poster

Nebožtíci přejí lásce

 • USA

  Avanti!

 • Itálie

  Che cosa è successo tra mio padre e tua madre?

 • Slovensko

  Nebožtíci žičia láske

Komedie / Romantický

USA / Itálie, 1972, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Frajer42
  ***

  Billy Wilder umí. Tyhle milostné nesmysly mě nikdy nebraly, nicméně tento romantický příběh Jacka Lemmona a jeho lehce boubelaté prázdninové kamarádky se mi docela líbil. Navíc k němu bylo přidáno několik úsměvných momentů s vhodnou hudbou, takže celek není vůbec špatný a i moje neromantická duše ty 3* dát prostě musí.(17.2.2013)

 • genetique
  ****

  Príjemnú, oddychovú romantickú komédiu s tak primitívnym scenárom, ale s ľahkosťou spracovania, hojnosťou vtipu, nadsádzky, a filmového intelektu, už nik nenatočí tak prirodzene a spontánne ako pán Wilder. Krásna spletitosť úprimnej romantiky, čierneho humoru a letnej exotickej dobrodružnosti. Prakticky to už chcelo len viac pristrihnúť minúty, aby bol tento celuloidový účes dokonalý. 85%.(10.11.2008)

 • otík
  ****

  Hrozná škoda přepálené stopáže, protože jinak je to velmi sympatický a milý film s tradičním Lemmonem a moc hezkou Juliet Mills. Také třetí do party, Clive Revill, si zahrál příjemnou a vtipnou ráznou postavu šéfa hotelu, ve kterém se oba hrdinové seznamují se vztahem Lemmonova otce a Millsové maminky. A když se mohli tito dva mít rádi, proč by nemohli i lehce neurotický Lemmon a svobodomyslná Mills? Dobrá romantická komedie bez zásadnějších zvratů, jen opravdu moc a moc dlouhá.(27.12.2016)

 • bloom
  *****

  Opravdu malebná romatická komedie. Billy Wilder vsadil tentokrát na další divadelní hru, ale především na kouzelný ostrov Ischia. Jack Lemmon je opravdu kouzelný po celý film, obzvlášť při svém koupání v ponožkách. Juliet Millsová byla podle mě nejlepší volbou pro roli slečny Pamely a Clive Revill... nějaký jiný herec by roli Carlucciho zahrál méně výrazným způsobem. Navíc u nás jeho výkon podtrhává Miloš Kopecký v českém dabingu, který se opravdu mimořádně povedl. Jacka Lemmona opět mistrovsky přemluvil Vladimír Brabec, v dalších rolích Hana Maciuchová, Jiří Bruder, Josef Bek, Luděk Kopřiva nebo strýček Jedlička...(24.6.2007)

 • nascendi
  ***

  Dĺžka filmu mi neprekáža, pokiaľ nie je dôsledkom zdĺhavosti. A tento zdĺhavý bol. Okrem toho to bola komédia, pri ktorej som sa iba párkrát pousmial. Zápletka mohla byť zaujímavá, ale nedostatok tempa a odbiehanie od témy ju pochovalo rýchlejšie, ako Armbruster s Pamelou svojich rodičov. Škoda. Vo filmoch Byt a Niekto to rád horúce dopadla dvojica Wilder-Lemmon oveľa, oveľa lepšie.(12.7.2009)

 • - V české verzi s původním dabingem (Brabec, Kopecký) byly cenzorem odstraněny dvě scény. Byly přidány zpět až při vydání filmu na DVD nosičích v ČR. (Gavin87)

 • - Jack Lemmon byl Wilderův známý, a proto kvůli němu přepsal scénář, který byl původně pro muže poměrně mladšího. (Fleatful)

 • - Jeptišky jdou na film Love Story, dokonce v hudbě filmu zazní i pár tónů ze soundtracku Love Story... (bo.rec)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace