Reklama

Reklama

Chramst!

  • Kanada Food of the Gods II (více)

Doktor Neil Hamilton experimentuje s růstovými hormony. Dojde ale k nehodě a pokusná zvířata utečou. Jsou to odporné, zákeřné příšery, které rostou a rostou... a mají hlad! A než doktor Hamilton přesvědčí ostatní, že vůbec existují, může být pozdě... (Guild Home Video)

Recenze (25)

panjosef 

všechny recenze uživatele

Zmutované krysy útočí. Já tady zrovna tento typ hororů z ranku zmutovaného hmyzu/pavouků/plžů/plazů/savců a satanvíčeho ještě moc nemusím, ale tohle bylo fajn. Celý film byl prodchnutý zvláštně úchylnou atmosférou a brutalita byla vytažená o nějakej ten level výš než v podobných filmech. Slušná troječka. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Akosi som to čakal. Síce nie v súvislosti s prvým dielom, ktorého je tento voľným pokračovaním, ale v súvislosti z možnou mierou zábavy. Na 80 minútový snímok, sa tam fakt nič prevratného nedeje, nieje dokonca tak béčkovo ´´trápny´´, ako predchodca, je iba podradný. Záverečný masaker v školskej plavárni ale stojí v rámci žánru za to a je to snáď jediná resp. jedna z mála pasáží vo filme, kde človek zistí, že sme v ´´monster´´ filme. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Volné pokračování původního The Food of the Gods z roku 1976 toho se svým předchůdcem příliš společného nemá. Tedy kromě obřích krys, nepatrného množství černého humoru a laciných triků. Býti zábavnou podívanou však dozajista nebylo v plánu ani jednoho z filmů, leč jejich zpracování asi jen málokoho vyděsí. Přesto i zde se dá narazit na několik docela vydařených situací a místy se tu skutečně objeví i několik záchvěvů hororové atmosféry. Ani zde se však v žádném případě nejedná o žádný klenot, co se krysí tématiky v hororu týká. Na druhou stranu však nejde ani o žádný odpad. Největším problém u podobných filmů je to, že samotné krysy v akci vidíme jen zřídka kdy a když už, tak jsou pohyby chlupaté makety dost nereálné. Což samozřejmě znamená, že ve většině případů se vše důležité odehraje mimo záběr kamery a nebo musí zapracovat střih. Což je však taky způsob, aby si divák alespoň částečně vychutnal i nějaké ty gore scény. Moc jich tu sice nebylo a většinou šlo jen o zakrvácený krk či končetinu obětí, ale dočkáme se zde i jednoho rozkladu lidského těla (profesora). No a když už se krysy objeví v celé své kráse, jde opět jen o zvětšené záběry přes speciálně upravenou kameru, které hrůzu určitě nikomu nenaženou a nebo jde jasně rozeznat makety aut,objektů, věcí – což vám výsledný dojem rovněž příliš nezvedne. Zde mě kupříkladu iritoval několikrát opakovaný záběr na krysu vylézající z bazénu. No když už jsme u toho, tak by mě zajímalo jak se tam ty krysy nepozorovaně dostaly, když do filtračního systému by se při své velikosti nedostaly. Ale podobných nelogických kiksů, je tu k vidění celá řada...50% ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Na Chramst! jsem se těšil poměrně dlouho, protože jednička mě celkem bavila. Když jsem jí po nějaký době sehnal a zkoukl tak nesplnila úplná očekávání. Ale i tak se jedná o poměrně svěží dílko se zajímavou atmosférou a slušnými triky(rozpadající doktor mi silně připomínal triky ala Troma). Pravda je ale ta že krys si moc neužijeme, útoky jsou většinou stylem že najede kamera na obět. A při tom ty krysy nejsou zas tak špatné(ale je to béčko takže na to musíte přistoupit). Film svého předchůdce rozhodně nepředčí, ale jako jednorázová zábava to postačí. ()

folklorman 

všechny recenze uživatele

S tímto filmem mám trochu problém. Nemám nic proti jistému tipu hororu, kde se experimentuje s nějakýma geneticko-hormono sračičkama. Následně se (tradičně) něco zvrtne….. a je tu problém. V tomto filmu to jsou krysy, které rychle rostou a mají zvýšenou agresivitu. Film určitě nevládl velkým rozpočtem, protože umělost (všeho) nás doprovází až do konce. Nečekejte detailní záběry na zmutovaná monstra, protože se kamera vice zaměřovala na MIKROFON. Z mikrofonové záležitosti jsem byl opravdu v šoku. Nepamatuju se, že bych někdy viděl film, kde by se tolikrát mikrofon objevil v odrazu něčeho nebo přímo v záběru. Je to vážně neskutečné a praští to do očí i ty, co nejsou zatížení na detaily. Food of the Gods je lehce podprůměrný film, který stačí (v mém případě) vidět jen jednou. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie prebiehalo v novembri a decembri 1987 v kanadských mestách Toronto a Mississauga. (Jello Biafra)

Reklama

Reklama