Stan a Ollie

• Velká Británie Stan & Ollie (více)

Laurel a Hardy, jedna z nejslavnějších komediálních dvojic na světě, se v roce 1953 rozhodnou vydat na své poslední turné po Velké Británii. Hvězdy hollywoodských grotesek, nyní již v dosti pokročilém věku, mají období největší slávy za sebou a čelí nejisté budoucnosti. Z jejich vystoupení však čiší neutuchající kouzlo i šarm, a tak se jim znovu podaří uchvátit své zbožňující fanoušky. Ačkoli je jejich turné po Spojeném království obrovským úspěchem, Stan a Ollie nemohou setřást přízrak ponuré minulosti Laurela a Hardyho. Snímek mapuje nepříliš známé okolnosti poslední fáze jejich spolupráce a ukazuje příčiny, které vedly nejen k profesnímu rozkolu nerozlučné dvojice, ale také zasadily smrtelnou ránu jejich mnohaletému přátelství. Dokáže divadelní turné po poválečné Anglii vrátit vše do pořádku? (HBO Europe)

Ant_Antony

Mezi životopisnými filmy to sice zapadne, ale herecké výkony to jednoznačně pozvedají na vysokou úroveň... Velmi příjemná jednohubka. ()

bobstock

Snad jedinej film, který dává čest památce svojí vlastní laskavostí a jedinečně přesnému vizuálnímu zosobnění dvou neoddělitelných komiků. Coogan s Reillym jako by jim z oka vypadli, parádní výkon. 75% ()

ddf76

Po fakticke strance je film hodne mimo. Laurel a Hardy tocili vesele dal pro Hala Roache az do roku 1940, takze se nerozesli v roce 1938, jak se nam snazi namluvit film. Po odchodu od Hala Roache tocili spolecne pro studio 20th Century Fox a jejich posledni film pro toto studio byl Toreadori v roce 1945. Pak jeste v roce 1951 natocili v evropske koprodukci film Laurel a Hardy zdedili ostrov. Nikdy mezi nimi nebyla zadna rozepre, perfektne se doplnovali. Staci se podivat na nejaky dokument o nich. Proste jejich filmy behem druhe svetove valky uz tolik netahly. Dalsi fail je, ze oni vystupovali se zivimi skeci od roku 1947 a vsude meli vyprodano. A pro tyto vystoupeni porad pripisovali nove scenky. Posledni vystoupeni meli v roce 1954. Pred tim projezdili Velkou Britanii, Franci, Belgii a Skandinavii. Byli hodne uspesni az do sveho konce (Laurel dostal infarkt a pak uz byl hodne nemocny). Proste hodne vyfabulovany film. Nevim jak ten film odpovida knizni predloze Laurel & Hardy - The British Tours od A.J.' Marriota a co si vymysleli scenaristi. Proste tento film neni postaveny na nejakych faktograficych zakladech, ale je hodne mimo, coz hodne zamrzi. A ti co neznaji jejich osud, si budou myslet, ze se to tak opravdu odehralo a to bude 99% divaku. Skoda, ti dva by si urcite zaslouzili lepsi film. ()

Rathalos

Nadherny zivotopisny film o jednej z najslavnejsich komickych dvojic na filmovom platne Stanovi Laurelovi a Oliverovi Hardym,ktori sa nezabudnutelne zapisali do dejin,herecky vyborne zvladnute,obcas to bolo vtipne,niekedy zase smutne,jednoducho zivotny pribeh dvoch muzov,ktory k sebe neoddelitelne patrili,mne sa to lubilo a ich grotesky dodnes milujem...:-) ()

Rockerman

Děkuji moc všem tvůrcům za tento překrásný film. Laurela a Hardyho mám ze všech hvězd zlaté éry němé grotesky nejraději. Děj zastihuje oba komiky už jako postarší muže, kteří se vydávají na britské turné se svými scénkami a skeči. Vystupují jen v menších sálech před poloprázdným hledištěm. Jsou už za zenitem a uvědomují si pomíjivost své slávy. Stačí však jeden dobrý nápad a úspěch je zpět. Povahově naprosto rozdílní lidé se občas i pohádají, ale zůstávají navždy nerozluční přátelé. Velmi oceňuji výběr herců. Ty pohyby, gesta, grimasy byly naprosto věrně zahrané. Toto pohlazení po duši hodnotím jednoznačně 5*! ()

Chilly00

Strašně depresivní film. Docela dobře natočený i skvěle zahraný, ale na mě až moc nostalgie, až nesnesitelně chvílemi. Jinak bych neměla výtek... ale nevím, jestli se potřebuju koukat na to, jak končí úspěšné hollywoodské hvězdy a jejich přátelství... ()

