Macross Plus (TV seriál)

• Japonsko

マクロスプラス

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 1994, 4x37 min

Moje první čistokrevné mecha anime. Ze dvou třetin přijatelnější Top Gun a z jedné třetiny Ghost in the Shell, odproštěný od přílišného filozofického balastu. Samotný příběh není nic extrémně úchvatného, přesto mě však dokázal zaujmout, mimo jiné i díky zajímavému prostředí. Ke shledání dvou bývalých přátel, kteří se nenávidí a dívky, kterou oba milovali se nakonec přidává i něco mnohem důležitějšího...nejde o nic menšího než záchranu světa. Navzdory roku výroby je animace i dnes velmi kvalitní. Zvláště bojové scény jsou dobré, vše je tak rychlé že chvílemi skoro nepostřehnete co se vůbec děje. Dávám silné 4*.(11.1.2007)

Dějová linie s dvěma bývalými přáteli rozhádanými kvůli dívce není nic nového ani originálního , škoda že nedali větší prostor linii se Sharon , mohlo to být mnohem zajímavější .(12.1.2007)

Nevím no, je to takové divné. Celý ten milostný trojúhelník mi přišel dost mimo, hlavně to rozpomenutí jedné z postav a uvědomění si svých skutků mi přišlo skoro až vtipné... Audiovizuálně jde však (hlavně s přihlédnutím k době vzniku) o naprostou nádheru.(30.1.2015)