Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V kraji vinic na jižní Moravě, v malebných Pálavicích, budeme sledovat další osudy jejich obyvatel. Opět se setkáme s Michalem Janákem, předsedou JZD Rozvoj a vinařem tělem i duší, který musí tentokrát řešit víc problémů než jen svůj žlučník. Má starosti se stavbou sušírny kukuřice a navíc se ostře postaví proti názorům nového předsedy Urbana, který chce v družstvu zavést přidruženou výrobu nábytku. Do celé záležitosti se připlete podnikavý pan Weber – zloděj a podvodník, který Janáka připraví o velké peníze. Michal však společně s přáteli zosnuje plán jak podvodníka nachytat na hruškách a navíc získat zpět družstevní peníze i svoje úspory… Film Zralé víno je volným pokračováním komedie Bouřlivé víno z r. 1976. (TV Prima)

(více)

Recenze (110)

honajz 

všechny recenze uživatele

Druhý díl "moravské" trilogie představí opět herce známého z první části, ale i některé nové. Tématy jsou přidružená výroba a podvodníčci.   Opět jsme ve vesnici na jihu Moravy, s jejími svéráznými, a ne vždy poctivými obyvateli. Tentokrát se předseda JZD střetne s kolegy kvůli názoru na možnost přidružené výroby, tedy nábytku. Navíc do vesnice zavítá podvodník (v podání Miloše Kopeckého), který se snaží vydojit ze socialismu pro sebe nějaké ty prebendy. Ale vesničané ho samozřejmě včas prokouknou. Vše opět stojí na výkonech Vladimíra Menšíka, Ivy Janžurové, Jiřího Sováka, Františka Němce, nově Ivany Andrlové, a mnohých dalších. Moravské reálie jsou podávány tradičně kýčovitě - bohaté vinné lány -, protože však jde často o uvěřitelné příběhy, vyznívá výsledek i po letech velmi dobře. Ostatně scenárista Miloš Macourek se při přípravě na film na Moravu div neodstěhoval. Disk nabízí graficky nijak hezké menu, stereo zvuk u filmu, protipirát na úvod disku, a v bonusech ilmografie, fotogalerii (1:36 - i z natáčení) a rozhovory (s CZ titulky). Václav Vorlíček (4:50) vlastně jen popíše děj), Jiří Lábus (3:27) vzpomíná na herce a jak nekuřák hraje vášnivého kuřáka a Pavel Taussig (8:09) rozebere celou trilogii.   Publikováno: 10.05.2009 ()

Kozlowski8 

všechny recenze uživatele

Volné pokračování filmu Bouřlivé víno z roku 1976. Hlavní postavou je opět předseda družstva Janák. Tentokrát se potýká z podvodníkem, který připraví družstvo a hlavně jeho osobně o peníze... Politické agitace oproti prvnímu filmu ubylo a Miloši Macourkovi se podařilo napsat celkově lepší scénář, takže i moje hodnocení je o stupínek lepší. 60%. ()

Reklama

ondrula 

všechny recenze uživatele

Miloš Macourek měl zůstat u Arabely a Létajícího Čestmíra a nepouštět se do dramatických scénářů, už jen proto, že jeho představy o socialistický korupci jsou značně naivní. Vorlíček do role padoucha obsadil Mildu Kopeckýho, kterej tyhle grázly umí zahrát, takže je to aspoň uvěřitelný. Poněkud musím pranýřovat postavu plukovníka Semeráda (ač se ovšem jinak před Sovákovo hereckou genialitou skláním), protože takovýho kokota by si přeci domů nemohla nakvartýrovat ani střelená Janžurka. Jiří Lábus opět dokázal, že neumí hrát. František Filipovský oproti tomu, to byl národní poklad. Nepochopil jsem význam scény, kdy si František Němec namlouvá tu ohavnou doktorku. Jestli se nepletu, tak Krause někdo předaboval, nepochopil jsem proč. U filmu jsem se značně zasmál po prvních pěti minutách, kdy je venkovní záběr na chatu, ve který chlastaj a hulákaj bafuňáři a do jakéhosi halekavého zpěvu zničehonic krátce a intenzivně zařve Menšíkův hlas způsobem, který ze sebe vyloudí člověk většinou jen tehdy, když nečekaně spadne do jámy. ()

Zevon 

všechny recenze uživatele

Očekávaně dobré herecké výkony, vnucená ideologie na každém záběru, všechny díly na jedno brdo, tzv. společenská satira "mírného pokroku v mezích zákona" :-) Zasmát se jednotlivým scénám určitě jde, ale kdybych měl hodnotit film podle záměru tvůrců jako společenskou satirickou komedii, jako celek je to k uzoufání a necílené, nejlépe vypnout mozek a nic v tom nehledat. Možná to byl i záměr. ()

rigby 

všechny recenze uživatele

Oproti Bouřlivému vínu v tomto pokračování autoři vsadili na Jiřího Sováka, který jinak silně morální příběh povznáší svou nadsázkou morálky a drží ho nad hladinou, pod kterou se utápěl film předchozí. I když je tu spousta komunistické propagandy, už není tak přímočará, ale více se schovává za záclonkou lidského humoru. Divák se občas i zasměje a nepřijde mu protivné politické rozumování. Také stopáž byla zkrácena na únosnou formu. 2+ ()

Galerie (17)

Zajímavosti (9)

  • Mezi dětmi se objevily i Theodora a Sabina Remundovy, dcery Ivy Janžurové. (hermiona)
  • Ve chvíli, kdy se Semerád (Jiří Sovák) probere v posteli, poté, co se opil, volá na něj Růžena (Iva Janžurová), že není prosinec, ale září. Na puštěné televizi však začínají Televizní noviny a vedle moderátorky je datum 23.8. (offlineman)
  • Ve filmu hrálo šedesát dva herců. (carrot)

Reklama

Reklama