Letní komedie Slunce, seno, jahody je úsměvným obrázkem ze života jihočeské vesnice. Zápletka se točí okolo studenta Šimona Pláničky, který do vesnice přijel na prázdninovou praxi. Chce tu v místním kravíně experimentovat na téma dojivosti krav v souvislosti s kulturou prostředí. Zpočátku o tom nechce nikdo ani slyšet, vše se ale změní, když se po vši rozkřikne, že Šimon je synem krajského funkcionáře... Lidovou komedii natočil režisér Zdeněk Troška ve své rodné vsi Hoštice u Volyně, hrají v ní herci i neherci a jako kompars vystupuje téměř celá vesnice. (Bontonfilm)

julie_mie

Je to příjemná vesnická komedie, některé hlášky jsou nesmrtelné a zlidověly ... Takže ty hvězdy si Slunce, seno, ... zaslouží. Je to součást naší kinematografie a člověk si u toho odpočine. ()

Snakefinger

Asi takhle, možná je to trapné, ale ve světle pozdějších výtvorů a výplachů a klystýrů Zdendy Trošky přece jenom určitá úroveň. Asi pravda, že humor připomíná lechtání tyčí od vidlí v zádeli ale pořád to jde. Ty čtyři hvězdy jsou spíše za to, že je to asi vrchol troškařské tvorby netvorby a pak to šlo šupem dolů. ()

ajaxx

Ať si říká kdo chce co chce, je to kult a zdejší hodnocení na tom nic nemění. Víte, nemůžete to brát jako klasickou komedii, je v tom i hodně poetizu a vyprávění o tehdejší nátuře ve vesnickém prostředí. Kdo v tom hledá vtipný hlášky typické pro holywoodské "trháky", pak chápu nízká hodnocení. ()

petra8619

Film, na který se mohu dívat pořád dokola a nikdy neomrzí. Směju se pořád, i když jsem to už viděla xkrát. Zobrazené typické češství. Ať chcete nebo ne, tak to prostě na vesnicích bylo ()

Tumbik

Celkem dobré hlášky, ale ty jinak tragický film nezachrání. Humor se mi taky moc nezamlouval (až na pár světlých momentů). Na to, že to bylo natočeno roku 1983 skvělý obraz. 60% ()

AdaProfa

Tak není to bůhvíco. To musím přiznat, Film však dokáže pobavit, rozesmát, nijak neurazí. Navíc je tam to příjemné venkovské prostředí jižních Čech. No a hlášky Heleny Růžičkové přece nemají chybu. ()

Michal118

Klasická česká komedie, která se Vám po nějakém čase velmi okouká. Film je zábavný do určité míry. Vždy kdy se na film koukám, říkám si: ,,Má to ještě cenu, koukat se na to, když vím o co tam půjde?" Jiné je to třeba u akčních filmů, a proto je dobré tyto dva žánry nesrovnávat v opakovaném sledování. Ale jo, na film se dá dívat. 70% ()

Nataniel73

Celkom podarená komédia z jednej bláznivej českej dediny. Ako celok to pôsobí trochu chaotickým dojmom, ale humoru je tu viac než dosť a musím oceniť skvelé herecké výkony zúčastnených, ktorí ako by to ani nehrali. Skvelý výkon tu podala hlavne Helena Růžičková, ktorá je naprosto prirodzená a svoj talent naplno ukázala v druhej časti série Slunce, seno a pár facek. Táto komédia už neodmysliteľne patrí k letnému obdobiu a vždy si ju rád pozriem. Jedna hláška za všetky: Maminko, já nejsem strašidlo. Já jsem vaše dcera. ()

evangelik odpad!

Tyhle Troškovy paskvily odmítám sledovat - ani z donucení na natahovacím žebříku, ani dobrovolně za 1000 korun na hodinu.... ()

Sam_Hawkens

Okénko do té naší české povahy. Ať si tady vy rádoby filmový odborníci pindáte a nadáváte sebevíc, takový my češi prostě jsme a vždycky budeme...burani a vydláci. Troška to jenom zfilmoval a musím říct, že dokonale. ()

soukyd33

Slunce, seno, jahody je dokonalá komedie pro více lidí. Čeští herci se zde opravdu vyřádili. Hlášky, situace, a neuvěřitelné nápady, jsou zde na denním pořádku. 😀 Dnes už je to Česká klasika, ale dříve to asi mělo i problémy prorazit. Poznámka: O dost let později byl natočen údajně remake, a to Babovřesky. Ten se ale klasikou asi nestane. Hláška: Hoštice, ale nezastavujeme. Máme zpoždění. Je dnes už legendou. 😀 Poznámka: V úvodu i na konci hraje tolik známá melodie filmu Slunce, seno... Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Feacher

Půjdu asi proti davu, ale mě se první díl trilogie docela líbí. Je to občas takový podprůměrný humor, ale je tu spoustu legendárních momentů. Jediné, co bych trochu změnil je trochu odfláknutý konec, ale vzhledem k tomu, že příběh pokračuje, tak dobré.. ()

LoArmistead

To je hrozně vtipný, jak kdejakej přechytralej pi*us tomu dá jednu nebo dvě hvězdy a ještě si odplivne, jak je to pro něj, coby lepšího člověka, trapně nevtipný. Hlavně že rozumíte kdejakýmu transcendentnímu artovýmu bulšitu, ale českou vesnici pozdních osmedsátek nechápete ani za mák. Pozéři důležitý. ()

Drsnababca

Tenhle film je spíše jen tak na odreagování. Humor je sice dobrý, ale žádné umění v tom nemůžu spatřit. Ten děj je prostě nic moc. Tomuto filmu jasně a stručně něco chybí. Nějaká takzvaná špetka soli. Co myslím tím pojmem špetka soli? Myslím tím to, že kdyby někdo tento film takzvaně osolil, byl by zajímavější, a propracovanější. Osolil, tím myslím upravil. Ten film je nezajímavý, a žádné scény v tomto filmu, až na ty humorné, jsou k ničemu. Nijak vás nepřitáhnou. Tento film je prostě jen směsice dobrého humoru, a slabého děje. ()

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů