Proměna

• USA Turning Red (více)

Příběh filmu pojednává o třináctileté dívce Mei Leeové, která se samovolně proměňuje v obří červenou pandu, ale jen když příliš rozrušená, což je bohužel prakticky neustále. Dívku Mei navíc silně znervózňuje její až příliš starostlivá maminka Ming, která se od své dcery téměř nikdy nevzdálí. (Falcon)

666Carnage

Klasická pixarovka s nádhernou animaci. Příběh dost podobný všem ostatním filmům, kde spolu bojují rodiče a děti, akorát to podání je originální. 75% ()

Elerrina

Živelně roztomilý pohled na holčičí dospívání okořeněný špetkou čínské mystiky. Bohužel ale nemá tolik děje, aby to ospravedlnilo stopáž, a navíc ho do vod průměrnosti sráží obvyklý otravný disney-family závěr o tom, jak se nakonec rodina (v tomto případě jen její ženská část) semkne a bude si odpouštět křivdy současné i minulé. ()

iXtr3m3

Pre pubertiakov v rozpuku fajn, ale pre menšie deti ako moja osemročná dcérka a taktiež pre dospelých nie až tak skvelé až na pár vtípkov a humorných situácii. Encanto bolo úplne niekde inde. ()

Asmodin

Film, na který se kouknete jenom jednou, a to abyste zjistili, že jste o nic nepřišli. Nechápu, proč museli tvůrci udělat tak moc nesympatické postavy děvčat. ()

xmatysekx

Animák jsem si velmi užil, myslím, že téma bylo nápaditě zpracované. Na první pohled se mi zdál konec předvídatelný, ale i tak to mělo jakýsi artsy spin a takhle na večer dobrý... ()

Rozjimatel

" I like boys! I like loud music! I like gyrating! I'm 13! Deal with it!"     K tomuto animovanému filmu ma prilákala jeho nominovanie na Oscara a neodradilo ma ani jeho nízke hodnotenie na ČSFD. Film ma ale sklamal svojou plytkosťou, trápnym humorom, umelým dolovaním emócií a k tomu všetkému ešte aj prízemnou hudbou, na hony vzdialenou môjmu vkusu. Vlastne si nespomínam na ďalšiu takto nepodarenú pixarovku, s jedinou výnimkou, ktorou je kvalitou porovnateľný film Monsters University (2013). Príbeh sa odohráva v 90. rokoch, ktoré priniesli také neduhy, akými boli chlapčenské skupiny a tamagoči. A tá chlapčenská skupina vo filme (4*Town) je niečo tak príšerného, že som mal celý čas veľkú dilemu, či náhodou nejde o satiru. Ak to budem brať ako satiru, tak v podstate celá tá dejová linka okolo 4*Town je výborná. Postavy filmu sú len také prázdne karikatúry bez duše, napr. tie 4 strelené kamarátky, ale najmä matka, ktorej ustavičné nezmyselné (alebo skôr debilné) jednanie je ďaleko za hranicou aj na pomery animovaného filmu. Z filmu ma ešte celkom bavilo to dianie okolo premien na červenú pandu (inak zaujímavá metafora), napr. perfektné testy ovládania emócií (mačiatka vládnu).     "He looks like a hobo!" "A hot hobo!" ()

filipvrbik

Docela podprůměrný, nevtipný a infantilní animák. Plno klišé, takřka žádný vtip, celkem docela zklamání. Může se to líbit maximálně tak puberťačkám - vzpomněl jsem si na nejhorší roky Luneticu. Navíc panda působí chvílemi spíš až trapně, tohle se Pixaru nepovedlo...30% ()

Marius_ss

Ďalšia rozprávka v kine, a opäť to isté dookola... rasová a kultúrna vyváženosť (nezodpovedajúca realite) - checked. Značná orientácia na nežnejšie pohlavie - checked. Príbeh o tom, ako je dobre byť iný a hrdý atď... - checked. Ak dám bokom toto novodobé hollywoodske klišé, tak samotný príbeh (hoc nudný) bol prevedený celkom dobre. Humor fungoval, a ak by som bol dievča, tak by ma to asi aj bavilo. Takže sklamanie ako pri "Encante" sa nekoná. No od štúdia, ktoré vyrába najlepšie animáky na planéte Zem, a ktoré nám ešte pred pár rokmi prinieslo geniálne Toy Story 4, či skvelé "Vpred" - je toto ďalší pokles dole. Pretože ani "Luca", či "Duša" nijako neohúrili. ()

Muel

| Walt Disney | Pixar je v animákoch inde. Povrchne ich filmy vyzerajú ako také filmy o ničom pre deti s farebných vizuálom, vždy sú to hlavne ale filmy so srdcom a hlavne, dokážu baviť či dospelých, tak aj deti. Turning Red očividne výnimkou nie je a režísérka kraťasu Bao Domee Shi si tu blysla úctyhodný debut hodný animáku roku. Ok pravdepodobne to v lete tromfe Lightyear, každopádne toto je jednoducho poctivý Pixar so všetkým, čo k tomu patrí, nie najlepší, ale určite neurážajúci ľahký nadpriemer, kde má milo prekvapila linka s mamou. Veru fajn teda, ale v lete mi rakeťák musí vytrieť zrak. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

zahadum

Ničím to neoslovilo, Pixar úpadok pokračuje bohužiaľ a nezachránia ho už žiadne podobné nezmysly ako bolo toto. Podprahovo tam bolo kopec signálov k zmene svojho života a ktovie čo sa tým presne myslelo...nebudem to rozoberať. 30 % ()

CaptainCzech

Pixar je u mě zárukou kvality a horší než průměr jsou pro mě do dneška akorát Auta 2. Bohužel Proměna se tomu poměrně přiblížila. Sice se nám tu chce předvést téma rodičů, kteří chtějí svým dětem vnucovat své vlastní sny a cíle + dítě snažící se dát najevo svůj vlastní názor a jít životem svou cestou. Což je fajn námět, bohužel ne v tomto filmu. Až na otce hlavní postavy mi přišli všichni absolutně hrozní. Od afektované Mei, přes tragickou její crew, až po matku, která nemá zábrany či soudnost. Avšak ať jen nekydám špínu, tak humor je tu většinou trefný a začátek mě hodně bavil. Bohužel s přibývajícím časem to bylo horší a uječenější. Za mě 2* a na tuto Pixarovku se sám od sebe znovu nepodívám. ()

SpeedyCZ

Je to hodně dlouho, co jsem viděl film, který mi zcela nesedl. Pixar to risknul jako vždycky po svém. Vztah matek s dcerami je napříč věkem pořád stejný a řeší se stále obdobná trable. Jenže podobně myšlený a formovaný film sedne málokterému divákovi. A to i přes to, že city a vztahy v rodině umí Pixar na jedničku. Cílovka budou asi dvanáctiletá děvčata, do kterých se jen těžko jako chlap a ještě ve svém věku vcítím. Komerční potenciál je dle mého velmi omezený a sázka na Disney+ byla od myšáka imho jediná možná. Letošní klání vyhrálo Disneyovské Encanto navzdory svému průměru. Je mi líto. Budu se ale těšit u Pixaru zase příště. ()

BOURQUE

Výsledok ďalšieho „Disney meets Pixar“ jak vizuálne, tak aj obsahovo má svoje rezervy. Koncepcia nie je zlá, základy príbehu sú síce veľmi dobre známe, ale za to servírované v takej forme, aby podobnosť „stále tej istej formy“ bolo čo najviac minimalizované. Postavy dobré, ale pocitmi a emóciami sa pohybujú spíš na dvojrozmernej rovine. Potenciál, ktorý skrýva červená panda, nie je dostatočne využitá. P.S.: Tie červené vlasy sú proste cool! Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

bulbasaur

Mám rád tento štýl animácie, prehnané pohyby ale urobené s detailom pre cit a emócie postáv. Často som sa zasmial práve na tom ako sa postavy reakčne hýbu. A príbeh celkovo uspokojil. Pixar je , bol a bude stále nadštandardom v žánre ktorý sám definoval. ()

panvasik

Kromě přepáleného a přehnaně velkolepého konce musím říct, že se jedná o takovou moderní "pohádku" kdy se film zaměřuje na dospívání. Takových filmů by se v dnešní době hodilo více. Bylo to vtipné, nápadité a pro mladé holky i možná důležité (ale co já vím, přeci jenom se v tom nevyznám... :)) Možná, že to není to nejlepší co nám Pixar, kdy nabídl, ale bylo to zábavné na sledování a já jsem si to užil. Pixar opět nešlápl vedle, gratuluji... Klidně by jsem to uvítal i v mužské verzi nebráním se a možná se i zase o něco příučím :D Doslova tady dávám Pixaru free kontent :D 70% ()