Zvrácenost strachu

• Kanada Hunter Hunter
všechny plakáty

Joseph Mersault s manželkou Annou a třináctiletou dcerou Renée žijí po většinu roku v lesní chatě. Živí se prodejem kožešin z ulovených zvířat. Není to snadný život, o kožešiny je stále menší a menší zájem a jejich cena klesá. Rodina má kvůli tomu problém s nákupem základních potravin. Anna by se chtěla přestěhovat do vesnice a najít si práci. Těžký život s manželem si vybrala, na to si nestěžuje, ale jejich dcera Renée si to nevybrala. Měla by chodit do školy a stýkat se s vrstevníky, prožívat první lásky, prostě žít normální život. Tak, jako oni, už dnes nikdo nežije. Joe se o tom teď nechce bavit. Do jejich oblasti se vrátil nebezpečný zlý vlk a je potřeba se ho zbavit. Požádá Annu, aby s Renée zůstaly doma a on sám se vydá na lov vlka. Při hledání narazí na místo, kde najde několik zavražděných lidí, ale těm už pomoct nedokáže. Pustí se tedy zatím po stopě nebezpečného zvířete. Anna čeká několik dní, ale Joe se jí stále neozývá. Nechtěl, aby mu volala vysílačkou a plašila vlka, Anna to přesto párkrát zkusí, ale marně. Joe mlčí. Pak najde kousek od chaty těžce zraněného muže. Domnívá se, že ho napadl vlk. Muž má velké bolesti a blouzní. Anna ho dotáhne do chaty, kde mu poskytne první pomoc. Podle ní by měl vyhledat lékaře a když se muž dá trochu dohromady, chce ho odvézt. Muž však odmítá pro velkou bolest. Tak ho Anna a Renée nechají ještě u sebe, aby se trochu více zotavil. Anna se snaží obstarat nějakou potravu a společně s Renée kladou pasti v lese. Když se tam Anna jde podívat, zda se něco chytilo, najde tělo svého manžela. Je evidentní, že za jeho smrt nemůže vlk, ale člověk... (TV Prima)

BoPo

Čím menej viete, tým lepšie. Pred pozretím teda nečítať komentáre a nepozerať trailery. Malý, jednoduchý film s pár hercami. Objektívne tam nie je nič, čo by stálo za extra vyzdvihnutie. Ak teda nebudem rátať samotný záver, ktorý bol naozaj chutným mäsovým pokrmom. Atmosféra, prostredie a herci fungovali v pohode, ale boli tam zbytočné nedomyslenosti. SPOILERY: Prečo je dcéra nebojácna pri love, ale pri každom náznaku stresovej situácie kolabuje ako pipina z veľkomesta? Chlapský súboj musel prebehnúť, skrz zranenia a výsledok, naozaj podivne. Veď fotr nastražil pasť a niekde schovaný striehol. Kde sa to posralo? Napriek tomu som dostal dobrú jednohubku. Rozhodne neľutujem investovaný čas. ()

Ten Druhy

Tam kdesi vonku sa túla veľký zlý vlk. Možno je tých vlkov viac. Občas niečo šuchne, občas niekto vystrelí. Ani nevieme či trafil, žiadnu akciu nevidíme. Pritom sa po lese povaľuje toľko častí ľudského tela! Hlboko v horách sú dokonca naaranžované mŕtvoly. A vlk to určite nebol, lebo ten by ich nepriviazal o strom. Do konca filmu chýba už len asi 15 minút a zatiaľ nulová gradácia, žiadna dramatizácia a pomalé tempo, iba zmätené chodenie po lese a nejaké tie indície... Našťastie sa nakoniec predsa len niečo stalo. Za peknú hudbu a záverečné ling-čchi dávam 3 *. ()

Astaroth12

Z tohto mohol byt vynikajúci lesný survival, keby sa tvorcovia nebalí troska viac pritvrdiť. Najväčšie nadeje som vkladal k otcovi rodiny, tušil som, že to nebude len o vlku, ale zas som netušil, že on sa na veľa nezmôže. Je to hlavne o matke a dcére, ktoré zostali samé v prostredí, kde sa z ľahká môže stať, že lovec je lovený a naopak. Príroda krásne nasnímaná i s tým šerom, herecky užasne, ale je tu veľké ale... ALE film ide strašne pomalým tempom, zabitý medveď alebo prejdený skunk je na takýto film veľmi málo. Je tu jediná scéna, ktorá bola slušne vygradovaná a popravde som čakal, že takých scén bude niekoľko, ale nestalo sa až vo finále. Bolo tu i niekoľko nezodpovedaných otázok. Myslel som si, že aspoň na konci budú objasnene, no ani to som sa nedočkal. Má určite svoje kvality, ale mohol byt oveľa záživnejší. Len silné 3*. ()

