Dějiny nadávání

(seriál)
  • USA History of Swear Words
Trailer 1

Epizody(6)

Nicolas Cage uvádí pěkně sprostý seriál o historii a dopadech některých z nejznámějších anglických vulgarismů. (Netflix)

Trailer 1

Spiker01

Běžný člověk asi úplně nepotřebuje vědět, odkud historicky pochází slovo f*ck. Nicméně to uvádí Nicolas Cage, celkem se tu vyřádil hned v prvním díle a celá problematika je uváděna zábavnou formou a v rámci 20 minut, takže vlastně jako 2h film. Jedním dechem ale musím dodat, že kdyby mě k tomu nepřivedl právě můj velký oblíbenec Nick Cage, s klidem bych vynechal, i kdybych věděl, že je to takhle dobré, ale zkrátka to člověku moc navíc nedá...70% ()

tron

Nicolas Cage nebol taký fantastický od deväťdesiateho siedmeho v Tvári toho druhého. Škoda, že je ho tu dosť málo. Ale zas ani rôzni hosťujúci hostia nie sú od veci a spravidla majú k téme čo povedať. Niektorí sú jemne trápni, niektorí viac, daktorí sú super, niektorí len prázdne trepú dve na tri, iní ponúkajú kvalitné historické vysvetlenie tej-ktorej nadávky. Potešili ma rozumné, triezve, cca 20-minútové stopáže jednotlivých dielov. Hoci väčšine epizód dávam „len“ 3*, ako celok to funguje a je to zábavné a vynaliezavé. Takže s prižmúreným okom pridávam aj štvrtú hviezdu. Fuck! ()

Marze

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Shlédl jsem první díl a moc mě to nebavilo. Hodně filmového času je zde věnováno slovu fuck. Na zahraničních akcích jsme se často bavili významem tohoto slova a jednou dokonce hráli chorvatskou hru, kdy dvojice dostali na papírku napsanou situaci a museli říct patřičný tón slova fuck. Mě osoba hrající přítelkyni řekla Miláčku, jsem potřetí těhotná a já řekl Fuck. V seriálu lidé říkají, jak na ně sprostá slova působí , nebo jak jsou používána v dějinách. Pomáhají si ulevit a vyprázdnit se od vzteku. Hodně je v Americe zavádí černoška komunita, případně je zbavuje hanlivosti. ()

PanCitron

Ne, že by to už od pohledu aspirovalo na dokumentární počin roku, ale že to bude v jádru tak nezajímavé, jsem fakt nečekal. Vsuvky odborníků byly sice fajn, ale bylo jich málo. Cage vcelku zábavně přehrával a poměrně dobře fungoval jako takový ten vtipálek mezi informacemi. Bohužel si ale někdo usmyslel, že k zábavě je potřeba i přidat plejádu komiků, u nichž jsem byl občas dost překvapený, jak se dokáží humorem vlastně uživit. Slyšel jsem od nich ledaco, jen ne dobrý vtip. Chápu, že to museli nějak nahustit, aby se dostali na těch dvacet minut stopáže, ale tohle snad jen víc poukázalo na celkovou plytkost předvedeného obsahu. ()

Malarkey

Nemůžete v tom hledat něco významného, to snad ani z dokumentu, který se snaží přijít na to, kdy a z čeho přišla v angličtině slova jako jsou fuck, shit, bitch a další, nejde. Na druhou stranu je tu ale průvodce šesti epizodami Nicolas Cage a tím jsem vlastně odpověděl za vše. Jako kdyby jste někomu dali bakalářskou práci na nějaké téma někomu charismatickému a ten to prodal. Jednohubka, zajímavá tak akorát, zábavná taky tak akorát. ()