Helena a její chlapci

• Francie Hélène et les garçons

Epizody(280)

Helena Girardová začne studovat na univerzitě v Paříži. Na koleji se rychle spřátelí se svými novými spolubydlícími, s Johanou a Katkou. Už v prvním dílu dívky potkají tři mladé hudebníky - Mikuláše, Štěpána a Kristiána zvaného „Kuře“. Brzy po té začne každá z dívek chodit s jedním z chlapců.

Tento francouzský komediální seriál pro mladé se téměř celý odehrává v interiérech. Zvláštností české dabované verze je, že velká většina jmen byla počeštěna – z Nicolase se tak stal Mikuláš a z Etienna Štěpán. Volné pokračování u nás běželo pod názvem "Rozmary lásky". (decouble)

Recenze uživatele Ebibrigi k tomuto seriálu (44)

Vystřízlivění (1992) (E231)

Epizoda s náročným tématem - drogy.  Helena dospává po předchozí dlouhé noci, kdy byla zdrogovaná bez svého vědomí. Lola s Adélou se od Bene dozvídají co se v noci dělo. “Člověk nesmí být pořád hodnej.” Lolina věta je k zamyšlení. Protože právě proto, jak je Helena hodná, tak proto se ji tohle stalo. Člověk nesmí být hodnej na prevíty. A Thomas se doteď převedl dost na to, aby si ohledně pomoci pro něj dávali dost bacha. Rozhodně konflikty s Thomasem tímto absolutně vyvrcholily a totálně to přepískl.  Po probuzení je Heleně špatně, nicméně ji holky vysvětlují co se odehrálo a proč ji hlava tak třeští. Na nic si nepamatuje.  Rovněž kluci celou noc a ráno všemožně hledají Mikuláše. Najde ho až Chozé u řeky Seiny. Možná přemýšlel, že by do ní skočil, možná ne. Rozhodně si promítal situaci na diskotéce, kam přišla Helena v doprovodu s Fabienem a nechala se od něj líbat. Mikuláše chytil amok a zdrhnul. Stačil se ještě v garáži porvat s Chozém, kterému se nepodařilo ho uklidnit. Teď u Seiny se ti dva usmířili.  Helena se rozpláče, potom co se dozví co v rauši prováděla. Dává si to za vinu, i to, že Mikuláš není k nalezení. Naštěstí právě přichází dobrá zpráva od kluků, že Mikuláš a ostatní čekají na holky v garáži.  I Mikuláš si vyčítá, že se zachoval takhle, že přes svou žárlivost neviděl, že je Helena zfetovaná. A nejde mu do hlavy jak se mohl Thomas nečeho tak příšerného dopustit. Přísahá, že ho zabije. Když přicházejí holky, Helena s Mikulášem se omluvně obejmou…  Helena oznamuje všem, že zachránila Mikuláše od smlouvy, že ji Heleně Thomas vrátil. Jenže bohužel ji v tašce nemůže najít. Čemuž Helena nerozumí.  V nahrávacím studiu se Fabien s Thomasem pochlubí zvukaři Johnovi, že v noci zfetovali Helenu anižby si toho sama všimla. To je pro Johna už poslední kapka a rozhodne se Heleně pomoct. Poněvadž ti dva darebáci mimo jiné chtějí Mikulášovu písničku vydat za svou.  Mikula v garáži nechává poslechnout ostatním svou písničku, kterou nedávno složil. Všem se moc líbí.  Zvukař John přichází na návštěvu do garáže a sdělí partě, že podnikl kroky ke zničení Thomase. Co provedl, nahlásil generálnímu řediteli vydavatelství. A ten se následně postará o to, že Thomase okamžitě vyhodí.  Sebastian:”Není náhodou tohle ten trest o který nám šlo?”  Chozé:”Je tam příliš málo násilí ale aspoň něco.”  No asi tak. Na hrubý pytel, hrubá záplata. Třešničkou na dortu je závěr, kde přichází Róza s obrovským dárkem.  Olivier:”Rózo, co to má být?”  Róza:”To se tě netýká, to není pro Tebe.”  Róza opravdu překvapila, darovala Mikulášovi novou kytaru.  Rózo, klobouk dolů😀😀 ()

Na křižovatce (1992) (E233)

