Perfect Strangers (TV seriál)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2001, 238 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

Pomalu plynoucí, velmi emocionální odhalování bolestivé a přece tak krásné, krásné skládačky plné vášně, nenávisti, odpuštění a neodpuštění, her, šílenství, smutku, slz, smrti, plné života. Nikdy si to znovu nepustím, to se mi zdá téměř jako jasné, ale ty pocity, které to ve mně vyvolalo, si budu pamatovat věčně. Nejtěžší je čelit vzpomínkám. Vzpomínkám, jak to doopravdy bylo. Nejtěžší je zahodit sny.(23.1.2009)

Jeden z filmov, ktoré nazývam "hidden gems" a prvý počin Stephena Poliakoffa, ktorý som mala možnosť vidieť. Faktom je, že snímok ako taký vo mne zanechal neopísateľné pocity, ktoré vo mne rastú každým zhliadnutím (doteraz štvornásobným). Asi každá rodina na svete disponuje čiernou ovcou, so všetkým a všetkými obchodujúcim týpkom, neodpustiteľnými hriechmi minulosti, ktoré na dlhú dobu paralyzovali vzťah medzi členmi rodiny a mladým človekom, ktorý sa v tom všetkom chce zorientovať.Ťažko vybrať čo len jeden subpríbeh tejto komornej drámy, ktorý by som mala najradšej. Veľké plus za tieto veci: casting, hudba, scenár/dialógy a hlavne PRÍBEH, ktorého hlavnou devízou je otvorený koniec všetkého, čo sa tam udialo.Chápem, že zámer tvorcov je, aby sme si vytvorili vlastné - viac či menej bolestné - pokračovanie. A rada si ho vytvorím...(6.7.2011)

Dostupné na YT. Buď výborná předloha, režie či provedení, ale pro mě vše. Rodinná sešlost jako téma může být nudné, pikantní až bolestné, ale přesto jsem byla od první chvíle přikovaná očima k obrazovce. Říká se, že v každé rodině jsou alespoň 3 závažné události, tajemství, cokoli. Skládačky nejen fotek a vyprávění, doplněné pasující hudbou. Vtipné i odhalující s výborným obsazením.(4.7.2011)