Benjamínci (E03) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller

Československo, 1982, 56 min

 • MM_Ramone
  **

  V tretej časti detektívneho televízneho seriálu "Malý pitaval z veľkého mesta " sa súdruhovia z pražského obvodného oddelenia Zboru národnej bezpečnosti zamerajú na rozloženie organizovanej zlodejskej bandy. Podarí sa im to, keď udrú na najmladšieho člena tohto gangu. Mladý fagan sa pri rafinovane premyslenom výsluchu zosype a nabonzuje svojich parťákov. Najväčšiu zásluhu na vyšetrení tohto prípadu má podporučík Jirka Otradovec. Epizoda nesie názov "Benjamínci". **(14.11.2016)

 • MickeyStuma
  ****

  Mládí má zelenou, jak se dříve říkávalo, a tak sérii vykradených prodejen dostal na starosti mladý kriminalita Jiří Otradovic (Michal Pešek), který se do toho pustil z vervou sobě vlastní. Ukáže se, že pachatelé jsou taktéž mládí lidé, takže tím se potvrdilo zájmové zaměření epizody. S příběhu je cítit i krapet toho napětí, takže dějství vcelku zaujme. Otradovic pozná v čem tkví titěrná kriminalistická práce, ale v ideálech pro spravedlnost mu to pranic neubralo. Ani tímto třetím příběhem na kvalitě seriál neubírá a naopak zvyšuje svoji pozornost a zájem.(6.11.2016)

 • MrEddie
  ***

  Ve třetím díle "Benjamínci" dostává svoji šanci vyšetřovat velký případ Jiří Otradovec (Michal Pešek). Když je vykradeno kožešnictví, benzínová pumpa a sklad ze zbraněmi, je jasné, že se jedná o něco velkého. Zkušený detektiv Rudla ale tvrdí, že to není práce profesionálů. Jeden z možných pachatelů je však dopaden.Student čtvrtého ročníku Kalvoda Při obědě s Otradovcem vymyslí Ladislav Frej výslechovou strategii jak od podezřelého získat informaci o dalších spolupachatelích. V epizodě vidíme docela slušnou honičku po střechách pražských domů, kdy se Otradovec zraní. V díle se také mihnou první hrací automaty, které byly v Československu umístěny pouze v lepších motorestech. (Podobně jako ve filmu "Pumpaři od Zlaté podkovy"). Při výslechu Kalvody vidíme velký kazetový magnetofon Tesla A3. Opět se v exteriérových záběrech neprojede žádné západní auto. A na závěr jen dodávám, že se filmaři dopustili jedné chyby. V kanceláři kožešnictví visí kalendář z roku 1980 a na benzínové pumpě visí v kanclu kalendář z roku 1981.(5.7.2019)

 • Ironfood
  ****

  "Byla to skutečně tak skvělá práce?" - "To jo, v tom se s náma shod i technik." - "Jo? No tak tam pošlem Rudlu Pekaře, ať se na to podívá...." V tomto díle Rudla Pekař nejprve díky svým zkušenostem v oblasti mechanoskopie na dálku zesměšní policejního technika a později prokáže svou neomylnou policejní intuici hraničící s jasnozřivostí. Jiříček má v rámci vyšetřování rozdělanou mladou kožišnici, se kterou to na parketu rozjíždí skoro jako Ivo Pešák. Rovněž si vyzkouší stíhání pachatele během a zdokonalí své výslechové schopnosti.(28.1.2019)

 • SOLOM.
  ***

  Tož do třetice všeho dobrého a konečně se benjamínek Otradovec dočkal a šéf VB mu svěřil vlastní případ. Co na tom, že se chová jak tupec (a to nejenom před ženskou), neumí se bít a ještě blbec skáče ze střechy do skleníku, když už pronásledovaný leží nehybný na zemi…Já mu tak „fandil“, ať to dokáže rozlousknout…Závěrečné dopadení zbývající trojice bylo úsměvné a škoda, že neukázali tu přestřelku ve dvoře. Na to ale neměli koule ani prostředky…(13.11.2019)

 • - V době natáčení epizody měl Ladislav Frej na palci levé ruky krevní sraženinu (tzv. raka), což je vidět v momentě, když při výslechu vytahuje ze zásuvky krabičku s náboji. (velkyvezir)