspech ako na západe. ()

McGuffin

Stan a Ollie si podle scénáře Jeffa Popea špatně ošetřili autorská práva a proto jim po vyhazovu z americké filmové fabriky Laurel a Hardy, která jim nepatří, musí vydělávat přehráváním svých filmových grotesek na britských lokálních jevištích. Menší tržby, větší řehole. Před sebou tedy máte hraný dokumentární příběh za showbyznysu a znáte to: nejdřív to nejde, pak to jde, pak to nejde a pak konec dobrý, všechno dobré. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

peproch

Dávám tomu filmu úplně plný počet hvězdiček. Protože je laskavý, sice málo dramatický, ale takový byl i život obou aktérů. Jestliže vás nebavili, nevadí, bavili mnoho lidí. I mne. Je to jako u Holzmana, už jsem ten ftip, tu scénku slyšela desetkrát, a pořád se směju. Ten humor vůbec není lascivní, není fekální, je autorský. Být popletou, být pitomečkem, to je , alespoň pro mě, veselejší, než být frájou, co žertuje o souloži. (Srovnávám s filmem The Comedian, protože ten je také o relativně chudém a za zenitem komikovi, který sbírá motivaci ). Drama ten filmík není, protože poslední velká tour po Británii a Irsku nebyla dramatem, spíše úpornou dřinou a úsilím o Comeback, jen jeden je dramatický moment, když se Stan rozhoduje, jestli bude vystupovat s náhradníkem, a neudělá nakonec už tak vážnou chybu, jaká se jim stala tenkrát, před patnácti lety. Moc moc moc se mil líbili herci Steve Coogan a John C. Reilly, milí a věrní originálům. Laskavý seniorský film. Výborný do seniorhauzu. Bravo. ()

mapollam

To, ako Coogan a Rilley vzdali poctu jedinečným komikom, je dokonalé. Film sa nesnaží byť nijako bombastický, o to viac je ľudský a plný informácií zo zákulisia, o ktorých sa bežne nehovorí. Pre milovníkov sveta starej grotesky a skvelých klaunov, hoci aj pri pohľade pod líčídlá, úplná povinnosť zhliadnutia. ()