• pytlik...

Uřvaný Menšík rázně zlikviduje přidruženou výrobu nábytku, a tak zachrání národní hospodářství, neboť krávy místo devizových miliard nyní vesele přežvykují družstevní kukuřici. Ech bóže, tolik jsem se snad neprovinil, žes na mě seslal takovýhle trest... Ani několik málo vtipných momentů mezi Sovákem a Lábusem to nevylepší. Na druhou stranu jsem si uvědomil, že mě ten film asi ovlivnil. Viděl jsem ho jako malý kluk a dodnes si pamatuju scénu, jak Filipovský říká v hospodě o Sovákovi, "že má pořádnou ránu (myšleno úder), protože pije mlíko". No a já dodnes piju mlíko a jsem abstinent a ránu mám taky pořádnou.(1.6.2012)

Dnes jsem objevil ve filmu chybu v čase, a to ve scéně po probuzení plukovníka Semeráda(J. Sovák) z opice, kdy se snaží zorientovat, jak je to se svítáním, zda je ráno či večer, načež mu Šmejkalová (I. Janžurová) sdělí, že je přece září a je půl osmé. Vzápětí je záběr na televizor, kde začínají televizní noviny a mají tam datum 23.8. !! Tak tento detail tvůrcům nějak utekl. Film jsem viděl asi 3x a nikdy dříve jsem si toho nevšiml.(11.7.2003)

• Phex

Film volně navazující na Bouřlivé víno. Je znát, že normalizace pokročila a již tedy není nutné účtovat s kádry "šikovského střihu". Film se tak zabývá nešvary doby. Slabou pracovní morálkou, rozšiřování výrobních odvětví JZD a všudy přítomným podplácením. Je to ale hodně plytké a na komedii opravdu málo vtipné.(12.7.2012)

• rigby

Oproti Bouřlivému vínu v tomto pokračování autoři vsadili na Jiřího Sováka, který jinak silně morální příběh povznáší svou nadsázkou morálky a drží ho nad hladinou, pod kterou se utápěl film předchozí. I když je tu spousta komunistické propagandy, už není tak přímočará, ale více se schovává za záclonkou lidského humoru. Divák se občas i zasměje a nepřijde mu protivné politické rozumování. Také stopáž byla zkrácena na únosnou formu. 2+(1.6.2016)

Ve srovnání s prvním filmem "Bouřlivé víno" již méně ideologické, je cítit převaha komediálních prvků ala Macourek. Filmu velmi pomohlo obsazení Jiřího Sováka do role plukovníka v záloze !!! Sovákův typický humor prostupuje celým příběhem a jeho osobitý způsob herectví tomuto filmu jen prospěl. Jako třešnička na dortu působí nápad scénáristy se jmény : Kavánek - Šavrda - Zlobil Když přihlédnu k faktu, že film vznikal v období, kdy vrcholila normalizace, tak se jedná o celkem zdařilou komedii, navíc výborně obsazenou.(28.12.2010)

• - Ve filmu hrálo šedesát dva herců. (carrot)

• - Na začátku filmu jede Iva Janžurová s Jiřím Sovákem v trabantu. Vždy, když je záběr zevnitř vozu, mají puštěné stěrače, a to při vysoké frekvenci. Při každém záběru z venku jsou však stěrače vypnuté. (Terva)

• - Ve chvíli, kdy se Semerád (Jiří Sovák) probere v posteli, poté, co se opil, volá na něj Růžena (Iva Janžurová), že není prosinec, ale září. Na puštěné televizi však začínají Televizní noviny a vedle moderátorky je datum 23.8. (offlineman)