Helena a její chlapci

• Francie Hélène et les garçons

Epizody(280)

Helena Girardová začne studovat na univerzitě v Paříži. Na koleji se rychle spřátelí se svými novými spolubydlícími, s Johanou a Katkou. Už v prvním dílu dívky potkají tři mladé hudebníky - Mikuláše, Štěpána a Kristiána zvaného „Kuře“. Brzy po té začne každá z dívek chodit s jedním z chlapců.

Tento francouzský komediální seriál pro mladé se téměř celý odehrává v interiérech. Zvláštností české dabované verze je, že velká většina jmen byla počeštěna – z Nicolase se tak stal Mikuláš a z Etienna Štěpán. Volné pokračování u nás běželo pod názvem "Rozmary lásky". (decouble)

Recenze uživatele Ebibrigi k tomuto seriálu (44)

Helena a její chlapci (1992)

Bylo mi 12 let, když mě v televizi potkal tento seriál a jako jeden z mála mě opravdově chytil za srdce. Pamatuji si první upoutávku a okamžitě mě zaujala hudba, hezké tváře aktérů a barevnost prostředí. To mě přilákalo se na to dívat. Obecně sitcom nepatří mezi mé oblíbené žánry ale tento francouzský sitcom Helena a její chlapci je zlatá vyjímka. Ač bohužel rokem 1997 na českých televizích nadobro skončil, nikdy jsem na něj nepřestala vzpomínat. Je to pro mě hluboce citová záležitost, už třeba jen proto, že zde jsem našla svoji pěveckou hvězdu - francouzskou popovou zpěvačku Hélène Rollès. Již čtvrt století je moje osobní Superstar a nikdy tomu nebude jinak. Její písně byly použity v seriálu. A je to přesně ten styl, po kterém jsem toužila a nenašla jsem ho u nikoho z hudebního showbyznysu. Heleniny písně jsou přesně moje nota. A zároveň děkuji skladatelům této hudby a textů - mistrům Jean - Luc Azoulay a Gérard Salesses. A v čem je seriál tolik magický? Rozhodně byla dobrá volba jeho motiv - lidskost, úpřimné přátelství a láska. Toho si na něm cením nejvíc. V té době neexistovaly mobily ani žádné sociální sítě, takže veškerá vyznání lásky, projevy sympatií, ukončení milostného vztahu se muselo řešit OSOBNĚ. Umíte si představit, že dnes zavoláte dívce nebo chlapci, domluvíte si schůzku v kavárně u kávy a tam z očí do očí se mu/jí svěříte se svými city? A ten druhý nemůže nikam couvnout, musí se nějak vyjádřit - ať už pozitivně nebo negativně a taky musí říct proč odpovídá zrovna takto. A jde tu o lidskost - člověk musí volit vhodná slova, aby tomu druhému neublížil, nezranil ho. A tohle je pro většinu lidí těžké mluvit o svých citech. Dnes se často schováváme za počítač nebo mobil a chybí nám osobní kontakt a komunikace. Setkávám se s tím, že i když se znám s lidmi osobně, tak mi nikdy do očí neřeknou věci, které mi napíšou do messengeru. Tohle v tomto seriálu skutečně neexistovalo. A to je vzácné a opravdu moc pěkně se na jejich rozhovory kouká a poslouchá. S postavami se divák ztotožňuje, kdo z nás v mládí nezažil zklamání v lásce nebo odmítnutí. Ale když máte po boku dobré přátelé, je to vše snadnější. Líbí se mi v seriálu komické situace se správnými zápletkami, které skutečně pobaví. Senzační hlášky, zejména protřelých vtipálků. Nechybí ani romantické scény, při kterých se dojímám. A rovněž i smutné situace - nejvíc rozchody, loučení, odjezdy daleko domů ze studentských kolejí...prožívám ten smutek s nimi, i slza ukápne. Jako 12ti letá jsem si přála být v jejich partě, aby oni všichni byli mými kamarády... Herci své role hráli jakoby to byla realita. Alespoň já z nich měla ten pocit. Věřila jsem, že všechny páry se doopravdy milují, neuměla jsem si představit, že by ve skutečnosti herci měli svoje životy, svoje partnery. Ta láska mezi nimi na obrazovce zkrátka jen zářila. A vnímám to stejně i dnes, moc ráda se na tuto srdcovku dívám. Řekla bych, že dnes je to pro mě mnohonásobně větší potěšení než tehdy, když jsem na to koukala ještě jako dítě. Mrzí mě to nízké hodnocení zde i ty nesmyslné názory, protože tento seriál si to vůbec nezaslouží. Za mě ovšem je to TOPka, takže jedině plných 5 hvězdiček!!!! () (méně) (více)

Setkání (1992) (E01)

Start k pěknému a pohodovému seriálu. Kluci a holky se seznamují a i my diváci se seznamujeme s postavami, které nás budou provázet spoustu dalších epizod a s kterými zažijeme spoustu legrace, překvapivých zvratů i smutné okamžiky. Hned v prvním dílu se spárují - Helena si najde zalíbení v Mikulášovi, Katka ve Štěpánovi a Kristiánovi zbývá temperamentní Johanna. Tomu se Johanna zprvu nezamlouvá ale postupně si začne uvědomovat jak moc mu na ni záleží. Kluci při seznámení s Katkou:”Já jsem Mikuláš.” “Já Štěpán a tohle je Kristián.” Načež se Kristián ozve:” Umím to říct sám. Copak jsem nesvéprávnej? Děláš ze mě blbečka, co?” 😀 Velmi potěšující je propojenost s předcházejícím seriálem První polibky. Helena se vrací na víkend domů, kde shledává svou mladší sestru Justýnu. Hezká seznamovací epizoda. ()

A ještě jeden kluk (1992) (E03)

