Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film nakrútený podľa skutočných udalostí, kedy šesťdesiatročný taxikár z Newcastle menom Kempton Bunton (Jim Broadbent) ukradne z Národnej galérie v Londýne 21. marca 1961 obraz od Francisca de Goyu "Vojvoda z Wellingtonu"pričom polícia si myslela, že išlo o dobre zorganizovanú skupinu profesionálov. (sochoking)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (25)

sochoking 

všechny recenze uživatele

Príjemné, pohodové a úsmevné s typickým anglickým sarkastickým humorom. Starý šesťdesiatročný chlapík sa naserie a šlohne obraz od Goyu,  pričom polícia si myslí, že išlo o kvalitne zorganizovanú skupinu profesionálov. Nechcem spoilovať , čo bolo jeho dôvodom, samozrejme, ale hlavný hrdina menom Kempton Bunton si získa vaše sympatie. Výborná výprava, skvelé herecké výkony... Super pohodový retro film. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Herecký koncert Jima Broadbenta, jehož postavu věčného kverulanta a bojovníka za spravedlnost nejde nemilovat. Jen je škoda, že jeho výkon nebyl podepřen lepší dramatizací. Pokud nepočítám poslední třetinu, která se nesla ve znamení soudního jednání, byl celý příběh takový nijaký a nad vodou ho drží výhradně výstupy hlavního hrdiny. Mohlo a mělo to být lepší, ale po duši film pohladí i tak. 60% ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Takový ten britský roztomilý snímek jako porcelánový pejsek s fajfkou a v houpacím křesle. Milé na krb, na chvilku udělá dobrou náladu a pocit domova, ale zapomenutelné. Na můj vkus udělali z hlavního hrdiny a jeho rodiny příliš uhlazené postavy. Partičku roztomilých bytůstek, místních potrhlíků, vlídných blázínků, kteří jsou jako děti. Svoji čistotou vrhají světlo na náš pokřivený a tvrdý svět. Je to klišé, je to banální a myslím, že předobraz hlavního hrdiny by s takovým zpodobněním sebe jako obecního jurodivce nesouhlasil. Doufám v to. Doufám, že by se pral i před soudem, aby ho neukazovali jako nepraktického popletu, kterému kývneme na to, že může mít v něčem pravdu, ale jinak máme plné právo se na něj dívat z patra. SHRNUTÍ: Kterak bojovat proti systému, když si nikdo ani nevšímá, že bojuješ. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Mám pro podobné příběhy z ostrovního státu zalíbení. Vlastně by to mohl být naprosto lokální, nezajímavý příběh, ale Angláni tomu vždycky dají takovou tu správnou gentlemanskou váhu, že to prostě od začátku do konce musí bavit. Jim Broadbent v hlavní roli má sebevědomí na rozdávání a nebojí se ho použít. Takže si díky němu celý příběh krade pro sebe a svým absurdním přístupem k životu vytváří děj, který vymyslí opravdu jenom Angličan. Za mě dobrý a na závěr filmu malá ryzí filmová tečka, která musí potěšit každého fanouška Jamese Bonda. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Spíše herecky a gerontofilně, než příběhově či dramaticky zábavná retrokokotinka z dob, kdy neparazitující mouřenínové spolu s pár nevýbušnými Pakoši museli ještě v Anglii pracovat, kdy se kradlo skoro analogově, a vyčórovat tak originál Goyi z národní galerie bylo jen otázkou správného načasování, kdy půjde lidský alarm na svačinu či chytne angínu a nebude moci tak nahlas houkat. Film, u kterého se vám bude pohodově kornatět, klapat zubními protézami nebo cévkovat, a po němž dostanete neodolatelnou chuť vzít chodítko a došourat se do Totlandu beztrestně zčadit pár pišingrů v akci, nebo vlézt na léty zapšklou, držkatou a svraštělou starou a ještě jednou jí ho tam z posledních sil pořádně nadrobit. Bába Mirenová i dědek Broubent zcela bezchybní a občasný typický velkobritský tumor to taky celkem vkusně zabíjel. Nemít to kapku osteoporózní a pajdající scénář, pustil bych to v tramvaji i sednout. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Film sa natáčal v Leedse, Bradforde a Londýne (Anglicko, Veľká Británia). (Arsenal83)

Reklama

Reklama