Letní komedie Slunce, seno, jahody je úsměvným obrázkem ze života jihočeské vesnice. Zápletka se točí okolo studenta Šimona Pláničky, který do vesnice přijel na prázdninovou praxi. Chce tu v místním kravíně experimentovat na téma dojivosti krav v souvislosti s kulturou prostředí. Zpočátku o tom nechce nikdo ani slyšet, vše se ale změní, když se po vši rozkřikne, že Šimon je synem krajského funkcionáře... Lidovou komedii natočil režisér Zdeněk Troška ve své rodné vsi Hoštice u Volyně, hrají v ní herci i neherci a jako kompars vystupuje téměř celá vesnice. (Bontonfilm)

Kekik

Moje srdeční záležitost. Již od dětství. I když bych mohla film sama dabovat, bez vytištěného textu, tak přesto si jej ráda (bez reklam !) pustím, a třeba i 3x do roka. A bavím se. Bavím se. Bavím se. A o tom to je. Celou trilogii mám moc ráda. Neherci skvěle konkurují hereckým protějškům, ani je člověk od sebe nerozezná. Jsem obyčejný člověk a nestydím se za to, že se mi líbí Slunce, seno... Život na vesnici je v tomto filmu zobrazen zcela přirozeným, nenásilným způsobem, naprosto uvěřitelným. Každá postavička mě tu baví. ()

Skayler

No, uznávám, že se nejedná o high quality TV, ale my, co máme chalupu v nějaké pravé české dědině, víme svoje. Teda né, tak, jako ve Slunci, seně to tam fakt nechodí, ale i po tolika od letech, co uplynulo od natáčení, tam ta atmosféra vesnice prostě je. Ta bezprostřednost, neměnnost, ten syrový duch venkova... Myslím, že až od té doby, co chodím do školy v Praze, to dovedu naplno ocenit. Ovšem chápu, že čistokrevný Pražák/ měšťan může být příliš nad věcí, než aby ocenil prostý neintelektuální humor na prosté neintelektuální vesnici. Nicméně já kopu za Vidlákov! Z Vidlákova posílám - 85 %!!! ()

NikiVai

Kdysi mě to i bavilo, vždycky jsem se zasmála. Ale protože to je oblíbený manželův film a potřebuje to vidět pokaždé, když to jde v telce, vidíme to několikrát do roka. Pomalu a jistě na tuto sérii dostávám alergii. Nicméně, Jahody jsou asi nejzdařilejší. Troška tu ukazuje vesnický život a jako hrdiny si vybírá trochu jednodušší postavy. Tomu odpovídá i humor. Je jadrný, upřímný, takový hospodský. ()

gerry007

Nevyznám laciný snobismus. Je to dobrá komedie a mnoho hlášek z filmu už zlidovělo. A popravdě si přiznejme , má to i několik moc hezkých (řekl bych až) vážných okamžiků - například když Helena Růžičková brečí u Angeliky a během toho vrhne pohyb na to, co jí tam leží na gauči.. Poprávu úspěšný film. ()

viktoria00

Urcite je to najlepsia cast aj so slnce seno a par facek ....ako na zasmiatie dobre,ale uz som to videla asi 1000-krat takze obohrata platna... ()

qwxyz

Růžičková je paní herečka a zachraňuje tak aspoň trochu tento film, který má hodnocení podobné samotnému panu Troškovi. 22% ()

gerojmanus

Je to klasika, na kterou se rád podívám snad kdykoliv. Úžasná paní Růžičková a nesmrtelné hlášky. Bohužel tato trilogie byla vlastně poslední trochu podařená práce pana Trošky...škoda... ()

ra0474401

Tenhle film je prostě letní klasika. Jednoduchý námět, jednoduché záběry a stejně to na mě vždycky zanechá pozitivní dojem. Film, co zaručeně zlepší náladu. ()

Drakon

Tenhle film sice reprezentuje poněkud vidlácký styl humoru, ale pro mě je to zábava solidní. Navíc at´ si kdo chce co chce říká tuhle klasiku dávají snad každý rok a pořád v hlavním vysílacím čase tudíž lidem se to asi líbí a ještě se jim to neomrzelo. ()

johael

Nejméně oblíbený díl z trilogie. Pár úsměvných hlášek nevyvážilo nic neříkající prázdnotu jakéhosi pokusu o dějovou náplň. ()

lenny71 odpad!

Jakoby nestačil jeden příšerně trapný a nevtipný film, musí to být ještě trilogie... a na oblíbenosti jí rozhodně nepřidává to, že ji vysílají pětkrát za rok. ()

Avventurato

Krásná česká klasika. Ukázka čecháčků na venkově. Lidé kterým se film nelíbí mě děsí a vzkazuji jim ať si vylížou prdele. ()

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů