Reklama

Reklama

Film nakrútený podľa skutočných udalostí, kedy šesťdesiatročný taxikár z Newcastle menom Kempton Bunton (Jim Broadbent) ukradne z Národnej galérie v Londýne 21. marca 1961 obraz od Francisca de Goyu "Vojvoda z Wellingtonu"pričom polícia si myslela, že išlo o dobre zorganizovanú skupinu profesionálov. (sochoking)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (8)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý film o výstrednom mužovi menom Kempton Bunton, ktorý sa do histórie zapísal ako "Únosca vojvodu z Wellingtonu". Tento príbeh vo filmovej podobe určite zaujme, akurát je tu taká dilema, že či s človekom ako Kempton sympatizovať alebo nie. Svojim spôsobom má pravdu, ale jeho štýl je zbytočne príliš provokantný. Ten súd bola strašná fraška, až sa čudujem, že takéto niečo sa nestalo precedensom pre akúkoľvek ďalšiu obhajobu krádeže. Ale odhliadnuc od toho bol film fajn, nič extra výnimočné, ale určite som sa nenudil. ()

petrsv 

všechny recenze uživatele

Výborně natočený film podle skutečné události, takže navíc taky trochu výlet do historie. Britům se to povedlo vystihnout nejen jejich typické povahy, ale i atmosféru 60. let. Kamera, zvuk, prostředí, herci....není to vytknout, skvělá práce. ()

Reklama

sochoking 

všechny recenze uživatele

Príjemné, pohodové a úsmevné s typickým anglickým sarkastickým humorom. Starý šesťdesiatročný chlapík sa naserie a šlohne obraz od Goyu,  pričom polícia si myslí, že išlo o kvalitne zorganizovanú skupinu profesionálov. Nechcem spoilovať , čo bolo jeho dôvodom, samozrejme, ale hlavný hrdina menom Kempton Bunton si získa vaše sympatie. Výborná výprava, skvelé herecké výkony... Super pohodový retro film. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Spíše herecky a gerontofilně, než příběhově či dramaticky zábavná retrokokotinka z dob, kdy neparazitující mouřenínové spolu s pár nevýbušnými Pakoši museli ještě v Anglii pracovat, kdy se kradlo skoro analogově, a vyčórovat tak originál Goyi z národní galerie bylo jen otázkou správného načasování, kdy půjde lidský alarm na svačinu či chytne angínu a nebude moci tak nahlas houkat. Film, u kterého se vám bude pohodově kornatět, klapat zubními protézami nebo cévkovat, a po němž dostanete neodolatelnou chuť vzít chodítko a došourat se do Totlandu beztrestně zčadit pár pišingrů v akci, nebo vlézt na léty zapšklou, držkatou a svraštělou starou a ještě jednou jí ho tam z posledních sil pořádně nadrobit. Bába Mirenová i dědek Broubent zcela bezchybní a občasný typický velkobritský tumor to taky celkem vkusně zabíjel. Nemít to kapku osteoporózní a pajdající scénář, pustil bych to v tramvaji i sednout. ()

Michalechal 

všechny recenze uživatele

Opravdu laskavej film, s okouzlujícím a dobrotivým hlavním hrdinou (Jim Broadbent), jeho trpělivou manželkou (Helen Mirren), tragickou nezpracovanou událostí v rodině, na základě skutečných událostí s úžasným britským humorem. Tyhle filmy me vždycky tak pohladěj (ač to zní v mejch 36 letech sebevíc divně) 😊👍 ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama