Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Uprostřed děsivé epidemie, která může zničit veškerou civilizaci, bojuje několik lidí o holé životy. V brutálních podmínkách často není místo pro lásku a lidskost. (Netflix)

Recenze (98)

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Že Rusáci dělají opak toho co lidi, je klasika, ale patlat se kvůli tomu s neinteraktivní videohrou, kde se postavy chovají přesně tak, jak nechcete, chce celýho Kostomarova. Nejnesympatičtější seriálová skvadra všech dob v čele s neandrtálskou krasavicí Irinou je ideální společností do laskavých časů covidu - i osvícenci s rouškou na bradě šňupající skořici proti čipům v nose pak totiž vypadají jako docela dopohudki spoluobčani. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Ruský Netflix epidemický seriál je pro mne trochu zklamáním. Příběh se soustředí na Moskvu, kde vypukne hrozivá epidemie a sledujeme skupinu lidí, kteří se snaží přežít a to je bohužel kámen úrazu. Už od prvního dílu je jasné, že na Zombie zde nedojde, co by se ještě dalo překousnout, kdyby se děj seriálu odehrával ve městě a sledovali by jsme Armádu čistit vesnici od vesnice, ale Rusové raději zvolili komornější formu a udělali ze seriálu spíše road movie, které nefunguje když jsou k dispozici nezajímavé postavy, především ženské postavy jsou nesympatické a otravné až běda ( Ira je na zabití) a většinu času se zde bohužel nic moc neděje. Ve výsledku se ani nedozvíme, jak se daná Epidemie jmenuje a jak v Rusku či ve Světě postoupila a to mě iritovalo. Natočeno je To the Lake obstojně a povedla se i hudba, kde jednak zazní známé Ruské hity a několikrát jsem slyšel Hanse Zimmera, ale raději bych seriál viděl v akčnějším a více hororovějším módu. Příběh****, Akce**, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost***, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 6.5/10. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„NEMÁ VÝZNAM TAJIT FAKT, ŽE V MOSKVĚ ŘÁDÍ EPIDEMIE. ŠÍŘÍ SE RYCHLE A MNOHA ZPŮSOBY, PODÁNÍM RUKY, KÝCHNUTÍM, ČÍMKOLI. KDYŽ JI CHYTNEŠ, KAŠLEŠ KREV A DUHOVKA TI ZBĚLÁ…“ /// Hodně emoční… (i negativní emoce jsou emoce…). Hodně dramatický… jako The Walking Dead. Ano, mají hodně společnýho (třeba, že hlavní hrdina je trošku debil. Trošku…). Ale uznávám, že mě to baví. Stejně jako „Živí mrtví“. Aby to nebylo jen obyčejný, určitě si všimnete zajímavýho stylu kameramana, včetně „postapo“ filtrů. Nesází na akčnost nebo zbytečný hororový scény. Prostě obyčejní lidé v neobyčejný situaci a v uvěřitelným prostředí… Pohodová záležitost, kterou lehce zvládnete za pár hodin a která navíc závěrem slušně navnadí na pokračování. (Jako The Walking Dead.) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1. Knihu „Rusko sužuje pandemie“, kterou v roce 2011 napsala Jana Vagner, neznám. 2.) Nevím, jestli se mám nechat očkovat vakcínou SPUTNIK V. 3.) Thx za titule „Jakub Ženíšek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Rusi opäť raz prišli s niečím zaujímavým a s iným pohľadom na problematiku pandémie. Celkom dobre dokázali zvládnuť a predostrieť pred diváka psychológiu chovania sa ľudí v čase všeobecného chaosu. Áno, takto by to mohlo vyzerať naozaj - skrátka ľudia sú ako divé svine keď ide o život. A posledný diel celkom slušne navnadil na ďalšiu sériu. Zatiaľ slušný nadpriemer. 80/100 ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Keď všetkým športovcom z Ruska zakázali športuvac, ich filmová tvorba sa nestiahne z obehu? Respektíve keď si človek pustí niečo Ruské, je stále dostatočne solidárny k Ukrajine, alebo už prekročil medze a stáva sa fašistom? No a môžem teraz napísať aj niečo pozitívne, či by som mal povinne hejtuvať (??) lebo teraz je to v móde, ako zvonové nohavice v 60´rokoch v Londone. Za prvé, všetci “spomalení” čo čakali zombie hrátky, sú fakt legitímne “líznutí” cez gebulu, lebo nikde tu nevidím žiadny, ani len minimálny náznak toho, že by sa malo jednať o tento druh námetu. Ďalšia vec, nevidím dôvod, aby divák neustále sledoval “kvázi” post apokalyptický “film”, ktorý sa bude výsostne odohrávať v meste, ako vo všetkých Jak jednou cicinou robených filmoch z poza mláky. Rusi si v podobe “To The Lake” idú svoje, a treba objektívne dodať, že absolútne zaslúžene, pričom ich zámer sledovať pokles morálky, tolerancie či humanity, je doslova trefou do čierneho. Ľudia sú zveri, keby sa stane niečo obdobné, garantujem Vám, že aj ten najlepší sused, bez mihnutia oka zožerie suseda. Čo mi ale vadí je fakt, že dej je predsa len pomalší, akcie je pomenej, čo zrejme málo kto docení, keďže trpezlivosť je prevažne výsada kráľov. Mladšia generácia nadšená nebude, lebo kde nie sa cecky na celú obrazovku, tam nie je (pre väčšinu) ani len filmová kvalita. Za mňa je “To The Lake” solídnou sondou do duše zúboženej ľudskej mentality. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (19)

  • Když ve 33. minutě vystupuje Pavel (Alexandr Jacenko) ze sanitky, tak za sebou zavře dveře. V dalším střihu jsou ale otevřené. (Duoscop)
  • Když se jeden z pronásledovatelů podívá do auta, tak v něm hraje hudba. V předešlém záběru, když v něm seděla Polina (Viktorija Agalakova), bylo ale rádio vypnuté. (Duoscop)

Reklama

Reklama