Lola chňapla Manuela do svých spárů a drezíruje ho v tělocvičně. Razí myšlenku, že posilováním vyplaví ze sebe hormony štěstí a spokojenosti a tím se přestane trápit nad zármutkem z nešťastné lásky k Lindě. Chce ho naučit být pozitivní.  Zároveň svůj zájem zaměří i na Rózu. Připadá ji, že přibrala a to Lola nenechá jen tak, tedy i ta je donucena začít cvičit. Róza vletí do tělocvičny:”Ahoj ve spolek, dejte si bacha, protože já jsem v gymnastice vždycky skvěle vynikala.”  Lola:”To teda doufám, protože vzhledem k tvé váze budeš muset pěkně máknout.”  Co Lole rovnež neujde, je podezřelé Adelino chování. Všímá si, že zanedbává Kryštofa ale přitom se krášlí, dlouho okupuje koupelnu, češe se a hezky se obléká. Výjde ji z toho teorie, že má někoho jiného. Helena s Benediktou ji to vymlouvají, ať se nestará o to, co se ji netýká.  Chozé je v sedmém nebi, v garáži se mazlí s novým syntezátorem. Dal celej majlant za tento hudební nástroj, který dle něj v Paříži ještě nikdo nemá. Tak to si pořídil pořádný dělo. Není divu, že by až vraždil, jakmile do něj Róza v naštvanosti bouchne a syntezátor mu přestane hrát. Zjistí, že mu tak nechtěně smazala z diskety dvanáct hodin hudební práce.  Chozé:”Jen se na ten synťák podívej, jestli se někdy odvážíš ho dotknout, jenom jedinkrát, urazím ti palici.”😄  Helena se rozhodne zajít na návštěvu za Thomasem Favou do nemocnice. Všichni se tomu diví. Potom co ji udělal? Helena však tvrdí, že je to jen člověk a bylo by zbytečný se na něj zlobit. Róza:”Ve škole mě učili, že Napoleón zemřel na Svaté Heleně. Ale až teď vím, kdo byla ta Svatá Helena.” 😀 Adéla si dává v kavárně tajné rande s Brunem. S klukem, s kterým se seznámila na diskotéce. Do kavárny zavítá i Linda a načape Adélu. Ta se zachová diskrétně a udělá Adéle alibi před Kryštofem. Ten se po ní od večera shání a Linda mu řekne, že byly spolu a obcházely obchody.  Lola a Bene doprovázejí Helenu na fakultu, mají o ní starost, potom co byla za Thomasem. Ten se dává dohromady po předávkování. Jakmile se holky s Helenou na chodbě rozloučí a ocitne se sama, zjeví se před ní Thomasův komplic - Fabien. Sdělí Heleně, že se do ní zamiloval ale ta ho odmítne.  Epizoda plná skvělých hlášek, zejména perlí Chozé a Róza. Prima legrace. Jen se bohužel stahují mračna nad vztahem Kryštofa a Adély. ()

Bláznění (1992) (E237)

Lola po ránu vypráví Adéle, jak včera společně s Rózou sdělily Olivierovi, že je Róza těhotná. A že to dítě, které čeká není jeho. I mě Olivier překvapil, že to přijal vpohodě a dokonce se rozhodl vzít to dítě za vlastní. To musí mít Rózu hodně rád. Každý by to takto jednoduše nevzal. Konec konců i sám Chozé řekl Sebastiánovi, že je divný, že to Olivier bez problémů přijal. To si umím živě představit. Kdyby s tím přišla Chozého Benedikta, že čeká dítě s jiným, tak hladce by to neprošlo.  Nyní Mikuláš pozval Oliviera a Rózu na pár dnů k jeho rodičům na prázdniny. Pochopitelně odjel i s Helenou, tedy tato čtveřice se v epizodě nevyskytuje.  Lola si vzala do hlavy, že musejí pro Rózino miminko vydělat nějaké peníze do začátku. A tím začaly humorné scénky a hlášky.  Chozé si právě koupil nový synťák a je do něj zapálený. Chystá se celý volný čas studovat návod a nemá na nic jiného ani pomyšlení. O to víc je v šoku, s čím příjde Lola. Každý z nich si musí najít brigádu, minimálně na týden, kdy mají studenti prázdniny.  Lola má šílený nápady - navrhuje, že by se nechali zaměstnat do laboratoře jako pokusní králíci nebo do pitevny umývat mrtvé.  Nakonec sáhne po inzerci a přeci jen najde pro všechny nějaký job, kromě Chozého. Jeho odmítli kvůli tomu, že má dlouhý vlasy. Miluju dialog Chozého a Loly. Chozé - “Pán Bůh asi nechce abych dělal.” Tak to je hláška dne. 😀 Sebastian s Lindou se rozloučili a odjíždějí na ten týden na dovolenou k moři. Co ovšem čert nechtěl, Lindino auto se po 50 kilometrech porouchá a oni dva zůstanou uvízlí mezi polí, kde sotva kdy projede další auto. Sebastian se snaží auto opravit ale bez úspěchu, musí se holt vydat pár kilometrů k telefonní budce, aby zavolal odtahovku. Nevýhoda 90. let. Nebyly mobily. Jinak by nemusel tak daleko shánět budku.  Co se týče Lindy a Sebastiána a jejich uvíznutí na cestě, nejvíc mě beztak fascinuje ta kráva na louce, co na ně bučí. 😂🤣 Po dlouhém čekání k nim konečně přijíždí odtahová služba. To je ale překvapení, kdo to vystoupil z auta - Chozé, prskající, proč vzal takovej job🤣🤣 No k tomu ho dohnala Lola😀 Večer pak Lola dává dohromady prachy, co za ten den vydělali. Musím se smát, jak říká: “No naval sem ty prachy.” A jak je čapne. Zatím tedy má výdělek jen od Bene, Adély a Bruna. Velmi mě zajímá otázka, když všem tak aktivně něco sehnala, jakou pràci sehnala pro sebe?  Rozesmálo mě, jak zhodnotila, že za den nevydělali nic moc a že to nepokryje ani plínky na čtvrt roku. Adéla podotkla, že i to ji přeci pomůže. Lola: “Jo a pak má tomu dítěti snad zakázat čůrat?” 🤣 Bene: No jo, ta když slyší o dětech, tak začne bláznit.” Lola z výdělku spokojená není a poručí ostatním,  že od zítřka musejí vydělat mnohem víc.  Mám tuto epizodu moc ráda. Srší samým vtipem.  I když tam chybí Mikula s Helenou, tak i přesto je epizoda kvalitní a dávám 100%. ()

