Šest vražd stačí, maminko!

Serial Mom

Šesť vrážd stačí, mamička

Komedie / Thriller

USA, 1994, 95 min

Na tenhle film jsem málem zapomněl. Je to taková ta černá, šílená komedie které se dnes už moc netočí. Kathleen Turner je báječná a celkově je to prostě úchylnost jak má být. Hned mě zaujala i hudba a jak by ne když je od Basila Conana Poledourise. Pokud máte rádi černí podivné komedie tak hurá do toho.(23.4.2015)

Něco takového jsem ještě neviděl! Tohle je tak specifický film, že ho snad ani nelze nijak zařadit. Celkově bych to označil jako rodinný film skloubený s komedií a doplněný trochou hororu. Čistý horor to není, protože u tohohle se prostě ani bát nedá. Nejvíce se to asi blíží označení hororová komedie, i když se u toho asi nelze bát a nemyslím, že by se někdo u vraždících scén mohl bát. Film je navíc natočený podle skutečné události, což mu dodává ještě více na zajímavosti. Ale přestanu rokovat o žánru a pustím se do hodnocení filmu samotného. Tohle je prostě úlet. Mnohokrát jsem se během filmu zasmál a vraždy byly provedené tak přirozeně, že jsem se ani chvilku nebál. Příjemně mne zde překvapil Matthew Lillard (zahrál si syna hlavní hrdinky), kterého znám spíše z jeho novějších filmů, hlavně tedy jako parťáka Freddieho Prinze Jr. z filmů Taková normální holka, Letní vzplanutí, Scooby-Doo, atd. Tohle je jedna z Lillardových prvních rolí a do své role se naprosto hodil. Potěšila i Suzanne Somers, která si zde zahrála samu sebe. Prostě u mě vládne spokojenost, protože něco takového jsem opravdu ještě neviděl a je to dost povedené dílko. Takže celkově je to za čtyři hvězdičky a určitě doporučuji, protože jiný takový film asi těžko najdete.(22.9.2008)

• Ironfood

Námět na mě nepůsobil nijak zvlášť originálně, ale slušná černá komedie by se na jeho základě určitě natočit dala. Jenomže by to chtělo humor a nějakou atmosféru. Tenhle snímek působí jako kombinace špatného rodinného sitkomu s céčkovou hororovou komedií pro teenagery. Tvůrci se prakticky vůbec nezabývají vývojem motivace vražedkyně, což by podle mě mohlo přinést pár vtipných okamžiků. Taky mi dost vadilo extrémně nesmyslné chování většiny lidí, obzvlášť policistů.(26.10.2011)

Zatímco svět pomalu doceňoval Volný pád jenž táhla dvojice Schumacher-Douglas, spojila se paní Roseová-Turnerová s Johnem Watersem, aby bejvalýmu ukázala, že je nejen dobrá herečka, ale aby si z toho jeho aktuálního fláku i tak trochu vystřelila. To první se jí povedlo beze zbytku, v tom druhém byly rezervy nejspíš proto, že Waters vlastně pořádně nevěděl, co chce točit, takže vznikl slepenec satiry, parodie i klasické rodinné a černé komedie. Pan režisér si toho halt vzal moc a nepodařilo se mu všechny komediální žánry sladit, což je někdy až zoufale vidět. Nicméně převládají pozitiva a soudní proces je prostě boží. 60%(26.12.2010)

• Hunt

HUDBA: Basil Poledouris; Potencial velký, skvělá Kathleen Turner, která již tak excelovala v podobně laděném (avšak mnohem mnohem lepším filmu Válka Roseových) a zajímavý námět (který překvapivě vznikl dle pravdivého příběhu), avšak emocionální nevyváženost scén a celého vyprávění nechávají v divákovi pocit promarněné šance.(20.9.2006)

• - Film, který Chip (Matthew Lillard) sleduje na kazetě, je Blood Feast (1963). (JasonIX)