V roce 1961 ukradl 60letý taxikář Kempton Bunton Goyův portrét vévody z Wellingtonu z Národní galerie v Londýně. Byla to první (a zůstává jedinou) krádež v historii galerie. Kempton poslal požadavek na výkupné s tím, že obraz vrátí, ale pod podmínkou, že vláda investuje více do péče o seniory. To, co se stalo potom, je legendou. Po padesáti letech se objevil celý příběh – Kempton spřádal síť lží. Jedinou pravdou bylo, že to byl dobrý muž, odhodlaný změnit svět a zachránit své manželství – jak a proč k tomu použil vévodu, je úžasně povznášející příběh. (JOJ Cinema)

Listyx

Mno, jo. Rozhodne jeden z nejlepsich soudnich procesu, ktere jsem mel tu cest videt. Z tech zabavnych to radim tesne za ten z Můj bratranec Vinny :) Film urcite nesedne kazdemu, ale kdo to nezkusi, tak to nezjisti. ()

Gyrxiur

Tak to bolo nádherné, ja som povahou podobný ako Kempton, takže mi je film a jeho postava veľmi blízka. Film je plný výborných myšlienok na zamyslenie, myslím, že by ho mal vidieť každý. ()

Agamo

Milé, lidské, filmové pohlazení se skvělým Jimem a Helen. Laskavá britská komedie podle skutečné události. Bavilo. 4,5* ()

Sejkorka

Film natočený podle skutečných událostí, kdy šedesátiletý taxikář z Newcastle jménem Kempton Bunton (Jim Broadbent) ukradne z Národní galerie v Londýně 21. března 1961 obraz od Francisca de Goye "Vévoda z Wellingtonu", přičemž policie si myslela, že šlo o dobře organizovanou skupinu profesionálů. Nemám tomuto snímku co vytknout, Perfektní herci v hlavních rolích (Broadbent a Helen Mirren), zajímavá zápletka, retro pohled na Británii těsně před nástupem Beatles. Bravo! ()