Superšpion Orson Fortune (Jason Statham) a jeho tým špičkových agentů naverbují největší hollywoodskou filmovou hvězdu Dannyho Francesca (Josh Hartnett), aby jim pomohl při tajné misi, jejímž cílem je zabránit miliardáři a zprostředkovateli zbraní Gregu Simmondsovi (Hugh Grant) v prodeji nové smrtící zbrojní technologie, která hrozí narušit světový řád. (Vertical Entertainment)

Kamil111

Chemie na place vůbec nefunguje, výprava a kamera hrají druhou ligu (paradoxně přes natáčení v exkluzivních destinacích) a neskutečně ukecanou a nudnou první polovinu zachraňuje až ta druhá, kde se evidentně z nějaké kocoviny probral i režisér a najednou se objevil jeho rukopis. Občas se mu v scénáři něco povedlo, občas si myslí, že zabodoval, ale je jen trapný. V podstatě dvě a půl hvězdy. ()

MoziMedve

Taková průměrná akční komedie která nenadchne ani neurazí. Nic co by stálo za to jít tomu vstříc (do kina, kupovat na Bluray nebo tak podobně) ale pokud nevíte na co byste koukli a tohle bylo v nabídce, tak to není špatnou volbou. Normálně bych film hodnotil asi 3/5, ale Aubrey Plaza ()

CheeseFigure

Tak od Guya Ritchieho som čakal podstatne viac. Zápletka (alebo aspoň jej popis tu na čsfd) mi pripomenul staršiu komédiu Som agent s Eddie Murphym a Owenom Wilsonom. Čakal som niečo podobné. Ale ten Danny Francesco tu bol celkom zbytočný a príde mi, že aj Ritchie občas zabudol, že ho v tom filme má.  Asi nebolo dobré, že som pred týmto filmom videl Johna Wicka 4 a Extraction 2 (oba síce vyšli neskôr, ale hej...podarilo sa mi ich vidieť skôr), pretože mi akcia vo Fortunovej hre neprišla ničím zaujímavá, ba nebojím sa napísať, že mi prišla mdlá. Aubrey Plaza mi liezla na nervy. Hugh Grant ušiel. Statham klasika. Bugzy Malone málo priestoru na to, že mal byť členom tímu. Akurát sa sem tam mihol. Celkovo som sklamaný. Čakal som špionážnu komédiu pod skvelou taktovkou môjho obľúbenca Ritchieho. Ale dostal som mdlý akčný film, ktorý ma takmer ničím nezaujal. Akurát môžem pochváliť pár záberov a asi dva podarené vtipy. Inak asi najslabší Ritchieho film, aký som videl. ()

FexteR

Nový počin Ritchieo, jehož práci nemá smysl popisovat, ovšem tento kousek v porovnání s minulými jeho filmy viditelně pokulhává. Složitá zápletka a zmatečná režie na celkem jednoduché odpočinkové špioňské špioňování není pro tento žánr plusem. Vtipných scén je též pramálo a celý děj se strašně vleče. Co se dá pochválit je charismatické obsazení, z kterého nejvíce září Grant. Nakonec celkem ušlo, ale žádná sláva, alespoň teda na Ritchieo úroveň. ()

SkeeveTulp

Divný mix vtipných prupovídek a nudných keců, skvěle (Grant), průměrně (Statham) a špatně (Plaza) zahraných postav, a místy dost otravné hudby. Děj nemá cenu moc komentovat, standardní akčňárna. Celkově to neurazí, ale ani nenadchne. Vidět a zapomenout. ()

zekon

Zase takový divný Ritchie. Prvních 30 minut maglajz zralý na vypnutí. Naštěstí se to pak rozjede a finále už je znatelný rukopis. Přišlo mi to že to mistr až finalizoval. ()

Yamatosan

Je to fakt škoda. Ritchieho styl se nezapře, ani když jede na volnoběh, z herců hodně potěšil Grant, tyhle jeho postavy mě baví, a Aubrey, jak ta je... no nic, pardon, trochu jsem se zasnil - je nejen krásná, ale i moc dobře hraje. Jenže tomu všemu hrozně podráží nohy scénář typu "viděli jste v jiných filmech", a nebo že docela zábavný nápad s Hartnettem je vlastně využitý tak na půl plynu... no a to je asi i celkově nejpřesnější zhodnocení filmu, že ten prima potenciál takhle promrhali. ()

