Brad Pitt hraje ve filmu Bullet Train nájemného zabijáka Berušku, který je odhodlán vykonávat svou práci mírumilovně, jelikož se mu spousta předchozích kšeftů vymkla z rukou a smůla se mu lepí na paty. Osud má nicméně jiné plány, protože Beruška se při své nejnovější misi v nejrychlejším vlaku světa dostane do křížku se smrtícími protivníky. Jejich cíle jsou vzájemně propojené, a zároveň protichůdné. Konec trati je pouze začátkem nepřetržité divoké a vzrušující jízdy napříč moderním Japonskem. (Falcon)

junxi91

Nekonečný sled hlášek, akcí a zajímavých postav. Jo, bylo to dost přehnané, příliš drsné a občas také zmatené. Měl jsem problém se orientovat ve vztazích mezi hlavními postavami, protože děj se pořád vracel do minulosti a pak zase do přítomnosti. Děj se odehrává v Tokijském rychlovlaku, zvaném Bullet Train, který má celkem 14 vagónů a jeden z nich je dokonce "tichý vagón". S pomocí Wikipedie se pokusím si děj ujasnit. Yuichi Kimura nastoupí v Tokiu do Bullet Trainu, aby hledal osobu, která shodila jeho syna Wataru ze střechy, a Wataru poté skončil v těžkém stavu v nemocnici. Ve stejném vlaku je nájemný vrah, "Beruška" (protože nosí štěstí), který ve svém úkolu nahrazuje nemocného kolegu Carvera. Berušku vede jeho průvodkyně Maria Beetle v jeho úkolu vyzvednout z vlaku kufřík plný peněz. Beruška se zdráhá vykonávat tuto práci, protože nedávná smůla během jeho nebezpečného zaměstnání vyústila v náhodná úmrtí. Nový Beruška chce být klidný a uvážlivý. Dalšími pasažéry Bullet Trainu jsou také dva angličtí bratři, vrazi s kódovým označením „Lemon“ (milovník dětského pořadu Mašinka Tomáš, obviňující své nepřátele z toho, že jsou Diesel) a „Tangerine“. Citrón a Mandarinka nedávno zachránili muže ("Syna") a již zmiňovaný kufřík plný peněz před únosci a vezou Syna s kufříkem Synovu Otci, který si přezdívá "Bílá smrt". Je to extrémně násilnický šéf Yakuzy, navíc ruského původu (fuj). Beruška nakonec v zavazadlovém prostoru najde kufřík s penězi uvnitř, nenápadně ho ukradne a zamíří k nejbližšímu východu z vlaku, aby na další zastávce vystoupil. Náhle je však napaden mexickým zabijákem jménem „Vlk“, který si ho všimne, když nastupuje do vlaku. Tak tady jsem to ještě chápal. Vlk se mylně domnívá, že Beruška je člověk, který hromadně otrávil celou jeho svatební hostinu (nechutná scéna, kdy všichni svatebčané zvrací krev), včetně členů jeho kartelu a jeho nové ženy, protože Beruška se svatby účastnil s jiným úkolem. Zmatený Beruška se ubrání Vlkovi a boj skončí poté, co se Vlkův vržený nůž odrazí od kufříku a zasáhne ho do srdce a zabije ho. Rozrušený Beruška schová kufr s penězi. Mezitím Lemon zjišťuje, že kufřík není uložen tam, kde jej umístil. Lemon a Tangerine opustí Syna, aby diskutovali o tomto zvratu událostí a důsledcích toho, co se s nimi stane, pokud nevrátí Bílé Smrti kufřík s penězi. Tito dva se vrátí na svá místa, jen aby zjistili, že Syn byl otráven stejným způsobem, jakým byli otráveni hosté na Vlkově svatbě. Má krvavé oči. Vypadá to tedy, že za všechno je zodpovědný pohodář s dlouhými vlasy a černými brýlemi - Beruška. Yuichi ve vlaku najde osobu, která napadla jeho syna Wataru na střeše - mladou hezkou ženu s kódovým jménem „Princ“, ale ta jej rychle přemůže. Vysvětluje, že strčila Wataru ze střechy, aby nalákala Yuichiho do Bullet Trainu, kde ho chce přinutit zabít bosse Bílou Smrt. Aby zajistila Yuichiho spolupráci, má svého kumpána, který střeží Wataru v nemocnici a nedělá mu problém jej v případě otcovy neposlušnosti kdykoliv zabít. No, nyní už to konečně trochu chápu. Prostě se sešla banda maníků v jednom vlaku, každý se svým úkolem, a většina se znala z dřívějších akcí. Beruška pozná, že Lemon je majitelem kufříku s penězi a nabídne mu vrácení kufříku výměnou za povolení vystoupit z vlaku. Lemon má podezření, že Beruška zabil jejich kumpána Syna, a tak mezi nimi dojde k souboji. Lemon upadne do bezvědomí poté, co si uvědomí, že Beruška je nevinný. Princezna najde kufřík, nastraží do něj výbušniny a upraví Yuichiho zbraň tak, aby v případě výstřelu střílela dozadu. Beruška narazí na Tangerina a po další potyčce ho vyhodí z vlaku, ale Tangerine vyleze zpět na palubu. Podezíravý Lemon Yuichiho zastřelí, ale zkolabuje poté, co se napil z láhve s vodou, do které Beruška předtím namíchal uspávací drogu. Princ zastřelí Lemona a ukryje jej a Yuichiho v koupelně. Takže mrtví jsou nyní dle pořadí Syn, Yuichi, a Lemon. Synovi museli dát na oči směšné brýle, aby nešlo poznat, že mu teče krev z očí. Beruška narazí na další postavu, vražedkyni jménem "Sršeň", která otrávila Syna ve vlaku a také svatební hostinu Vlka jedem hada bumslangu. Tohoto hada omylem osvobodil Beruška z jeho přepravky hned na začátku. Dojde k brutálnímu souboji, při kterém dostane Sršeň injekcí dávku jedu, zatímco Beruška dostane protijed. Děj však zdaleka nekončí, Princezna se bude vydávat za neviňátko a přinutí Berušku, aby zabil Mandarinku - toho nakonec zabije jeho vlastní upravená zbraň. Do vlaku nastupuje Stařec, Yuichiho otec, který se chce pomstít Bílé Smrti za to, že zavraždil jeho ženu při tom, když náslině převzal funkci bosse Yakuzy. Lemon a Yuichi jsou navíc pořád naživu a všichni se připravují na to, až v Kjótu do vlaku nastoupí Bílá Smrt. Prostě se to pořádně zamotá a vlak se stane navíc neovladatelným, takže nakonec vykolejí a projede se městskými ulicemi. Po jeho zastavení dojde k závěrečné akci mezi troskami budov a šrotem, který z vlaku zůstal. Nakonec to nebylo tak špatné, při pozornějším sledování to dávalo celkem smysl a scénář musel vymýšlet někdo velice inteligentní. Brutální akce a skvělé hlášky mě přiměly dát tomuto filmu 4*. () (méně) (více)