Veselá epizoda, kdy se člověk pobaví hned zkraje. Kristián hledá svoje ponožky, leze po čtyřech okolo  postele a v pátrání mu překáží Mikulášovy nohy. Prý: “ Můžeš na chvíli zvednout ty ploutve?” 😄 Dozvídáme se, že se Johanna poprvé nakoukla do klučičího pokoje a přitom sbalila Kristiánovu ponožku.  Kluci se rozhodnou najít si k sobě ještě jednoho muzikanta - klávesáka. Zkoušejí pročítat inzeráty v profesionálních časopisech. Štěpán s Mikulou mají obavu, že se k nim nikdo nepohrne, když nejsou profíci muzikanti. Kristián, ten jejich názor nesdílí, říká, že přeci jsou profíci. Proč by ne?! Načež Štěpán ho usadí: “ To jo, stačí se přece podívat na šňůru - zítra večer hrajem v garáži, pozítří v garáži a celou sobotu v garáži.” To je fakt, ještě vůbec veřejně nevystoupili. Takže vhodnější je nějaký začátečník. I když?  Legrační je, jak je Kristián celý hotový z toho, když ho Johanna svezla z kavárny do tělocvičny svým bourákem. Musela jet jako tryskáč, když se chvěl ještě dlouho po tom. Kristián motající se : “Už nikam nejedem? Díky můj Bože, díky Svatý Kryštofe.” 😀 Katka: “Příště zavři oči, líp se to snáší.”  Johanna se dá do řeči s klukem, co si přišel zacvičit do tělocvičny. Kudrnatý vlasatý kluk se jmenuje Chozé a nejen že ho Johanna přivede ke stolku za holkama ale ještě ho pošle pro 3 drinky.  Katce s Helenou se to nelíbí, tuší, že se tohle může lehce zkomplikovat a jejich kluci by si to mohli vyložit jinak. A přesně to se stalo. Mezitím co Chozé odskočil pro drinky, za holkama se vrací jejich kluci - Štěpán, Kristián a Mikulàš a nesou drinky pro své holky. Vzápětí však přichází i Chozé s drinky, takže dochází k vtipné situaci - holky mají najednou dvojí pití a taky mají co vysvětlovat. Proč jim cizí kluk nosí pití?  Právem jsou Katka s Helenou na Johannu pořádně naštvané. Vyčítají ji, že je to její vina a teď se s nimi kluci odmítají bavit. Dokonce jim prásknou i telefonem.  Když se sejdou v kavárně, Katka, Johanna a Helena sedí zvlášť u stolu a  Mikuláš, Kristián a Štěpán u druhého stolu. Dělají, že ty svoje holky neznají.  Johanna: “Takhle uraženě se budete tvářit dlouho?” Mikuláš: “Nezaslech jsi nějaký hlas?”  Štěpán: “Já? Ne.” Kristián: “To nic. To zaštěkala nějaká vzteklá fena.” 😀  Když se všichni usmířili, přichází do kavárny Chozé. Děvčata zpanikaří a chtějí odejít, Johanna začne přísahat, že tentokrát si s ním rande nedomluvila. Ale kluci jim pobaveně vysvětlují, že Chozé je muzikant, předchozí večer s ním zkoušeli hrát v garáži a vypadá to, že našli nového klávesáka k sobě. A to jen díky Johanně, která se s ním začala v tělocvičně bavit.  Hezky se kouká na takové legrační zápletky. Zamotá se to a pak se vše v dobré rozuzlí. ()

Problém (1992) (E06)

Ach, to je taková krásná romantika najít pode dveřmi milostný dopis od neznámého ctitele a snít o tom, kdo je autorem. Jak se Katka, Johanna i Helena tvářily při čtení řádků z prvního dopisu. Oči navrch. 😀 Má sladká hrdličko, má něžná laňko....🙂 A u druhého: Má bohyně, před chvíli jsi vyšla ven, bylas tak krásná ve své sukni. Johanna: “Tušit to, taky jsem si vzala sukni.” 😂😀 A suprová hláška, když má Helena telefonát s Mikulášem a tak Katka s Johannou diskrétně mizí do koupelny a Johanna: “Až skončíš, nahlaš nám to, nerady bychom tam zrezly.” 😂 Zatímco holky snějí o krásném princi, který jedné z nich posílá zamilované dopisy, Kristián se zbláznil do nové studentky Natálie a to právě on jí psal ty dopisy, jen si bohužel spletl dveře. Z prvotního seznámení je Natálie sympaťanda k mému překvapení. A ke Kristiánově nelibosti si nejvíc rozumí s Johannou. Hezký, ničím nezkažený díl. ()

Jimmy (1992) (E07)

Johanna má podezření, že jejímu milovanému Kri-Krimu se líbí Natálie. Láme si hlavu čím to a napadne ji, že proto, že je Natálie hubenější než Johanna. A tak každý den jezdí na šlapacím kole 30 km. Katka a Helena se ji snaží přesvědčit ať tolik nepřehání. Jenže Johanna, když si něco vezme do hlavy.... Poté co v tělocvičně ujela na kole svůj stanovený cíl, odebere se do bazénu. Tam svoje síly přecení a začne se topit. Zachrání ji pohledný plavčík Jimmy. Když Kristián pokukuje po Natálií, tak si i Johanna touto formou někoho našla. Ví, že se Jimmymu líbí a  je přesvědčená, že je to její osudový muž.  Kristián se svěřil Mikulášovi a Štěpánovi, že se mu opravdu líbí Natálie a že s ní má schůzku. Jen ho trápí aby to neublížilo Johanně.  Záhy již sedí v kavárně a čeká na Natálií. Do kavárny ovšem nejprve přichází Sofie, zahlédne Kristiána a okamžitě si k němu přisedne. Bombarduje ho nezajímavýma otázkama o jejich kapele.  Kristián by se ji nejradši zbavil.  Přichází Natálie a je překvapená, že se potkává se Sofií, s dávnou spolužačkou. Společně všichni tři sedí u stolu, ty dvě si mají tolik co říci. Jen Kristián se nudí, když musí poslouchat ty jejich řeči. Dobře se u toho ksichtí. :-D   I Johanna si domluvila schůzku v kavárně s plavčíkem Jimmym. Dochází k legrační situaci, kdy zatímco u jednoho stolu randí Kristián s Natálií a nedobrovolně se Sofií, tak přichází k volnému stolu Jimmy a hned za ním Helena, Katka a Johanna. Johanna totiž chtěla, aby i holky s ní šli na schůzku. Kristián, jakmile zahlédne holky, tak se sesune pod stůl aby nebyl vidět. :-D Snaží se nenápadně vytratit, pomalu s Natálií a Sofií odcházejí, když si Natálie všimne Katky, Heleny a Johanny a tak je jde ke stolu pozdravit. Kristián se schovává jak může, i za květinovou výzdobou kavárny :-D Beztak si ho Johanna všimne a pozve mezi ostatní. Stejně tak se o chvíli později připojí Štěpán s Mikulášem a všichni společně stráví večer. Jen Kristián je naštvaný.  Kristiánovi rande s Natálií o samotě tedy nevyšlo ale večer na pokoji klukům přiznává, že je vlastně rád, protože Natálie není podle jeho představ a ještě ke všemu kamarádí s otravnou Sofií. A došlo mu, že má rád Johannu. Trochu žárlil na Jimmyho a myslí, že se k Johanně vůbec nehodí.  Na okno klučičího pokoje někdo zaklepe - je to Johanna, která vyšplhala po okapu. Musela přijít za Kristiánem mu říct, že s Jimmym nic nemá a že její milovaný Kri-Kri je pouze a jedině on. Tedy konec dobrý, všechno dobrý.  Další pohodářská epizoda o tom, že se Kristián musel otestovat, jestli by mohl mít rád Natálií. Na oplátku se i Johanna musela otestovat s Jimmym. Bylo to hezké a úsměvné. Vtipných hlášek tu moc není ale ničemu to nevadí. ()

Řidičský průkaz (1992) (E12)

Na rozluštění Johaninýho běsnění jsme si museli notnou chvíli počkat, ale zajímalo mě, jestli je to opravdu Kristián na koho nadává nebo snad někdo jiný. A co z toho vzejde. Nabroušená byla solidně. Stačila zmínka Katky o zkouškách ze sociologie a jejich dané téma: Jak pohlížíte na lásku u mladých lidí. Napsat 10 stránek? Pro Johannu žádný problém. "Jenom nadávky - napsala bych dvacet stran. A to nehovořím o vysvětlivkách." :-D Johanna zuří, že ji Kristián pozval na romantický víkend a ona se tolik připravovala a on nepřišel ani se neozval. "Tomu bídákovi to příjde draho." "Jdu rozbít hubu, té strašné nule, Kristiánovi," běsní Johanna. Že si Kristián půjčil tátovo nové auto a na cestě boural, to Johanna nemohla tušit. Stejně dá Johanna Kristiánovi co pro to. I bych se ji chvílema bála. :-D Kristián s monoklem si stěžuje klukům: "Vy máte kliku, dívky mírné, krásné a jediná bláznivá a tu musím mít já." Helena dostane od tatínka dárkový šek na kurz autoškoly a Mikuláš ji ukázkově pomáhá a vysvětluje pravidla. Nakonec se v garáži lekce autoškoly zúčastní všichni a nad tou židličkovou simulací - provoz na křižovatce se člověk celkem pobaví. Jen mě mrzí, že lekce autoškoly je jen okrajová a že jsme se vlastně nedozvěděli řešení té situace na křižovatce. Hlavní je, že se Krikri s Johannou usmířili. Sice jsou tématem lepší epizody, ale i tak se mi líbí a pobaví. Není důvod, proč by neměla mít tato epizoda plný počet hvězdiček. ()

Noc plná tance (1992) (E17)

Johana dostane od Natálie vstupenky na sobotní ples a společně s Katkou a Helenou se rozhodnou, že na něj půjdou. Pouze jich hlodá, jestli přimějí své chlapce aby s nimi šli. Vypraví se do garáže se jich zeptat. Chlapci nejdříve souhlasí ovšem jen do chvíle než se dozvědí, že se jedná o ples, kde se bude soutěžit v tanci. Ani Mikuláš, ani Štěpán ani Kristián totiž netancují a nemají zájem se tam ztrapňovat. Jediný Chozé jde, protože jej pozvala Natálie. Ten umí tančit tango a nemá s tím problém. Dokonce nabídne klukům, že jich to naučí. Holky tedy odcházejí s nepořízenou a hlavně zklamané.  Johana následně v tělocvičně dostane nápad. Sežene si prostě jiného tanečníka. A jde lovit do bazénu. Za chvíli Johanu donese v náruči plavčík Alex. Ulovila ho tak, že předstírala, že se topí a on pro ni skočil ji zachránit.  Katka s Helenou ale vymyslely jinou strategií - stávku. Přestaly si všímat kluků, žádné líbání a mají jiné plány než trávit čas se svými snoubenci. Jenže tohle jim zkazí Johana, která stávkovat nevydrží a vrhne se Kristiánovi do náruče.  Nicméně Helena s Katkou drží svou stávku dál a trucují na pokoji. Johana to vzala po svém a odchází na plovárnu nacvičovat tango s Alexem.  Kluci jsou mrzutí, že si jich holky nevšímají ale nehodlají ustoupit ani o kousek.  Katka s Helenou následující odpoledne čekají v kavárně na Johanu. Katka: "Tak kde vězí?"  Helena: "Možná se ji porouchalo auto."   Katka: "Nebo se tak snažila předstírat, že se topí až si opravdu lokla." :-D Johana přichází do kavárny v doprovodu se třemi kluky. Alex a Jeremy jako plavčíci a pak malý zrzavý Bob, toho jen tak sbalila v bazénu. Holky se na něj moc netvářily. A tak Johanna: "Dobře, vezmu si ho já." :-D Johana je pozvala ke stolu a seznámila je s Katkou a Helenou. Přemýšlejí o vhodném místu, kde by společně mohli nacvičovat tango. Rozhodnou se pro klučičí garáž.  Ovšem to se nelíbí Mikulášovi, Štěpánovi ani Kristiánovi a nalezené potenciální tanečníky jim pěkně vyženou pryč.  Je to naše garáž a to jsou naše snoubenky, prohlašují.  Malý Bob řekne Kristiánovi: "Jen si tu obryni nechej."  Kristian: "Klidně bych ti ji pustil ale musím být solidární s kamarády." :-D  Holkám se uleví ve chvíli, kdy kluci řeknou, že musejí trénovat na ten sobotní ples aby vyhráli. Radostí každá obejme toho svého. Johana se zmocní svého Krikriho po svém a ten v objetí zaúpí: "Riskuju život při polibku a co teprve při tanci???" :-D  Soutěž v tanci vyhraje Johanna a Kristián, a to proto, že tančili na stole a protože zatočila s Kristiánem nad hlavou. :-D  Jen Natálie byla naštvaná, že soutěž nevyhrála. A tak si k ostatním odmítla přisednout a zakázala to i Chozému. Ostatní se ovšem dobře pobavili nad ukázkou. Johana se rozhodla, že taneční číslo na stole předvedou s Krikrim i v kavárně.  Pohodová epizoda vhodná na relax u telky. Dobré hlášky.  Za mě 100%. ()

Tatínek (1992) (E18)

Kolikrát v životě se vám stane, že najdete za dveřmi odložené děťátko? Klukům na studentském pokoji to nikdy ani na mysl nepřišlo a přesto je právě toto potkalo. Navíc dle přiloženého dopisu to vypadalo, že to může být syn jednoho z nich. A tak si začali lámat hlavu přemýšlením nad svými bývalými láskami a kontaktovat je. Ke všemu byli nuceni se o půlročního chlapečka náležitě postarat. Rozhodli se to před holkama prozatím utajit ale s malým tvorečkem minimálně jeden z nich musel na pokoji zůstat, a tak se před svými snoubenkami Katkou, Johannou a Helenou vymluvili, že jim v koupelně teče voda a musejí počkat na instalatéra. Dlouho však jim tato výmluva nevydrží a pravda výjde najevo. Holky jsou však k jejich překvapení miminkem velmi dojaté a chtějí si ho nechat. Mimčo si vezmou k sobě do pokoje, aby se mohly dále starat a přitom kluky zanedbávají. A ti skoro až začnou na mimino žárlit. Nakonec se dozvídáme, že miminko nepatřilo ke dveřím kluků ale k sousedovým dveřím, bylo to souseda Mela. Nicméně konec dobrý všechno dobrý - rodiče dítka se usmířili a tak jej budou společně vychovávat. Klukům se tedy muselo docela ulevit, že není ani jednoho z nich. 😀 V epizodě padají výborné hlášky, nad kterými se lámu smíchy. Například když posílá Štěpán Kristiána nakoupit potřeby mimina: “A proč zrovna já? Pokladní si mě už ráno divně prohlížela, když jsem tam byl pro plenkový kalhotky.” Štěpán: Teď nepůjdeš do sámošky, tohle se totiž kupuje v lékárně.” Kristián: “Ok, jdu tam. Bude se mi smát celá čtvrť.” 😀😀😀😀 A další ráno Kristián: “Upozorňuju vás, že pro další plínky už nejdu. Budou mě považovat za mentálně postiženýho! Slyšel jsem jak prodavačka říká pokladní: To je divný, vždyť on žádný dítě nemá.” 😀😀 Je to jediná epizoda, kde se objevilo dítě a navíc plno legračních hlášek okolo toho. Moje oblíbená. ()