Praxis

Holy fuck. Konec totálně šokující z ranku - co jsem to teď do prdele viděl? Nee, já to nechci vidět. Co se to tam stalo? Masakrozní zábavička z jednoho lesíka, s jedním vlčkem a rodinkou, která už nikdy nebude taková, jaká bývala. Opticky je to pomalý film a zhruba první půlhodinu vůbec nikam nespěchá. Buduje si sympatie k mamince, tatínkovi a dcerušce. Sem tam proběhne zlobivý pan pejsek. Druhou půlhodinu se odkrývají karty, že v lese kromě hladového pejska je ještě něco dalšího, co tam úplně nepatří. A poslední půlhodina je atmosferický thriller aneb jak přežít v lese. Posledních pět minut vám vyrve oči z důlků, možná upadne i sem tam kůžička. Vy na to jen čumíte s otevřenou držkou a vyvalenými bulvami... 75% ()

Trevor

Joseph s manželkou Anne a dcérou Renee žijú v odľahlom lese severne od Winnipegu a vedú zvláštny život. Joseph je traper, lovec zveri a zberateľ kožušín ktoré predstavujú jediný príjem ich rodiny a je na spôsob života ktorý jeho rodina vedie už po niekoľko generácii hrdý zatiaľčo Anne by sa rada presťahovala do najbližšieho mesta kde jej dcéra mohla navštevovať školu. Rodina si prechádza ťažkým obdobím pretože ceny kožušín klesajú a do ich revíru sa vrátil vlk ktorý im znepríjemňoval život už v minulosti. Všetko nasvedčuje tomu že tentokrát nie je jediným predátorom v oblasti...nádherná príroda, solídny aj keď ľahko predvídateľný dej a pomerne dobré herecké výkony radia Hunter Hunter k tomu lepšiemu priemeru. ()

Petroff

Dobře natočený, ale strašně pozérský. A všechny postavy jsou dementní. Říkal jsem si, jestli to neni něco jako Prokletej ostrov s Capriem. ()

M.i.k.e

hodně příjemné thrillerové překvapení,do kterého sem šel naslepo aniž by o něm cokoliv věděl,nebo viděl trailer a vyplatilo se.Zhruba do poloviny je to celkem pomalý film ve kterém se vlastně nic moc neděje a celou dobu sem čekal jak se bude lovit vlk (a nebo obráceně).Jenže pak přijde zlom,film se začne ubírat úplně jinudy a postupně vygraduje do nečekaného a povedeného konce.Jak už ale padlo v komentářích,tohle "kouzlo" funguje ve chvíli kdy do Hunter Hunter jde divák naslepo ,protože trailer jakkoliv toho neprozradí příliš,přeci jen kus toho momentu příjemného překvapení sebere...70% ()

Martin741

Tesil som sa na lesny survival film a la Wrong Turn 2003, a dostal som len nesurody mismas. Fauna na urovni, ale dlho sa nic nedeje, az ma tempom zacal film uspavat. Asponze ten zaver tam dali, inak dam nekompromisny odpad : 40 % ()

bourec

Nechápu, kde tenhle film nabral přes šedesát procent. Čekal sem lesní survival s vlkem zabijákem. Vlk se taky jednou objevil, ale protože jaho vytvoření stálo asi sedm dolarů, tak i pod nepříjemným tlakem na ušní bubínky radši vzal roha. Pak jsme hodinu nezáživně sledovali mamku s dcerou jak čekaj na tátu Sawu.No a konec už byl rutinní thriler, kterejch můžete v tv a na nosičích sledovat stovky za měsíc. Ale perlička na závěr. Rejža se rozhodl nás šoknout, tak si vzpoměl na Zahlera, a konec opepřil , ať všichni viděj že má koule. přitom do tý doby to nebylo ani  emočně vypjatý, ani napínavý. Tak nechápu, na co si tady hraje. 30%. ()

Abes

Tohle indiánské léto ve mě zanechalo rozporuplné dojmy. Žanrově je to jako na houpačce, charaktery nejsou (až na pár výjimek) tupé šablony bezohledně kráčející osudu vstříc. I přesto to dá práci, najít si někoho komu by se dalo vyloženě fandit. Osobně jsem se nechal vést svým sociálně morálním kompasem a veškeré soustředění jsem upřel do sympatické mamky. Inu vyplatilo se, přepnout se z totálního zhroucení při rdousení králíčka do stavu bezchybného rytectví měkké tkáně jsou pro mě neoddiskutovatelné kvality. Kat Mydlář a Norman Bates se můžou jít klouzat. Nezodpovězenými otázkami však zbývá, odstěhovala se do dědiny? Dostane pokutu za černou stavbu? Je policejní zástupkyně stále stejná rádobyvtipňačka? ()

dubinak

Tohle mi nějak překvapivě sedlo a ráda tomu přilepším. Na zdejší doporučení jsem předem ani nekoukala na trailer a udělala jsem dobře, protože mi Hunter Hunter poskytl možnost si taky jednou lámat hlavu, o co hlavně vlastně v tomhle příběhu půjde. Dost dlouho se totiž scénář otírá o několik možností, kam by se děj mohl posunout. Pro někoho to možná může být i zdlouhavé, protože fakt až skoro do posledních minut není jisté, co se chystá. To mě ale na tom filmu ale přitahovalo právě asi nejvíc. Když přičtu i zajímavé prostředí, ještě zajímavější postavy, slušně vysoustruženou atmosféru a navíc krvavý závěr, který ukojí i milovníky gore, podtrženo sečteno, byl to pro mě zkrátka zajímavý kanadský kousek. ()

