Voľné pokračovanie filmu ˇ"Bouřlivé víno". Opäť skvelí herci, výborná réžia a pekná hudba. To všetko v juhomoravských Pálaviciach, ktoré sa v skutočnosti volajú Velké Bílovice. Oproti románu Jana Kozáka je vo filme iba pramálo politiky, a tak scenáristom i režisérovi patrí môj obdiv, ako z takejto, vyložene politickej predlohy v čase tvrdej normalizácie vykľučkovali a natočili výbornú komédiu o vážnych veciach. Nedá sa nič robiť, úplatkárstvo tu stále bolo, je a bude. Za socializmu išlo o tisíce, teraz sa to šplhá do miliónov.(20.12.2008)

• Marthos

Zralé socialistické víno. Dnes už jen nepoživatelný patok. Absolutní sajrajt. Děkujme Miloši Kopeckému, že to alespoň ochutnáme.(21.8.2010)

Druhý film z volné trilogie o vínu, který také zas tak moc o vínu není, ale kupodivu se vytratila i ta do očí bijící komunistická propaganda. Ano, je zde spor mezi místopředsedou Janákem (Vladimír Menšík), který chce postavit novou sýpku na kukuřici, mezi předsedou družstva (František Němec), který zase chce zavést výrobu nábytkových stěn, ale není to vyloženě agitka, navíc zastíněná opět vynikajícími výkony herců, včetně nových tvaří Jiřího Sováka, Miloše Kopeckého, Josefa Somra a některých dalších. A hlavně je to oproti Bouřlivému vínu fakt sranda, zejména Sovák je geniální a jeho role abstinenta - plukovníka v záloze, je prostě bezchybná, navíc jeho ožralecký projev, když ho opije Somr, je k popukání. Vladimír Menšík taky hraje jaksi víc a vůbec celková atmosféra snímku je mnohem lepší, než Bouřlivé víno. Z mládí si pamatuju, že tento díl mě bavil nejvíc. Ještě bych zmínil Jiřího Lábuse a jeho roli úředníka Kokošky - to se nedá prostě nesmát a opět výbornou Ivu Janžurovou, která v tomto díle dostala mnohem větší herecký prostor. Zkrátka, nenáročná pohodová komedie s kvalitním hereckým obsazením. Zajímavé motto pana Webera alias Miloše Kopeckého - Nejdřív jsem já, pak dlouho nic, pak zase já a potom až ti ostatní...(18.2.2011)

• kingik

Prostřední díl trilogie opět nacpal film k prasknutí tehdejšími hereckými bardy, ale mně se tak všichni zprotivěli, že mám sto chutí vpálit odpad. Nikoho z nich chválit nehodlám. Solidní známky jsou za pěknou kameru, tklivou hudbu a řemeslně dobrou režii. Jinak jako téma děsné a herecky neupřímné. 30%(28.12.2011)

• zette

Tak jedinou oporou tohoto filmu je postava plukovnika Semorada v zaloze, ztvarnena Jirim Sovakem. Jinak se jedna o dost nepitelny produkt.(18.11.2012)

• - Ve chvíli, kdy se Semerád (Jiří Sovák) probere v posteli, poté, co se opil, volá na něj Růžena (Iva Janžurová), že není prosinec, ale září. Na puštěné televizi však začínají Televizní noviny a vedle moderátorky je datum 23.8. (offlineman)

• - Na začátku filmu jede Iva Janžurová s Jiřím Sovákem v trabantu. Vždy, když je záběr zevnitř vozu, mají puštěné stěrače, a to při vysoké frekvenci. Při každém záběru z venku jsou však stěrače vypnuté. (Terva)

• - Mezi dětmi se objevily i Theodora a Sabina Remundovy, dcery Ivy Janžurové. (hermiona)