Fotomodelka (1992) (E19)

Milá epizoda na hezké téma. Zejména pro holky. Která by nebyla poctěna, kdyžby ji oslovil fotograf a nabídl ji možnost stát se fotomodelkou jako se to přihodilo Katce. Na druhou stranu není divu, že se to nezamlouvalo jejímu Štěpánovi. Jeho obavy byly opodstatněné. A ke všemu když ten fotograf byl krásný mladý muž. Katka váhala do chvíle, než ji fotograf Patrik začal lákat na focení na Bahamách, už ten program evokoval o co mu vlastně doopravdy jde. Chtěl ji sbalit. Naštěstí to Katka včas pochopila a odmítla. Nejvíc mě v této epizodě bavil Kristián jak měl v této věci jasno. Ty jeho rady a hlášky 😃 Nebo jak si hned zapsal jeden verš, co právě vyřkl Štěpán. Že by to bylo dobré do textu nějaké písničky. A využil Johannu aby se otočila a on použil její záda jako podklad pro psaní: “Vy jste pro nás jak slunce zář, jak paprsek slunce...” A ten jeho brebt: “No aspoň k něčemu jsou holky dobrý...” Líbí se mi Štěpánův rým, když se holky odhodlávaly klukům sdělit to, co Katku potkalo. “Když jste chytly slinu, copak je to za novinu?” Perličkou byl Johanin nápad dát Krikrimu tričko s její fotografií. Helena a Katka těm svým dali normální trička, jen Johanna musela vymyslet zas něco extra. 😀 ()

Svatba (1992) (E23)

Moje srdeční epizoda. Baví mě na ní každý kousek. Poprvé je v hlavní roli potkaní sameček Texas a jeho námluvy. Senzační Johanna opět perlí od začátku do konce. Kristian málem dostal osypky, když Johannu napadla svatba. “Né né počkej Johanno, ne tak rychle. Něco takového pusť z hlavy. To by nešlo, každopádně jsme přece moc mladý...” Brání se Kristián. “Ale ne my, mluvím o Texasovi, opravdu je lepší někoho mít a my ho musíme oženit.” 😃😀😃😀 To je teda nápad. 😀 Pobaví, jak se holkám nedaří námluvy pro Texase, když mu seženou samičku odchovanou v zajetí. A tak se pokusí sehnat samičku kanální. Úplně živě jsem si uměla představit kluky v kanále, hledající potkaní samičku a i Kristiánovy výstřelky při tom. Když do kavárny za ostatními přichází Natálie a sedá si vedle Kristiána, ozve se Johanna: “Nezneužívej toho, Natálie.” Natálie:”Bez obav, nepřeberu ti ho.” Kristián:”Jo, nezájem, Natálie není můj typ.” No řekla bych, že Kristián nemluví pravdu, neboť v E6 je do Natálie zamilovaný. Takže minimálně jeho typ určitě je. A nejlepší z celé epizody je seznámení se s Benediktou, moje nejoblíbenější postava. Holky měly štěstí najít tak hodnou, křehkou a úpřimnou dívku pro Chozého. Akorát si ji on, děvkař, vůbec nezasloužil. TOP epizoda. ****** ()

Těžký rozchod (1992) (E24)

Rozchodem zlomená Natálie se jde vyplakat k holkám. Chozé se s ní rozešel a dal přednost půvabné Benediktě. Johanna, Katka a Helena nesou na tom vinu, neboť to ony našly Chozému Benediktu. Zjišťují, že i Natálie má city a že Chozého milovala. Rozhodnou se tedy, že najdou kluka pro Natálií. To se ovšem ani trochu nelíbí jejich snoubencům, kteří trucují ve svém pokoji nad učebnicemi. Kristián navrhne klukům aby šli do protiútoku. Celkem mě pobavilo, jaké naivní pipky si Štěpán s Mikulášem narychlo nabalili. Kristián se taktéž na plovárně o nějakou snažil ale zřejmě to nedopadlo, dle jeho otisku na tváři. 😀😀😀 Děvčata mezitím představují Natálií dva sbalené hochy. Oba jsou Natálií uneseni ale ona o ně neprojevuje zájem. Když holky spatří svoje kluky v doprovodu těch nanynek, tak se naštvou. “S tím co jste sehnali...” Jen Johanna se s Kristianem mazlí a vychvaluje ho, že žádnou nebalil. Kristian se jen tetelí. Nakonec se všechny páry hezky usmíří. Epizoda navazuje na předchozí E23 Svatba. Je mi líto, že “akce” najít Natálií snoubence nevyšla a tak svůj hřích holky neodčinily ale hlavně, že Natálie zůstala sama, bez lásky. Přesto si epizoda zaslouží plný počet v hodnocení. ()

Náročné poslání (1992) (E25)

