Saturnin je sluha, který se stane pánem svého pána. Mladý muž dobrého společenského postavení a vychování, trochu konzervativní, získá, ne vlastní vinou, sluhu Saturnina. Ten se de facto stane pánem svého zaměstnavatele a způsobí v jeho dosud poklidném životě řadu překvapivých zvratů a situací. Ty by se bez Saturnina daly těžko zvládnout. Už proto ne, že by bez něj pravděpodobně nikdy nenastaly. Saturnin je v Čechách pojmem již několik generací. V roce 1942 napsal spisovatel a novinář Zdeněk Jirotka (1911 až 2003) knížku s tímto názvem a od té doby byla vydána dvanáctkrát. Čtenáři ji milují pro její suchý humor, ne nepodobný "anglickému", množství parodií a nadsázky a zejména pro absurdní situace, do kterých uvádí svérázný sluha Saturnin celé své okolí. (oficiální text distributora)

e-pilot

Oproti seriálu jde spíš o sestříhaný sled skečů než o ucelené vyprávění. Kvůli značně omezené délce bylo nutné vypustit, na můj vkus, až mnoho z původní literární předlohy. ()

Margarite

Filmový zpracování Jirotkova Saturnina je naprosto skvostná věc... dokonce nutno konstatovat, že je mnohem vtipnější a lepší než jeho knižní předloha. Tvůrcům nelze upřít výborně zpracovaný scénář (divák se skutečně baví od začátku až do konce), ani výborné herecké obsazení, neboť postavy Saturnina, tety Kateřiny i dalších jsou zvládnuty mistrovsky. ()

Rassyna

Geniálně zahraný Saturnin Oldřichem Víznerem. Takového oddaného a praštěného sluhu by určitě každý z nás chtěl mít. Z dalších postav byla výborná především otravná teta Kateřina, která skoro každou situaci obrátila v přísloví a její Milouš, naprostý neotesanec a budižkničemu. Vždy mě pobaví scéna s rozkládáním lehátek a vystrnadění tety Kateřiny a Milouše z housebótu. ()

NiennaTasart

Hlášky z tohoto filmu používáme snad dnes a denně. Komedie s anglickým humorem, výborně zfilmovaná knížka! Co dodat? Víznerova životní role! ()

BlackVelvet

Davam tri, ne proto, ze to neni hezke zpracovani jako takove, ale bohuzel za spatny scenar. Saturnina jsem jako mala milovala v knizni podobe a pak jsem jen kroutila hlavou, jak nektere scenky ktere ve filmu vyzneji do prazdna jsou podivuhodne divne prepsane z knihy - chybeji logicke kousky skladacky, ktere v knize vtipnost zarucuji, ve filmu z toho je ale par bohuzel ne uplne povedenych momentu, kdy dialog je treba i zachovan, nicmene nejaka mini udalost ktera se v knize stane mezi timto dialogem je vynechana a tim to totalne podkope smysl toho celeho. Ach jo. ()

Tomulka

Až tak moc j sem u vitržení nebyl Vízner je opravdu dokonalý, ale jinak to žádná bomba nebyla. Nutno říci, že jsem nečetl knihu a přes to mne film až tak nestrhnul. ()

ssarka

úžasné zpracování ještě lepší knížky...každá postava odpovídá přesně tomu,co jsem si představovala když jsem knížku četla...škoda že už takové věci neumíme natočit v dnešní době...krásné,vtipné a dívatelné pořád dokola...teta kateřina samozřejmě vede...SATURNINE?MARKUS AURELIUS JE LVICE....NIKDO NENÍ DOKONALÝ...klaním se před Jirotkou a jeho vybroušeným inteligentním humorem ()

Chlo0opek

Po stránce češtiny hezké, ale jinak je to takový průměrný snímek. Zkrátka Saturnin se spíš než pro filmové zpracování hodí více na seriálový formát... A jinak Lucii to zde slušelo jak snad nikde jinde - po této stránce jistě její nejlepší role... ()

fricek12

Pěkně ztvárněné, ale musím odebrat 1 hvězdičku za zbytečné nepřesnosti. Nevadí mi, když scenáristi některé scény přidají, ale mrzí mě, když část dialogů či faktů chybí nebo je zkreslena, například jen kvůli tomu, že filmaři nedokázali obstarat patřičné rekvizity. Marcus Aurelius je lvice? Bílá Škoda Rapid je zelená, vypravěč najde sirky bez hlavičky na zemi, Milouš vystřelí z pušky pouze jednou, ve srubu nikdo nepřespí, chybí většina romantických scén (pozorování nohou slečny Barbory, sbírání hub ve dvou) nebo jsou tyto scény zkráceny atd. ()

kodwin

Milé se skvěle propracovanými postavami. Příběh je však tak slaboučký, že moc nechápu, co na Saturninovi všichni mají... ()

vinducha

Jedním slovem geniální . Tak má vypadat převedení perfektní knižní předlohy na plátno a obrazovku. A pan Vízner prostě Saturnin je a basta. ()

Holly_Molly

MILOUŠIII??!! Vízner je tady fakt neskutečnej frajer, ale jinak ten film působí spíš jako halda vtipnejch anekdot a hlášek, zmateně slepenejch do jakýhosi rádoby děje.. ()

CrazyWolf

Tak takhle má vypadat dobrá komedie! Skvělá knižní předloha, dobré filmové zpracování... Tady není co řešit, já tomu dávám skvělých 90% ()

Leila75

"Komedie"u které přesně víte co se v následující chvilce stane nebo bude řečeno,nic nepřekvapí ,a mě, bohužel ani nepobaví!Ta jedna hvězdička je za pohled z lodě na Prahu. ()

Zemřel Milan Lasica

Zemřel Milan Lasica