poster

The Hire: Powder Keg

Krátkometrážní / Akční

USA, 2001, 11 min

 • Zdenda
  *****

  Ano přátelé, i já si nakonec vybral. Tento skvost mě čekal až jako poslední z celé serie Hire a musím říct, že je to opravdová třešinka na dortu. Alejandro je umělec, který mě dokázal dojmout (a nadchnout) zatím jakýmkoliv svým počinem, s kterým jsem měl tu čest a ani zde nešel s laťkou dolů. Naopak. Na ploše několika málo minut rozehrává drama, pardon DRAMA. Je rychlé, je svižné, zajímavé a co je naprosto nejdůležitější, je rozumné a uvěřitelné... Ale hlavně - má co říct. Jendím slovem kus pořádné filmařiny, která, alespoň mě, chytne výdy za srdce. Děkuji Gonzalo a příště někdy nashledanou... P.S. Samozřejmě nejlepší Hire...(23.2.2006)

 • cheyene
  ****

  Vše už bylo řečeno. Tohle je opravdu spíše film než reklama.. Bohužel je však krátký, zasloužil by si ještě nějaké minuty navíc. Zrnitá a roztřesená kamera evokuje dokumentární dojem a zatím nejvíce ze všech dílů The Hire má nějaké poselství, přesah či dokonalou syrovost, atmosféru, napětí a naturálnost. A nejen díky tomu, ale také díky výborné hudbě a hreckým výkonům, by se mi chtělo dát plný počet. Mrzí mě však, že se nakonec v žádném záběru neukázala alespoň nějaká fotka od Harvey Jacobse. Lepší 4*(29.11.2012)

 • Dexter1
  *****

  The Powder Keg zrejme prekonáva Star. Príbeh je založený na akoby úplne iných veciach než doposiaľ. Je to silný príbeh nabitý smútkom, zašumeným obrazom, dokumentaristickou kamerou skvelými hereckými výkonmi a drsnou réžiu. González sa teda s divákom moc ne**re a servíruje mu jeden znepokojivý záber za druhým.(6.5.2010)

 • H34D
  ****

  Není divu, že právě díl A. G. Iñárritu je ten emocionálně nejsilnější, jeho rukopis je zde nepřehlédnutelný - roztřesená kamera, sugestivnost, dramatičnost a snaha o citový zásah - ta však bohužel díky krátké stopáži nemá moc šancí vyniknout. Přiznám se bez mučení, že bych raději nějakou jednoduchou svěží akci... 7/10(6.2.2009)

 • GodComplex
  ****

  Inarritu sice neni muj favorit, ale v ramci The Hire natocil v porovnani s ostatnimi zdaleka nejserioznejsi a nejpusobivejsi kus. Dechberouci story skvele hrajiciho postreleneho Stelana Skarsgarda rozlozena do tak kratke stopaze podporena live metodou a vytecnou hudbou si zada respekt. Nakonec nejlepsi dil. 8/10(19.9.2009)

 • - V tomto díle řídí Clive Owen BMW X5 3.0i. (Listeroman)