Šest vražd stačí, maminko!

Serial Mom

Šesť vrážd stačí, mamička

Komedie / Thriller

USA, 1994, 95 min

Něco takového jsem ještě neviděl! Tohle je tak specifický film, že ho snad ani nelze nijak zařadit. Celkově bych to označil jako rodinný film skloubený s komedií a doplněný trochou hororu. Čistý horor to není, protože u tohohle se prostě ani bát nedá. Nejvíce se to asi blíží označení hororová komedie, i když se u toho asi nelze bát a nemyslím, že by se někdo u vraždících scén mohl bát. Film je navíc natočený podle skutečné události, což mu dodává ještě více na zajímavosti. Ale přestanu rokovat o žánru a pustím se do hodnocení filmu samotného. Tohle je prostě úlet. Mnohokrát jsem se během filmu zasmál a vraždy byly provedené tak přirozeně, že jsem se ani chvilku nebál. Příjemně mne zde překvapil Matthew Lillard (zahrál si syna hlavní hrdinky), kterého znám spíše z jeho novějších filmů, hlavně tedy jako parťáka Freddieho Prinze Jr. z filmů Taková normální holka, Letní vzplanutí, Scooby-Doo, atd. Tohle je jedna z Lillardových prvních rolí a do své role se naprosto hodil. Potěšila i Suzanne Somers, která si zde zahrála samu sebe. Prostě u mě vládne spokojenost, protože něco takového jsem opravdu ještě neviděl a je to dost povedené dílko. Takže celkově je to za čtyři hvězdičky a určitě doporučuji, protože jiný takový film asi těžko najdete.(22.9.2008)

Zatímco svět pomalu doceňoval Volný pád jenž táhla dvojice Schumacher-Douglas, spojila se paní Roseová-Turnerová s Johnem Watersem, aby bejvalýmu ukázala, že je nejen dobrá herečka, ale aby si z toho jeho aktuálního fláku i tak trochu vystřelila. To první se jí povedlo beze zbytku, v tom druhém byly rezervy nejspíš proto, že Waters vlastně pořádně nevěděl, co chce točit, takže vznikl slepenec satiry, parodie i klasické rodinné a černé komedie. Pan režisér si toho halt vzal moc a nepodařilo se mu všechny komediální žánry sladit, což je někdy až zoufale vidět. Nicméně převládají pozitiva a soudní proces je prostě boží. 60%(26.12.2010)

• Kanibal39

Silné momenty to má, ale je ich pramálo a Watersov humor mi očividne nesedí, čo som zistil už v plameniakoch. Tam som však kvitoval, že ma dokázal zhnusiť a zaskočiť, toto je divácky určite prístupnejší film, ale aj nudnejší. Pravdupovediac, neviem či ma mali baviť repliky alebo teatrálnosť vrážd, každopádne to vo všetkých rovinách zostalo mdlé. Nefungovalo to ani ako vážny film, ani ako čierna komédia, to by bolo treba viac tlačiť na pílu spoločenskej nekorektnosti.(19.7.2020)

Ačkoli ten film operuje s mnoha klišé, všechna jsou vlastně tak trochu mimo; mají parodický potenciál, ale nadsázka nejde do absurdna, spíš se všechno děje tak normálně a přirozeně, že si jeden ťuká na čelo. Už jen ta premisa: vraždy za maličké neřesti, kvůli kterým by jeden vraždil. Proces je krásná ukázka rétorických (a nepřípustných) kliček, kterými seriáloví Perry Mason, Matlock a já nevím kdo usvědčovali vrahy, ovšem opět naruby. Kathleeen Turner jako dokonalá manželka a máma byla opravdu k zulíbání(3.10.2010)

Na tenhle film jsem málem zapomněl. Je to taková ta černá, šílená komedie které se dnes už moc netočí. Kathleen Turner je báječná a celkově je to prostě úchylnost jak má být. Hned mě zaujala i hudba a jak by ne když je od Basila Conana Poledourise. Pokud máte rádi černí podivné komedie tak hurá do toho.(23.4.2015)

• - Film, který Chip (Matthew Lillard) sleduje na kazetě, je Blood Feast (1963). (JasonIX)