VOD (1)

V kraji vinic na jižní Moravě, v malebných Pálavicích, budeme sledovat další osudy jejich obyvatel. Opět se setkáme s Michalem Janákem, předsedou JZD Rozvoj a vinařem tělem i duší, který musí tentokrát řešit víc problémů než jen svůj žlučník. Má starosti se stavbou sušírny kukuřice a navíc se ostře postaví proti názorům nového předsedy Urbana, který chce v družstvu zavést přidruženou výrobu nábytku. Do celé záležitosti se připlete podnikavý pan Weber – zloděj a podvodník, který Janáka připraví o velké peníze. Michal však společně s přáteli zosnuje plán jak podvodníka nachytat na hruškách a navíc získat zpět družstevní peníze i svoje úspory… Film Zralé víno je volným pokračováním komedie Bouřlivé víno z r. 1976. (TV Prima)

Rodin

Nejostudnější na tomto kousku jsou dvě věci. V první řadě že údajně mělo jít o komedii, v druhé řadě pak rok vzniku. V jedenaosmdesátém už opravdu nebylo potřeba takové kreténismy na plátno převádět. A ještě k tomu Vorlíček? Snad to nebyl génius, ale propůčit se k něčemu podobnému, to snad bylo i pod jeho úroveň. ()

Jonatána

Já mám prostě ráda české filmy a i když je to z doby, z jaké to je, a soudruhuje se zdatně, i tak se mi ten film líbí. Dvojka Janžurová - Sovák je výborná, Josef Somr coby alkohlik Eda Ovečka, který z lásky ke Šmejkalce sekl s alkoholem (jen mu to dělalo probém vyslovit), výborný, Miloš Kopecký nádherně elegantně záporný... Jen jsem si uvědomila, jako už mnohokrát, jak skvělé herce jsem měli a kolik filmů se točilo. Co už, jak by řekl major Haluška: Čo bolo, bolo, terazky som majorom. ()

gizi

Na rozdíl od prvního dílu Bouřlivé víno je tento již mnohem méně komunisticky propagandistický, je to taková skoro normální komedie 80. let. Menšík tam nijak neexceluje, zato Sovák ano. Bez něho by to byl film skoro nudný, on to skvěle oživuje, takže jsem se i dobře bavil. Taky je to taková připomínka starých časů. Dívám se, že jsem před týdnam dal Bouřlivému vínu 70%. Tento díl jsem sice chtěl ohodnotit na 65%, ale jelikož není rozhodně slabší než první, dávám taky 70%. ()

nash.

Laciná dobová ideologie už není tak vlezlá a humor byl obroušen časem do příjemně lehké úsměvnosti. Obé tak dalo vyniknout naivitě zápletky, která je jakýmsi pokusem o Podraz na moravský způsob. To, co zůstalo, je však přesto nečekaně fajn pohodovka s černobílými postavami, řadou úsměvných situací, tradičními dobovými rekvizitami a výborným Menšíkem, kterému tentokrát zdatně sekunduje výborně se doplňující dvojka Sovák-Janžurová. Sovák vrthl do vinařské selanky jako nezapomenutelný svéráz, a Janžurka odminula vyrostla z trapné exhibicionistky v osobitý charakter. Chtěl jsem večer s něčím domácím, odpočinkově nenáročným, nejlépe s lehce nostalgickou příchutí. Myslím, že tohle vůbec nebyla špatná volba. ()

Radek99

Filmová nástěnka státní propagandy 80. let. Perestrojka už visela ve vzduchu, tudíž na nepravosti již bylo možno poukázat, šejdíř však byl z města a kolektivizovaní zemědělci na něho společnými silami nastražili past... Pro Václava Vorlíčka zřejmá úlitba režimu. Škoda toho promarněného potenciálu, takových vynikajících herců na zmar... ()

• Mezi dětmi se objevily i Theodora a Sabina Remundovy, dcery Ivy Janžurové. (hermiona)
  • Na začátku filmu jede Iva Janžurová s Jiřím Sovákem v trabantu. Vždy, když je záběr zevnitř vozu, mají puštěné stěrače, a to při vysoké frekvenci. Při každém záběru z venku jsou však stěrače vypnuté. (Terva)
  • Filmovalo se v obci Velké Bílovice, Mutěnice, zámečku Tyrolský dům v Květově,Svatém Mikuláši a nemocnici Příbram. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)