ValtorLP

Tento snímek bych úplně neoznacil jako skvělý, ale ani jako obyčejný, spíš něco mezi. Přijde mi, že se snaží o něco nového, ale i tak to vypadá ve výsledku podobně jako ty ostatní, každopádně bez herce @Jason Statham by nebyl možná film ani vůbec akční, spíš se jedná hlavně o komedii. Sice ve filmu najdeme pár scén, kde se člověk pobaví, ale do kina bych na to nešel za dnešní ceny. Hodně podobné filmu Mission: Impossible, akorát že horší verze, ale jako snaha byla. Hodnocení 5/10 *** ()

Holly_Molly

Svižnej, vtipnej, akční heist film, kterej po skončení zanechá pouze dvě otázky: O co v tom filmu doprdele šlo a jakou to mělo kurva pointu?! ()

Standey

Guy prostě netočí propadáky. Tady sice nejde o první ligu, ale i tak je Operace Fortune velmi nadprůměrná zábava. ()

madridista78

Skvelý Guy Ritchie opäť nesklamal. Akčná, špionážna jazda s veľmi dobrým obsadením, výbornou hudbou a primeranou dávkou humoru len potvrdzuje, že Ritchie patrí momentálne k tomu najlepšiemu vo filmovom priemysle. Prial by som si, aby každý rok v kinosálach začínal takýmto skvelým počinom. ()

Rosomak1343

Být to další kurýr dam asi klidně 3*, ale od Ritchieo chci asi proste víc. Šel jsem do kina s tím, že po, bohužel, neúspěšném U.N.C.L.E to Ritchie zkusí znova se špionama. Ale místo jeho geniálního, hravého stylu jsem dostal generickou, nudnou akci. Špionský team nemá mezi sebou žádnou chemii, Grant taky moc nepředvedl, není tam vůbec žádná inovace a celé to trvá 2h. Asi první film od GR, který mě opravdu nudil. Celé je to tak strašně průměrně, že jediné neprůměrné je moje hodnocení. Na tohle do kina určitě ne, počkejte si na nějaký stream. ()

Martin0392

Ritchieho styl je opravdu nevídaný, to prokázal ve svém dalším díle. Stejně jako ve svém díle Gentlemani zde předvádí velmi intuitivní vyprávění příběhu, které nesmírně žeru. Největší kámen úrazu má příběh, který není až tak dobrý a v celkovém poměru filmu spíše kazí svou podobu. 4-/5 ()

oashi

Dá tu celkem práci stíhat konverzačky a zároveň i akci: Tady tentokrát jede obojí najednou. -- 6/10 -- Spoiler: Pomiňme fyzikálně nefunkční řešení typu manipulace s potrubím od klimatizace: Že lidé nevědí, že je tam někde výměník, ještě neznamená, že z nich má scénárista dělat blbce. :-/ -- Další špatňák se právě dozvěděl, že peníze ztratí hodnotu, přesto chce být vyplacen v penězích a "bombu" špatňákům klidně nechá? Met to chtít v Bitcoinech nebo ve zlatě, ale takhle to nemá logiku. -- Tohle si nezaslouží být tu červené. ()

karelondatra

Toto není klasický Guy Ritchie, tohle je „doomovka“, kde na jednokolejce nastoupíte do vlaku a jedete pořád vpřed až na konečnou. Z filmu je sice patrný Ritchieho cit pro řemeslo, nic to ale nemění na faktu, že je výsledkem plytký akčňák napěchovaný pro ten žánr typickými lacinými gesty a hláškami, které Guyovu cílovku spíš otravují než baví (obzvlášť Aubrey působí vyloženě trapně, kdykoli se snaží působit jako drsňačka). Guy Ritchieho vnímám jako člověka nastaveného na úplně jiný level a tak vůbec nerozumím, kde se v něm bere potřeba točit se Stathamem tenhle brak (za stejnou škváru považuji i Rozhněvaného muže, zde nevímproč podstatně výš hodnoceného). Jako nic proti akčňákům, jen Ritchie má na víc. ()

Estadra

Tento film je naprosto uzasny. Necekala jsem ze to bude tak dobre. Je to vtipne, akcni a herci jsou tu uzasny. Film jsem videla v kine a az kdyz jsem prisla domu zjistila jsem ze tvurcem tohoto filmu je Guy Ritchie a ja jeho filmy zboznuji.  Na tomto filmu je dobre to ze to neni dlouhotahle. Dve hodiny a deje se tam milion veci. Zadne prazdne a zbytecne dialogy. Spis je tam hodne akce a opravdu se clovek i zasmeje. Za me 5* ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023