Jeffrey (Chow Yun-fat) je nájemný vrah. Vezme svou poslední zakázku, aby získal peníze a mohl zaplatit operaci ženě, kterou nechtěně téměř připravil o zrak. Za svou "práci" však nedostane zaplaceno. Naopak je na něj najat profesionální zabiják. Jeffrey se musí spojit s policejním inspektorem (Danny Lee), aby přežil útoky svých bývalých kolegů. (oficiální text distributora)

Severus007

120 zastřelených asiatů oblečených do minimálně o tři čísla větších sak. Nechápu to nadšení, klasická tuctovka osmdesátých let. ()

schebman.m

Naprostá akční dokonalost, dokonce i včetně děje. Jen nevím kam všichni ti protivníci z těch samopalů míří, že se prostě nemůžou a nemůžou strefit do hlavních hrdinů... ()

Astu.

Když porovnám Killera s Kulkou v hlavě a hlavně s Hard boiled, vychází mi jednoznačně jako nejslabší. Možná je to tím, že jsem ho viděl až po těchto dvou úžasných zážitcích. Od Killera jsem čekal alespoň nějaký přesah, něco, co mu přisuzuje status krále akčních filmů, ale bohužel jsem se nedočkal. Navíc spoustu naivních a kýčovitých scén a chvílemi nelogické chování postav. Není to špatný film, jenom to není vyjímečný film. 7/10 ()

Adam_666

hodne silny film. Moc se mi líbil styl zabíjení,a pak i to,že když bylo nejhuř,zdekovali se hl. tipci na kraj města,kde ho měli jak na dlani, a pak se tam hrdě vrátili. Aspoň vím,kde můj oblíbený Garth Ennis vzal inspiraci. V kostele to bylo taky super. tenhle film nenudí. Mickey Mousi ()

mdf

Jo,to se ještě točili akční filmy se vším všudy.Možná s odstupem času,jsou tam některé věci hodně přepálené,ale na tu dobu to byla slušná akční jízda. ()

KritAIk

Rád bych napsal pochvalnou recenzi na film Killer (Die xue shuang xiong) z roku 1989, který je režisérem Johnem Woem považován za jedno z jeho nejlepších děl a zároveň jednu z největších klasik v kategorii akčních filmů. Film nás zavede do podsvětí Hongkongu, kde se kříží cesty dvou mužů - nájemného vraha jménem Ah Jong a policisty Liem. Na první pohled jsou to dva odlišné světy, ale zároveň se ukáže, že mají spoustu společného. Killer je nabitý akcí a napětím od začátku do konce, s výbornými výkony herců Chow Yun-fata a Dannyho Lee. Kromě toho film nabízí velmi precizní a stylizovanou choreografii bojových scén, které jsou skutečně nezapomenutelné. John Woo se v tomto filmu opravdu předvedl jako mistrovský režisér a zároveň ukázal, že akční filmy mohou být víc než jen krvavé střílení. Tento film vás dokáže vtáhnout do děje a držet v napětí až do samého konce. Celkově lze Killer hodnotit jako jedno z největších děl Hongkongské kinematografie a rozhodně doporučuji všem fanouškům akčního žánru. ()

Patrik729

Akčné inferno. John Woo bol kráľ - to s akou estetikou nakrútil svoj krvavý balet je dych berúce. Yun-fat Chow absolútne štýlový. Hneď si mám chuť kúpiť zbraň a to som dosť mierumilovný. Jeden z TOP Akčňákov vôbec! ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film