Historicky první snímek oceněný Oscarem za nejlepší film vypráví příběh milostného trojúhelníku, když se dva mladí chlapci Jack Powell (Charles "Buddy" Rogers) a David Armstrong (Richard Arlen) zamilují do jedné dívky, Mary Preston (Clara Bow). Z obou rivalů v lásce se stanou přátelé, když po vstupu Spojených států do první světové války společně bojují proti Němcům jako bojoví stíhači. Za letecké bojové scény získal snímek druhého Oscara v kategorii nejlepší technické efekty. (contrastic)

Wiliem

Tak nějak nevím ale jediné co se dá na snímku skutečně ocenit je to že po technické stránce je opravdu vzhledem k době vzniku na vysoké urovni. Tím ale má chvála končí, příběh je totiž až neskutečně kýčovitý, jednoduchý, místy nesouvislý, prostě skutečně jak když někdo v dnešní době natočí Pear Harbor, kde zapomenou na příběh a soustředí se pouze na efekty. Otázka je podíval bych se na film znovu, jednoznačná odpověď zní ne, takže tomu odpovídá i mé hodnocení. Jo a hudba je ve snímku naprosto otřesná. 50% ()

JohnMiller

Podľa filmovej ceny Oscar: najlepší film roku 1928. Prekvapivo ma tento vojnový film bavil. Celé sa to začína jednoduchou romantickou zápletkou(milostný trojuholník neskoršie až štvoruholník) avšak po čase sa s toho vykľuje drsná vojnová dráma s parádnymi špeciálnymi efektami . Vynikajúce triky vyzdvihujú tento film do výšin. Režisér William A. Wellman musel byť minimálne veterán s vojny, pretože tu cítiť, aj keď to je naozaj starý film, neuveriteľnú autentickosť s bojov. Nečudoval by som sa keby že sú niektoré zábery vystrihnuté s s frontu. Naozaj to miestami vyzeralo až tak reálne. Na ten rok neuveriteľné vzdušné boje a celkom pôvabná herečka Clara Bow. Jediné čo sa mi fakt nepáčilo bola dookola hraná tá istá hudobná téma. divákovi to po určitom čase začne udierať na city. A to negatívne. ()

kinderman

Po realizační stránce naprosto brilantní film, co se týká zdejšího obsahu, oba mládenci se nezamilují do Mary (ta sní o Jackovi), nýbrž do Sylvie (jejíž srdce patří Davidovi). Navzdory tomu je Wellmannův snímek spíše o síle mužského přátelství, které se v některých momentech projevuje až příliš něžně. Jestli něco pobaví, pak je to postava Mary, která si jako příslušnice Ženské motorizované jednotky plete válku s fanděním na baseballovém zápase. A trochu znechutí jeden ze závěrečných mezititulků, z něhož vyplývá, že válka dělá z chlapců muže. ()

Streeper

Nejlepší na tomhle filmu jsou beze sportu efekty, které na tu dobu byly opravdu skvěle propracované a vypadaly realisticky. Zbytek filmu už mě tolik nezaujal. Byla jsem i dost zklamaná z hudby, která mi přišla, že se do filmu vůbec nehodila, znělo to až příliš cirkusově. Po většinu snímku jsem se nudila, občas jsem se přistihla, že nedávám pozor a myslím na něco jiného. Neuchátilo mě to tolik, jak bych čekala. ()

C0r0ner

Němý film a dvě a půl hodiny stopáže k tomu, to je dost špatná zpráva. Kupodivu se na to ale dalo docela koukat, když člověk samozřejmě promine tu devadesátiletou časovou propast. Bojové scény k tomu byly celkem dechberoucí, takže to jako často dojíždí na délce, která byla opravdu těžce přestřelená. 50% ()

