Kletba

• USA Spell

Úspěšný právník žijící ve velkoměstě se jednoho dne doslechne o smrti svého otce, se kterým neměl nejlepší vztahy. I přesto se však rozhodne navštívit své rodné místo a s otcem se naposledy a pořádně rozloučit. Aby se nenudil, na cestu si pozve i svoji čtyřčlennou rodinu. Letadlo však při bouři havaruje a hlavní postava se po probuzení nestačí divit... (Eliott)

VanTom

Působivý černošský horor hodně skřípe v logice či návaznosti, ale jinak je dobře natočený a rituální vidláci (hoodoo babka bylinkářka s "boogity" panenkami), věznící a k čemusi nepěknému si vykrmující moderně povýšeneckého tátu z města, dostatečně zneklidňují. Ze scén s hřebem v noze (3x!!) se mi neudělalo nejlíp. ()

zsn

Moc černochů. Nejsem rasista, Bůh chraň, hlavní postavu bych zneužila, ale nemám ráda moc rituálů a moc důrazu na otrokářství, přežité narážky na rasismus apod. A to právě je v každém černošském filmu. Oni nechtějí, aby jsme na tohle naráželi, ale sami to dělají. A tohle mi prostě vadí. Žít pořád minulostí. Ten je černý, ten bílý a co. Já mám čtyřky prsa, sousedka žádné a co. Dost už s upozorňováním na nějaké rozdíly. ()

borec999

Predchádzajúce horory Marka Tonderaia Hush a Dom na konci ulice sa mi dosť páčili, Spell mi však príliš nesadol. Voodoo téma je síce ako jedna z mála v hororovom žánri málo preskúmaná, resp. na poriadny voodoo horor stále čakáme. Spell však ním rozhodne nebude. Napätie funguje len občas, dej je prinajlepšom priemerný, podobne ako herci. Vo výsledku je Spell taká nevýrazná, nie však najhoršie natočená báchorka, pri ktorej som sa nevyhol pár nudným momentom. 40% a 2* ()

Han22

SPOILERY! Po těch všech dnešních průměrech až sračkách nečekaně výborný horor tam kde jsem to vůbec nečekal. Černošská rodina si vyrazí na pohřeb dědy a po pár vidláckých setkáních jejich letadlo havaruje a otec se probudí u zdánlivě slušné rodinky se zraněnou nohou a netuší co je s rodinou. Atmosféra houstne a brzy se ukazuje, že má co dělat s naprosto psycho voodoo kultem. Stupňující se atmosféra, sympatický hrdina, pár šokujících scén (ten hřeb!), zvratů a po dlouhé době děsivé nadpřirozeno, které má navíc nějaká pravidla a funguje oboustranně, což zaručí parádní finále. Je fajn vidět film, kde scénáristi přemýšlí a vymyslí, jak by hrdina ono zlo porazil a nespokojí se s vymítání/zlo je neporazitelné jak to je dneska zvykem. Trošku mě štvaly ty antirasistické kecy a konkrétně ten hřeb je medicínsky naprostá kravina, ale jinak super horor. ()

warrenur

Snaha o woodoo-haluz zalozena na kontraste stretu "modernej" rodinky a zapadleho cernosskeho woodoo-klanu. Naivna blbina. Malo to svoju atmosferu, az kym sa nezacal kopit jeden nezmysel nad druhy. Neodporucam. 35% ()

roxy_ellen

Za konec dávám 4.hvezdu :)) Spoiler: 99% horrorů končí vždycky nějak špatně a pokud skončí dobře, většinou je to tak nějak na sílu a není to ono. Tady mi to naopak přišlo jako skvělé zakončení. (Konec spoileru) A atmosféra, ač samozřejmě spousta věcí by mohla být udělaná lépe a některé věci, nedávaly smysl..člověka vtáhla do toho woodoo světa. Já tuhle kulturu, rituály a vše s tím spojené prostě žeru :) ()

