Režisér John Waters přináší zvrat do každodenní průměrnosti života na předměstí. Ve veselé satiře Šest vražd stačí, maminko! uvidíte Kathleen Turner v roli zdánlivě dokonalé hospodyně Beverly Sutphin, která se nezastaví před ničím, aby zbavila okolí každého, kdo nedodržuje její morální kodex. Šest vražd stačí, maminko! je provokativní, ostrá komedie, u které se nepřestanete smát! (Magic Box)

Oskar

Zkuste si představit Doris Day v roli sériové vražedkyně, ale v obvyklém kontextu jejích filmů, a získáte docela přesnou představu o kreaci Kathleen Turner v této komedii. Její Beverly Suthpinová je přesně taková "správná mamka" z paralelní reality rodinných filmů z amerického předměstí. V tomto světě nenajdete neposekaný trávník, neroztříděný odpad, neuklizený byt. Snad tam ani neprší. Jeho obyvatelé chodí i doma vždy perfektně upraveni, ke dveřím sousedů se neodváží jinak než s čerstvě upečeným koláčem a thymolinovým úsměvem na rtech. Možná vás to překvapí, ale tohle všechno není samo sebou. I za neposkvrněnými bílými ploty žijí tací odpadlíci, kteří nerecyklují papír, občas jim ujede nějaká ta kletba a dokonce mlaskají při jídle. Ne, takoví se do světa, vonícího leštěnkou na nábytek nehodí a obětavá Beverly ví, co musí udělat... Narozdíl od filmů Cry-baby a Dirty Shame, kde mi připadalo, že John Waters skvěle napodobil povrch, ale nevěděl si rady s podvratným obsahem, má Serial Mom výrazně lepší scénář. Z evropského pohledu je to Watersovo "tepání maloměšťáků" možná až moc zdůrazňované, ale film pěkně odsýpá a i když se dělí na dvě poloviny, předtím a potom, co je Beverly odhalena jako sériový vrah, obě jsou stejně zábavné. Osobně se mi Serial Mom líbí o něco víc než tematicky podobné Stepfordské paničky. 70% ()

MartinezZ

Průměrná krimi-komedie se "sériovou mámou", která si bere osobně a až doslova věty typu "to je na zabití, já ji zabiju a chci, aby umřel/a". Ano, mohlo to být ještě zajímavější, ale mě to sedlo, protože takováhle blbost, kde vulgarity a drobné vnitřnosti jsou používány s humorem a vtipem a ne k laciné bezúčelnosti (jak už je, bohužel, zvykem), se zase tak moc nevidí. ~~~ Rozhodně si odteď dávejte bacha, abych vás nenačapal, jak urážíte zubaře, žerete živé bytosti, nepoutáte se v autě, porušujete nepsaná módní pravidla nebo, nedejbože, NETŘÍDÍTE ODPAD! Protože to, to je fakt na zabití. ~~~ "Vůbec netřídí odpad. Nesnáším jí." "A jak já ji nesnáším, někdo by ji měl zabít." "Pro dobro planety by měla umřít..." ()

freddy

Něco takového jsem ještě neviděl! Tohle je tak specifický film, že ho snad ani nelze nijak zařadit. Celkově bych to označil jako rodinný film skloubený s komedií a doplněný trochou hororu. Čistý horor to není, protože u tohohle se prostě ani bát nedá. Nejvíce se to asi blíží označení hororová komedie, i když se u toho asi nelze bát a nemyslím, že by se někdo u vraždících scén mohl bát. Film je navíc natočený podle skutečné události, což mu dodává ještě více na zajímavosti. Ale přestanu rokovat o žánru a pustím se do hodnocení filmu samotného. Tohle je prostě úlet. Mnohokrát jsem se během filmu zasmál a vraždy byly provedené tak přirozeně, že jsem se ani chvilku nebál. Příjemně mne zde překvapil Matthew Lillard (zahrál si syna hlavní hrdinky), kterého znám spíše z jeho novějších filmů, hlavně tedy jako parťáka Freddieho Prinze Jr. z filmů Taková normální holka, Letní vzplanutí, Scooby-Doo, atd. Tohle je jedna z Lillardových prvních rolí a do své role se naprosto hodil. Potěšila i Suzanne Somers, která si zde zahrála samu sebe. Prostě u mě vládne spokojenost, protože něco takového jsem opravdu ještě neviděl a je to dost povedené dílko. Takže celkově je to za čtyři hvězdičky a určitě doporučuji, protože jiný takový film asi těžko najdete. ()

Morholt

Zatímco svět pomalu doceňoval Volný pád jenž táhla dvojice Schumacher-Douglas, spojila se paní Roseová-Turnerová s Johnem Watersem, aby bejvalýmu ukázala, že je nejen dobrá herečka, ale aby si z toho jeho aktuálního fláku i tak trochu vystřelila. To první se jí povedlo beze zbytku, v tom druhém byly rezervy nejspíš proto, že Waters vlastně pořádně nevěděl, co chce točit, takže vznikl slepenec satiry, parodie i klasické rodinné a černé komedie. Pan režisér si toho halt vzal moc a nepodařilo se mu všechny komediální žánry sladit, což je někdy až zoufale vidět. Nicméně převládají pozitiva a soudní proces je prostě boží. 60% ()

Ironfood

Námět na mě nepůsobil nijak zvlášť originálně, ale slušná černá komedie by se na jeho základě určitě natočit dala. Jenomže by to chtělo humor a nějakou atmosféru. Tenhle snímek působí jako kombinace špatného rodinného sitkomu s céčkovou hororovou komedií pro teenagery. Tvůrci se prakticky vůbec nezabývají vývojem motivace vražedkyně, což by podle mě mohlo přinést pár vtipných okamžiků. Taky mi dost vadilo extrémně nesmyslné chování většiny lidí, obzvlášť policistů. ()

• Film, který Chip (Matthew Lillard) sleduje na kazetě, je Blood Feast (1963). (JasonIX)