zette

Budu patrit mezi mensinu, kdyz reknu, ze na prvnim miste me zaujal pribeh, pak az genialni technicka stranka. Namet neni nicim vyjimecny, milostny trojuhelnik-valka-pratelstvi... I pres velkorysou stopaz se ve filmu porad neco deje a udrzel si mou pozornost od zacatku do konce. Zajimave postavy, akce, trocha napeti a humoru. Herci take dobri, psane dialogy poutave a maji hlavu a patu. Zpusob, jakym jsou natocene letecke bitvy ci valka v zakopech je fantasticka a pusobi velmi realne. Film, kteremu nechybi vubec nic, skoda, ze je u nas temer neznamy. Jedine, co bych mohl vytknout je hra na nacionalistickou strunu, to vsak vzhledem k temer sto let staremu filmu rad prominu. Ocenuji, ze damy mely oholene podpazi:-)! ()

Mamie

Důvod koukat na tenhle film vlastně byla jen taková zvědavost, ale výsledek mě naprosto ohromil! Nikdy bych neřekla že se mi může líbit takto starý film, a ještě k tomu když je němý. Ale jak už jsem řekla výsledek je úžasný! Můžu doporučit. ()

majo25

Veľkolepo poňatý film ešte z čias nemej éry, ktorý stojí hlavne na bohatej výprave a na tú dobu dobrých efektoch a zaujímavých kamerových snímkoch. Letecké a bojové scény boli zaiste vo svojej dobe úchvatné. Príbeh mi pripadal viac ako taká vojnová oddychovka s momentami, keď sa išlo do strmých dramatických scén a po ich skončení opäť hop naspäť do užívania si života. Trochu mi vadila aj dlhočizná stopáž. ()

Babous

"Víš co máš udělat, když padá hvězda?" Příběh tvoří krásný kruh, na konci se vrací zpátky na začátek a i když to je trochu kýč, pořád to funguje. Z dnešního pohledu mě překvapilo, jak svižný děj film má - prakticky jsem se nenudil, pouze některé bitevní scény by mohly být kratší. Hudba je parádní a některé záběry letadel v oblacích působí jako symfonie. Oscar zde je zasloužený. ()

vitekpe

Velkolepe drama, romanticky epos odehravajici se za prvni svetove valky. Vytecna Clara Bow, skvele a necekane letecke zabery (zejmena pak nehody), uveritelne sceny z bojiste... a do toho melodramaticky pribeh dvou kamaradu a jejich kamaradky... ()

maty39

Na tento film jsem se podíval jen kvůli scénám leteckých soubojů. Nečekal jsem nic extra a možná proto jsem byl docela překvapen. Alespoň po technické stránce vypadají Wings velmi zajímavě. Ani samotný děj nenudí (a to i přesto, že veškeré dějové zvraty byly od té doby k vidění minimálně tisíckrát v tisících filmech) ()

Matli

První film, který získal Oscara za nejlepší film jsem prostě musel dát. A Oscar je zasloužený i na tu dobu. Fakt pěkně natočený s ''parádníma'' efektama, pro náročného diváka určitě správná volba, je fakt, že na to, že je to němý film jsem si nezvykl, ale nějak zvlášť to nevadí. 68% ()

Carthorias

LFŠ 2018, Film 7: Přelomový film! Nemluvím jen o kameře a vzdušných soubojích, ty jsou i na dnešní poměry famozní, ale mám na mysli také scénář. Dva rivalové, posléze i bratři ve zbrani, bojující se skopčáky, láskou, válkou atd. Na dnešní poměry klišé nad klišé., na tehdejší dobu to ale muselo být zjevení. A to ani nemluvím o zvratech, kterými se to ve filmu jen hemží. Natočit z tohoto remake, bude to hit i dnes. ()

Biopler

Na začiatku ma film dostal svojou svižnosťou vyprávania a neskôr skvelou technickou stránkou, pri ktorej treba uznať kvality tvorcov. Film však obsahuje aj kopec vaty, pátosu a smiešnych fráz typu "na vojnu šiel ako chlapec, z vojny sa vracia ako chlap". Nepresvedčivo pôsobí aj línia s dievčaťom, ktoré na začiatku zamýšľal hlavný hrdina podľa titulkov ponechať napospas požiaru, no akosi k nej precitne, hoci si celý film robí zálusk na inú. ()

