Nebožtíci přejí lásce

Avanti!

• Itálie

Che cosa è successo tra mio padre e tua madre?

Nebožtíci žičia láske

Komedie / Romantický

USA / Itálie, 1972, 140 min

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 15.4.1979 (R: ČST 2 = 27.7.1986), réžia českého znenia (ČST Praha) = MIROSLAV KRATOCHVÍL - Romantická komédia v ktorej je presne toľko nahoty s presne takou herečkou, ako sa mi to páči. A žiadna "tlustoprdka" to nie je. :-) Divím sa, že to za komančov nescenzurovali a tlieskam pôvodnému dabingu ČST, ktorý kedysi v 90 - tych rokoch NOVA "natiahla" do remastrovanej kópie. (4.8.2009)(4.8.2009)

Dĺžka filmu mi neprekáža, pokiaľ nie je dôsledkom zdĺhavosti. A tento zdĺhavý bol. Okrem toho to bola komédia, pri ktorej som sa iba párkrát pousmial. Zápletka mohla byť zaujímavá, ale nedostatok tempa a odbiehanie od témy ju pochovalo rýchlejšie, ako Armbruster s Pamelou svojich rodičov. Škoda. Vo filmoch Byt a Niekto to rád horúce dopadla dvojica Wilder-Lemmon oveľa, oveľa lepšie.(12.7.2009)

Jó, rodiče... Minimálně ti moji by se na to měli podívat a definitivně pak pověsit svatozář na hřebík. Výborný film, a to i v případě, že to předem tušíte.(18.1.2017)

„Co se tu vlastně, k čertu děje, v téhle zemi? To by se za starých časů nestalo.“ „Vy pamatujete Mussoliniho?“ a spoustu skvělých hlášek, ale nejen to, prostě dobrý film, kterému jsem nakonec ze sympatií dal těch 5* a určitě si ho za čas zase rád pustím. [viděl jsem dabovanou verzi](17.11.2009)

Americký pohled na Itálii se z počátku vtipně zaměřil na nekonečné polední pauzy, šílené řidiče i mafiánské praktiky, ale pak TO přišlo a seriózní Wendell Ambruster junior se proměnil v hambatého Vildu tokajícího při východu slunce. Moc mě potěšilo pozitivní ladění snímku a pevně věřím tomu, že někdy potkám hotelového ředitele podobného Carluccimu, protože za podobný servis bych si velmi rád připlatil.(5.8.2011)

• - V české verzi s původním dabingem (Brabec, Kopecký) byly cenzorem odstraněny dvě scény. Byly přidány zpět až při vydání filmu na DVD nosičích v ČR. (Gavin87)

• - Jack Lemmon byl Wilderův známý, a proto kvůli němu přepsal scénář, který byl původně pro muže poměrně mladšího. (Fleatful)

• - Roli ředitele hotelu měl původně hrát Walter Matthau, kvůli jeho zaneprázdněnosti byl do role nakonec obsazen Clive Revill. (dopita)