Franc1s

Tak jsem si říkal, že prostě další filmek od tvůrce Wicka musím vidět, kor když tam má takové hvězdy. No a určitě jsem tohle viděl naposledy a radši kouknu na nového Ritchieho... Ze začátku správně ukecané, občas nějaký mini-fight, ale čím více čas jsem s tímhle filmem byl, tím více jsem si říkal že mě to přestává bavit a že už chci konec... Díky Pitte a Taylor-Johnsone, rád jsem vás viděl, toť vše.... 7/10 ()

waska

Skvělá bláznivá jízda, kde v každé roli někdo překvapí. Naprosto brilantní Pitt, který si tuto roli podle mě naprosto užívá. Aaron Taylor Johnson taky fantastický a čím dál více mě oblíbený. ()

Trixinka

Akční scény fungovaly, komické situace pobavily, Beruška byl dokonalý, ale přesto to nebylo nějak ono a něco zásadního jako by chybělo nebo přebývalo. Možná to bylo pompézní finále (bum bác, všechno musíme pěkně zdemolovat), možná mnoho vysvětlovacích scén (divák není idiot, nemusí se mu všechno polopatě vysvětlit), možná přepálená stopáž, možná pár nelogických momentů (ani ta šalina v ČR se nerozjede s otevřenými dveřmi, ale japonský vlak, kterému odpálíme dveře jede vesele dál..hahaha). Dlouho jsem váhala mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale objektivně musím dát méně. ()

Psycho.R

At se jde John Wick vycpat. Prvni dil me sice bavil (možná i proto, že ho tocil stejný reziser jako Bullet train), ale pak uz to byla jen do sebe zahleděná onanie. Bullet train je jiná divočina. Postavy maji sebereflexe, Pittův beruška dostává často na držku, ale vzdycky to nejak oglosuje, akce je přehledná a dve hodiny to pozornost udrží v pohodě. Vim, ze je to adaptace knihy, ale pokračování bych si klidně dal. ()

LordMysti

Z fleku by si film zasloužil min. 4 hvězdy, ale ten konec, to je takovej průser, až mi to zkazilo dojem z celého filmu. Většinu času film plynul hezkým tempem, byl vtipnej, našláplej akčními scénami, ovšem digitální nesmyslné a zbytečné peklo na konci filmu mě hodně zklamalo :(. ()

gemi

Wanna-be-cool volovinka, která se sice nebere vůbec vážně, jenže takovým tím pozor-tohle-je-vtipné-mrk-mrk stylem, který ocení málokdo starší třinácti let. Taky to režíroval stejný mistr, který má na kontě Zbrkle a debilně, takže by bylo naivní očekávat, že jeho další film bude kdovíjak chytřejší. Místy se to zvrhává v parodii sebe sama a vůbec nic tady nedává smysl. V půlce filmu třeba najednou z celého vlaku zmizí všichni běžní cestující i posádka. Prostě jsou fuč a krom úhlavních asasínů už tady nikdo jiný není. WTF?! Ale hraje tam Břeťa Pitůj a na konci v cameu i faceliftovaná Sádra Bulldog, takže koho by zajímal nějakej scénář, s nima to přece nemůže být blbý, že? Má to být akční/komedie/thriller, ale selhává to ve všech třech kategoriích. ()

MoreAdam

10/10. Jelikož se film odehrává většinou ve vlaku to dělá tento film jedinečným. Žádné výčitky, skvělé herectví, zasazení, efekty, hudba luxusní, včetně úhlu kamery a akce. Brad Pitt v tomto filmu vyniká jako nájemný vrah a rozhodně je to jeho jedna z nejlepších rolí vůbec. ()

Sheckley

Velice zabavné. Film měl skoro vše co bych od něj očekával. A diky skvelému výkonu herců si u mě zaslouží 85-90% ()

Monggol odpad!

To ale bola pičovina, nedalo sa to ani dopozerať. Ha-ha-ha chi-chi-chi niekoho podrežeme, vykucháme, prihodíme ďalší akože vtip, niekoho zastrelíme, pridáme jebnutú hlášku atď. atď. ()

Lenart

Začne to ako hravý akčňák s výborným Pittom a ponáškou na tvorbu Guya Ritchieho, končí ako hnusný digitálny maglajz nepoznajúci mieru a striedmosť stopáže i humoru. Čo je to? Bullet Train.         65 % ()

