Jack Quinn je nejlepším protiteroristickým agentem na světě. Přesto chce odejít do výslužby, aby se mohl věnovat manželce a synovi, který se jim zanedlouho narodí. Jeho poslední misí má být likvidace chladnokrevného teroristy Stavrose. V osudovém momentu Jack zaváhá a nestiskne spoušť, protože ani ten největší padouch si nezaslouží zemřít ve chvíli, kdy objímá v náručí svého malého synka. O zlomek vteřiny už je pozdě. Stavros s instinkty predátora zlikviduje celý protiteroristický tým a sám Jack stěží vyvázne životem. Ovšem i Stavrosovy ztráty jsou těžké. Při divoké přestřelce přišel o život jeho syn. Když Jack znovu nabude vědomí, je už v "kolonii". Na ostrov, ztracený uprostřed oceánu jsou deportováni tajní agenti, kteří sice selhali, ale jsou natolik cenní, že by byla škoda je zlikvidovat. s pomocí nejmodernější techniky tu analyzují teroristické útoky z celého světa. Stavros o "kolonii" ví a tak Jack jednoho dne najde na obrazovce svého monitoru šifrovaný vzkaz. Mám tvoji ženu a syna! Jack musí uprchnout z neprodyšně střežené "kolonie" a bojovat s pomstychtivým Stavrosem o životy svých nejbližších. Bez Yaze, překupníka zbraní se smyslem pro humor a dobrým srdcem, by se daleko nedostal... (oficiální text distributora)

sedm.1

Hodnotit Double Team okem dnešního diváka, jistě by mé hodnocení balancovalo nad Odpadovou propastí, jelikož by to ale bylo jak vůči filmu, tak vůči samotnému Jean-Claudovi skutečně nefér, pokusím se pocitově vrátit o nějakých těch téměř pětadvacet let zpátky a zhodnotit tuto podívanou co nejobjektivněji, i když narovinu, o nějaké zásadnější změně dojmu ale nebude stejně asi příliš řeč. Myslím, že Van Damme tímto snímek totiž uzavřel svou nejúspěšnější část své kariéry a právě Double Team naznačil, že co do kvality, půjde křivka už jen dolu. Nejhůř to zde odskákala každopádně zápletka, která působí opravdu hloupě, naivně a nudně, a to paradoxně především kvůli tomu, že se snaží být strašně chytrou, neokoukanou a zábavnou, jenže scénář na to prostě neměl a Hark Tsui s tím neudělal vůbec nic. Tuna hrdinských klišé zde pak funguje jako pěst na oko, tedy směšně, akce je jinak nepřehledná, špatně nasnímaná a van Damme tu ze svého umění ukáže minimum, tedy krom zmiňovaných klišé v podobě předvádění se, jak cvičí, nehledě na to, že když navíc tvůrci pustili do akce i Rourka, tak to bylo zralé tak akorát na vypnutí filmu, no a nad Rodmanem radši nebudu ani plýtvat slovy, nicméně vyplývá z toho fakt, že ani obsazení Double Teamu zrovna nepomohlo, spíš naopak. A jelikož nic dalšího tato podívaná již nenabízí, musím i přes ,,pocitový návrat do minulosti,, film hodnotit dost nízce, nebavil mě totiž ani děj, ani casting a především ani akce. ()

bruceman7

Téměř film jsem si liboval, jak budu moct na konci filmu dát hodnocení 6,5, což mi na béčko a v rámci žánru přijde víc než dost. Krásná symfonie bitek a hlášek, v kterých vyniká dobře vybraný parťák JCVD Dennis Rodman. Jenže jsem nečekal, že posledních 5minut bude tak deklasujících a bude stát celý dva bodíky. Mimo jiné - proč OMG vylítlo do vzduchu koloseum? Nášlapné miny teď plněj semtexem? Velká škoda. 45% ()

Testament

Jeden z nejlepších Van Dammových filmů. Myslím tím, jak příběhově, tak co se týká akční stránky. Bitky jsou kreativní a chvílemi i vtipné. Jean Claude spojil síly s Tsui Harkem a vedle ˇŽivého Terče" stvořili další akční jízdu, která má neskutečné grády. Na dlouhou dobu poslední pěkný akční film populárního belgičana... ()

iXtr3m3

Jeden z posledných ešte celkom fajn snímkov od Van Damma, kým prišiel zlom v kariére, resp. úpadok, aby sa potom po xy rokoch znovu snažil vyšplhať vyššie. Casting v podobe Dennisa Rodmana bol síce epic fail, ale musím uznať že celkom originálny. Takmer sci-fi organizácia na utajenom ostrove malo svoje čaro a niektoré veci boli slušne premyslené, ale potom tu máme ďalší kastingový epic fail v podobe Mickeyho Rourka, ktorý ako záporák nemal pri JCVD čo hľadať a to už nehovorím o zlom výbere pre finále filmu. Ale ako celok s privieraním očí pri týchto dvoch postavách to bolo stále veľmi slušné. 75% ()

