Reklama

Reklama

Šťastný Luke

(seriál)
  • Česko Lucky Luke (více)
Itálie, 1992, 6 h 44 min (Minutáž: 49–53 min)

Tvůrci:

Morris

Předloha:

René Goscinny (komiks)

Kamera:

Carlo Tafani

Hrají:

Terence Hill, Nancy Morgan, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Dominic Barto, René Auberjonois, Julie Hagerty, Jack Elam, Madeline Kahn, John Saxon, Abe Vigoda (více)
(další profese)

Epizody(8)

Kvietkovo  Lucky Luke (Terence Hill), najrýchlejší pištolník Divokého západu. Iba on by dokázal dôkladne vyčistiť Daisy Town od všetkých zloduchov, ktoré v ňom doslova kazia vzduch. Teraz však mestu chýba vzrušenie. Aspoň to si myslia jeho obyvatelia. Z nevďaku sa rozhorčený Lucky Luke rozhodne ukončiť šerifstvo. Môže ho hoci aj kôň prehovárať, neostane tu už ani minútu navyše. Lenže sotva stihne opustiť mesto, už sa k mestu blížia iní. Starí známi bratia Daltonovci...

Velký přelud  Šťastný Luke nemá šťastný den. Uštkl ho chřestýš a Luke není schopen postavit se na nohy. Navíc přicházejí halucinace a Luke se stává vězněm své otrávené fantazie. Když Daltonové zjistí, že je šerif bezmocný, jsou štěstím bez sebe. Okamžitě vyrážejí do města páchat zlo. Lukeův věrný kůň se pokusí sehnat pomoc, ale Daltonové jsou ve střehu a odrážejí všechny pokusy o záchranu sympatického ochránce práv. Daisy Town ale nebude trpět dlouho!

Lukeova snoubenka  Staří kamarádi z hornického města si najmou Lukea k ochraně svých budoucích nevěst na cestě z východu. Luke ale netuší, že mezi vdavekchtivými ženami se ukrývá uprchlá vězenkyně Jenny. Jenny má v plánu se spojit se svým gangem a vrátit se ke svému oblíbenému přepadávání bank. Ohromena Lukeovou odvahou a úžasnou střelbou, Jenny váhá, zda by náhodou neměla skončit se zlodějinou, když její nový idol je šerif...

Prvý apríl

Kavárna Ole  Katastrofa! V městě Daisy Town došlo kafe! Ještě že je tu Lucky Luke, který se hned připraví na cestu, aby sehnal kávu a ukončil kofeinovou abstinenci. Jako by nebylo málo starostí s kávou, navíc si Lotta usmyslí, že dokáže být lepším šerifem! To je výzva! Luke rozhodne: Lotta může být šerifem a sežene kávu, a on zatím povede její saloon. Oba se dají do práce, a protože nové koště dobře mete, nablýskaný saloon brzy běží jako na drátkách a nový šerif odhalí zloděje kávy...

Svatojánská noc v Daisy Townu  Lotta už toho má dost. Luke je k jejím projevům lásky stále hluchý jako pařez! Aby ho inspirovala, pozve do města bratry Daltonovy (toho času v pruhovaných mundúrech) s divadelním představením ''To nejlepší ze Šejkspíra''. Dokonce přesvědčí svou švadlenu Betty Lou, aby připravila kostýmy. To ovšem netuší, že je Betty zamilovaná do Lukea! Aby Lukea ještě víc popostrčila, vezme si Lotta od cikánky elixír lásky a předstírá zamilovanost do Williama Daltona...

Máma Daltonová  Paní Daltonová je milující matkou čtyř synů. Synáčkové se vyvedli po mámě a zločin mají v genech. Proto tráví většinu svého života ve vězení, kam je pravidelně posílá šerif Luke. Jak už to na světě chodí, Luke se jednoho dne stane svědkem toho, jak paní Daltonová přepadne řeznictví. Jeho šlechetnost a gentlemanství učaruje staré dámě natolik, že jej prakticky adoptuje za pátého syna. Když se jí podaří vysvobodit z vězení své vlastní syny, musí zajistit, aby je Luke znovu nezavřel.

Kto je pán Josephs?

Strašidelný vlak (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

B!shop 

všechny recenze uživatele

No zatimco film ze stejnyho roku me dost zklamal, tenhle serial naopak prijemne prekvapil. Mame tu 8 dilu (z nichz nektery reziroval Hill) o delce od 50 do 70 minut, pricemz tech 50 minut je naprosto idealnich, delsi uz pusobi lehce natahovane. V kazdym dilu se resi vetsinou neco docela zajimavyho, scenar neni uplne vymastenej a i kdyz tu neni zadna velka hromada prestrelek nebo bitek, diky slusnymu scenari a hlavne hercum to je naprosto pohodova zalezitost. Samozrejme nejzajimavejsi je samotnej Hill, sice trochu zestarlej a misty z lehce uchylackym vyrazem, ale porad ten starej znamej frajer a ctyrka vymletejch Daltonu je taky paradni, takze je skoda, kdyz zrovna v nejakym dile moc nejsou. Pak jeste musim pochvalit neskutecne chytlavou hudbu a i kdyz je proste vetsinou v kazdym dilu sem tam naky hluchy misto, na ty 4* to je. ()

Okara 

všechny recenze uživatele

Povedený italský westernový seriál dle známého komiksu. Parádní oddechovka či jako kulisa, dokonale padnoucí hudba a mluvící koník je dokonce místy vtipný, bratři Daltonovi s jejich mámou co se týče humoru taky nezaostávají. A volba Hilla do hlavní role je také trefa do černého. 65% ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Pohodový seriál, poněkud neprávem využívající jméno Lucky Luka, protože z comicsu zůstalo jen pár jmen, Hill vždy a všude oblečen do bílého pláště, BEZ CIGARETY, ale rychlejší než svůj stín:) Jinak spousta legrace a narážek, třeba na vznik spaghetti westernu;) Hudbu tak jakože opatřil Ennio Morricone;) A neposmívejte se tomuhle seriálu nebo na vás mocný skřet Silvio Berlusconi poštve svoje fašouny:)) ()

Terva 

všechny recenze uživatele

VELKÝ PŘELUD Režie a hlavní role Terence Hill. V tomto příběhu se Luke ocitne na vlastním pohřbu. CITÁT - Bóže a to jsem se bál, že bude dneska nuda - říká Bělouš, kůň Luckyho Luka......... Daltoni a jejich dialog nad umírajícím Lukem je perfektní a jednoduše přímočarý. CITÁT - Máma říkala, že máme být fér......... Daltonovic loupení v Daisy Tawnu podle abecedy je vymakané a šíleně geniální. Supi, kteří si berou pořadové číslo do fronty na zdechlinu mně rozesmáli. Lukův věrný pes Tulák, je taky číslo. CITÁT - Ten pes je tak blbej, že nenajde ani maso v řeznictví.......... Veselý příběh o umírání. ()

Adam Bernau odpad!

všechny recenze uživatele

V dětství jsme na Vídni (rozuměj v rakouské televizi) sledovali kresleného Lucky Luka a moc nás to bavilo. Německy jsme nerozuměli, ale to nám nevadilo a možná je to tak i lepší. Teď jsem nedobrovolně a vlastně omylem zhlédl jeden, žel celý, díl Hillovi předělávky (šlo o díl s nápojem lásky). Něco tak nudného a vražedného jsem neviděl už roky. Úvodní titulky byly téměř k nepřežití a předlouhý zbytek mě úplně zlikvidoval. V titulní roli Pavel Trávníček. Silvio Berlusconi uvádí. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama