• Terva

Příběh z jihomoravské vesnice. Scénář: Miloš Macourek, Jan Kozák, Svatopluk Novotný. Kamera: Emil Sirotek. Hudba: Karel Svoboda. CHYBA VE FILMU - Na začátku filmu jede Iva Janžurová s Jiřím Sovákem v trabantu. Vždy, když je záběr zevnitř vozu, mají puštěné stěrače, a to při vysoké frekvenci. Při každém záběru z venku jsou však stěrače vypnuté..... DIALOG - Děda Skřivánek: Řvou tam jako paviáni. Děda Maruštík: Tady vidíš, co dělá z lidí alkohol. Zvířata!...........(24.4.2011)

Váhal jsem jsetli nedát plný počet,ale nakonec jsem si nechal rezervu na poslední díl. Tohle je jednoznačně lepší než první díl. Má to vtip a nápad. Postava J.Sováka jako plukovníka Čestmíra neměla chybu velice dobře mu sekundovala I.Janžurová (v krátkém účesu) a J.Lábus a spousta dalších skvělých herců V.Menšík či M.Kopecký.(19.4.2008)

Nejpovedenější film z celé trilogie. Vcelku zralý film normalizační éry.. Možná až příliš propagandistické, ale to mne až zase tolik nerušilo. Film bohužel vznikl v době v jaké vznikl. J. Sovák jako plukovník v záloze, posunul film k 80% (výborně napsaná a výborně zahraná role). Skvělá sbírka herců, navzájem se doplňujících, tehdejší doby. --Kavánek! Šavrda! Zlobil!--(30.8.2009)

• mh.mail

40% - Michal Janák tentokrát jako místopředseda jenom horkotěžko odráží plány předsedy na rozjetí přidružené výroby nábytku. Podle svých slov bude radši chudý, než aby zbohatnul na sortimentu, který je podle něj pro zemědělské družstvo nelogický. Nakonec si oba pánové v kukuřici doslova padnou do náručí a s výrobou nábytku je ámen. Bylo opět zapotřebí ukázat národu, že tržní hospodářství je špatné, zatímco socialistické plánování je to dobré, i kdybychom měli kvůli tomu zůstat s holou zadnicí. Celé se to zahustilo podvodníkem z brněnského podniku, který se nechával uplácet. Oproti Bouřlivému vínu méně politiky, více komunální satiry a kratší stopáž.(5.11.2013)

• Big Bear

Tohle víno nebylo zralé, bylo kyselé. Kyselé proto, že se divák musí koukat na celou řadu špičkových herců, kterak kejklují v této normalizační agitce z velkova osmdesátých let. Weber Kopecký spřádá své zlodějské plány, ale předseda družstva s přáteli zasáhne a před vedoucím pracovníkem z kraje jej odhalí. Vše je baleno do lehce satirického hávu. Při tomhle si řada pracujícíh v kině jistě oddechla a odešla s upokojením, že vše skvěle funguje a zlo je vždy vždy odhaleno a potrestáno... * *(12.8.2012)

• - Na začátku filmu jede Iva Janžurová s Jiřím Sovákem v trabantu. Vždy, když je záběr zevnitř vozu, mají puštěné stěrače, a to při vysoké frekvenci. Při každém záběru z venku jsou však stěrače vypnuté. (Terva)

• - Ve filmu hrálo šedesát dva herců. (carrot)

• - Filmovalo se v obci Velké Bílovice, Mutěnice, zámečku Tyrolský dům v Květově,Svatém Mikuláši a nemocnici Příbram. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)