Beverly Sutphinová je vzorná manželka a hospodyňka. Jenže je trochu neurotická a uklidní ji pouze pomlouvačné, často až obscénní hovory, kterými nejčastěji obtěžuje sousedku. Na její pohoršování a šíření pomluv doplatí životem několik obyvatel městečka. Důkazy proti Beverly vedou až k jejímu zatčení a následnému soudnímu procesu. Žena je velmi populární a obyvatelé ji neberou jako vraha, ale spíše jako slavnou osobnost. Příběh byl natočen podle skutečné události! (oficiální text distributora)

Oskar

Zkuste si představit Doris Day v roli sériové vražedkyně, ale v obvyklém kontextu jejích filmů, a získáte docela přesnou představu o kreaci Kathleen Turner v této komedii. Její Beverly Suthpinová je přesně taková "správná mamka" z paralelní reality rodinných filmů z amerického předměstí. V tomto světě nenajdete neposekaný trávník, neroztříděný odpad, neuklizený byt. Snad tam ani neprší. Jeho obyvatelé chodí i doma vždy perfektně upraveni, ke dveřím sousedů se neodváží jinak než s čerstvě upečeným koláčem a thymolinovým úsměvem na rtech. Možná vás to překvapí, ale tohle všechno není samo sebou. I za neposkvrněnými bílými ploty žijí tací odpadlíci, kteří nerecyklují papír, občas jim ujede nějaká ta kletba a dokonce mlaskají při jídle. Ne, takoví se do světa, vonícího leštěnkou na nábytek nehodí a obětavá Beverly ví, co musí udělat... Narozdíl od filmů Cry-baby a Dirty Shame, kde mi připadalo, že John Waters skvěle napodobil povrch, ale nevěděl si rady s podvratným obsahem, má Serial Mom výrazně lepší scénář. Z evropského pohledu je to Watersovo "tepání maloměšťáků" možná až moc zdůrazňované, ale film pěkně odsýpá a i když se dělí na dvě poloviny, předtím a potom, co je Beverly odhalena jako sériový vrah, obě jsou stejně zábavné. Osobně se mi Serial Mom líbí o něco víc než tematicky podobné Stepfordské paničky. 70% ()

Hunt

HUDBA: Basil Poledouris; Potencial velký, skvělá Kathleen Turner, která již tak excelovala v podobně laděném (avšak mnohem mnohem lepším filmu Válka Roseových) a zajímavý námět (který překvapivě vznikl dle pravdivého příběhu), avšak emocionální nevyváženost scén a celého vyprávění nechávají v divákovi pocit promarněné šance. ()

Campbell

Docela jsem se bál protože Waterse znám spíše jako nechutnýho herce, ale dost kultovního, než jako režiséra. Navíc jak ho znám tak jsem se bál že tohle bude nechutná ulítlost, nicméně je to ulítlost ale zábavná a kupodivu se drží poměrně u země, takže žádné oplzlosti. Jistě jsou tu sprostá slova a všechno, ale působí to zábavně a rozhodně ne nevkusně. Turnerová zahrála duševně narušenou mámu parádně a to její bláznovství bylo fakt parádní. Možná bych film lehce zkrátil ale to je asi jediné co bych filmu vytkl, protože jinak jsem se bavil poměrně dost. Dokonce i vraždy byly slušné a lepší než ve slasherech co jsem poslední dobou viděl. ()

*CARNIFEX*

Tak toto bola solídna sračka :D No a ak je tento film o sériovej vražedkyni naozaj podľa skutočnosti (myslím obsahovo - nie formou podania, lebo toto je jedna obrovská, sarkastická absurdita, totálne pritiahnutá za vlasy), tak to ma poser. P.S.: Herecký výkon Kathleen Turner je fakt výborný! Objektívne na tri, ale Ja pre tento krát veľmi rád prihodím .. ()

freddy

Něco takového jsem ještě neviděl! Tohle je tak specifický film, že ho snad ani nelze nijak zařadit. Celkově bych to označil jako rodinný film skloubený s komedií a doplněný trochou hororu. Čistý horor to není, protože u tohohle se prostě ani bát nedá. Nejvíce se to asi blíží označení hororová komedie, i když se u toho asi nelze bát a nemyslím, že by se někdo u vraždících scén mohl bát. Film je navíc natočený podle skutečné události, což mu dodává ještě více na zajímavosti. Ale přestanu rokovat o žánru a pustím se do hodnocení filmu samotného. Tohle je prostě úlet. Mnohokrát jsem se během filmu zasmál a vraždy byly provedené tak přirozeně, že jsem se ani chvilku nebál. Příjemně mne zde překvapil Matthew Lillard (zahrál si syna hlavní hrdinky), kterého znám spíše z jeho novějších filmů, hlavně tedy jako parťáka Freddieho Prinze Jr. z filmů Taková normální holka, Letní vzplanutí, Scooby-Doo, atd. Tohle je jedna z Lillardových prvních rolí a do své role se naprosto hodil. Potěšila i Suzanne Somers, která si zde zahrála samu sebe. Prostě u mě vládne spokojenost, protože něco takového jsem opravdu ještě neviděl a je to dost povedené dílko. Takže celkově je to za čtyři hvězdičky a určitě doporučuji, protože jiný takový film asi těžko najdete. ()

• Film, který Chip (Matthew Lillard) sleduje na kazetě, je Blood Feast (1963). (JasonIX)