Mám ráda díly, kde Johanna shání někomu partnera/partnerku. Mnohdy to vyvolalo řadu komických situací. Tento díl je též o shánění snoubence pro Natálií.  Zatímco Katka s Helenou byly názoru, že hoře z lásky chce jen čas a pak si Natálie najde někoho sama, Johanna si vzala do hlavy, že musejí Natálií ony někoho najít.  Po setkání holek v kavárně, Johanna vyzvídá po Natálií jak má vypadat její vysněný snoubenec. Sepisuje si dotazník s desítkou otázek. Johanna je tím natolik zaměstnaná, že ani nevnímá, že přišli jejich chlapci. Ani neslyší, když Kristián provokativně pronese, že si tedy zajde na schůzku za kamarádkou. Absolutní apatie.  Johanna je natolik nabitá energií a empatií pro druhé, že klidně na svém projektu pracuje až do dvou hodin do rána. Podle charakteristiky vysněného prince, co ji Natálie poskytla, kreslí v tichosti portrét muže. Zatímco Katka s Helenou dávno spějí. Když v tom Johanna vykřikne, že už to má, že už našla snoubence pro Natálií, respektive, že ji někdo napadl. Holky chuděry probuzené sotva mžourají očima na Johannin portrét ale nikdo jich nenapadá. Na otázku jestli jim někoho připomíná, Katka pronese: “Je to mimozemšťan, podívej, má na hlavě rohy.” 😀🤣 Nakonec Johanna prozradí, že je to přece Frederik. Jejich kamarád, který ovšem není součástí party.  Johanna je natolik šílená, že běžela ve dvě ráno na pokoj Natálie se ji pochlubit, že pro ni našla kluka. Škoda, že tu scénu neukázali. Toto mně někdo udělat, seřvu ho, že je noc, omlátím mu portrét o hlavu a ať maže spát.  Ráno jsou kluci již v garáži a Chozé se chlubí, jak si s novou láskou - Benediktou skvěle rozumí. Že měly holky šťastnou ruku, když mu ji našly. A probírají to, jak teď Johanna hledá Natálií ideálního muže. “Budou mít potíže, ideální muž, to jsem já.” 😀 Pronese vznešeně Kristián. Ve vášnivé diskuzi o ženách náhle vstoupí do garáže krásná žena, hledající Kristiána. Kluci jen mrkají.  Mezitím holky včetně Natálie již čekají na Frederika. Když příjde, je evidentní, že se mu nejvíc líbí Katka. Neohrabaně seznamují Natálií Frederikovi, až je to samotné Natálií trapné, zvedne se a rychle odchází. Stejně tak následují Natálií Helena a Katka. Johanna zůstává s Fredim sama v kavárně, ten nechápající zírá proč holky utekly… tak mu Johanna musí vše vysvětlit. Helena, Natálie a Katka zakotvily na pokoji a probírají to trapné setkání. Utěšují Natálií, že si z toho nemá nic dělat, že už Frederika nepotká. Ta je překvapí, že se ji Fredi líbí a že ho vidět chce. Kristián s tou krasavicí někam odešel a kluci na něj čekají. Když se konečně vrátí do garáže, je sám a kluci vyzvídají kdo to byl, jestli je volná, její míry… načež je Kristián zklame, protože se jedná o Patricií, snoubenka jeho bratrance. A přišla jen za Kristiánem si postěžovat, že má se snoubencem problémy.  Kluci se přesunou do kavárny a očekávají Patricií.  Když Patricie vejde do kavárny, jsou kluci jak nadržení. Chozé: “Držte mě abych na ni nehupnul.” 😀 Všichni okouzleni jejím šarmem. Vypovídá se Kristiánovi a přítomnost ostatních kluků ji nevadí.  Mezitím se na chodbě fakulty sejde Natálie s holkama a Johanna ji sděluje, že se Frederikovi líbí a má s ní za 10 min rande v kavárně.  V kavárně ve stejné chvíli kluci svádějí Patricií, když v tom přicházejí holky. A jsou poněkud naštvané, co tam mají za krasavici. V tu chvíli přichází i Frederik a my zjišťujeme, že on je oním bratrancem Kristiána a Patricie jeho snoubenka. Tohle rozuzlení mám nejradši, jak vždy výjde najevo propojenost v tom na co se soustředí kluci a na co holky. Jak se zjistí, že je někdo něčí bratránek, známý nebo že se už seznámili.  Proto se mi i tento díl moc líbí. A má odemě plný počet hodnocení. () (méně) (více)

Sladké šílenství (1992) (E26)

Může někdo tvrdit, že tato epizoda je špatná? Ne, nemůže. Námět není žádné sci-fi. Ve vztahu si kolikrát kluk může postesknout - Ach jo, kdyby tak ta moje holka byla něžnější, romantičtější. Nebo naopak - Škoda, že ta moje holka není víc troufalejší, odvážnější a aktivnější. Kdyby byla taková a maková, líbila by se mi víc.  To platí i obráceně. I holka si tak někdy řekne - kdyby byl ten můj ke mně víc pozornější, kéž by mi nosil dárky, byl na mě milejší.  A tak i Kristián před Johanou pronesl, že je příliš hrrr a od romantické duše je na hony vzdálená. Tím ji nasadil brouka do hlavy. Celou noc o tom přemýšlela a to by nebyla Johanna Johannou aby něco nevymyslela.  Navíc ani v této epizodě není nouze o dobré hlášky. Pobavila mě debata party v kavárně o zkouškách. Kluci, studující v prváku, si postěžují, jaký je to záhul, že ty otázky snad nemohl vybírat normální kantor. Holky coby druhačky, již znalé studiem, je uklidňují, že si zvyknou a bude to dobré. A Kristian: "Vidíte jaká to je výhoda, chodit se stařenou?" "A vůbec, kde je moje stará?" No již za okamžik mu ta jeho stará ukáže nevídané....Když do kavárny mezi ostatní přichází Johanna, málem KriKrimu vypadly oči z důlků. Šaty, klobouk, paruka....prostě jako madam z bohaté společnosti. Chováním naprosto klidná, vznešená múza. Johanna: "Společně prožijeme tu nejromantičtější lásku." Už neexistuje žádný Kuřátko, Miláček Kri Kri.... odteď už existuje jedině vážený Kristián.  Ten to příliš nechápe: "Křič na mě, že jsi do mě blázen."  Ale právě toto už je jaksi hluboká minulost.  Později si kluci z Kristiána utahují a ptají se, co to je s Johannou.  "Četla celou noc Jih proti Severu a teď je takováhle." Načež Štěpán tomu nasadil korunu - "Štěstí, že nečetla Vampírku." :-D   Johanna jako Vampírka, ještě toho trochu :-D Namluvila Kristiánovi, že ještě neobjevil svoje hluboké JÁ a že jen díky ní se brzy probudí.  Ten výraz Štěpána, když do garáže vejde madam Johanna s kyticí pro Kristiána. Bože můůůj :-D  Předá mu kytici, kterou pro něj natrhala na poli a přidala k ní básničku.  To Johanino přeslazené Bye bye, pa pa pa :-D Večer si Helena s Katkou dělají starosti, že se ještě Johanna nevrátila. A i jim se zdá její proměna poněkud zvláštní. Ta se vrací celá v euforií a vypráví holkám, že byla na přednášce o romantické poezií. U básníka a malíře Tibóta. Ten má zájem namalovat Johannu a Kristiána v rouše Adama a Evy. Překvapením bylo, že se Johanně podařilo Kristiána dostat k malíři. Ostatní taky koukají, že je Kristián tomu nakloněn a nechá si namalovat nahý portrét.  Když odpoledne v tělocvičně ostatní čekají na Johannu a Kristiana, nedočkaví až uvidí jejich portrét, Štěpán pronese: "Chtěl bych být moucha, abych je přitom viděl." :-D Vyvrcholením nakonec bylo, že se Kristián u malíře seznámil s asistentkou Anežkou, kterou opěvuje a považuje za dokonalou múzu.   Když si Katka rýpne do Johanny jestli náhodou na tu múzu trochu nežárlí.... V tu ránu se projeví ta stará Johanna, zlostí zakřičí: "Ano, strašně, příšerně žárlím, když vidím, jak se ta holka točí kolem milovanýho kuřátka!!!" Kristian se potutelně usmívá. Je spokojen.  Inu, musel se zúčastnit té hry aby Johannu jaksi přivedl k sobě.  Následující den do garáže vejdou holky, Johanna tentokráte v kovbojském oděvu. Četla totiž knihu o dobrodruzích, vrhla se na Krikriho a že mu ji musí převyprávět.  Mikuláš: "Měly byste opravdu dohlížet na její četbu."  Sice té nepřirozené Johanny bylo až moc, takovou bych ji nechtěla trvale, tak přesto je pointa vymyšlena dobře a úsměvně. Pravda, že patří mezi epizody, které nevyhledávám. U této nemám tu silnou potřebu zkouknout ji znovu a znovu....Nicméně jsem ráda, že existuje. A všech 5 ***** si zaslouží! () (méně) (více)

