• kocik1

Poctivá režie, poctivý scénář a super herci, kteří umí hrát. Kdybych vypla mozek, klidně bych mohla vysolit i 5 hvězdiček anebo radši jednu velkou, rudou a pěticípou. Protože pracovat v "džízýdý", to byla tenkrát bžunda a hlavně, hlavně jsme se měli všichni moc rádi, všichni jsme táhli za jeden provaz a toho jednoho vykuka jsme ze svého středu vždycky vyštípali. Ani Božena Němcová by tuhle skvělou socialistickou pohádku nemohla napsat líp.(8.11.2014)

Laciná dobová ideologie už není tak vlezlá a humor byl obroušen časem do příjemně lehké úsměvnosti. Obé tak dalo vyniknout naivitě zápletky, která je jakýmsi pokusem o Podraz na moravský způsob. To, co zůstalo, je však přesto nečekaně fajn pohodovka s černobílými postavami, řadou úsměvných situací, tradičními dobovými rekvizitami a výborným Menšíkem, kterému tentokrát zdatně sekunduje výborně se doplňující dvojka Sovák-Janžurová. Sovák vrthl do vinařské selanky jako nezapomenutelný svéráz, a Janžurka odminula vyrostla z trapné exhibicionistky v osobitý charakter. Chtěl jsem večer s něčím domácím, odpočinkově nenáročným, nejlépe s lehce nostalgickou příchutí. Myslím, že tohle vůbec nebyla špatná volba.(2.11.2012)

Já mám prostě ráda české filmy a i když je to z doby, z jaké to je a soudruhuje se zdatně, i tak se mi ten film líbí. Dvojka Janžurová - Sovák je výborná, Josef Somr, coby alkohlik Eda Ovečka, který z lásky ke Šmejkalce sekl s alkoholem (jen mu to dělalo probém vyslovit) výborný, Miloš Kopecký nádherně elegantně záporný...Jen jsem si uvědomila, jako už mnohokrát, jak skvělé herce jsem měli a kolik filmů se točilo. Co už, jak by řekl major Haluška: Čo bolo, bolo, terazky som majorom.(11.8.2012)

Voľné pokračovanie filmu ˇ"Bouřlivé víno". Opäť skvelí herci, výborná réžia a pekná hudba. To všetko v juhomoravských Pálaviciach, ktoré sa v skutočnosti volajú Velké Bílovice. Oproti románu Jana Kozáka je vo filme iba pramálo politiky, a tak scenáristom i režisérovi patrí môj obdiv, ako z takejto, vyložene politickej predlohy v čase tvrdej normalizácie vykľučkovali a natočili výbornú komédiu o vážnych veciach. Nedá sa nič robiť, úplatkárstvo tu stále bolo, je a bude. Za socializmu išlo o tisíce, teraz sa to šplhá do miliónov.(20.12.2008)

• pytlik...

Uřvaný Menšík rázně zlikviduje přidruženou výrobu nábytku, a tak zachrání národní hospodářství, neboť krávy místo devizových miliard nyní vesele přežvykují družstevní kukuřici. Ech bóže, tolik jsem se snad neprovinil, žes na mě seslal takovýhle trest... Ani několik málo vtipných momentů mezi Sovákem a Lábusem to nevylepší. Na druhou stranu jsem si uvědomil, že mě ten film asi ovlivnil. Viděl jsem ho jako malý kluk a dodnes si pamatuju scénu, jak Filipovský říká v hospodě o Sovákovi, "že má pořádnou ránu (myšleno úder), protože pije mlíko". No a já dodnes piju mlíko a jsem abstinent a ránu mám taky pořádnou.(1.6.2012)

• - Mezi dětmi se objevily i Theodora a Sabina Remundovy, dcery Ivy Janžurové. (hermiona)

• - Poté, co se Semerád (Jiří Sovák) probouzí s kocovinou, ptá se Růženy (Iva Janžurová), kolik je hodin. Dostává se mu odpovědi, že půl osmé, avšak budík vedle něj ukazuje 17:40. (ViktorD)

• - Ve chvíli, kdy se Semerád (Jiří Sovák) probere v posteli, poté, co se opil, volá na něj Růžena (Iva Janžurová), že není prosinec, ale září. Na puštěné televizi však začínají Televizní noviny a vedle moderátorky je datum 23.8. (offlineman)