franya69

Tak horor určitě ne, jinak zábavný i napětí celkem držící počin - ovšem když už i negr z negra dělá rasistu a v celém filmu hraje jeden bílej :-O sakra... :-D ... jo koukatelný to je ()

helraiser

Koukatelná voodoo zaležitost, kde najdeme prakticky vše co k danému tématu patří. Takže tu máme černou magii, rytuály, panenky, nějaké gore i když by ho mělo být rozhodně více. Slušně natočeno, místy dobrá atmosféra, ale něco tomu prostě chybí. Takový lepší průměr který nebudu mít problém zkouknout znovu. ()

Maximilianus

V podstate to nebolo až tak zlé a ako takú atmosféru to malo, ale príbeh, priebeh a najmä koniec boli veľmi zjednodušené. 5,2/10. ()

Hemlock

Bývá pravidlem, že když je film založen pouze na tmavších odstínech, jedná se o sračku založenou na neustálém fňukání, křivdění a navážení se do pracující menšiny… Nicméně Spell z těchto kolejí, a jsem za to moc rád, vybočuje a představuje nám kvalitní vodoo nářez. Opravdu zajímavá myšlenka, dobře zahrané a být to krapet více morbidní, hodnotím určitě ještě výše - 60%. ()

xxmurphyxx

Nebyť poslednej dvadsať minútovky možno by som šiel na tri, ale ten sled nelogických kokotín a ultra debilných dialógov to zostrelil o level nižšie. Ako nie žeby to do vtedy bola nejaká hitparáda, skôr také neškodné Béčko, nudné a lacné scény, či dialógy tam boli aj pred tým spolu s pár priblblými rasistickými narážkami, tak typickými pre filmy s negrami, ale ku koncu to už bolo ozaj na smiech cez slzy. Naj hrôzostrašnejšia scéna bol klinec v nohe. ()

J.Mayen

Jedna se o velmi podobny snimek filmu The Skeleton Key, da se rict, ze puvodni myslenka je ta sama. Libilo se mi jak hral ten stary manzelsky par, jako by se pro tyhle role narodili. Hlavni hrdina mi na druhou stranu nebyl uplne sympaticky,ale svoji roli take zvladl. Musim podotknout, ze nektere gore sceny, opravdu jsem parkrat musel otocit hlavou, protoze zrovna tyhle veci jsou pro me asi nejhorosi, ktere si mohu predstavit, ze bych nekdy musel prozit. Za me teda prijemne prekvapeni. ()

Ace.A.T.L.

No, rozhodně to mělo něco do sebe. Je škoda v ten konec, kdy se to svezlo na klišé vyvrcholení, což je opravdu škoda. Myšlenka super, atmosféra taky fajn, jen to chtělo ještě drobet popostrčit kupředu, víc zahustit a ten konec rozhodně úplně jinak vymyslet. Nebyl marnej úplně, ale tak nějak se dalo něco takovýho i čekat. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()

SpicyNugget

Zazobaný chlapík se dozví, že mu zemřel otec. Nikdy spolu neměli dobrý vztah, přesto se se svou rodinou vydá vlastním letadlem na jeho pohřeb kdesi do zvláštní vesnice v horách. Jenže letadlo havaruje a chlapík se probudí v cizím domě s cizí stařenkou a neví, kde je jeho rodina. A zdá se, že stařenka nemá ty nejlepší úmysly... Woodoo tématiku jsem už dlouho neviděla. Bylo to celkem zajímavé, ale je to další z hororů, které mi stačilo vidět jednou. Taková jednohubka, docela průměrná. ()

brasek

Príbeh sa rozbehne až po havárii lietadla, paradoxne do toto okamihu sa mi snímok pozdával a mal som aj nejaké očakávania. Zvyšok je negramotný, bez napätia a bez patričnej atmosféry, hlúpy o ničom príbeh. ()