Fajn kluk (1992) (E27)

Zvláštní, že Johanu zblbnul svýma kecama zrovna takovej vagabund, kterýmu se nedá věřit ani nos mezi očima. Na první pohled a první dojem naprosto nedůvěryhodný týpek, ten co obírá kolemjdoucí o prachy. Koneckonců se jím nechal unést i Kristián. Přesto úsměvná epizoda, v níž se parta přesvědčila o tom, že takovým lidem se nepomáhá, neposkytuje bydlení a peníze. Obzvlášť když si vzal Jean-François do huby Johaninýho milovanýho Texase, tak se musela hodně držet, aby zlostí nevybuchla. 😀 Nejlepší scéna v kavárně, kde Katka začne mlátit bagetou Jeana-Françoise poté, co se pokusil Helenu násilím políbit. ()

Pěkný ptáček (1992) (E28)

Narozeninový den pro Johanu nezačíná příznivě. Již pár dnů ji tíží noční můry o tom, že si její KriKri našel jinou. Katka s Helenou ji uklidňují, že je to jen sen a aby si z toho nic nedělala. V reálu přeci nemá žádné podezření, že by ji byl Kristián nevěrný. Jenže Johanu stále opakující se sen nenechá na klidu a byť je nekřesťansky brzká ranní hodina, vydá se nahlédnout oknem ke klukům do pokoje, jestli tam jeji Kristián spí.   Johanna se vrací celá zhroucenà ve chvíli, kdy děvčata již vstávají. Kristián vůbec v posteli nebyl a  vrátil se až v 5 nad ránem. Teď už je přesvědčená, že noci tráví s jinou dívkou. Je velmi nešťastná a pláče. Nemá sebemenší chuť na svoje narozeniny.  Katka s Johannou ji poradí, aby před Kristiánem dělala jakoby nic.  Štěpán s Mikulou se snaží mezitím probudit Kristiána. Dá jim to zabrat, když zapadl do postele teprve v 5 ráno.  Když se vzápětí kluci sešli s Johannou v kavárně, poznala, že má kruhy pod očima a že vypadá nevyspale. A navíc se ji nelíbí, jak ho Štěpán s Mikulou kryjí. Přitom i jim samotným se jim nezdá, kde Kristian tráví noci.  Večer v kavárně slaví všichni kamarádi Johanniny narozeniny, vše je připraveno… jen Kristián zase chybí. Ostatní předají Johanně dárky a pak už to začíná být hodně trapné, že její milý stále nikde. Když v tom přiletí do kavárny jako vítr a vede s sebou mladou slečnu. Helena Kristiánovi vynadá,  že toto teda fakt přehnal. Dovést svou novou holku na narozeninovou oslavu Johanny? Vše ale okamžitě vysvětlil. Ta slečna je pouze prodavačka z klenotnictví a podívá se jen jestli Johanně sedí velikost prstenu, co ji Kristián koupil k narozkám. Prsten je úchvatný a poměrně drahý. Nicméně miláček KriKri chodil v noci na brigádu aby na ten prsten pro Johannu vydělal. Jak právě všem oznámil. Záhada vyřešena.  Tato epizoda se mi moc líbí. Je to tak krásné a romantické gesto, že Kristián vzal brigádu aby mohl koupit Johanně nádherný prsten. Podle mě ji v tuto dobu musel mít hodně rád, ač to nepřiznal.  Sice nesrší vtipnýma hláškama, nicméně zápletka je to docela pěkná. Zatímco mají ostatní čím dál větší podezření na Kristianovu nevěru, ukáže se jakej je to kavalír. Plný počet bodů. ()

Kazeta (1992) (E29)

Epizoda, která započíná příchod Thomase Favy. Producent, který záhy ukáže svou pravou tvář a partě postupem času hodně zavaří.  Vše ale začíná nevinně a touhou naplnit sen kluků - stát se slavnými muzikanty. Johanna koupí magič pro profesionály a na pokoji se s ním seznamuje. Stále ji nejde nahrávání. Tak ji s tím pomůže Helena. Johanna si vezme mikrofon a spustí: “Zkouška raz dva tři, zkouška, raz dva tři. Můj Kriki, miluju tě. Jsi krásný, jsi nejkrásnější. Že mě miluješ, má lásko? Že taky miluješ svou Johannku? Krikri, miláčku….aaaaach”😍❤️ Nekoupila si tento nahrávací přístroj proto, aby do zblbnutí mohla poslouchat Ach Kri Kri miluju tě, lásko… Johanna dostala geniální nápad. Chce na něj nahrát hudbu svých kluků a nechat to poslechnout řediteli nahrávacího studia.  Kluci v garáži zrovna srší samým vtipem. Kristián si pochvaluje pití čisté vody. Štěpán:”Je jasné, že máš rád vodu. Když hraješ, podobáš se žábě.”  Mikuláš:”Za svými bicími jsi úplný kvák kvák.”  Kristian: To proto, že hraju na moc složitý nástroj, hraju všema končetinama, ne jak vy co hrajete jen prsty.”  Děvčata přicházejí za klukama do garáže a seznamují je s Johaniným nápadem. Kluci jsou ohromeni magičem, avšak odmítají nechat nahrát jejich hudbu. Tedy holky odcházejí s nepořízenou. Johanna čapne svůj magič a dává si ho zpět do tašky se slovy: “Nic se neděje, Krikri. Nahraju si malé žabičky a budu je poslouchat a přitom myslet na tebe.”  To by nebyla ale Johanna aby se vzdala jenom tak. Vymyslí, že kluky nahraje tajně. Oblékne se tak, že schová na sobě nejen mikrofon, tak i samotný magič(ten má v elegantní tašce). A jde se na to. Johanna nenápadně sedí co nejblíž hudebním nástrojům a tajně kluky nahrává. Je psina, že nahrávání spustí a zastaví tak, že předstírá jak ji svědí tělo a musí se drbat. Kristian:”Co se tak drbeš, Johanno, máš snad blechy?” 😀  Nahrávka se podařila a po neúspěšných pokusech, kdy se jim žádný odborník neozval, opět iniciativní Johanna osobně zašla do DB studia a vetřela se až k řediteli. Ten si nahrávku poslechl a navrhl setkání s kluky.  Teď bylo na holkách sdělit klukům, že je tajně nahrály a daly poslechnout řediteli vydavatelství, a ten se nyní s nimi chce setkat.  Reakce kluků potom, co to Helena na ně vybalila, je neopakovatelná. Všem to vyrazilo dech a ani jeden neměl slov. Musely je nechat na chvíli o samotě tu zprávu strávit.  Na pokoji holky prskaly, proč jsou ti kluci tak hloupí, jak jim vše nachystaly pod nos jako dáreček s mašličkou a oni odmítají.  Na pokoji u kluků taky lítaly blesky, kluci se zlobili, že to holky udělaly bez jejich vědomí a souhlasu. Kristián:” Ne ne ne, to co udělaly je neomluvitelný. A když jim to promineme, jsme idioti.”  Štěpán:” Upozorňuju tě, Kristiane, že to všechno nastrojila tvá Johanna.” Kristián:”No právě, už to není má Johanna. Ať si ji vezme kdo chce. Já takovýho cvoka nechci.”  Choze: “Až nebudeš chtít Helenu, Mikulo, tak řekni.” 😀😀😀 Chozé celý lačný po Heleně, jen kdyby ji Mikuláš pustil. To ho ani nenapadne! Naopak dojde jim, že to holky přece myslely dobře.  Že sjednaly schůzku s Thomasem Favou z DB records, to nakonec museli smeknout klobouk. Sice se naštvali ale nakonec holkám odpustili. Kristián sice ještě brblal ale i on musel ustoupit. Byl to dokonce on sám, kdo vzal telefon a zavolal své Johance, že se na ně přestali zlobit a se setkáním s Favou souhlasej.  A já se už těším na další díl, kde uvidíme Davida Brécourta v roli Thomase. () (méně) (více)