JohnnyKladno

Po Kaskadérovi to bude můj (teprve) druhý film Davida Leitche, ale jistě ne poslední. Bullet Train je sice malinko „kočkopes“. Tarantino, Ritchie, McQuarrie, na tyhle mágy jsem myslel často a režisér jistě také. Není to tak promyšlené, „vymazlené“ jako filmy mistra Tarantina. Není to tak úderné jako filmy Guye Ritchieho a ani to není tak velké jako dělá filmy McQuarrie s Cruisem. Tahle mašinka doručila perfektně zrealizovanou akci na vlastně malém prostoru, vtipnou, herci si to užívají, a tak příjemně kolem mě prosvištěla. 70% ()

MERKATtv

Odkedy som videl prvý plagát a trailer som vedel že toto bude perfektný film pre mňa. Neskutočne zábavná akčná jazda od začiatku až dokonca s výbornou kamerou, strihom, skvelými akčnými scénami, vynikajúcimi hercami ktorý si to nesmierne užívajú, skvelou choreografiou, čiernym humorom, zábavnými dialógmi... Naozaj veľmi zábavný film ktorý mi neskutočne sadol, toto je pre mňa perfektný film, zaujímavá premisa, zábavné charaktery a rýchla kamera a strih spolu s veľmi veľa malými detailmi ktoré vám môžu jednoducho uniknúť. Tento film bude veľmi rewatchable a už sa teším keď si ho pozriem znovu. Bez srandy som sa od The Suicide Squad takto nebavil pri filme, je to ako keby tvorcovia pripravili dokonalý film pre mňa. Samozrejme film má chyby a nie je úplne geniálny ale je zábavný a to mi stačí. ()

HERGImanCZ

Ztřeštěná komedie se spoustou krve! Bullet Train ví, čím chce být, a drží se toho. Od začátku nasazuje rychlé tempo, kde kombinuje povedeně natočenou a nápaditou akci s brutálním humorem, který místy může připomínat třeba druhého Deadpoola. Snad všechny postavy ve filmu mě bavily a s většinou jsem si vybudoval nějaký vztah. Styl prvních dvou třetin filmu je v podstatě ukázán velmi dobře v traileru, takže ho doporučuji využít jako bernou minci, zda je Bullet Train to pravé pro vás. ke konci film pak trochu zpomalí, aby diváka připravil na o to přepálenější finále. Z kina jsem odcházel s úsměvem na tváři a musím říct, že jsem si dlouho žádnou komedii takhle neužil. ()

šakal007

Večer po práci jsem měl chuť se odměnit. Vyrazil jsem do kina na Bullet Train. Jo, je to komerční jak popcorn, ale skvěle upraženej (nebo co se s tou kukuřicí dělá). Skvělá jízda, doslova, celé dvě hodiny v Šinkansenu. Dávám 80 % a to jenom proto, že ČSFD neumí půlhvězdy. Nemám rád zabíjení, ale u akční komedie to snesu. Tenhle film je plnej skvělých hlášek i nečekanejch zvratů a končí vlastně dobře (po pozabíjení všech, kdo mají být mrtví). Bavil mě i ten vizuální styl :) A Brad Pitt má u mě mimořádné malé bezvýznamné plus za výkon. ()

WheX

Výborná akční jízda z které je vyloženě cejtit režisérova předchozí práce na Deadpoolovi a Johnovi Wickovi, ale vyprávěním zde cejtim i lehkého Tarantina s flashbacky a propojeními, což obrovsky cením! Herecké obsazení majestátní, skvělá camea, skvělé dialogy, choreografie, prostě radost pohledět. Jen je to chvílemi až moc přepálené a ostatní pasažéři a zaměstnanci ve vlaku působí, že jsou tam asi jen jako atrapy aby vlak nepůsobil prázdně, protože je jim absolutně jedno co se kolem děje, tyto dvě maličkosti filmu trochu sráží, ale jinak skvělá jizda za velmi silné 4*! ()

