The Hire: The Follow

všechny plakáty
Krátkometrážní / Akční / Mysteriózní / Romantický
USA, 2001, 8 min

Clive Owen hrá nájomného šoféra, ktorý dováža ľudí na miesta, na ktoré sa potrebujú zúfale dostať. Často sú tieto práce označované ako „Prísne tajné“ a poskytnuté môžu byť len základné informácie. V tejto epizóde, režírovanej Kar-wai Wongom, je náš hrdina najatý klientom (Forest Whitaker) na sledovanie priateľky jednej celebrity (Mickey Rourke) podozrievanej z cudzoložstva. (genetique)

Herráček

Divil jsem se, proč jsou všechny Hire filmečky pojaté akčně... A tady jsem viděl, že to jinak nejde... Nejspíš to ale bude tím, že jsem vůbec nepochopil, co tím chtěl básník říci... ()

cab

Pusobiva petiminutova reklama na BMW s charismatickym (Clive Owen). Melancholicke, pomale, ale nenudici. 80% ()

Stružák

Nuda. Zatímco ostatní režiséři si v Hire hrají s akčními scénami a všechno tak hezky rychle ubíhá, v případě Kar-wai Wonga a The Follow se i 8 minut táhne jak med. Wong neví, co chce. Do série vmísil divné romantické prvky a svoje dílo hrozně přeplácal. ()

MkSallam

Kar-wai Wong se pokouší o určitý druh meditace a poetiky ale to do série Hire nepatří. I když - nuda to zase není, jen je to takové jiné a klidné. A poměrně stylově natočené. ()

cinci

Asi největší omyl z celé série...jo, sice je tady velice silná atmosféra...ale je to přece jen reklama na auto....režisér měl moc umělecký sklony. 50% ()

Kratoc

Oproti předchozím méně akce, ale to neznamená, že je to horší. Je to jenom jiné ... Navíc nacpané hvězdami z Hollywoodu. A ověnčené skvostnou hudbou. ()

bobrux

Na první pohled ve srovnání s ostatními filmečky série působí jako pěst na oko. Celý film je klidný, pomalý a uklidňující. Ano je jiný, ale narozdíl od ostatních plnotučných akcí má duši. Má něco, co vás prostě dostane. A jindy chladný kurýr se projevuje také jako jen obyčejný člověk. ()

Mbeast

První díl The Hire kterej jsem viděl. Výborná hudba a hodně stylově zpracovaný, navíc je tam Adriana Lima! ()