Geniální nápad (1992) (E238)

Lola po ránu přepočítává kolik vydělali za předchozí den. Štve ji, že v pěti nedokázali vydělat ani tisícovku. Za Lolou a Adélou na pokoj se zastaví Benedikta s dobrou peckou. Vypráví holkám, že Chozého u odtahovky zavolali k opravě Lindinýho auta. To se mu podařilo opravit jenže vzápětí se porouchalo Chozého firemní auto, takže nad tím strávili dlouho do noci. Bohužel to pro Chozého byla první a poslední zakázka, za to, že firemní auto bylo totálně v háji, ho vyhodili. Takže bylo po výdělku. Lola však vymýšlí, že pro něj najde jiný výdělek a ten se rozčiluje.  Lola dostala tentokrát geniální nápad. Inzerci dala stranou a vymyslela, že musejí začít podnikat. Ostatní si pěkně ťukají na čelo. Mezi řečí ji napadlo, že založí redakci a budou vydávat vlastní časopis. Jedná se o studentský časopis a Lola si slibuje, jak úžasně to půjde na odbyt. Pořídila počítač, kluci přinesli tuny papíru a dokonce si Lola objednala profesionální tiskárnu+kopírku. Jenže si to vzala na šek ale sama nemá ani korunu. Což je velký riziko. Jenže Lola nepochybuje jak jim bude časopis vynášet. Každý se snaží napsat článek na různá témata. Poté co vytvořili celý časopis s názvem Školní drbna, se každý snaží prodat co nejvíc kousků. Lola netrpělivě čeká v kavárně na ostatní a je zvědavá jak se jim dařilo prodávat. Adéla, Bene ani Bruno nebyli úspěšní, sotva dva, tři časopisy prodali. Celí vyčerpaní usednou ke stolu v kavárně. Jediný Chozé je v eufórií, protože zjistil, že prodejem časopisů se dají výborně balit holky. Což se ovšem nelíbí Benediktě. Když se pochlubí, že prodal jen dva kousky, je Lola v šoku: “Dva? Co jsi dělal celou tu dobu?” Bene:”Víš Lolo, on tam musel zpracovávat holky.” 😀😃 Lindě se dařilo nejlíp. Je známá modelka, lidé ji poznali z reklamy a tak se jim podepsala na časopis a prodala tak všech 10 kousků. Škoda, že Lindě nedala víc časopisů.  V závěru dne musela konstatovat, že jejich podnikání nevynáší a navíc ještě musí splatit tiskárnu. Takže nastaly dva problémy - musejí vydělávat na Rózino miminko a na to aby se Lola nedostala do basy. Lolin nápad s podnikáním jim přitížil.  A tak chtě nechtě, musely holky vzít brigádu v baru u Nelly jako servírky. Nejsrandovnější na tom je, že jsou oblečeny v zajíčkovským kostýmu. To fakt nemá chybu. A opravdu jim to děsně sluší. 😃 To Chozé, Seb a Bruno se totálně váleli smíchy, když je viděli.  A tak i přes ten neúspěch s podnikáním se epizoda zakončila s dobrou náladou. Jen zamrzí, že to podnikání s časákem tak brzo utli. Bylo to zajímavé a klidně se dalo na to ještě v dalším díle navázat. Epizoda má odemě plný počet. ()