BOURQUE

Solídne a minimalisticky natočený a zahraný film o poslednom období spolupráce legendárneho komediálneho dua Laurela a Hardyho. Maska a napodobnenie spomínaného dua hercami S. Coogana a J.C. Reillyho je dobrý (ako aj predvedenie legendárneho tanca). Avšak priemerný obsah a príliš obecné herecké výkony nedokážu vyzdvihnúť film na vyššiu úroveň. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Olík

Asi bych začal tím, že tady máme tu čest s vyšší dívčí, co se týče ztvárnění historických postav. Ani Steve Coogan ani John C. Reilly nejsou zrovna moji velcí oblíbenci, ale to co s přispěním maskérského týmu předvedli….palec nahoru. Chcete další plus? Ruku na srdce, kdo z nás znal příběh konce kariéry jedněch z nejoblíbenějších herců své doby? No tak tady ho máte barevné na bílém. Celkově je snímek příjemný, lidský, zbytečně netlačí na pilu, okatě nehoní plusové body a celkově pohladí po duši jako černobílá groteska zmiňovaných pánu. Kdybych chtěl mermomocí najít nějaký kaz, tak snad že by vyprávění mohlo trochu více držet pohromadě, ale jinak smekám buřinku. ()

korok

Stan Laurel a Oliver Hardy - moje nejoblíbenější dvojice komiků a hlavních představitelů zlatého věku grotesky. Herci, kteří je ztvárnili v tomto filmu pojednávajícím o závěru jejich kariéry, byli naprosto skvělí, jejich výběr geniální. Možná by se nabízelo, pro fanoušky Laurela a Hardyho, s těmito herci natočit pár komediálních scének, protože někdy byli od těchto dvou skutečných komiků k nerozeznání. ()

Evander

Milé překvapení! Film je sice spíše životopisný než komediální, což jsem až tak úplně nečekal, ale o to lepší vpravdě asi je. Obě postavy jsou fantasticky zahrané, příběh je jednoduchý, ale pečlivě zpracovaný, krásné jsou kostýmy, atmosféru dokresluje vhodně zvolená hudba, a hlavně se na film příjemně dívá. Stan a Ollie je jedním z mála mnou viděných filmů poslední doby, od kterého jsem dostal více, než jsem čekal. V naprosté většině případů tomu bývá právě naopak. 70% ()

guri

dvojica coogan-reilly je uzasna - najma vdaka nim je film uplne kuzelny. vdaka relativne kratkej stopazi ma neustale spad a nestihne nudit. velmi mile a necakane filmove prekvapenie. ()

dalziel

Tragikomický príbeh dvoch tlejúcich hviezd zo starých časov v ktorých položili základy všetkých komických a pravdepodobne aj akčných dvojíc.Skvelé herecké výkony hlavných protagonistov sa nedajú uprieť aj keď film nabieha len veľmi pomaly. Čo sa gagov týka tak najviac ma dostal ten na železničnej stanici. ()

Ozzy2

Mám to stejně, jako Ilemas, proto jsem z tohoto snímku, ani z Bohemian Rhapsody nebyl nadšený.Když životopisný, tak pěkně od začátku do konce.Tohle je totéž, jako kdyby někdo natočil konec kariéry Vlasty Buriana, co vám to řekne?Nic.Jen snad, že světská sláva, polní tráva.A tak to má být.Měly by to vidět všechny současné "celebritky" s frňáky do oblak. ()

ozeki

Herci přesně na svých místech, akorát na drama to je málo dramatické a na komedii málo vtipné. A tak jediné, co v popisku sedí, je životopisný. Bez debat můžete sledovat výjevy ze životy 2 komiků, jejichž sláva se tenkrát nebes dotýkala. Ovšem ty výjevy jsou co do zajímavosti těžký průměr, čemuž odpovídá i moje hodnocení. Každopádně Laurela & Hardyho rád mít nepřestanu. ()

tranquill

"Můžu tě dloubnout do oka? .. Můžeš mi zakroutit krkem..." Dramatický pohled na pozdní vztah obou umělců. "Měls rád Laurela a Hardieho, ale nikdy ne mě! .. No a?!" ()

Maximilianus

Podľa mňa to bol celkom dojemný film, ktorý ukazoval aké veľké priateľstvo bolo medzi týmito dvoma komikmi, partnermi, ikonami filmu, a ako veľmi milovali svoju prácu a radi zabávali ľudí. Škoda, že mali taký tragikomický život. Zahrané to bolo veľmi dobre. 7,3/10. ()