PavelVanekArt

Nebylo to špatný, některý záběry a efekty byly laciný, ale to se dá odpustit u takovýho filmu. Kdyby se to nebálo ukázat i ty víc disturbed scény (třeba co se stalo s dcerou), tak by taky neprohloupili. Za mě dobrej nadprůměr, ale znova už si to asi nepustím. 4* a.k.a 70% ()

Deyw

docela dobry, ta atmosfera a hudba byla hutna jak svina dokud tam slo o vlka a kdyz nasel prvne v lese mejdan tak sem byl hajplej co bude dal, od ty chvile to ztratilo jak prase a furt tam nekdo nekam lezl, chodilo se sem tam o nicem nezazivny..konec byl zase celkem delo, ale zmateny a utnuty moc brzo a slo by vytriskat vic kdyby to neutnuli tak brzo. ()

HorrFi

V pohodě lesní survival ikdyž jsem doufal, že vlk bude hrát větší roli, takže zas jen člověk je největší bestie na týhle planetě.. ()

UhLee

(7,5/10). Hunter Hunter je přesně tím důkazem, že je nejlepší jít do filmů naprosto naslepo. Kdybych se byl býval podíval na trailer, tak by byl výsledný zážitek sotva poloviční. Z klasického horroru člověk vs. zvíře se vyklube úplně jiný šálek kávy, který vás přikove k židli a nepustí až do samotného konce. Na konci se dočkáme totální nechutné a kulervoucí scény, kdy jsem i já musel občas uhnout pohledem a to jsem si myslel, že už jsem si vypěstoval nějakou odolnost. Hunter Hunter je výborná, atmosférická, hrdlo - svazující a překvapivě přesvědčivě zahraná podívaná. A jako bonus máte panenskou přírodu, kde to vypadá, že je všechno jak má být. ()

Tosi

Pomalý začátek mně vůbec nevadil, ale bohužel, jediná smysluplná postava zmizí po půlhodině z obrazovky, pak zmizel vlk a objevil se cizinec. Konec byl pro mě směšný, takže nakonec velmi slabej průměr. ()

oveckaoa

Tenhle film klame obalem tak, že co tu vidíme vlka (řeknete si animal horor ) a 2 postavy realita je , ale jinde. Ženská s chlapem a Grétou (všimněte si té podoby úplná Gréta) žijí v lese. Jak už tu někdo píše , když nic neloví nejí a , že by ten les překypoval životem taky nevypadá. Cca 15 minut tam honí vlka (ve filmu se objeví tak na 2 minuty) , kterého kdysi viděli a asi se vrátil a zbytek máme home invasion. Proč tak malé hodnocení? odpověď je prostá jelikož stupeň debility je vysoký chlápek najde umučené mrtvoly a normálka neřeší to dokonce si mezi nima udělá pozorovací hnízdo a zůstane tam den možná i více (asi nesmrděli nebo mu to třeba vonělo těžko říct) ženská dojde na šerifovu stanici a začne si stěžovat, že viděla zlého vlka (asi si představovala , že se na ni bude usmívat, když ho chtěli zabít nebo já nevím) já Vám nevím toto kdyby mě někdo nahlásil tak si řeknu jestli je mentálně postižený a asi bych volal psychology a jdeme dále ženská najde zraněného chlápka a nechá si ho přes den doma (aj když nemohl chodit co mu třeba v tu chvíli zavolat doktora ne to bylo asi moc těžké na to je potřeba maturitu nebo selský rozum a to tady z 3 lidí neměl nikdo ) šerif jde najde mrtvoly co by normální člověk udělal volal policajty tady tenhle ne prochází se po místě činu . 40 procent a i ty to je moc 20 procent za Bambiho a 20 za toho zajíce jinak tam není co chválit největší herecký výkon předvedl ten pes co tam chcípl. ()

bizz_mjc

Dost přemýšlím nad hodnocením, protože HH by i přes některé nedořčené věci snad chvilkami slušela hvězda navíc, když by člověk přimhouřil obě oči. Naštěstí jsem neviděl trailer, takže break filmu, který ale očekáváte, jsem propálen neměl, takže skutečně až do závěru (řádně šťavnatého!) čekáte, a že pro pomalejší - ne vyloženě lenivé - tempo se načekáte, jak to nakonec skončí. Ale doporučuju. ()