Spalničky (1992) (E43)

Kdo by řekl, že epizoda postavená na pupínkách bude nakonec tak zábavná. Soucítím s Johannou. Tolik se těší na společně strávený víkend s milovaným Krikrim a jako zákon schválnosti - obsype se spalničkama. A protože je to nakažlivé, je nucená víkend zrušit. Podobně se cítil každý mladý komu se udělaly beďary zrovna ve chvíli, když měl před sebou rande, na kterém mu velmi záleželo.  Pochopitelně nejvíce pobaví scéna v kavárně, ze které si podle číšníka Johanna dělá blešák. Ta se s nikým nepáře, i číšníka si dovolí využít jako věšák.  Scéna se neobejte bez oplzlého otravy, s kterým si ovšem Johanna ví rady.  Super, že je tu zmínka o Nice a Bercy.  Nejlegračnější scéna je ovšem ta, jak Krikri visí na okapu a Johanna ho nechce pustit dovnitř.  Johanna zděšeně: “Co tady děláš??!?!?”  Kristián:”Asi maluju!” A TOP hláška:”Nech bejt pupínky pupínkama, když mi neotevřeš, bude ze mě placka s více než 25ti modřinama.” 😀😀😀 Johanno, otvírej můj bože..... A výborné zakončení. Zatímco ostatní odjeli na koncert, tito dva strávili přece jenom víkend spolu. A v pondělí na fakultě je Johanna již bez spalniček, nicméně je od ní chytil Krikri.  Pohodová epizoda, kterou mám moc ráda. Plný počet. ()

Texaský uragán (1992) (E44)

Jako samouk francouzštiny hned na úvod musím s Johannou souhlasit, že naučit se předminulý čas je umění. A to teda v každém jazyce.  Johanně zavolá manekýna Angelina, americká kamarádka, která přiletěla na letiště do Paříže a chce aby si ji Johanna vyzvedla.  Ve stejné době jsou kluci v garáži netrpěliví z čekání na Kristiána. Rádi by hráli, zkoušeli ale chybí jim bubeník Kri-Kri. Ten jel na letiště vyzvednout svou babičku.  Do garáže přichází kluky navštívit oblíbená Bene a o chvilku později méně oblíbená Natálie. Žádný z nich není její návštěvou potěšen. A ona k tomu troufale dodá: “Vyrušovala jsem už v mateřské školce” 😀 Jako obvykle se snaží svádět Štěpána a Mikuláše ale bez úspěchu.  Katka s Helenou už očekávají v kavárně Johannu s kamarádkou Angelinou, jenže Johanna přichází sama. Tady v jejím vyprávění krásně vidíme Johanin temperament, je neskutečný tornádo. Vyvlíkne se ze všeho, z dopravní zácpy, z honění policajtama i její fingování těhotenství a blížícího porodu. Bravo Johanně. 👍 Nicméně riskovala zbytečně, protože po příjezdu na letiště ji kamarádka poslala pryč. Potkala tam nějakého milého Francouze, který se ji ujal a pomáhá ji se zavazadly a tak.  Za holkama do kavárny přichází Mikula se Štěpánem a všichni se hezky baví vyprávěním příhody Johanny.  Choze s Bene zůstali v garáži čekajíc na Kristiána a jeho babičku….v tom Kristian přichází v doprovodu pěkné holky. Překvapený Chozé: “Já netušil jaká je tvá babi pěkná.” 😀 Kristián vysvětluje, že babička nakonec nepřiletěla a toto je Angelina z Ameriky, kterou potkal na letišti. Už nám divákům je jasné, že je to ta stejná Angelina, kamarádka Johanny. A že z toho kouká minimálně žárlivá scéna.  Kristián se snaží namluvit v kavárně ostatním, že za chvíli příjde Chozé se svou vzdàlenou sestřenicí Američankou. Jenže tato kamufláž nevýjde, protože jen co se Angelina objeví, vše praskne a Johanna začne zuřit.  I na pokoji pak vyčte Angelině, že už od mala ji přebírá kluky, že byla ráda, že zakotvila ve Francii, daleko od Angeliny…. Angelina se ji omlouvá, že přeci nemohla vědět, že potkala zrovna Johaninýho kluka - Kristiána.  “Ty si najednou přijedeš do Francie. Žije tu 25 miliónů francouzských chlapů a ty si z těch milionů vybereš zrovna mýho frantíka, mýho milovanýho Krikriho, moji lásku!!!” Tak toto je opravdu dokonalé, tohle miluju 😀😀 Nakonec se ty dvě usmíří a myslím, že Johanna byla hodně ráda, že zase Angelina odletěla do Texasu.   Naprosto na pohodu epizoda, prima na zasmání.  Povedená, zaslouží si všechny hvězdičky. ()

Rockový večírek (1992) (E61)

