poster

Nebožtíci přejí lásce

 • USA

  Avanti!

 • Itálie

  Che cosa è successo tra mio padre e tua madre?

 • Slovensko

  Nebožtíci žičia láske

Komedie / Romantický

USA / Itálie, 1972, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LadyPupu
  ****

  Romantika bez zbytečného patosu, milé pohlazení, spousta vtipných momentů... "Neměl byste zájem o bahenní lázeň? - Ne, díky, jednu jsem měl už ve vlaku. - Ve vlaku? - Vypil jsem ji pod jménem espresso."... Původní český dabing (Brabec, Maciuchová, Kopecký) vynikající, celková atmosféra filmu okouzlující. Kdyby byla stopáž o půl hodiny kratší, bylo by to za 5*.(25.4.2016)

 • anderson
  *****

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 15.4.1979 (R: ČST 2 = 27.7.1986+27.9.1987), réžia českého znenia (ČST Praha) = MIROSLAV KRATOCHVÍL - Romantická komédia v ktorej je presne toľko nahoty s presne takou herečkou, ako sa mi to páči. A žiadna "tlustoprdka" to nie je. :-) Divím sa, že to za komančov nescenzurovali a tlieskam pôvodnému dabingu ČST, ktorý kedysi v 90 - tych rokoch NOVA "natiahla" do remastrovanej kópie. (4.8.2009)(4.8.2009)

 • danecek24

  30. Zlatý Glóbus za rok 1972 - cena (1) - *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Jack Lemmon + nominace (5) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Juliet Mills, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Clive Revill, Nejlepší režie - Billy Wilder, Nejlepší scénář - I. A. L. Diamond, Billy Wilder(3.1.2009)

 • D.Moore
  *****

  Do nejmenšího detailu propracovaná komedie s úžasnou dvojicí Jack Lemmon a Juliet Mills a se skvostným Clivem Revillem v úloze profesionálního hoteliéra, který bez mrknutí vyřeší každý problém a spí až v zimě. Právě on mě bavil nejvíce. Píše se, že tenhle film je "téměř tak dobrý jako Někdo to rád horké". Hloupost. Je mnohem lepší. Navzdory stopáži baví od začátku do konce, z mnoha druhů humoru připravuje vyvážený koktejl, který se pije úplně sám.___P.S. Škoda, že na DVD se nedostal televizní dabing, ale zřejmě to nešlo kvůli přidaným (u nás dříve cenzurovaným) scénám.(26.10.2014)

 • Hennes
  *****

  Co se stalo mezi mým otcem a vaší matkou ? Tak z ní originální název komedie a je to podstata celého děje. Komedie s místy černým humorem, s výbornými dialogy a hudbou dokonale "přišitou" tomuto snímku. Povedená a vtipná konfrontace amerického a italského přístupu. Bohatý američan si přijíždí pro tělo svého zesnulého otce. Angličanka zase pro tělo své matky. Na povrch vyjde milenecký vztah obou zesnulých, což je nepřípustné hlavně pro američana (Jack Lemmon). Jenže příjemná žena, italové a jejich pohodový přístup, nádherné okolí Ischie, jsou všechno vlivy, které nechají chladného američana pookřát. Sarkasmus a humor této komedie působí velice příjemně. Co se stalo mezi rodiči, stane se i mezi dětmi.(13.11.2011)

 • - Natáčanie prebiehalo na ostrove Ischia, konkrétne v prístave a v kostolíku Santa Maria del Saccorso, a v mestečku Sorrento, kde sa nakrúcalo ranné kúpanie na pláži a scény v Grand Hoteli Excelsior. (dyfur)

 • - Jeptišky jdou na film Love Story, dokonce v hudbě filmu zazní i pár tónů ze soundtracku Love Story... (bo.rec)

 • - Jack Lemmon byl Wilderův známý, a proto kvůli němu přepsal scénář, který byl původně pro muže poměrně mladšího. (Fleatful)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace