Russovi už bude čtyřicet, je úspěšný, má peníze a jako osobní poradce radí lidem, jak mají vypadat a jak se chovat, aby i oni pronikli na společenskou špičku. Jinak je to protivný, nesnášenlivý a věčně zaneprázdněný muž, kterého kromě jiného trápí opakující se vidiny, ve kterých na něj nalétává červený dvouplošník. Jednoho večera se setká s malým obtloustlým chlapcem Rustym a před dveřmi svého domu najde malé červené letadélko, které měl jako kluk. Oba si postupně uvědomí, že jsou jedna a tatáž osoba. Chlapec je zklamán tím, co z něj vyrostlo a Russ odmítá vzpomínky na dětství, které s úspěchem potlačil. Přesto si uvědomí, co ho jako kluka trápilo. Neuměl se prát. Přestože se dospělý Russ a jeho dětské já nesnášejí, pomalu nacházejí společnou řeč a začínají se měnit. Russ dostane nápad, jak dostat sám sebe zpět do minulosti. Projedou tunelem, který je vrátí do roku 1968 právě v době velké přestávky, kdy má dojít k incidentu s  rváčem Vincem. Tentokrát si Rusty sice s ním poradí, ale dospělý Russ pochopí, že ten opravdový problém, který ve své mysli tak úspěšně potlačil, teprve přijde. (TV Nova)

nash.

Film o ztracených dětských snech, krizi středního věku a o tom, že i ztracené sny se dají najít, nijak výjimečně nepobavil, příliš nezaujal příběhem a nepotěšil ani žádnou brilantní filmařinou. Na druhou stranu, na Emily Mortimer byla radost pohledět, Bruce Willis byl výborný, zejména dokud se nezačal snažit o slzy, a občas se jeho příběhu podařilo naťuknout mé vlastní úvahy na téma revize života s ohledem na ztracené dětské sny. Čím jsem chtěl být? A čím jsem se stal? Nakolik se odráží má dětská přání v mých současných názorech a v mém životě? Film je tak dobrý, jak moc mi toho dokáže dát. Tento sice nenabídl nic výjimečného, přesto se mu podařilo velmi těsně udržet v kladných hodnotách. Že by krize středního věku? :-) ()

Shitonit

Kdysi jsem na Kida zíral, a docela se mi to líbilo. Teď po x letech jsem to omylem slíznul v TV, a nějak nechápu, jak jsem mohl na tvrdolínovitě šklebícího se Willise vydržet čumět skoro až do konce. Je to taková divná trapárna, která drží pohromadě jen tehdy, dokážeme-li se nějak vcítit do toho dementa v hlavní postavě. Jinak to je o ničem. ()

hrumsrt

Herecká kariéra Bruce Willise už nejspíše skončila, herec se už oficiálně vyjádřil a my jen můžeme doufat, že tu s námi bude co nejdéle, ale nikdy neříkej nikdy, a tak věřit, že se na plátno tenhle německý rodák zase vrátí v plné síle, pořád můžu. V 90. letech byl Bruce jednou z největších hereckých hvězd a skoro všechno na co sáhl je buď opravdu kvalitní nebo přinejmenším kultovní podívaná. A jak dokázat, že jste jednou z akčních hvězd? Třeba i tak že si odskočíte k rodinnějšímu žánru což v rozmanitém posledním desetiletí byl takový trend, kdy všichni hráli ty policajty ze školky atd. Takže i Bruce spojil síly s jedním rutinnérem, který měl v porfóliu třeba fajn Kokosy na sněhu a sesmolili spolu tuhle jednohubku. Jak mi to v některých chvílích připomene genialitu Šestého smyslu, tak jindy i všednost ve stylu Kdopak to mluví.. Zajímavá premisa, kdy se setkáte sami se sebou a vaše setkání může ovlivnit spíš než vaše mladší já, tak to starší. Zábava pro celou rodinu, kde tatík pořád čeká, kdy Bruce vezme do ruky kvér... Ale ono to ne a ne přijít, až už jsme na konci filmu. Tuctovější komedie, jaká přesně splňuje co má, jen bychom asi všichni ocenili další Die Hard než tohle.. 55% ()

herák

slušný..docela..a musím zde citovat kousek příspěvku Toma Hardyho, neb bych to nevyjádřil lépe "Škoda, že ke konci je čas na typický disneyovský styl a moralizaci diváka. I tak se však jedná o nápaditý snímeček, který stojí za podívání." akorát místo slova "škoda" bych použil slovního spojení "neskutečně mě sere." ()

GILLWANDER

Nič prevratného, skromný trochu dedinský film o náprave v detstve. Bruce Willis v role, ktorá sa k nemu nehodí, malý chlapec, ktorý mi liezol neustále na nervy, dej a námet ako inak pod záštitou Disney. Turteltaub mal vtedy zvážiť, či vlastne tento film vyjde na svet. Vyšiel, neprekvapil a ani neprekvapuje ( ani nebude). Zlý až tak není, ale dobrý určite nie je. Taká každoročná blbosť z produkcie Disney. 55% ()

• Daniel von Bargen, který ve filmu hraje otce Bruce Willise, je ve skutečnosti jenom o pět starší než on. (HappySmile)
  • Spencer Breslin získal v roce 2011 za roli Rustyho cenu mladého umělce v kategorii nejlepší výkon v celovečerním filmu - umělec do deseti let. (Terva)

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tatínek Rock

Tatínek Rock

30.11.2005

Snad všichni velcí akční hrdinové si nakonec po sérii filmů, v nichž pod jejich rukama skonalo mnoho nepřátel, odskočili k tomu, aby si natočili nějakou příjemnou rodinnou komedii, v nichž jejich… (více)