Tento díl je plný solidarity. Natálie se chystá skončit na fakultě, protože její rodiče nemají finance aby mohla pokračovat. A i když Natálie nespadá do party přátel, přesto se ostatní rozhodnou, že ji pomohou. Taková pomoc není samozřejmost, proto se mi tento námět hodně líbí.  Všichni jsou v plném proudu, chystají přípravy na večírek, jehož výtěžek půjde Natálií na studia.  Ona sama zatím nic netuší. Má to být překvapení.  Místem večírku si vybrali jejich studentskou kavárnu, jen Johanna musela vysondovat co majitel Alfrédo bude chtít za vypůjčení. Johanna je fakt senzační v tom vyprávění Katce a Heleně. 😃 Zní to jakoby od ní Alfrédo chtěl prasárny a přitom z Johanny vypadne, že mu stačí, když tu kavárnu vymalují. 🙂 A tak se kluci pustili do malování. Největší šikula je Kristián, kterej na sebe převrhne kýbl s barvou nebo šlápne do kyblíku s barvou. On se vrací večer na pokoj nejvíc ušmudlaný. A Mikula se Štěpánem do něj rýpou, že on pracoval nejmíň ale špinavý je nejvíc.  Když Kristián předvede Štěpánovi správný postoj při malování, pronese Štěpán:”To stojím jak blbě vyřezanej svatej.” 😂  Rozhodně si parta užije spoustu legrace u této činnosti.  Následující den už zase kluci zkoušejí v garáži a Kristián si všimne, že má pod bubny Johanin kazeťák, který neobratně odhodí na gauč. Přitom se nechtěně zapne nahrávání. 😄 Přichází za klukama Natálie s tím, že když za týden odjíždí, chce mít krásnou vzpomínku. Láká Mikuláše aby se s ní vyspal. Nestydí se o to prosit ani před ostatníma klukama. Mikuláš odmítne, a tak se Natálie urazí a odchází. Ovšem celou konverzaci zachytil Johanin kazeťák.  Co je nahráno na kazetu, to Johaně na pokoji neuniklo a několikrát to pustila Katce a Heleně. Johannu nejvíc rozhořčilo, že Kristián pronesl před Natálií, že Johannu nemá ràd a že umí být pořádně agresivní. A Katku rozčílilo, že Štěpán neříkal nic, vrtá ji hlavou jak by asi on reagoval, kdyby se mu Natálie nabídla.  Holky se rozčílí, že chystají pro Natálií večírek a ona se chová takhle. Dokonce přemýšlí, že výtěžek z večírku Natálií nedají.  Je kolem toho trocha mely, hlavně mezi jejich snoubenci ale nakonec si to vyříkají a usmíří se.  Dokonce Natálie později zaklepe na dívčí pokoj a příjde se před holkama kát. Omlouvá se a pláče, že to tak nemyslela a aby se na ni nezlobily.  Holky ji odpouštějí a společně ji přivedou na večírek, který si hezky užívají. Tančí, popíjejí, jedí dobroty…. Na konci přichàzí překvapení pro Natálií. Helena ji předá pokladničku s výtěžkem z večírku, 60 tis. franků na její studia. Natálie je nadšená.  Kdyby tohle pro mě parta udělala, miluju je vděčností po celý život už. Natálie ale na tak velkou pomoc často zapomínala.  Jinak je to moc hezký díl. ()

Krokodýlí kabelka (1992) (E62)

“Nejsou Velikonoce, ani Vánoce, nemám ani narozeniny, tak mi Štěpáne prozraď, co máš v tý tašce.” Vyzvídá Kristián v kavárně. Štěpán totiž v dárkové tašce něco má a nechce klukům prozradit co ani pro koho to má.  Do kavárny za klukama přicházejí děvčata a hrozně zábavné je, jak se Johanna chystá vrhat na svého miláčka Krikriho. Lačně na něj kouká až to Kristiána znervózňuje: “Johanno, nesnáším, když se na mě takto díváš.” Její pohled to je jako had číhající na svou kořist. 🤣 Johanna si nenechá ujít příležitost co nejvíc zlíbat svýho Krikriho. Helena pod stolem do něčeho kopne, je to ta dárková taška, kterou při příchodu holek Štěpán schoval pod stůl. Nicméně to zamluví, že to nic, že to kopla jen do jeho nohy, stejně tak to vymluví i Chozému. Johanna se zmíní ostatním, že musí koupit nové pneumatiky, protože ji je někdo propíchal. Štěpán využije toho, že ostatní jdou s Johannou koupit ty pneumatiky a zůstane s Katkou sám v kavárně. Tak konečně vytáhne z pod stolu tašku a předává Katce. Je to dárek pro ni k svátku. Katka je v úžasu z tak nádherné kabelky. Když se ovšem dozví, že je vyrobená z opravdové kůže krokodýla, dárek odmítne. Nechce podporovat zabíjení zvířat pro výrobu kabelek. Štěpán je zklamaný z její reakce ale chápe to. Vezme si tedy kabelku zpátky.  Později to Katka vypráví Heleně a Johanně a ty ji dávají za pravdu. Johanna již má koupené 2 pneu a má je na pokoji. Kluci ji je nemohli vyměnit, protože neměla v autě zvedák.  Mezitím kluci zkoušejí v garáži, když v tom se za nimi staví Natálie. Jde si půjčit od Štěpána skripta do školy. Zrovna když je už na odchodu, přicházejí do garáže Katka, Helena a Johanna a šklebí se, co tu Natálie zase chtěla.  Později se holky staví v kavárně na džus a Katka spatří Natálií s nějakým novým objevem o dva stolky dál ale co je horší - uvidí, že má Natálie tu stejnou kabelku, kterou ji chtěl darovat Štěpán. Katčino podezření ještě Natálie zesílí tím, když ji řekne, že ji tu kabelku daroval jeden milý přítel. Je přesvědčená, že poté co ji odmítla, tak ji Štěpán dal Natálií. Rozzuřená Katka poté v tělocvičně boxuje do boxovacího pytle a vybíjí si svou zlost. Když se ji Helena snaží uklidnit, vstoupí zrovna do rány a schytá jednu pořádnou do oka. Pěkný monokl se ji objeví na tvàři a oku. 😀 Katka se ji s lítostí omlouvá.  Nicméně, když se pak v tělocvičně k holkám připojují jejich chlapci, tak se Katka chová ke Štěpánovi odtažitě ani pusu od něj nechce. Následující den se Johanna rozčiluje, že ji opět někdo propíchal gumy! Přichází k nim do kavárny Katka, byla si v obchodě zjistit, že ta krokodýlí kabelka byl ojedinělý exemplář, a tak je jasné, že ji má Natálie od Štěpána. Zvažuje, že se s ním rozejde, opustí fakultu a vrátí se domů do Toulouse. Helena s Johannou se rozhodnou ji pomoct.  Na pokoji se Štěpán ptá Kristiána a Mikuláše jestli se jim dnes Katka nezdála divná, že byla hrozně odtažitá a on netuší proč. Jejich debatu jim přeruší klepání na okno. To Johanna a Helena se vyšplhaly po okapu do pokoje za klukama a sdělí Štěpánovi co má Katka za podezření. Jenže Štěpán odpovídá, že kabelku prodal do bazaru. Tedy nevěnoval ji Natálií.  Poté již vidíme šťastnou Katku v objetí Štěpána, nedorozumění se vysvětlilo. Mezi ostatní přichází poloroztrhaná Johanna, vypadá jakoby se poprala se lvem 🤣 Podařilo se ji chytit ty neřády co ji propíchaly pneumatiky a dala jim co pro to. Vzhledem k tomu, že jim ukázala, že umí karate, tak to si ti neřádi příště již rozmyslí sahat na Johanin auťák.  Pěkná epizoda, kterou si pamatuju z dob odvysílání v TV, ač ji nahranou nemám. Ale krokodýlí kabelka, na to se fakt zapomenout nedá. 🙂 Dokonce i to jak Katka s boxovací rukavicí nechtěně udeřila Helenu do oka. Zajímavá zápletka s kabelkou. Trpělivě jsem čekala na vysvětlení, a to jestli opravdu tu kabelku dal Natálií nebo ne. Celkově na mě epizoda působí příjemně a mám ji ráda.  Za mě 100% bez debat. () (méně) (více)