poster

The Hire: Powder Keg

Krátkometrážní / Akční

USA, 2001, 11 min

 • Doudis19
  ****

  "Špinavá" stylizace a etnický hudební motiv pomáhají k jakýmž-takýmž emocím, kterých navzdory 6-ti minutové délce Inarritu dokázal vyloudil poměrně dost. Akorát, že Clive Owen znal pasažéra pár minut, mi jeho reakce přišla hodně přestřelená. Krom toho, zde jde především o příběh a nádherné BMW X5 stojí na vedlejší koleji.(25.6.2012)

 • Djkoma
  ****

  Iňárritu ukazuje své přednosti v každém okamžiku tohoto velmi vzhledem stylizovaného kousku. Nejde mu odepřít jeho hlubší význam, od něj přeci ani nikdo nemohl čekat stíhací jízdu plnou kulometů, vrtulníků a výbuchů okolo toho krásného auta. Přesto příjemně překvapil splněním všech předpokladů k výborné reklamě, která může oslovit hodně lidí.(26.4.2008)

 • tron
  ****

  Mexičan Alejandro González Iñarritu je váženým dovozom do Hollywoodu vďaka svojim kúskom AMORES PERROS a 21 GRAMOV a s reklamnou sériou HIRE sa pobil tak, aby nezradil sám seba ako filmára, tak ak ste fanúšikmi jeho, ehm, „klubových filmov“, určite budete potešení. Znepokojivý, vysilujúci a „vážny“ príspevok do vitrínky BMW so spoľahlivým Stellanom Skarsgårdom a ešte lepšou Lois Smithovou.(29.4.2007)

 • Isherwood
  *****

  Drsná práce s obrazem, roztěkaná kamera a hlavně příběh, který má co říct. Žádný úlet jako například Guy Ritchie, ale drsný příběh z války, kde je džíp BMW odsouzen k tomu, aby jel ne po dálnici, ale až po polní cestě. Škoda to rozhodně není, filmař Innáriutova formátu si dává pečlivě záležet na tom, aby se obsah s formou vzájemně nepřebíjeli a dokazuje, že deprese lze divákovi navodit i během pár minut. Z celé Season 1 jasně nejlepší díl.(16.12.2005)

 • blackrain
  *****

  Velkou roli tu hraje příběh. Auto je až na posledním místě. Naleštěná Xka uprostřed válečných podmínek působí jako pěst na oko. Sem by se lépe hodilo oprýskané Suzuki nebo Jeep. Taky pochybuju, že by na záchranou misi byl vyslán pouze jeden člověk, i když jde pouze o převoz přes hranice. No, vlastně James Bond je taky jenom jeden. Takže, proč ne.(28.4.2010)

 • - V tomto díle řídí Clive Owen BMW X5 3.0i. (Listeroman)