showxman

Nic sem neočekával a nic sem taky nedostal. Respektive bezduchou akci na jakou už sme v podaní JVCD zvyklí. Žádné překvapení na čvtrteční jedenáctou hodinu na Nově. Za co však musím hvězdičku přitlačit, je souboj s tygrem. Hold Jean-Claude nemá ani v živočišné říši soupeře. ()

wosho

Nadprůměrná vandamovka s velice povedenou režií akčních scén. Jinak scénář je slabota a prostoduchá naivita inspirující se klasickou akčně-dramatickou tvorbou Hongongské školy 80tých let (plus humor a nadsázska jako bonbének navrch). No spíše pro fandy hlavní star, než milovníky kvalitní akčních filmů. ()

divak84 odpad!

další z pseudopokusů thajské či hongkongské produkce udělat film, "který stojí za to"... Rodman se z chicaga prosmečoval na platno, které je ještě marnější než současní denver nuggets. hloupý film, hloupá zápletka, minimum zábavy přinášející akce ... ()

AdamesWWE

[7/10] Van Damme nepatrí medzi mojich oblúbencov, ale ako herca ho uznávam aj zato málo filmov, čo som od neho videl. Tento je podľa mňa veľmi dobrý, dynamický, akčný a zábavný, s výborným Van Dammom a perfektným záporákom Mickeym Rourkom. Aj akcia sa mi vo filme nesmierne páčila, pár výbuchov, prestrelky a aj menšie súboje. Z mojej strany spokojnosť, Double Team je vydarený akčný film, s presne takým spracovaním ako by som od daného žánru a roku vzniknutia filmu očakával. ()

Paity

Jeden ze tří mých nejoblíbenějších filmů zběsilého Jean Claude Van Damma, kterého ale skvěle doplňuje "anfánteribl" NBA Dennis Rodman se svou zelenou hlavou. Celému filmu navíc velmi prospívá postava superpadoucha - Mickeyho Rourka. ()

Haymar

Neuvěřitelný kvantum scénáristických (s prominutím) píčovin předčilo i počet Rodmanových "účesů", který ve filmu vystřídal (a že jich bylo). Akce je tak přitažená za vlasy, že vedle dua VanDamme/Rodman působí i dvojka Neo/Morpheus jak dva študáci! K dobru DT přidává Mickey Rourke - který je příjemným oživením (a snad jako jediný zde "hraje") a taky pár povedených hlášek... "Musíme bejt nenápadný!" "Fakt, jo?! Tak proč vypadáš jako mrkev s náušnicí?!" ()

Prochy38

Pohodová akce v podání J. C. V. Dammea a D. Rodmana. Moc nevím, co se na tom komu nelíbilo. Je to vtipné, akční, opravdu povedené. M. Rourke skvělej záporák! ()

Skalda

Rozpustilá zábava z Hongkongu - Hark je prostě klasa a vyjimečně jsou na tomhle jeho filmu vidět i nějaký ty peníze. i když pravda mám i rád jeho slepence, kdy si pomáhá záběry ze CNN k navození dojmu že má ve filmu bojovej vrtulník. Akce na pouti je prostě geniální. Poslední dobrej film jednoho gymnasty, kterej to pekl s Třískou na lodi. ()

Yardie

Tak co říci - oddychovna akčního rázu. Van Damma moc nemusím, zato Mickeyho "miluju". Škoda jen, že nebyl na plátně déle, mohlo to být lepší. A Dennis, toho kluka zbožňuju taky, už od dob, kdy jsem začal hrát a sledovat basket. Byl dobrým oživením svým zjevem a hláškami. Ale film průměr, nic víc, nic míň. Howgh! ()

Ant_Antony

hvězda navíc kvůli Rodmanovi a půl hvězdy pro Mickey Rourka (ačkoliv pro něj to bylo největší šlápnutí vedle v kariéře) ()

mira007

Tak tohle se mi jako fanouškovi JCVD moc nelíbilo, bombastická reklama slibující toho bláznivého basketbalistu dostala do kin asi hodně lidí, ale mně to fakt nebavilo. ()

Brejlil

Absolutní blbost, kde se vyřádil hlavně Hark Tsui se svým kameramanem. Bohužel místo gradace film začíná nudit a závěrečná destrukce je opravdu zlá (ať žije product placement, který dokáže zachránit život). Ovšem šílený Rodman a jeden geniální převlek JCVD stojí za shlédnutí, alespoň jedno. ()