Lepší zítřek 3

• Hongkong Ying xiong ben se III: tzu yang tsu gor (více)

V roku 1974 sa vietnamská vojna pomaly chýli ku koncu a Chow Yun-Fat ako Mark odchádza z Hongkongu do Vietnamu, aby pomohol svojmu bratrancovi Cheungovi a jeho otcovi dostať sa zo saigonského väzenia. Pomoc mu ponúkne tvrdá a neľútostná gangsterská vodkyňa Chow Ying Kit. Mark s bratrancom sa však do nej zaľúbia a vznikne nebezpečný ľúbostný trojuholník. Jej milenec Ho situáciu rýchlo zhodnotí, oboch bratancov dá deportovať a zabije ich strýka. Mladí muži Cheung a Mark sa vrátia do Vietnamu, aby sa pomstili jeho vrahovi. Podarí sa im zúčtovať s gangsterskou vodkyňou a jej milencom? (oficiální text distributora)

Mol

Jejda, tak tohle bylo opravdu špatné. Zápletka by možná byla ok, ale způsob toho pojetí a natočení je divnej. Akce v noci taky nic moc a celkově to nemělo moc dobře natočený přestřelky. Závěrečná ambulance versus tank je spíš k smíchu. Jedna hvězda za Yun-Fata. ()

StanislachKo

Koľká škoda tej prepálenosti (čo sa týka vzťahov a romantiky) a tej neúplnosti (akcie bolo dosť, ale pre mňa ani zďaleka nedosahuje sexappealu prvých dvoch častí). Jediné veľké plus, že Tsui sa zjavne snažil držať identity ostatných dielov trilógie, čo považujem za veľmi odvážne (lebo Johnny má predsa len celkom špecifický štýl). A suma sumárom to nedopadlo najhoršie. ()

Brain-D

Tak tohle bylo velké zklamání, ale tak trochu jsem to čekal. Absence Johna Woo šla viditelně poznat a akční sekvence byly politováni hodné. Ze začátku jsem se nudil, že jsem to chtěl vypnout, ale Chow Yun-fat mě donutil to dokoukat a snaha Hark Tsui trumfnout Johna byla hrozná. ()

ZkuKol

Závěr/začátek (prostě prequel) krvavé trilogie o osudovém přátelství. Tsui Hark není tak dobrý, co se týče krvavého baletu, ale má konzistentnější příběh a dle mého pocitu i lépe vede herce. Důstojné rozloučení s hrdiny bolestných osudů s na Hong Kong skvělou hudbou je podle mne o fous lepší než Kulka v hlavě, kterou chtěl sérii zakončit Woo... 80% ()

pravo

NIE JE SLOBODA, ANI MOŽNOSŤ VOĽBY. KEBY EXISTOVALI NEBOLO BY UTEČENCOV, POLITICKÝCH VäZŇOV, HLADU, CHUDOBY, CHORôB A ANI VOJNY VO VIETNAME. VERTE MI MOŽNOSŤ VOĽBY NEEXISTUJE. Tento film som videl ako prvý z trilógie a i napriek tomu, že sa jedná o tretiu časť, môžem povedať, že to bolo sledovateľné i bez znalostí 1 a 2. Hlavnou niťou príbehu je nevšedná love story, ktorú dopĺňa príbeh o hľadaní šťastia a pokojného života v nepriaznivom období. Akčných scén je pomenej, ale zato sú naozaj akčné a vhodne gradujú dej. ... PRETO SOM HO V CHVÍĽKE ŠIALENSTVA VZAL K SEBE A KED SOM SA HO PÝTAL AKO SA VOLÁ, STÁLE IBA TAK SEDEL A MRMLAL AKO ŠIMPANZ. A TAK MU HOVORÍM ŠIMPY. ()

Ivoman

Jenom takový poznatek co jsem koukal na recenze Lepší zítřek 1 a Lepší zítřek 2. Kdyby dnes John Woo prohlásil, že i tahle trojka je jeho dílo, tak 99% recenzentů trojky okamžitě změní hodnocení na 4-5 hvězdiček a změní recenze ve chvalozpěvy na další veledílo Johna Woo.      :-))))))))))))))) ()

muti

hviezdicka za Chowa, za Anitu a za pribeh, ale urcite nie za akcne spracovanie. je to predovsetkym akcny film takze ak je akcia zla tak je to dost podstatny zadrhel. prestrelky su lacne, triky ziadne, miestami je cela situacia az komicka (strelba RPG na blizko pripominajuca skor Bollywood, bednicka municie tahana motorkou atd). celkovo odporucam pozriet vramci trilogie a za spomenute prednosti. ()

Rony

Možná nebylo nutné tenhle film složitě zastřešovat značkou BT3, stačilo by jen změnit jméno hlavního hrdiny a obstál by bohatě jako samostatný kvalitní film....Nejvíce oceňuj právě to že Tsui Hark nešel cestou Johnovou, ale zvolil vlastní pro něj typickou, inspirovanou silnou ženskou hrdinkou...na což John zrovna moc není. Budiž ti země lehká Anito....zahrála jsi to skvěle**** ()

rodier

Achjo, neuveritelna kravina. jako kdyby to tocili pred BT1/2 kdy se Fat jeste rozehraval.. nebo ja nevim. Ja to fakt nechapu, zrovna na to koukam a jako kdyby tam 1/3 chybela. Proste tam chybi spousta informaci. Nedava to smysl. Napriklad to stim typkem z holandska. Najednou tam mluvi a delaji veci o kterejch predtim nemluvili.. fakt hroznej film. ()

HKstars

Vzpomínáte na Marka Gora? Postavu, která zajistila Chow Yun-Fatovi nesmrtelnost a jejíž image donutil spoustu lidí (včetně např. Quentina Tarantina) nakoupit rezervní sirky a dlouhý černý plášť? Nevyždímat takový potenciál do poslední kapky by byl hřích a tak se ve druhém díle Lepšího zítřku setkáváme s Markovým jednovaječným dvojčetem a trojka nás naopak zavede o několik let zpět. Do doby, kdy Mark ještě neuměl střílet a teprve sbíral zkušenosti. Děj se odehrává na sklonku vietnamské války, kdy se konflikty mezi americkými jednotkami, partyzány a vietnamským vojskem přiostřují natolik, že v zemi přestává být bezpečno. Mark a jeho bratranec Cheung (Tony Leung Ka-Fai) se tedy rozhodnou dostat svého strýčka (Shieh Kin, jistě si ho pamatujete jako záporáka z Enter the Dragon) do bezpečí Hong Kongu. Na podobnou operaci, ale potřebují peníze a to není taková legrace, protože např. letištní kontroly jsou mimořádně tuhé. Oba mají štěstí v neštěstí, když se náhodou seznámí s půvabnou Kit (Anita Mui), která má styky v místním podsvětí a může jim pomoci. Cesta ze země však vede skrz několik přestřelek (vojáci ve Vietnamu hrají pokud možno na obě strany a čekají, která nabídne víc) a bouřlivě se rozvíjející milostný trojúhelník - Kit se zamiluje do Marka, ale ten neumí její city opětovat, Cheung se pro změnu bezhlavě zakouká do Kit. I když trojice navenek svoje emoce neumí vyjádřit, daří se Harkovi budovat napětí i mimo akční scény. To je ostatně jediné záchytné lano, které nám v první půli příběhu poskytne. Až moc se snaží vykreslit novou situaci a charaktery, takže fandové předchozích Lepších zítřků by mohli skoro začít usínat. Tohle je úplně jiný typ filmu než nabízí John Woo, který ze svých filmů ženy vždy obratně vyšachoval. Jenže ve chvíli, kdy si začnete myslet, že film drží nad vodou jen herecké výkony (všichni jsou skvělí, proč to nepřiznat), přesune Hark děj do Hong Kongu a nechá milostný trojúhelník (který by zřejmě nevyřešil ani Pythagoras) rozetnout Hoem, nenádale se objevivším gangsterem, kterého Kit milovala "kdysi dávno". Jestli jsem si stěžoval na tempo, v druhé půli jako by film režíroval někdo úplně jiný - odevšad vykukují typické Harkovské podhledy a jízdy (po pěti minutách to trochu omrzí, ale dodává to filmu patřičný styl) a začne se dohánět i manko v počtu vyprázdněných zásobníků, protože Ho se chce Kitiných (za tohle by mě sinologové skalpovali ;) nových přátel rychle zbavit, což vyprodukuje slušný počet přestřelek a cestování z Hong Kongu do Saigonu a zase zpět. I když se nedočkáme ohromujícího finále jako v prvních dvou filmech, akce je v posledních dvaceti minutách trojky víc než dost. Možná vás překvapí, že nejlíp si se zbraněmi rozumí právě Anita Mui (dozvíte se dokonce, že právě ona naučila Marka střílet). Na tomto přístupu je jasně vidět Harkův rukopis (kterého vždy fascinovaly ženské akční hrdinky), stejně jako na milostné poloze příběhu. Otázkou je, proč se tedy na tenhle film tak složitě roubovala spojitost s Lepšími zítřky. Komerční důvody jsou víceméně jasné, ale právě díky nesourodosti trilogie si Harkův příspěvek vysloužil neoprávněnou kritiku fanoušků, kteří čekali, že i potřetí dostanou hutnou porci zpomalených přestřelek, holubic a hláškujících superhrdinů v dlouhých kabátech. Nic z tohohle v Harkově filmu nenajdete, tedy alespoň ne v množství v jakém byste to čekali. Přesto si "Steven Spielberg Východu" dokázal s vysoce nasazenou laťkou minulosti poradit a nešel snadnou stezkou kopírování svého kolegy. Natočil film, kterému paradoxně jeho kořeny překážejí v rozletu. Bez oné souvislosti s Wooovými majstrštyky by si ho možná všimlo víc lidí. Určitě by si to zasloužil. 70% () (méně) (více)