V jihočeské vísce, uprostřed stříbrných rybníků a tmavých lesů, žije pohledný mládenec Jindřich, který se jednoho dne vydá do světa s pevným rozhodnutím vysvobodit zakletou princeznu. Na své cestě se dostane do strašidelného mlýna, kde žije se svým otcem, mlynářem, krásná Eliška. Mládenec se Elišce líbí, namluví mu proto, že v rybníce je zakletá princezna a on ve mlýně zůstává jako pomocník. To se nelíbí místnímu čertovi a vodníkovi, kteří si na mlynářovu dceru myslí. Snaží se, seč jim sily stačí, pomocí intrik a kouzel mládence ze mlýna vypudit. Ve mlýně se objevuje třetí ženich: starý, bohatý Knížepán, a protože Eliška všechny nápadníky odmítá, mlynář se rozzlobí. Urči lhůtu: buď si do úplňku ženicha sama vybere, nebo ji dostane ten, co si první o ruku řekne. Nastává boj mezi ženichy... (Bontonfilm)

Rattlehead

Celkem ucházející pohádka, kterou ovšem dost kazí nesnesitelná a přehrávající čarodějnice a přitroublý čert. Naopak "princezna" je nádherná, krásné jsou lokace mlýna a rybníka. A povedl se kníže pán se svým věrným sluhou. ()

ANTYCHRYST

Už klasická pohádka s nejednou chytlavou písničkou.. sympatická dvojka čert a vodník..:) malebný mlýn a úchylný Žán :) :) 70% ()

Lennie

Podle mě relativně zdařilá snaha o udržení českých pohádek. Jako dítě jsem z téhle pohádky byla unešená. Navíc to byl jeden z prvních filmů, na kterém jsem byla v kině a stále v sobě uchovávám vztek na "dospěláka", který si sedl přede mě. ()

macetoma

Ach jo, co mám o tomhle napsat? Jo já vím, režíroval to Troška, "tvůrce" Kameňáků a Slunce, sena za což mu mnozí nemohou přijít na jméno. Ale já bych to tak černě neviděl. Příběh OK, herci taky v rámci scénáře drží laťku. Docela jsme si to užil a písnička znám jednou oudolí znám jeden mlejn a jihočeská krajina mne nutí dát 4 hvězdy. Howg. ()

maoc

Už vím, kde se zrodil zavrženíhodný zvyk pohádkového pitvoření. Tady se to ještě dá, ale už to z jinak docela pěkně postavené pohádky kouká jak sláma z bot. Ty 3 nadsmyslné bytosti bych nejraději zardousil. Dokonce i ústřední dvojice Eliška a Jindřich hrají spíš tak, že přehrávají a úděsná byla i zvuková stránka. Ale možná jsem měl jen špatný rip, nevím. Hlavně mě uráží ta podbízivost a přiblblost, jako by děti byly nějací retardi. To teda nejsou, to mi věřte. ()

Travinho

Podle mého názoru jedna z nejlepších českých pohádek a že jich máme výborných habaděj, od Trošky je to, ale taky asi poslední koukatelný film... ()

Nessos

Přiznám se. Jedna z mých nejoblíbenějších českých pohádek. "Já jsem malej..ale šikovnej.." Vždyť je to klasika lidi.. ()

x_silver

Tohle je aspoň TROŠKU povedené. Zdéňo, až na Nejkrásnější hádanku jsem žádný z tvých dalších filmů nedokoukal až do konce. Snad to chápeš ;). ()

brzozin

Uřvaná taškařice o tom, kterak naivní infantil Jindřich hledal ve světě princeznu, až si omylem vybral Elišku, o kterou celý film nejevil zájem. Nebo jinak. O tom, kterak hezká holka Eliška tak dlouho nadbíhala Jindřichovi, až si o ni zcela nechtěně řekl a pak už bylo trapné couvnout. Vedle toho se tam pohybuje několik nechutně uřvaných dementů v podobě zdegenerovaného knížete, arogantního vodníka a upištěného čerta. Jediný normální je tam pan otec a Eliška. No a tahle kokotina mrví dětský vkus už čtvrt století. ()

Havala

Stupidní herecké projevy a otřesné písně které si získaly celý český národ. Nevkus vládne světem. Dřív se daly najít v pohádkách humor, satira, ironie, dnes to je naprostá hrůza. Zlaté s čerty nejsou žerty. ()

anyonecek

Klasická Česká pohádka, která nemá čím nadchnout. Jsou zde přidané už i nějaké efekty, které nejsou světoborné a pohádce nijak nepřidávají. Příběh byl obyčejný a tahle pohádka mě ničím extra nezaujala. Herecké výkony byly také slabé. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje