Saturnin je sluha, který se stane pánem svého pána. Mladý muž dobrého společenského postavení a vychování, trochu konzervativní, získá, ne vlastní vinou, sluhu Saturnina. Ten se de facto stane pánem svého zaměstnavatele a způsobí v jeho dosud poklidném životě řadu překvapivých zvratů a situací. Ty by se bez Saturnina daly těžko zvládnout. Už proto ne, že by bez něj pravděpodobně nikdy nenastaly. Saturnin je v Čechách pojmem již několik generací. V roce 1942 napsal spisovatel a novinář Zdeněk Jirotka (1911 až 2003) knížku s tímto názvem a od té doby byla vydána dvanáctkrát. Čtenáři ji milují pro její suchý humor, ne nepodobný "anglickému", množství parodií a nadsázky a zejména pro absurdní situace, do kterých uvádí svérázný sluha Saturnin celé své okolí. (oficiální text distributora)

SmoKe911

Výborná adaptace knižní předlohy o příbězích jednoho sluhy (Oldrich Vizner). Tento film jsem viděl jako mladý kluk a bavil mě a ted když už mám pár let ... ,ě baví ještě víc ;) Opravdu zabavný kousek co stojí za zhlédnutí a to vícekrát ;) ()

Rubicius

Jedná se, jak všichni vědí, o adaptaci dokonalého románu, který je nesfilmovatelný, protože co člověk, to jiný nazor. Můj dojem ze shlédnutí tohoto filmu je ten, že pan režisér Věrčák se snažil udělat naprosté maximum, aby film co nejlépe vystihoval jeho dojmy a představy vzniklé při čtení této knihy. Můžu osobně říct, že se ve velké míře shodují s mými. Oldřich Vízner zde prostě exceluje a jeho grimasy a gesta při scénách, kde nemluví, mě vždy dostanou. Jeho výraz v obličeji, když pan ředitel ZOO děkuje O. Havelkovi nemá chybu. Ondřej Havelka opravdu není bůhví jaký herec, ale tady to není na škodu, hraje gentlemana z období, které sám má opravdu rád, takže se jeho nedostatky povětšinou ztratí. Jana Synková je dokonalá, mít takovou tetu, stěhuju se za tučnáky do Antarktidy. A Petr Vacek je velmi, ale velmi povedeným výběrem pro Milouše. Jediný problém mam vždy s představitelkou Barbory, L. Zedníčková je podle mě jediná, která nebyla vhodně obsazena. Pan Lipský a pan Lasica jsou rovněž muži na svém místě. Někteří si tu stěžují na peníze. Ano, mají pravdu, mohly být ve filmu větší exteriéry atd. Přesto to u mě nekazí nijak dojem z filmu. Být film o hodinu delší, vůbec by mi to nevadilo. Z toho mála pěnez, co režisér dostal na film, dokázal vytěžit maximum. Nevím o scéně, které by se do filmu nehodila.***** ()

Jeremayah

Nikomu snad neunikne ta lehkost, se kterou hlavni protagoniste hraji. Pokud chci neco odpocinkoveho je Saturnin prvnim na co myslim. Ta nenucenost a samozrejmost, ktera z dila čiší je prostě unikátní. Tento film nelze než si oblíbit. Hlavně také proto, že se cítím součástí tohoto příběhu, jako bych byl na plátně nedílnou součástí všeho co se odehrává. ()

PetanBub

Nádhera! Knihu jsem nečetl, a tak nemůžu porovnat, ale ať už je jakákoliv, film je krásný. Skvělý, inteligentní a hlavně hrozně milý humor. A herecké obsazení? Výtečné! Jak Vízner tak i Havelka jsou perfektní a taky se mi hrozně líbí Milan Lasica a jeho úžasný životní styl. Jedna z mých nejoblíbenějších českých komedií. ()

Liya

Od tohoto filmu jsem moc nečekala, ale mile překvapil! Velmi trefné herecké obsazení (akorát v roli Saturnina bych si dovedla představit i někoho jiného), krásně vystižený duch doby. Milé, laskavé, překvapivě vtipné. Krásně oddechový film. ()

Ctx

Nejdřív jsem viděl film, viděl jsem pak i seriál, až dlouho potom jsem četl knihu. Není dobré oboje srovnávat, oboje má něco do sebe a obojí se mi líbí. Podle knihy bych si představil Saturnina jinak než podle filmu, ale Oldřich Vízner je super... "Znám to přísloví také jinak..." :o) ()

schebman.m

Úžasná komedie se spoustou milých herců...ale i přes ně, pokud by Saturnin byl kdokoli jiný, než Olda Vízner, ztratilo by to polovinu ze svého kouzla a vtipnosti... ()

Dejv23

Spolu s Bylo nás pět nejlepší český převedení knihy na plátno. Dokonalej výběr herců, neumim si to představit lepší. ()

Vaso

Po prvním shlédnutí, již v roce 1994, to bylo mírné zklamání z toho, že se do filmu nepodařilo "nacpat" všechno z knihy. Postupem času jsem však zjistil, že kdykoliv otevřu knihu, obličeje jednotlivých postav se automaticky promítnou do knihy a ku cti hercům i režisérovi - jakoby tam opravdu patřily. Prostě si tetu Kateřinu neumím už jinak představit, než jako Janu Synkovou a Saturnina jako, snad v životní roli, Oldřicha Víznera. Bavím se pokaždé u knihy i filmu. ()

Sugar67

Výborná komedie a naprosto trefné obsazení. Ke kvalitám knihy se přiblížila tak, jak jen to jde. Děkuji všem zúčastněným za sqěle odvedenou práci. ()

Gustik5

Kvalitní převedení knihy na filmové plátno, vskutku dobrá práce. Jen jsem se nemohl ubránit dojmu, že to mohlo být snad ještě o fous lepší... ()

Honey007

Česká knižní klasika, plná humoru a výborné ztvárnění v podobě Oldřicha Víznera a pak také Jany Synkové. S převáděním knih do filmové podoby je to vždy těžké a nedá se zavděčit všem, ale v tomto případě si nemůžu pomoci, ale podle mě tomuto snímku dokonce i sluší tady tolik odsuzovaný televizní charakter. Nebo je to tím, že Saturninův humor mě vždycky dostane? Prosila bych mísu koblih a kryjte se! ;) 95% ()

Adhemar

Kniha je stokrát lepší. Nevím, proč je film osekaný dle mého o ty nejlepší části. Ale i přesto je to skvělý film. ()

San Miguel

Nádhernej film. Nejlepší je ale ovšem Oldřich Vízner coby Saturnin. Jeho hlášky a rady podané s ledovým klidem a moudrostí mě vždycky hodně pobaví. ()

celnarova

předpokládám že pro lidi co nemají rádí anglický humor to moc není dobrý film ale já ho mám ráda a vždy se u něho nasměju......jinak nevím jestli ste si všimli ale když teta Kateřina pila tu slivovici tak jí tam zůstalo víčko :D ()

Kathykat

Dokonalé, jak kniha, tak film. Oldřich Vízner jako Saturnin je naprosto excelentní. Můžu ten film vidět 100x a stejně mě pokaždé pobaví a líbí se mi jako poprvé :) ()

Zemřel Milan Lasica

Zemřel Milan Lasica