Senzační muzikál, který zůstává ve stínu filmů jako ZA ZVUKŮ HUDBY 'jen' proto, že v kinech naprosto propadl. O tom, proč se tomu tak stalo, by se dalo donekonečna spekulovat, ale dnešnímu divákovi to vůbec nemusí vadit. Julie Andrewsová jako slavná Gertrude Lawrenceová a Daniel Massey jako Noel Coward podávají skvělé výkony, a vůbec nevadí, že Juliin zpěv se značně odlišuje zpěvu Lawrenceové...(31.1.2007)

• rivah

kritická analýza filmu a souvislostí: https://brightlightsfilm.com/wp-content/cache/all/wish-upon-a-star-robert-wises-musical-mess-on-dvd/#.W-bMPGdK1WE http://www.dvdclassik.com/critique/star-wise(10.11.2018)

Jeden z velkých propadáků, které na konci 60. let uvolnily cestu progresivnější filmařině. Kvalita tohoto filmu s písničkami (nikoliv muzikálu v obvyklém slova smyslu) přitom není vůbec tak špatná jako jeho pověst. Největším tahákem příběhu ženy, která ze svých nedostatků učinila své přednosti, je hlavní představitelka, famózní Julie Andrews. Její obrovské nasazení je nezřetelnější během dlouhých revuálních výstupů. Ty společně s „jakože“ dobovými záběry oživují vcelku konvenčně pojaté životopisné drama (začátek připomínající Občana Kanea slibuje více), ale neboť jen málo reflektují osobní život Lawrencové, jsou také příčinou rozdrobenosti filmu. Pouze pár tanečně pěveckých čísel se dotýká toho, co bylo nejspíš hlavním záměrem tvůrců – poukázat, jak dochází v životech velkých hvězd k prolínání zákulisního dění s děním na jevišti. S odstupem se nabízejí také paralely mezi životem Lawrencové a Andrewsové, jiné hvězdy své doby. Hluboko v jejím stínu zůstali ostatní herci, výraznější mužský spoluhráč chybí. Star! přesto obsahuje dostatek bravurně zrežírovaných (divadelních) scén, abyste těch tří hodin nemuseli litovat. 80%(14.6.2010)

Skvělé zakončení jedné éry v hollywoodském filmu. Velký kus práce ve výpravě a choreografii, pocta žánru, přitom velmi osobní (i když retro rámec dodá jemný šmrnc nadhledu) a především na hlavní protagonistce stojící opus. Planetární model hvězdy, pro níž je práce / životní styl vším (sebestravující síla), nedovolující žádné mužské orbitě přiblížit se úplně (kromě povinného happyendu, ale i ten vzhledem ke všemu dosavadnímu zůstává nejistý). Důraz na revokaci revuálních výstupů v kombinaci s pseudo-týdeníkovými zprávami ze života hvězdy odpovídá jejímu permanentnímu unikání před osobním životem a stíráním hranice (či rovnou likvidací) mezi světem skutečně osobním a tím hvězdným.(2.12.2011)

Muzikály mě moc neberou, ale u tohoto tříhodinového jsem se ani chvilku nenudil. Muzikálová složka je vyloženě funkčním prvkem - kromě celkového prostředí se uplatňuje i celými výstupy z představení Gertrude Lawrenc, zpívanými i mluvenými. Jednotlivé časové úseky života slavné hvězdy jsou pospojovány vtipnými pseudodokumentárními komentovanými vsuvkami. Univerzální talent Julie Andrews je obdivuhodný.(1.1.2010)