Generálova dcera

• Německo The General's Daughter (více)

Můžete se vydat správnou cestou, špatnou cestou, anebo můžete zvolit cestu vojenskou. Teď záleží na tom, jakou z nich si zvolí armádní vyšetřovatel Paul Brenner, který se na vojenské základně Fort MacCallum snaží objasnit vraždu přitažlivé kapitánky. Madeleine Stowe hraje Brennerovu spoluvyšetřující případu - coby armádní poradkyně pro případy znásilnění. Je to "hra na kočku a myš, kdy váš odhad na to, jak to skončí, bude totálně vedle." (Magic Box)

snake

Ve filmu nevidím nic jiného, než obyčejný thriller s prostředí americké armády (bohůžel hvězdy a pruhy mě doopravdy neberou) . John Travolta mně přijde zcela toporný, ostatně jako v 90% jeho filmech.Režie není ničím zajímavá a k tomu mě tyto filmy připadají všechny stejné.Jo a "movie",Tomb Raider je sice sračka ale aspoň s kapkou originality a špetkou humoru.Tento film nemá ani jedno. ()

Cortyx

vyborne krimi z vojenskeho prostredi. Paradni zakonceni ( kdyz jsem videl poprve tak jsem netusil ze to takhle dopadne) ()

george82

Zajímavé a ožehavé téma. Tohle Travoltovi docela sedlo, ale celkově to trochu ztratilo s přibívajícími minutami dech. ()

PlayEasy

Tento film pro nás překvapivě nezapadl do přívalu béčkových detektivek, ale naopak svým originálním a stylovým pojetím z ní vystoupil. Přesto hvězdné obsazení s poměrně toporným Travoltou v čele (snad až na Cromwella a Woodse) nefunguje, no režisér nás v napětí taky nedokázal udržet v napětí  a dostala nás hláška ve zdejším obsahu "váš odhad bude totálně vedle" :-) Buď jsme teda géniové jako Hercule Poirot či Sherlock Holmes nebo je tento film pěkně očekávaný ;) 60% ()

johnsnow

Podarená detektívka s celkom slušnými zvratmi, zaujímavým rozuzlením a jednou dobrou akčnou scénou ktorá ale prebehne už v prvých minútach. 4* ()

seba

Spíše průměrný thriller. Travolta ujde, ale uniforma mi k němu příliš nepasuje. Naprosto nejzajímavější postava na malém prostoru je James Woods. ()

Petr59

Tento film není jednoduché hodnotit. Má výrazná pozitiva i negativa, i když v konečném výsledky pozitiva o něco málo převažují. Začnu tím, co se mi nelíbilo, nebo mi moc nesedlo. Já filmy s Travoltou moc neznám, ale vím, že jde o slavné jméno. Nevím, jak hraje v jiných filmech, nicméně tady mě neoslnil. Výkony většiny ostatních herců byly o dost lepší. Proč? Travolta nemá a ani se nesnaží mít žádné charisma, nepůsobí jako inteligentní vyšetřovatel. Namísto toho působí jak z nějaké komedie, je nechutně arogantní, jeho způsob mluvení zavání kromě arogance i hloupou drzostí a hraním si na někoho - kdo si může všechno dovolit. Žádný respekt, žádná skromnost, žádný takt, žádné vychování, jen drsné a drzé řeči arogantního vojáka. V jiném filmu by se to snad i hodilo, koneckonců toho arogantního drzouna zahrál skvěle. Ale tady to patří k silným negativům. Do této role bych obsadil někoho, kdo umí zahrát charismatického a asertivního vyšetřovatele. Takže Travolta to nezvládl.... Dále to vyšetřování bylo samotné zvláštní, nepřirozené, divné. Chvílemi to působilo zmateně... No a teď pozitiva. I když Travolta to absolutně nevychytal, tak výkony většiny ostatních herců mě naopak celkem oslnily. M.Stowe mi sedla nejen svým vzhledem, ale také svým výkonem. Charismatický byl i James Cromwell a jiní. Herecké výkony tedy nadprůměrné a většinou i sympatické. Prostředí nic moc, ale každopádně bylo originální. Příběh byl velmi dobrý, promyšlený. Díky nečekaným zvratům, mlžením o pravdě průběhu vraždy a dobré atmosféře, se podařilo tvůrcům mě napínat, až do úplného konce. Je to nepředvídatelné, překvapující, nutí vás to přemýšlet a sledovat děj, nenudí, tajemné a napínavé. Takže z toho pohledu mírně nadprůměrný thriller. ()

TesterX

Vybornemu scenari pomahaji perfektni dialogy, ktere ani trochu nenudi a jsou predevsim vtipne a to diky Travoltovi, ktery se sve postavy zhostil opet dokonale. Zklamal me jen zdlouhavy a neprilis sokujici konec. Je to za 3 a 1/2 *. ()

veverysiak

Myslím, že toto je tá správna Johnyho poloha, aj keď verím tomu, že kopec moviefans boli pri úvodných titulkoch obozretní a podozrievaví, súc poučení z nemála prešľapov pri jeho experimentovaní s charaktermi, v ktorých sa zbytočne utápal, určite mu k zvýrazneniu pomohol zaujímavý príbeh, ktorý sa síce dal rozvinúť aj pútavejšie a thrilerovitejšie, ale takto aspoň nechal ukázať, čo v Johnym je, ostatné obsadenie je tiež na úrovni, ale v podstate mu hrá komparz, a tak si ho môžeme v pomerne dlhej stopáži slušne vychutnať, takže 80%. ()