Kragujevac

Klasický americký romantický příběh, o mladých lidech a o tom, jak je schopná válka ovlivnit kohokoliv. Z poměrně bezstarostného mladíka Jacka Powella, se stává muž, který své mládí zanechal kdesi na frontě. Spolu se svým konkurentem o svou lásku se přidá do armády,kde se postupem času spolu spřátelí. Jejích přátelství je natolik velké, že poté co se Jack dozví o smrti svého kamaráda, tak se rozhodne pomstít jeho smrt. To však netuší jaké jeho rozhodnutí dostane nečekaný obrat. Na filmu jsem obdivoval letecké bitvy a bombardování města. Ty jsou na svou dobu perfektně natočeny, až jsem s úžasem místy přestával dýchat. Dále mě velice rozesmál opilecký stav Jacka a jeho běhání za bublinami. Na youtube jsem viděl, že se tento film prodává i v Blue-Ray edicy. To musí být neskutečný zážitek, a to především z toho hlediska, že akční scény musí vyznít ještě efektivněji. Film bych doporučil hlavně díky speciálním efektům které jsou na svou dobu nevidané ! ()

Martensson35

Kdo může natočit lepší válečný fim, než ti, kteří tím sami prošli v kokpitech dvojplošníků a dostanou hromadu prachů a k dispozici celý armádní fundus. Prim hrají samozřejmě velkolepé bojové scény, jako podklad pak relativně jednoduchý příběh, který přes lehkou naivitu a těžký patos, nepůsobí hluchá místa a vyustěním mě nadchl. Důstojný debut pro první ročník cen Akademie. ()

Týnidlo

Dávám 5*, protože vše, co od filmu chci, zde bylo. A to, že Wings je z roku 1927 mu naprosto neubírá nic na kvalitě. Zírala jsem jako puk, když mi došlo, že jednou větou se dá vyjádřit pětiminutový blok filmu... Byla jsem z toho naprosto okouzlená a nadšená! Během filmu jsem se i zasmála - povětšinou scény s Clarou Bow, u leteckých soubojů jsem zaujatě civěla - na svou dobu moc pěkné záběry, a na konci jsem utřela jednu nebo dvě slzy. Přestože jsem tak nějak tento konec čekala, přikládám to spíš nespočetně mnoha filmům, které jsem již dříve viděla, tím chci říci - žít v roce 1927, na tohle bych nikdy nezapomněla. ()

Nahmair

Veľkofilm z časov dávno minulých, časov čiernobielych, nemých, keď bol hudobný doprovod ešte naživo. Vidno na ňom, že bol na svoju dobu pekne drahý. Originál ale nebol vôbec. Má v sebe snáď všetky filmové klišé, od milostného trojuholníka, až po nerozlučné priateľstvo z vojny, a tak ďalej. Zo srandy, skúste si pred pozeraním the Wings premyslieť, o čom by cca film mohol byť, a ja verím, že aspoň z polovice budete mať pravdu. Nebol to ale príbeh, ktorý divákov lákal do kín, ale špeciálne efekty. Verím, že vtedy letecké súboje vyrážali dych, žiaľ 80 rokov, je 80 rokov, a dnešný divák si len povie: „Meh, málo dynamické“ a bez vzrušenia pozerá ďalej. Ale aj tak, na tú dobu je obdivuhodné, čo všetko dokázali. Keď ale príbeh nie je svetoborný, efekty zastarané, prečo sa teda oplatí film vidieť? Kvôli remeselnej zručnosti. Herci sú výborní, obzvlášť ústredná trojka, vtipné scény ostali vtipné aj po 80 rokoch a celkovo, nato že to má temer dva a pol hodiny, prekvapivo to odsýpa. K nemým filmom som z úcty k starším vždy zhovievavejší, a preto hodnotím za 4 hviezdičky. ()