papadoce

Priznávam mierne zmiešané pocity a hýbali sa počas celého filmu striedavo medzi tromi a štyrmi hviezdami. Začnem teda recenziu neštandardne hodnotením, 70% alebo 3,5*. A teraz čo ma bavilo. Jednoznačne najväčším ťahúňom pre mňa bol Kik-És. To bola postava, ktorá pre mňa spĺňala výzorom, prejavom, akciou, aj tliachaním asi aj tie najprísnejšie kritéria. Jemu dávam hneď hviezdy dve a to je aj hlavným jazýčkom na váhach prečo som sa priklonil k štyrom a nie ku trom. Ako druhé sa mi páčil výber hudieb v troch konkrétnych scénach, ktoré im správnou voľbou dodali potrebnú šťavu, gradáciu a mne pripomenuli nesmrteľnosť ich tónov. A za tretie sa mi páčil scenár, s ktorým sa dalo viac ako si len utriet riť a to dnes v Hollyúde rozhodne nie je samozrejmosť. Za zmienku určite stojí takmer všetka akcia a vôbec scény s tým všetkým čo vyššie píšem spojené, ako aj rozmanitosť postáv a ich motívov prečo konajú tak ako konajú. A prečo zmiešané pocity? Jednak mi to miestami prišlo až príliš prekombinované, ale súčasne musím povedať, že koniec všetko tak nádherne poskladal, že toto tvrdenie sa stalo na záver neaktuálnym a za druhé od božského Brada som očakával málililinko viac. Niežeby hral zle, to vôbec nie, ale Brad má u mňa laťku nastavenú ďaleko ďaleko vyššie, takže to čo u iných je už top, je pre mňa u Brada len priemer. A tu sa mi aj jeho výkon tak nejak trmácal raz bližšie k trojke raz úplne na vyšpičkovanej päťke. Celkovo sa jedná ale o svižnú, s riadnou nadsázkou myslenú a natočenú, akčnú jazdu od začiatku do konca, pričom záver ju zastropoval do vyšších vôd. A pre mňa priniesol film opäť poučenie, alebo skôr len pripomenutie poučenia z čias minulých, že prehnané očakávania vopred, vyženú moje hodnotiace kritéria tak vysoko, že sa stanú len ťažko dosiahnuteľnými, a to aj v prípade prvotriednej práce, ktorou tá Davidova jednoznačne je. Som ale vo výsledku spokojný. Hej, a Sandra totálne plastiková, mimochodom. Dobré to bolo. ()

jsem_fila

Očekával jsem od toho nenáročnou klasickou akční komedii s trošku vyšší úrovní kvůli Pittovi. Už od začátku to fajnově rozjeli do koukatelnýho filmu, kterej vyžaduje vaši veškerou pozornost. I když se scény, až na konečnou, nepřesunuly z vlaku ven, tak se na tom producenti vyřádili docela slušně. Snad poprvé jsem ve filmu viděl dva zabijáky, kteří se navzájem nechtěli zabít a jen si tak chatovali ve vlaku. Konečná scéna mi přišla tak trochu směšná s ohledem na to, jak si film celou dobu vedl, ale i tak je to parádní podívaná a určitě všem doporučuji. ()

Terka_127

Akční jízda připomínající mix Tarantina a Guye Ritchieho si vybrala ke svému dění japonský shinkansen. A byla to dobrá volba! Do toho vpíchnutej nápad z Johna Wicka, kde se střetává hned několik nájemných zabijáků, a i ti mají nějaké své osobité já. Počínaje Bradem Pittem, přes Aarona Taylora až k Joey Kingové to byly herecká erupce. Skvěle vybraní herci a k tomu pár překvapení mě zahřálo u srdce. Stopáž filmu si myslím by mohla být vzhledem k akční jízdě kratší, ale i tak jsem se nenudila. Vtipně podaná osobní krize Pitta, dětská úchylka Briana Henryho, zlá školačka Joey Kingová a k tomu Shannon a další hvězdy, které nechci zmínit, ať si to každý užije jako já :-) ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch