Režie:
Otakar VávraKamera:
Jan RothHudba:
Jiří SrnkaHrají:
Zdeněk Štěpánek, Vlasta Matulová, Otomar Korbelář, František Smolík, Jaroslav Marvan, František Kreuzmann st., Míla Pačová, Saša Rašilov st. (více)Obsahy(1)
Ani předbělohorská doba nebyla idylická. Přesvědčí se o tom i bakalář, pozvaný konšely do Rakovníka, aby pozdvihl tamnější školství. Jenže lakotným a pyšným měšťanům se záhy znelíbí a ani láska se nevyvíjí podle jeho představ. (oficiální text distributora)
Hrají
Bohumil Bezouška
Československo
Nejlepší filmy:
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Divoká planeta (1973)
V zámku a podzámčí (1981) (TV film)
Stanislav Brožík
Československo
Nejlepší filmy:
Předtucha (1947)
Nezbedný bakalář (1946)
Milada Smolíková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Valentin Dobrotivý (1942)
Hostinec „U kamenného stolu“ (1948)
Vladimír Řepa
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Dobrý voják Švejk (1956)
Nebe a dudy (1941)
Antonín Jirsa
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Krakatit (1948)
Stanislav Neumann
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dobrý voják Švejk (1956)
Dařbuján a Pandrhola (1959)
Pyšná princezna (1952)
Josef Vinklář
Československo
Nejlepší filmy:
Ikarův pád (1977) (TV film)
Dva na koni, jeden na oslu (1977) (divadelní záznam)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)
Stanislava Strobachová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Mefisto (1981)
Divá Bára (1949)
Pasáček z doliny (1983)
Oskar Hák
Československo
Nejlepší filmy:
Dobrý voják Švejk (1956)
Poslušně hlásím (1957)
Šíleně smutná princezna (1968)
Marie Rýdlová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Divá Bára (1949)
Šťastnou cestu (1943)
Rozina sebranec (1945)
Jan W. Speerger
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Kristian (1939)
Hotel Modrá hvězda (1941)
Drvoštěp (1922)
Oleg Reif
Československo
Nejlepší filmy:
Dařbuján a Pandrhola (1959)
„Pane, vy jste vdova!“ (1970)
Alena (1947)
Rudolf Deyl st.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Bílá nemoc (1937)
Přijdu hned (1942)
Jan Hus (1954)
František Marek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dobrý voják Švejk (1956)
Poslušně hlásím (1957)
Krakatit (1948)
F. X. Mlejnek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Přednosta stanice (1941)
Poslední mohykán (1947)
Anton Špelec, ostrostřelec (1932)
Antonín Jedlička
Československo
Nejlepší filmy:
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Dobrý voják Švejk (1956)
Stvoření světa (1957)
Antonín Mikulič
Nejlepší filmy:
Když Burian prášil (1940)
Hostinec „U kamenného stolu“ (1948)
Zlaté dno (1942)
Růžena Gottliebová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Preludium (1941)
Nezbedný bakalář (1946)
Ohlédnutí (1968)
Theodor Pištěk
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Přednosta stanice (1941)
Ludmila Vostrčilová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (divadelní záznam)
Dům na nebesích (1984) (divadelní záznam)
Přišel na večeři (1981) (divadelní záznam)